♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Maoni
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:4 lata Znamiona:1/4 Liczba postów:336 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 49

#46
25-01-2013, 02:51
Prawa autorskie: Salvathi

Coś nowszego. Point Commission dla pewnej osoby z DA, tam w opisie pisze zresztą. Zgodnie z zamówieniem, zrobiłam coś a la bardziej KLowski styl, ale dziwnie mi wyszło xD
[Obrazek: pc<em>_kuraka</em>issa_and_scan_by_chotara-d5rymxi.png]
Link: http://chotara.deviantart.com/#/d5rymxi
[Obrazek: maonipo_by_chotara-d8opbyq.png]
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#47
27-01-2013, 17:11
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Tak, to znowu ja XD

[Obrazek: pc</em>_brianna_by_chotara-d5swc9m.png]
link: http://chotara.deviantart.com/#/d5swc9m

Point Commiss dla Kopaa.
Odpowiedz
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#48
01-02-2013, 21:41
Prawa autorskie: ~Malaika4

Znowu ja :D
Tym razem wparowuję do Was ze szkicem.
[Obrazek: nv3w2f.jpg]
Tak szalenie mi się podoba, że nie widzę błędów -.- Tak więc jeśli ktoś coś zauważy to niech mi pisze, albo najlepiej niech zrobi redline'a.
A tak na serio to nie podoba mi się tyłek, ale nie wiem, jak poprawić XD
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#49
01-02-2013, 22:14
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Spróbuję zrobić redlina.

EDIT: prosz http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/0...5theu2.jpg
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Tileth
Konto zawieszone

Gatunek:Karakal Płeć:Samiec Wiek:około 4 lat Liczba postów:54 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 35
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 00

#50
02-02-2013, 21:15
Prawa autorskie: a:chotara, obróbka Lisha; p:malaika4/disney

O, o właśnie o coś takiego mi chodziło : D Dziękuję Ci bardzo za pomoc ^^
[Obrazek: qxm0xi.png]
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#51
08-02-2013, 01:11
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Nadciągam z dwoma WIP'ami.
[Obrazek: iz9h1z.png]
Trade z pewną osobą, nie pamiętam już nicku, ale ta postać nazywa się Racha. Do wykończenia zostało tło i poprawa cieni. I wymazać światła, bo powyłaziły za lineart xD

[Obrazek: 2rnbs6u.png]
Drugi WIP. Starałam się zastosować do redline'a, mam nadzieję, że teraz to w miar dobrze wygląda :D W sumie to będzie taki rys eksperymentalny, jak widać robię tu trochę inaczej cienie. Zobaczymy jak to wyjdzie xD
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#52
08-02-2013, 02:31
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Widzę, że poprawiłaś co nieco jednak gryzie mnie jeszcze to ucho na policzku, "wklęsła" szyja i za długi ogon, ale w związku z tym, że zaznaczałam to w redlinie rozumiem, że sama zdecydowałaś się nie poprawiać ich.
A co do pierwszego, to co mi się rzuciło w oczy to cieniowanie. Wygląda naprawdę dziwnie, jakbyś dawała cienie i światła tam, gdzie Ci się aktualnie podoba, a świat tak raczej nie działa. Zanim weźmiesz się za cieniowanie, to ustal sobie skąd pada światło- jak będzie się układać na oświetlanej strukturze no i do których jej części będzie docierać. Druga rzecz-nie wszystkie cienie mają gradientowy charakter, powinnaś uwzględniać też jakieś "twardsze", bo inaczej postacie będą wyglądać jak naoliwione parówki. I ostatnia rzecz: zdjęcia, refy, stocki itp. koniecznie używaj, zapoznaj się ze szkieletem i muskulaturą, bo anatomia dalej pozostawia wiele do życzenia. Powo.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Tileth
Konto zawieszone

Gatunek:Karakal Płeć:Samiec Wiek:około 4 lat Liczba postów:54 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 35
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 00

#53
22-02-2013, 22:47
Prawa autorskie: a:chotara, obróbka Lisha; p:malaika4/disney

Dziękuję bardzo za krytykę, Ragnar, tego mi było trzeba w sumie. Dobre z tymi parówkami xD
Tak w ogóle to poprawiłam te cienie, mam nadzieję, że teraz jest lepiej.
[Obrazek: racha_by_chotara-d5vnnkq.png]
No i w sumie skończyłam. Miałam jeszcze zamiar pobawić się z tym tłem, ale mam na razie dosyć.

I tutaj coś na szybko, pokombinowałam z cieniami, ale wyszło jak zawsze. Nie poprawiam, nie mam już sił do tego.
[Obrazek: luna_by_chotara-d5vuh8x.png]
Chociaż mi w sumie się w miarę podoba. Wygląda dziwnie, bo coś ostatnio mam jakiegoś dziwacznego blocka i teraz mi większość takiego zniekształconego wychodzi XD
[Obrazek: qxm0xi.png]
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#54
23-02-2013, 00:32
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Bo te włosy wyglądają jak ręcznik. xD' Ale tak na moje to te cienie są git.
Odpowiedz
Tileth
Konto zawieszone

Gatunek:Karakal Płeć:Samiec Wiek:około 4 lat Liczba postów:54 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 35
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 00

#55
23-02-2013, 00:52
Prawa autorskie: a:chotara, obróbka Lisha; p:malaika4/disney

Ty wiesz, że ja włosów nie umiem rysować XD
Ciekawe skojarzenie tak w ogóle xD I dzięki wielkie : D
[Obrazek: qxm0xi.png]
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#56
23-02-2013, 01:04
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

O, teraz już lepiej, przynajmniej widać, że jest jakieś konkretne źródło światła.
Ale dalej mam kilka uwag:

1. Cienie zazwyczaj są w kolorze przedmiotu, który je rzuca- to znaczy, że nie wystarczy pobrać kolor postaci i trochę "ściemnić". Nie dość, że cień nasycony jakimś kolorem będzie poprawny, to postać będzie ciekawiej wyglądać, i nie będzie tak odstawać od tła (np. żółta postać jest w dżungli: kiedy pocieniujemy ją odrobinę ciemniejszym żółtym, a liście czy inne krzaki ciemniejszym zielonym, to będzie to wyglądać cholernie sztucznie, natomiast gdy nasycimy cień zielonym to będzie to miało jakieś ręce i nogi, będzie sprawiać wrażenie, że postać rzeczywiście mogłaby tam być, nie tak jak w poprzednim przypadku, kiedy poszczególne elementy rysunku wyglądają, jakby każde było z innej bajki)

2. Nie bój się tych cieni. Nałożyłaś je tym razem prawidło, ale z kolei tyle, co przysłowiowy kot napłakał. Nawet jeśli są na miejscu, to w takiej ilości nie spełnią swojego zadania, czyli nie pozwolą na uwydatnienie kształtu postaci, pokazanie jej trójwymiarowej struktury. Nie mówię już o tym, że kiedy cienie ograniczają się do takich drobnych pasm przy brzegach, to rysunek jest strasznie mdły (no i płaski). Nie bój się walnąć cienia na połowę postaci, masz przecież warstwy, praca Ci nie przepadnie więc poeksperymentuj trochę z ilością światłocienia, kątami, pod którymi pada światło oraz ich kolorem-na pewno wyjdzie ciekawie.

I na koniec do wglądu (wybacz za haniebne pociapanie pracy bez pytania) http://fc01.deviantart.net/fs70/f/2013/0...5vv07s.png
światło z lewej, cień nasycony odrobiną zielonego. W sumie nie mój styl, dlatego miałam drobne problemy z nakładaniem cieni, ale mniej więcej widać, o co chodzi.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#57
11-05-2013, 01:45
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Ja to jestem genialna, znowu zapomniałam o tym temacie xd
Na początku złożę wielkie podziękowania dla Raga. Już wiem, o co chodziło z tymi cieniami, rzeczywiście obrazek o wiele lepiej tak wygląda. Dzięki Ci wielkie za wszystkie porady, postaram się do nich stosować w przyszłości. Tylko muszę jakoś teraz cieniowanie ogarnąć, bo za każdym razem robię inaczej. Jeszcze popróbuję sobie, aż w końcu wybiorę jakiś sposób.
Na razie dam Wam jakieś kredkowe cusie.
Trejd:
[Obrazek: at</em>_jenna1xd_by_chotara-d620mz6.png]
Link: http://chotara.deviantart.com/art/AT-Jen...86782&qo=3
Kolejny Trejd:
[Obrazek: at</em>_felithelioness_by_chotara-d621ebm.png]
Link: http://chotara.deviantart.com/art/AT-Fel...86782&qo=1
Tiluch!:
[Obrazek: the_walking_tileth_by_chotara-d6213zb.png]
Link: http://chotara.deviantart.com/art/The-Wa...86782&qo=2
Szyszki : D
[Obrazek: szyszki_by_chotara-d64gepb.png]
i jeszcze jeden Trejd, tym razem komputerowy. Szkic robiłam na baardzo szybko, więc wiem, że ma pewnie mnóstwo błędów anatomicznych xd
[Obrazek: atema_by_chotara-d5zli84.png]
Tło chciałam zrobić takie jak najbardziej puste. Mimo wszystko nawet mi się podoba :D
Odpowiedz
Shyeiro
KARNY TYTUŁ ZA PSUCIE EVENTÓW

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Ponad 4 lata Znamiona:0/0 Liczba postów:411 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 29

#58
11-05-2013, 12:27
Prawa autorskie: AFrozenHeart/ Zimnaya

Podobają mi się te prace, a w szczególności ta panna z trejda co leży i te dwa małe gepardy, którymi tu gracie :p
Ogólnie fajnie
[Obrazek: commission</em>_snooki3_by_zimnaya-d7y0u6j.png]

Shit happend, eat that rude.
GŁOS
Odpowiedz
Surreal
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:6,75 Liczba postów:23 Dołączył:Kwi 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 10

#59
15-05-2013, 01:02
Prawa autorskie: moje

O wiele lepiej wyglądają prace tradycyjne (tak się na nie dzisiaj mówi?) niźli komputerowe.

Nie chce mi się pisać co widzę, ale w najbliższym czasie podeślę ci jakieś PW. O ile nie zapomnę. W pierwszej pracy rzuciło mi się w oczy to, że tył jest mniejszy od przodu. Tak jakby dupsko nie wyszło jeszcze ze szczenięcego wieku. To wina łapek. Wydają się strasznie sztywne no i są za krótkie. Chyba, w życiu wilka nie rysowałam.
U lwicy tylna łapa mi nie podchodzi. Nie wydaje mi się by w takiej pozycji wsadzenie pod brzuch lewego łapska było wygodne i dla niej naturalne. Wina małej ilości widocznego brzucha i źle narysowanej łapy prawej. A u tego wilka na końcu znaczek na tyłku. W tej perspektywie nie powinien być idealnym kołem, ale podchodzić pod jakąś elipsę, czy coś.

Btw, czy wszystkie mordki na twoich pracach musza być takie słodkie? Nie żeby to było złe, ale trochę powiewa monotonią.

A poza tym wszystkim szczęka mi opadła, gdy zobaczyłam twoje prace. Postęp ogromny, serio ; ]
Odpowiedz
Hewa
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Znamiona:0/0 Liczba postów:395 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 26

#60
16-05-2013, 02:03
Prawa autorskie: ~Chotara, tło - sabrinaelisabeth

Dzięki wielkie, Padme : D

Cytat:O wiele lepiej wyglądają prace tradycyjne (tak się na nie dzisiaj mówi?) niźli komputerowe.

Tym bardziej więc będę rysować na komputerze, żeby kiedyś choć trochę ten poziom wyrównać : D Na komputerze ostatnio mi dziwnie idzie, bo kombinuję z cieniami i wszystkim innym XD

Dzięki wielkie za te wszystkie porady, czekam więc na PW : D
A co do wilka, to chodzi Ci o coś takiego? http://oi40.tinypic.com/nfpchi.jpg ciekawie się redline'uje własny rysunek xD Przedłużyłam tą tylną łapę i tyłek mu trochę podniosłam, niestety nie wiem, co zrobić na te ,,sztywne łapy'' :/

Co do lwicy to miałam piekielny problem z tą właśnie łapą. Ale już wiem, o co CI chodzi. Co prawda nie mam pojęcia, jak to naprawić, ale teraz widzę, jak ją śmiesznie jej wyciągnęłam xD Przynajmniej na następny raz zwrócę na to większą uwagę.
Co do wilka to szczerze mówiąc nawet nie pomyślałam, żeby wygiąć ten znaczek, a rzeczywiście by to bardzo wszystko naprawiło, bo dziwnie wygląda, mnie też to w oczy kuło. Niestety chyba już skasowałam plik psd :/

Cytat:Btw, czy wszystkie mordki na twoich pracach musza być takie słodkie? Nie żeby to było złe, ale trochę powiewa monotonią.

Hmm, no cóż XD Kiedyś spróbuję narysować coś nie-słodkiego, zobaczymy, jak mi wyjdzie : D

Dzięki raz jeszcze za wszystkie porady, bardzo mi się przydadzą na przyszłość : D

I mam coś nowszego, jeszcze, że się tak wyrażę, w wersji testowej XD
[Obrazek: 312ztcw.jpg]
To jest takie odnowienie mojego wolnego lineartu sprzed dwóch lat. Im częściej na niego ostatnio patrzyłam, tym mniej mi się podobał, postanowiłam więc zrobić nową wersję : D
A to stary lineart http://th08.deviantart.net/fs71/PRE/i/20...4eup6e.png
Dlaczego to wersja ,,testowa''? Zanim oddam go do użytku publicznego, zamieszczam go tutaj. Już wiele banalnych błędów znalazła mi Fel, przy okazji i ja przyuważyłam kilka. Ale może jeszcze wy coś znajdziecie, lineart łatwo zmienić : D

[ Dodano: 2013-05-16, 01:08 ]
Tak wyglądała wersja pierwsza lineartu http://oi42.tinypic.com/140j0a1.jpg zdążyłam więc już trochę poprawić xD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości