komunikaty

> AUDYCJA 31 [NOWA] <

W tym tygodniu bonus - 5 opali - otrzymuje Haki!

UWAGA!
Temat o znachorach został zastąpiony nowym: Medycy i znachorzy! Nastąpiło kilka drobnych zmian, a niektóre kwestie zostały doprecyzowane, więc zachęcamy do zapoznania się z tym tematem, a zwłaszcza polecamy to medykom i znachorom.inne

Cytat września nadesłany przez Vasanti Vei
- Jeśli chciałbyś tu kogoś zszokować to musisz się bardziej wysilić - powiedział, unosząc brwi i uśmiechając się krzywo. - Tutaj krew nie robi na nikim wrażenia.
~ Ghalib, Kamienna Pieczara


Generator statystykWRZESIEŃ
Połowa pory suchej za nami. Ale właśnie teraz warunki są najgorsze - większość zbiorników wodnych wyschła, a te, które przetrwały, są płytkie i mocno zamulone. Temperatura sięga maksymalnie do 25*C, w nocy spada często do 12*C. Słońce może nie piecze zbyt okrutnie, ale nie ma też co liczyć na deszcze.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*
GatunekSerwal PłećSamica WiekDorosła Znamiona4/4 Tytuł fabularnyMedyk Tytuł pozafabularnyVIP / Moderator / Mistrz Gry / Maskotka Felki / Niezrównany Nie-lew Liczba postów:1,991 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 20


Poziom ostrzeżeń: 0%
#16
26-04-2017, 20:42
Prawa autorskie: Ragous, obróbka - Vei / LeftDuality

Nasza logika przy wprowadzeniu tego prawa była taka: na naszym forum duchy istnieją, jest to fakt niezaprzeczalny. Skoro istnieją, to czemu ktoś mógłby w ogóle nie odczuwać ich istnienia, tylko dlatego, że w nie nie wierzy? Patrz: przykład Fel z okapi
to, że nie wierzysz, że ten stolik jest na twojej drodze, nie znaczy, że nie będzie cię bolał piszczel, jak w niego wejdziesz :<

Według mnie ten system jest kompromisem, bowiem dzięki temu duchy zyskują sens bytu: na co komu postać ducha, jeżeli wszyscy mogą go zignorować? Ale też pozwala wszystkim zatwardziałym ateistom na dalsze trwanie w swej niewierze: tam, gdzie inni będą widzieli ducha, oni stwierdzą, że to zwykła fatamorgana, gdy inni poczują dotyk ducha, oni tylko powiew chłodnego wiatru.
Muszą w jakikolwiek sposób, choćby najdelikatniejszy, jakoś przyjmować bodźce wywołane przez ducha. Ale mogą je interpretować w najzupełniej dowolny sposób. Nikt ich nie zmusza do wiary w duchy - są zmuszane do odbierania tych delikatnych sygnałów, które mogą zignorować.
Rozumiecie? Nie mogą ignorować tego, co duch wywołuje swą obecnością, ale dalej mogą przeczyć ich istnieniu.

Cytat:Ta stata i tak z tego co kiedyś pisano głównie w walkach traktowana jest jako "szczęście" mały bonusik nic więcej
No... No nie xD jasne, kiedyś tak pisano, bo kiedyś rzeczywiście tak było, teraz jest o wiele ważniejsza, ma duży wkład w powodzenie uników. Zatem pozwolę sobie się nie zgodzić.

No i ja nie jestem fanką wprowadzania statystyk w zwykłą fabułę. I wydaje mi się, że chyba my, kiedy wprowadzaliśmy te nowe zasady, patrzyliśmy na nie troszkę, niż niektórzy teraz interpretują. Bo naprawdę, zasada, że jeżeli duch się pojawi, to ktoś może poczuć jakieś zimno, jest takim strasznym narzucaniem komuś czegokolwiek? Jeżeli ktoś nie będzie chciał, to i tak może to dalej twardo ignorować. Jeżeli ktoś będzie chciał, może radośnie pisać z duchami. Chodzi jednak o to, by trochę zwiększyć rolę duchów, bo według mnie jednak jest to dość ciekawa rola, szkoda, że tak łatwo było zniszczyć sens ich bytu, zgodnie z poprzednimi zasadami.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]
Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.


Serwale | Predator Sawanny | 1 2 3 4 | Powaga
Odpowiedz Ostrzeż
Myr
Odnowiciel | Król
*
Gatuneklew przylądkowy- P. l. melanochaita PłećSamiec Wiek5 lat Znamiona4/4 Liczba postów:2,050 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23


Poziom ostrzeżeń: 20%
#17
26-04-2017, 20:44
Prawa autorskie: ja-Dirke

Soth a po co tyle agresji xp
Ja tylko poruszyłam sprawę, "nakazu" a odczuwanie, może komuś się nie chce odczuwać ich? I widać, że nie czytasz, ze zrozumieniem bo pisałam, że ja zwyczajowo reaguje an ducha, więc?
Po porstu nakazywanie jest dupne, a poprzednio było ok, dawało większa jak dla mnie możliwość w sprawie sobie tego całego odczuwania.
Ja wcale nie odebrałam tego jako widzenie ducha Mufasy, widać, że każdy sobie to interpretował na swój sposób.
Co do powiewów to napisałam o tym w pierwszym poście i powtarzać się nie będę.

Naucz sie też Soth czytać ze zrozumieniem, że w mojej PROPOZYCJI a nie SKARDZE, że nie ograniczam w nim widzenie duchów TYLKO do szamanów, tylko do OSÓB KTÓRE CHCA WIDZIEĆ. Zaś propozycja tyczył się tej grupy, która ich nie bierze pod uwagę i potencjalnemu poziomowi ich odczuwania.
Spostrzegawczość miał byc ala miernikiem dla tej grupy, która sama w sobie nie chce na nie reagować czy coś i to tylko propozycja a nie cos typu :wywalcie duchy bo sa do dupy i sa gównem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2017, 20:45 przez Myr.)
Odpowiedz Ostrzeż
Myr
Odnowiciel | Król
*
Gatuneklew przylądkowy- P. l. melanochaita PłećSamiec Wiek5 lat Znamiona4/4 Liczba postów:2,050 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23


Poziom ostrzeżeń: 20%
#18
26-04-2017, 20:52
Prawa autorskie: ja-Dirke

Poprzednie zasady według mnie nie niszczyły ich byt, dawały możliwość tylko tego czy ktoś chce reakcji czy nie.
Co do przykładu z duchem antylopy gnębiącej drapieżnika jest dziwna, bo to krąg życia i nie powinien być napastowany co innego np. morderca nawiedzany przez swoja ofiarę.

Może i w tym co piszesz jest racja, bo i ciekawa sprawa byłoby gnębienie ów mrodercy duchem ofiary, tak, ze ten może odbierać to jako cos nei tak w swojej głowie.

Tylko nakazy nie sa po prostu moim osobistym zdaniem dobre, nie lepiej po prostu graczy zachęcać do tego niz nakazywac xp?

Nim ugadaliście to walnąć ogólnoforumowa dyskusje i pogadać i przekonać, że reagowanie może byc fajne? a co do mieszania stad do fabuły i tak sa zmieszane wiec mała różnica b była.
Wiecie dialog admini-gracz nie na poziomie tylko pw i propozycji idących od graczy?
Odpowiedz Ostrzeż
Venety
Azylant
*
PłećSamica WiekDorosła. Znamiona1/1 Tytuł pozafabularnyAdministrator / Pomoc Techniczna Liczba postów:1,095 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 100


Poziom ostrzeżeń: 0%
#19
26-04-2017, 21:49
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt

Co.

Traktujesz to tak, jakbyśmy Ci nie wiem co zrobiły, zmusiły do zabicia matki czy coś gorszego.

Bo naprawdę tak wielkim nakazem napisanie jest, że przeszedł mnie chłodny dreszcz, nie wiem, może jestem głodny czy coś?

Bawi mnie to. Zwyczajnie mnie to bawi, jak bardzo to podkreślasz, to ZMUSZANIE. Więcej luzu, Myr, nie każemy nagle widzieć niestworzone rzeczy czy tym bardziej w nie wierzyć.
Odpowiedz Ostrzeż
Myr
Odnowiciel | Król
*
Gatuneklew przylądkowy- P. l. melanochaita PłećSamiec Wiek5 lat Znamiona4/4 Liczba postów:2,050 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23


Poziom ostrzeżeń: 20%
#20
26-04-2017, 21:58
Prawa autorskie: ja-Dirke

nakaz to nakaz ;D jakoby nie wyglądał i co w nim było xp i bez przesady z tymi tekstami. Widzę, że jednak lepiej było podyskutować an pw niz publicznie bo jeden agresja równa z nie wiem czego druga z agresja mniejsza ale nadal xp

Zarzuciłam tylko pomysł i tyle nie to nie.Zamknijcie temat i juz xp (na temat pomysłu widze chyba tylko cos Sami napisała xp reszta skupiła się na pierdółce xp)
Odpowiedz Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości