♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#1
07-11-2017, 21:08
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

I nie mówcie mi, że nie


Szkolenia z MG, jak wiadomo, są czymś w rodzaju trzeciej drogi do zdobycia tytułu znachora/szamana. W teorii brzmi to prosto i przyjemnie - masz już założoną postać, lecz zechciałeś, by miała ona taką profesję? Chcesz założyć postać spełniającą się w tym, lecz limit wypełniony? Zgłaszasz się do odpowiedniego działu, a któryś MG rozpoczyna z tobą niezwykle interesującą, pełną przygód i nauki sesję, która tak bardzo wzbogaci twoją postać w przystępnym czasie!
OTUSZ NIE TYM RAZEM
Skręca mnie, jak widzę tego typu szkolenia zakładane z miesięcznym poślizgiem, jak są one prowadzone ponad pół roku i wcale nie mają się ku końcowi, a jednocześnie przypominam sobie swoje szkolenie prowadzone jako MG i skręca mnie, że zbyt rzadko odpisywałam, że w sumie nikt na tym nie zyskał.
Jak długo istnieje możliwość skorzystania z takiego szkolenia? Ile postaci z tego skorzystało? Ile zostało wyszkolonych? A ile wątków tego typu zostało rozpoczętych? Jaka jest zatem efektywność tego sposobu? Ja Wam powiem - zero procent! Ludzie piszą posty, zakładają te szkolenia, angażuje się w to MG i user, a nic z tego nie wychodzi.
Dlaczego?
Głównie jest to wina MG, nie oszukujmy się, lecz nie mam zamiaru tu krzyczeć na MG, tylko rozwiązać problem. Nie będę też tylko krzyczeć, że źle się dzieje, i nic z tym nie zrobię, bo to bez sensu. Cóż więc mogę zaproponować?

A: ZNIEŚĆ SZKOLENIA Z MG USTAWĄ [jak w tytule]
Bo są głupie, nie lubię ich, o wiele lepiej by było gdyby sami userzy dbali o swoje szkolenia z innymi postaciami, ale jednocześnie dobrze wiem, że to nigdy nie przejdzie, bo nie
B: ZREFORMOWAĆ SYSTEM SZKOLEŃ Z MG
A na to, na to jest już bardzo wiele sposób, i proszę bardzo, kilka podam Wam na tacy.

1. Zmienić MG.
To jest, nie wywalać całej kadry ani nic, nie o to mi chodzi. Co ja proponuję? Cóż, jeżeli MG są zajęci innymi sprawami czy innymi swoimi postaciami, niech zostanie powołana jedna, konkretna osoba, której JEDYNYM obowiązkiem jako MG będą takie szkolenia. Oczywiście ten MG będzie musiał się wykazywać znajomością systemu szamanów oraz znachorów, forum, fabuły itp., ale ważne jest to, by nie miał żadnych innych obowiązków jako MG. Nie ma szkoleń? Brawo, fajrant dla niego. Jest jakieś szkolenie? Jego obowiązkiem jest zadbanie o to, by przebiegło sprawnie, w miarę szybko, i ukończyło się z korzyścią dla gracza. Jeżeli się nie wyrabia - powołajcie więcej takich MG, by jeden mógł prowadzić jedno tylko takie szkolenie. Nawet z jednym się nie wyrabia? Po łapach mu.
2. Stworzyć jedną, konkretną postać do szkoleń.
Jedną jako znachora, jedną jako szamana. Z określonym gatunkiem, imieniem, charakterem - coś jakby Hekima czy Rafiki. Najlepiej posiadającą jakąś KP, choćby wewnętrzną dla MG. Po cóż?
Psychologia. MG będzie przyjemniej się prowadziło takie szkolenie, jeżeli będzie miał gotową postać, uznawał ją w pewien sposób za własną, pisanie będzie mu sprawiało przyjemność, będzie to robił z ochotą. A nawet jeżeli już zmuli czy zrezygnuje, inna osoba, która będzie musiała przejąć tę rolę, będzie miała już z czym pracować. (Ale oczywiście powinna móc zrobić swoją postać do tego przeznaczoną, jeżeli by chciała)
3. Pilnować, by MG nie zlewali takich szkoleń
Bo to żałosne. Na miejscu gracza, którego szkolenie ciągnęłoby się wieczność, dostałabym nerwicy po prostu. MG, który to robi, dostaje po łapach, opierdol, zachowanie naganne i rozmowę w gabinecie dyrektora. A cóż, gdy jednak to zrobi, user dostał już tej nerwicy, a nie zanosi się na poprawę? W przypadku, gdy szkolenie ciągnie się niczym makaron wyraźnie bez winy użytkownika, powinien on według mnie dostać ten tytuł tak czy siak. Wykazał intencję, tak? Chciał to zrobić legitnie, a przecież niektórzy dostają te tytuły od ręki, z zapisu, czemu więc nie on, skoro próbował na to zapracować? Jeden wymóg - jakiś test znajomości fachu. Pytania można napisać spokojnie w maksymalnie pół godziny, znajomość np. ziół, czy zasad wywoływania duchów. Albo niech napisze sam krótkie opowiadanie, w którym jego postać wykonuje swoje zadania - leczy bądź wywołuje duchy, i da do wglądu administracji.

Zresztą, ja w ogóle bym była za tym, by skasować te szkolenia - CO MOŻE ZDĄŻYLIŚCIE ZAUWAŻYĆ - a zamiast tego wprowadzić właśnie testy z wiedzy bądź pisanie opowiadań na tytuł. Albo nawet to połączyć.

Powyższe reformy można łączyć, można wybrać, można modyfikować :3 I na razie to tyle z sensownych pomysłów, jakby mi coś jeszcze wpadło do głowy, to na pewno napiszę. Niech Księżyc oświetla Wasze drogi!
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#2
07-11-2017, 23:44
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Okej, to tak. Ja zawsze uważałam, że jeśli jakaś akcja ma sens fabularny, to powinna być możliwość odbycia się jej. I nadal tak uważam, z tym że to jest teoria, a jak to wygląda w praktyce... Ehm. No ja wiem.

Wincyj MG/MG specjalnie od szkoleń - jasne, to zawsze dobry pomysł, ALE problem polega na tym, że MG nam teraz raczej ubywa niż przybywa.
Był już pomysł z postacią do szamanów, ale jakoś wziął i umarł. Nie wiem, czy to nie było tak, że Hekima miał też od tego być ostatecznie? No ale Cynka nie ma czasu z gumy, a jednak to jest w zasadzie jej postać.

Co do pilnowania - wiesz, że robię teraz taką małą czystkę wśród MG. Może to zmotywuje tych mniej aktywnych.


Co proponuję?
1. Podoba mi się pomysł z opowiadaniami. To coś podobnego do pisania historii postaci, więc ma to wiele sensu.
Tylko nie rozumiem, jak widzisz te testy.
2. Szkolenia z MG pozostawiłabym jako opcję w przypadku, w którym user się sam dogada z konkretnym MG i tenże MG uzna, że tak, ma czas i to zrobi.
3. Może jeszcze by wprowadzić coś takiego, że dany user mógłby się dogadać z innym userem (który też nie jest szamanem), żeby ten założył sobie tymczasową postać-szamana (nieliczącą się do limitu kont), która zostałaby od razu zawieszona po odbyciu szkolenia?
Niyami
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Podrostek Liczba postów:27 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40

#3
08-11-2017, 00:43
Prawa autorskie: ja/tła wzięte z TLK, czyli disney

Nie żebym się na tym wszystkim znała, ale testy na tę funkcję wydają mi się trochę bez sensu. Tematy z rozpisanym wszystkim co taka postać musi wiedzieć nie wiszą tu bez powodu, to nie jest przecież kwestia nauczenia się tego wszystkiego na pamięć - więc z czego tu robić test? Kazać nauczyć się na pamięć, gdzie rosną i co robią jakie zioła? Czy dać chętnemu podchwytliwe pytania żeby się pomęczył i zapracował na awans? xD

Opowiadania brzmią jak fajny system, tylko pytanie czy miałyby jakąś odgornie narzuconą minimalną/maksymalną długość, albo jakiś konkretny temat (np. osoba odpowiedzialna za sprawdzanie tych opowiadań wybiera jakiś problem ktory postać ma rozwiązać)? Czy bardziej na zasadzie "sam coś wymyśl i pokaż, zobaczymy czy starczy"?
***moj laptop się rozpada, więc nie działa mi przycisk o, a nie zawsze chce mi się wklejać ó, w dłuższych postach pewnie będzie go czasem brakowało

[Obrazek: sygn_t_by_nukotek-dbr3c9h.png]

pełna wersja avka | ref
Wendigo
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:7 lat (Dorosły) Liczba postów:396 Dołączył:Sty 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 63
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 9

#4
08-11-2017, 00:57
Prawa autorskie: Av: Askari

Vei powiedziała żebym napisał to świetnie zdanie w tym temacie, więc piszę :v


To z opowiadaniami jest spoko, użytkownik może napisać jednego długiego posta, coś a'la wypracowanie i dać do oceny MG. Jeśli będzie k, to postać dostaje tytuł, jeśli nie, to by musiała poprawić.
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#5
08-11-2017, 00:58
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Ja myślę, że dana osoba mogłaby napisać co by chciała, ale jeśli nie miałaby pomysłu i wolałaby mieć narzucony temat, to MG/admin/kto to będzie sprawdzał mógłby jej coś wymyślić.
Co do długości, to myślę, że wyjdzie w praniu. Nie ma sensu z góry zakładać, że to muszą być "dwie strony w Wordzie, Calibri, 11, akapit 2,5 cm", no ale wiadomo, że powinno to być dłuższe od przeciętnego posta. xd Zakładając, że będzie tam wpleciona też druga postać NPCa-szamana, no to myślę, że spokojnie można napisać coś o długości, eee, pięciu przeciętnych postów? Ale nie tworzyłabym sztywnych granic, treść się liczy. Lanie wody też nie ma sensu.
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#6
08-11-2017, 01:35
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

poparłabym formę opowiadań, nie czuję potrzeby uzewnętrzniania się z tym poza tym, że wg mnie będzie to bardziej efektywne i ciekawsze dla usera?
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#7
08-11-2017, 09:05
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Te testy to taka luźna propozycja, sama obstaję bardziej przy opowiadaniach, ale też ktoś inny chyba proponował te testy kiedyś i tak mi zostało w pamięci :v nie mam zamiaru się przy nich upierać.

"2. Szkolenia z MG pozostawiłabym jako opcję w przypadku, w którym user się sam dogada z konkretnym MG i tenże MG uzna, że tak, ma czas i to zrobi."
Ok, ale stawiam piątaka, że z sensowną alternatywą to zdechnie szybko :>

"3. Może jeszcze by wprowadzić coś takiego, że dany user mógłby się dogadać z innym userem (który też nie jest szamanem), żeby ten założył sobie tymczasową postać-szamana (nieliczącą się do limitu kont), która zostałaby od razu zawieszona po odbyciu szkolenia?"
No i czym to się różni od bycia MG od szkoleń? xD Brakiem fancy tytułu? Mnie to naprawdę jedno, jak byście to rozwiązali systemowo, mi zależy na możliwości odbycia takiego szkolenia sensownie, nie z MG, który robi wszystko, tylko nie to. Taki MG tylko od szkoleń może być i jednorazowy, jeden pies.

Wracając do tematu opowiadań - długość absolutnie dowolna, jeżeli ktoś napisze za krótko, zbyt pobieżnie, będzie do poprawy, ot, tak jak Pan Wendigo powiedział. Jak za długo... Hej, nie widzę w tym problemu, chyba że będzie napisane tragicznie, to współczuję temu, kto to będzie sprawdzał xD
Tematyka - no, ja jej bym nie narzucała konkretnie, ale widzę, że Vei już na przykład myśli o czym innym, niż ja, czy Niyami :v Ja proponowałam te opowiadania na takiej zasadzie, że ta postać już tam jest tym szamanem/medykiem i user pokazuje, jakby się sprawdziła w tej roli, nie wiem po co tu NPC szaman. Nie myślałam o opisywaniu szkolenia samemu, to byłoby bardzo nudne :v Więc niech tematem byłoby po prostu leczenie bądź jakąś akcja z duchami.


ps. Jakbyście wprowadzili opowiadania, to skasowalabym w ogóle te tytuły z zapisu, tylko przy składaniu zapisu również pisałoby się opowiadania na tytuł :v to byłoby bardziej fair, i randomy by nie dostawały takich funkcji ot tak.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Sirisa
Poszukujący
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda dorosła Znamiona:1/4 Towarzysz:Krogulec krótkonogi Liczba postów:113 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 30

#8
08-11-2017, 10:18
Prawa autorskie: Orginał: dukacia, przeróbka: Chawa

Ja jestem za tym żeby rzeczywiście stworzyć specjalnego Mg albo postać do tego celu. Ja sama teraz zgłosiłam się na szkolenie na znachora i jeszcze mi go nie założono. Natomiast jestem przeciw pisaniu wypracowań sama wolałabym pisać z kimś a nie klepać wypracowania.
[Obrazek: sirisa_eyes_by_lulubabulu-dc5igzl.png]
Ua
Weteran
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:Młoda dorosła Tytuł fabularny:Posłaniec Liczba postów:283 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 96
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 35

#9
08-11-2017, 11:38
Prawa autorskie: ja
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry

Pomysł z wypracowaniem na pewno jest lepszy od tego, co mamy teraz, ale, tak jak już Sirisa napisała, klepanie wypracowania jest takie... no nudne. Dużo bardziej podoba mi się pomysł z konkretnymi postaciami do szkoleń, coś á la Hekima. Możnaby też zrobić grupowe szkolenia. Wtedy mg miałby mniej do roboty i szło by szybciej. A co z mulącymi postaciami? Byłyby pomijane - to im ma zależeć.
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#10
08-11-2017, 15:41
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

(08-11-2017, 09:05)Samiya napisał(a): No i czym to się różni od bycia MG od szkoleń? xD 
Mocno się różni, bo co innego gdy masz obowiązek robienia szkoleń osobom, które się na nie zapisują, a czym innym jest opisywana przeze mnie sytuacja, tj. "lubię Cię Sami i chciałabym Ci pomóc z zrobieniem z Twojej postaci szamana, ale mam już 4 konta i żadnego szamana, a poza tym nie mam czasu na kolejną postać ani na bycie stałym MG, hmm, może by mi admini pozwolili założyć tymczasową piątą postać-szamana, żebym mogła Ci nią zrobić szkolenie".

(08-11-2017, 09:05)Samiya napisał(a): Ja proponowałam te opowiadania na takiej zasadzie, że ta postać już tam jest tym szamanem/medykiem i user pokazuje, jakby się sprawdziła w tej roli, nie wiem po co tu NPC szaman. Nie myślałam o opisywaniu szkolenia samemu, to byłoby bardzo nudne :v Więc niech tematem byłoby po prostu leczenie bądź jakąś akcja z duchami.
Eee, czyli że co, uznajemy, że szkolenie robi się magicznie gdzieś w niebycie, a potem trzeba napisać opowiadanie, gdy już się działa jako szaman/medyk? Jak dla mnie można i tak, ale pod warunkiem, że na początku tego opowiadania znajdowałoby się też jednak streszczenie tego szkolenia, choćby tyle, żeby było wiadomo, kto je przeprowadzał i czego uczył.
Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#11
08-11-2017, 16:03
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

Jak w niebycie, jak to opowiadanie jest jakby twoim testem - pokazujesz, że masz wiedzę i umiejętności by być szamanem/medykiem. Czy sam fakt szkolenia jest tutaj istotny to wątpię, w końcu każdy medyk musi przejść przez naukę o ziołach, a każdy szaman musi w jakiś sposób skontaktować się z duchami. Każdy xD Nie widziałem jeszcze medyka czy szamana o tak innowacyjnych działaniach, żeby miał robić z tego osobne opowiadanie na szkolenie XD

Mnie się o tyle opowiadania podobają, że każdy ma szansę wyjść z jakąś własną inicjatywą, a nie być leniwą bułą i polegać na tym, że MG ułoży ci całą fabułę, a ty dostaniesz magiczny tytuł XD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2017, 16:04 przez Zevran.)
Niyami
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Podrostek Liczba postów:27 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40

#12
08-11-2017, 16:24
Prawa autorskie: ja/tła wzięte z TLK, czyli disney

Wypracowanie =/= opowiadanie :v

Sami, ja też właśnie myślałam o czymś takim, że gracz sam/z pomocą odpowiedzialnej za to osoby wybiera sobie jakiś temat, czy tam problem (np. stara się o tytuł medyka, więc dostaje zadanie "postać chora na <tu wstaw chorobę> przychodzi do twojej, pomoż jej najlepiej jak możesz"). 

Albo, żeby było śmieszniej i nikomu się za szybko nie znudziło, moglibyśmy dodać do tego jakiś śmieszny czynnik losowy - żeby nie było, że ktoś dostał łatwiejszy temat, bo JeGo LuBiĄ bArDzIeJ :ccc

Moj głupi pomysł wyjaśniam na przykładzie szkolenia na medyka, bo akurat nie przychodzi mi do głowy odpowiednik tego dla szamana, może wymyślę potem, o ile nie uznamy zgodnie że ten plan jest bez sensu xD
Dajmy na to, robimy listę problemow/chorob/scenariuszy, takich super ogolnych - numerujemy to i wrzucamy w tabelkę, na przykład o tak.
Pierwsza kolumna: lista chorob/obrażeń
Druga kolumna: kogo ten problem właściwie dotyczy - czy postać sama jest chora/ranna, czy musi w opowiadaniu uwzględnić drugą postać
Trzecia kolumna: czy ma zioła, wodę itd., czy musi uwzględnić w opowiadaniu to jak się po te rzeczy wybiera, gdzie po nie idzie i w ogole
Czwarta kolumna: nie wiem, pogoda xD

^ Oczywiście nie proponuję dokładnie takich kategorii, bo piszę je teraz na kolanie żeby z grubsza pokazać o co chodzi :v Bardziej chodzi mi o sam pomysł złożenia jakiejś fajnej tabelki i losowania z niej tematow do tych szkolenio-opowiadań. Niby nie jest to w żaden sposob konieczne, ale rozwiązuje dwa przyszłe problemy:
- Nie będzie czegoś takiego, że user przyjdzie i powie "ej, dajcie mi temat bo nie mam sam za bardzo pomysłu", po czym osoba odpowiedzialna będzie się nie wiadomo jak długo zastanawiać nad tym, co by mu tu dać fajnego, żeby nie wyszło, że temat był wybrany na odwal się :v Skoro głownym problemem MG jest brak czasu, może ma to sens żeby dać im coś z czego mogą ten temat wylosować, taka gotowa formułka będzie zwyczajnie szybciej szła, a o tę szybkość przede wszystkim nam tutaj chodzi (bo to jej tu aktualnie brak :o)
- Unikniemy w ten sposob sytuacji w ktorej ktoś poczuje się dotknięty tym, że ktoś inny miał "fajniejszy temat". Łatwiej złościć się na osobę niż na tabelkę i kostkę do gry :I

Edit: w czasie jak to pisałam pojawiły się dwa nowe posty, jeżu
A co do bycia leniwą bułą, to z moim pomysłem wszyscy możemy nimi być :v
***moj laptop się rozpada, więc nie działa mi przycisk o, a nie zawsze chce mi się wklejać ó, w dłuższych postach pewnie będzie go czasem brakowało

[Obrazek: sygn_t_by_nukotek-dbr3c9h.png]

pełna wersja avka | ref
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2017, 16:33 przez Niyami.)
Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#13
08-11-2017, 17:14
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

Cytat:Unikniemy w ten sposob sytuacji w ktorej ktoś poczuje się dotknięty tym, że ktoś inny miał "fajniejszy temat"

To jest najbardziej zapierdziana formułka socjalistów jaką widziałem ever na tym forum. Nie ma łatwiejszych i trudniejszych tematów, jak ktoś jest idiotą i mu się nie chce, zrobi na odwal to jasne, że będzie krzyczał, że dostał za trudne. Nikt nie doświadczył tego w szkole? XDDDDD
Po za tym najmniejsze psy zawsze najgłośniej szczekają, zaraz przyjdzie tutaj sztab osób, które ci będą mówić, że ten pomysł z opowiadaniami jest zjebany, bo oni przyszli na forum o królu lwie, oni mają po 12-15 lat i nie umieją pisać w polszy, a majo konkurować z kimś kto ma np. 25 lat? Przeca oni w szkole nawet piszo wypracowania na te 250 słów, a tutaj olaboga ma być jakieś gupie opowiadanko na 1k słów (czyli jedna strona w wordzie).

To tak swoją drogą. Chciałem tylko to wtrącić, leniwe buły.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2017, 17:15 przez Zevran.)
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#14
08-11-2017, 17:26
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Wiesz co, nie wiem, czy jest potrzeba robienia tych tabelek do losowań. Ja bym to rozwiązała po prostu tak, że każdy by miał do wyboru np. 3 tematy, każdy z trochę innej kategorii (w przypadku szkoleń na medyka to np. zapalenie gardła, omdlenie, rana na tyłku).
Niyami
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Podrostek Liczba postów:27 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40

#15
08-11-2017, 17:36
Prawa autorskie: ja/tła wzięte z TLK, czyli disney

No ok, zgadzam się, ta formułka nie ma sensu, ale niestety zdarza się, że ktoś mowi coś takiego na poważnie :v

Znaczy no, tak też można i nie ma w tym nic złego, to co proponuję to była raczej proba dodania do tego jakiegoś elementu wyzwania, czegoś losowego po prostu. Może wymyślam, ale wydaje mi się, że podejście typu "masz tu trzy choroby, weź jedną i coś na nią poradź" szybko znudzi się i zlecającemu, i chętnym na tytuł D: Z drugiej strony to nie tak, że tych szkoleń jest ciągle jakaś masa, więc może faktycznie nie ma po co budować wokoł tego nie wiadomo jakiego systemu.

Jeszcze jedno pytanie, bo dopiero teraz mi przyszło do głowy - jak takie opowiadania w ogole by były oceniane? Co by było brane pod uwagę, tylko sposob w jaki postać rozwiązała problem, czy też np. szczegołowość opisow?
***moj laptop się rozpada, więc nie działa mi przycisk o, a nie zawsze chce mi się wklejać ó, w dłuższych postach pewnie będzie go czasem brakowało

[Obrazek: sygn_t_by_nukotek-dbr3c9h.png]

pełna wersja avka | ref


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości