♫ Audycja 35 ♫
[NOWA!]


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Kikao!
CYTAT ROKU

A później Samiya wyciągnęła pudełko księżycowego proszku marki "General" i poczęstowała Firraela, by mogli razem radośnie obserwować gwiazdy za dnia i wielkie afrykańskie orło-pustułki porywające małe kotki, by zbudować swoją świętą księżycową inkwizycję i zrzucać niewiernych ze Złotej Skały, a wszystko to ku chwale Jasnego Pana.
~ Samiya, Nieprzypadkowe spotkanie
  • Na wspomniane poniżej opowiadania został założony osobny dział. Więcej informacji w temacie Tematy opowiadań.
  • Temat, który dotychczas służył do upominania się o PD za akcje fabularne zyskał dodatkową funkcję - można tam prosić o odnowienie utraconych punktów życia, o ile, oczywiście, dana postać na to zasłużyła.
  • Kosmetyczne zmiany: zioła osób zawieszonych/mało aktywnych także gniją, a spisy ziół kont zawieszonych w spisie medykamentów znachorów są nietrwale usuwane.
  • Zmiany dotyczące zostawania uzdrowicielem lub zaklinaczem. Nie można dostać tytułu "z zapisu", każda postać aspirująca do niego powinna napisać krótkie opowiadanie. Jest to alternatywna forma do prowadzenia szkolenia u boku innego gracza. Na specjalne życzenie można założyć sesję z Mistrzem Gry, aczkolwiek nie będzie to już podstawowa metoda zdobywania tytułu. Ponadto kasujemy limity związane z liczebnością uzdrowicieli/zaklinaczy. Więcej informacji odpowiednio w tym i tym temacie.
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (2 porcje):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Baobab
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Akacja
Skrawek Sawanny, Ognisty Step, Ognisty Las, Dolina Spokoju
Rooibos
Kilimandżaro, Wzgórze, Wulkan Burgess Shale
Mięta zielona
Wulkan Burgess Shale, Źródło Życia, Sawanna, Wodospad Szczęścia
Kigelia afrykańska
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Modligroszek różańcowy
Dżungla, Kilimandżaro

Imbir
Skrawek Sawanny, Równina, Ognisty Step
Kocimiętka
Upendi
Boswellia
Ognisty Las, Księżycowa Polana, Dżungla, Oaza
Lulek czarny
Oaza, Źródło Życia
Hibiskus
Oaza, Sawanna, Równina, Ognisty Step
Bligia pospolita
Dżungla, Kilimandżaro
Pogoda
1-14 lutego
27 °C
23 °C
15-28 lutego
30 °C
24 °C
I lunęło! Umiarkowane opady przerodziły się w bogate ulewy, dając prawdziwe orzeźwienie i wynagradzając ten długi czas suszy. Od czasu do czasu pojawiają się burze.
Postać miesiąca:
Luty

We krwi się zrodził i tylko w niej skąpany czuje, że prawdziwie żyje. Oto kim jest. Bez pana, bez króla. Samotny barbarzyńca. Poparzeniec, Zmora, Morderca, Założyciel Cieniowiska, para błękitnych ślepi i strudzone czarne ciało kryjące niespokojne, mroczne serce.
Cytat lutego
Nadesłany przez Zephyra

Jak nie wiesz co robić, leć na północ, tam musi być jakaś cywilizacja.
Znajdziecie nas na:
Mishines
Samotnik
*
Gatunek:Leopon Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:21 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 60
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie:


Poziom ostrzeżeń: 0%
#1
11-10-2017, 22:38
Prawa autorskie: Lioden

Otóż pomyślałam sobie, że w dziale "O forum i jak zacząć" można by założyć jeszcze jeden temat, np. pod tytułem "Słynne Osobistości" - na wzór Hali Sław. Różnica polegałaby na tym, że w owym temacie znajdowałyby się znane postacie z forum, a nie użytkownicy. Na przykład przywódcy/założyciele stad, bohaterowie wojenni, znani szamani i medycy, potomstwo przywódców... Ogółem każdy, kto się czymś wsławił. Oczywiście nie każdy mógłby tam wylądować - tylko ktoś, o kim było naprawdę głośno, a nie np. złodziej, który ukradł obiad Vei sprzed jej nosa.
W owym temacie powinno znajdować się imię postaci, pod którym zasłynęła, obrazek ją przedstawiający, krótki spis członków rodziny oraz opis/y czynów, które przysporzyły jej chwały.
Co myślicie? :)
[Obrazek: 1yvoxy.jpg]
Odpowiedz Ostrzeż
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Samotnik
*
Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Znachor Tytuł pozafabularny:Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów Liczba postów:2,841 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 87
Spostrzegawczość: 82
Doświadczenie: 15


Poziom ostrzeżeń: 0%
#2
11-10-2017, 23:53
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / tokka-a, cienie Ragous

Cytat:złodziej, który ukradł obiad Vei sprzed jej nosa
Nie wiem, czy to świadczy o tym, że dana postać jest istotna. xD Acz rozumiem, że to tylko przykład.

W Hali Sław są wypisywane ważne postacie osób, które widnieją w hali wraz z ich funkcją/rangą. Powiązania rodzinne w większości widnieją na naszym drzewie genealogicznym. Co do "czynów przysparzających chwałę" - coś takiego funkcjonuje w przypadku opisów dawnych przywódców stad w opisach stad. Co do innych postaci, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stada wyróżniały swoich wybitnych członków w opisach albo swoich sprawach stada. Można by dopisywać ważne osiągnięcia do rubryki "Bio notes" na drzewie genealogicznym, choć tam zapewne nie byłoby to zbyt widoczne...
Tak czy siak, nie widzę konieczności tworzenia na to nowego tematu. Padł kiedyś pomysł stworzenia KLwiki i tam by się to nadało, z tym że nie bardzo mamy czas na wprowadzenie tego w życie, bo to by jednak było mocno pracochłonne.
Jeszcze widzę jeden sposób na zagospodarowanie pomysłu wyróżniania postaci, który funkcjonuje na niektórych forach, a nad którego wprowadzeniem zastanawiamy się od pewnego czasu, mianowicie Postaci Miesiąca. Ale to już inny temat.
Odpowiedz Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości