♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#1
08-11-2017, 01:32
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Za inspiracją postem Sami i uzgodnieniem z adminami, że to może być dobry pomysł na usprawnienie polowań. 

Mówiłam już o tym pomyśle wielokrotnie i nie powiem, przemawia w tym momencie przeze nie doświadczenie z innych zwierzęcych for. Ten pomysł byłby kompletnie rewolucyjny dla KAELA ale za to wprowadziłby moim zdaniem efektywność (i odpowiedzialność za postać przez usera :3). Także... 
Więc ja bym w ogóle polowania z aktywnym MG wywaliła bo zgadzam się z Sami, że ten system nie zdaje testu i nie spełnia swojego zadania. Jedynie niewielkiemu procentowi userów chce się doprowadzić takie polowanie do końca. Moja propozycja jest następująca.

[Obrazek: 1_ctfb_xema6fmoido_9hsya_by_owlyblue-dbt2ezb.gif]

Userzy zamiast zapisywać się do MG i czekać tygodniami na założenie tematu a potem miesiące zanim wątek na te śmieszne 20 pd się skończył mogliby raz w miesiącu napisać porządnego posta-opowiadanie w konkretnym temacie fabularnym. Porządnego czyli mam na myśli przemyślany, logiczny, uwzględniający obrażenia, walkę (dokładnie opisując co się dzieje) i sami decydowaliby o tym ile HP sobie odejmują a także o powodzeniu takiego polowania. Post ma być od początku do końca, czyli od pojawienia się w miejscu, przez pogodę, porę dnia i na pałaszowaniu zdobyczy kończąc. Następnie link do zakończonego polowania userzy wysyłaliby do MG zajmujących się oceną polowań. Ewentualnie zrobiłoby się jakiś temat gdzie podsyłalibyście linki do polowań do oceny. Trzeba by się przygotować na to, że sprawdzaliby te posty bardzo dokładnie a ocena powstałaby na podstawie: 

1) długości posta
2) staranności (czyli bez niechlujstwa, to jeden post w miesiącu, można się wysilić)
3) logicznego przebiegu
4) obrażeń, walki
5) ilości odjętych pd

Ustaliłoby się minimum pd, które można zdobyć podczas polowania (np 10 pkt) i maksimum (np 25-30 pd). Co do odpowiedzialności za postać to polegałoby to oczywiście na tym, że klasycznie user musiałby sam zadbać o zaleczenie ran (opatrzenie się samodzielne bądź udanie się do medyka/znachora). Postać nie mogłaby się samodzielnie udać na polowanie gdyby straciła od 40-50 hp. 

Co do polowań grupowych - rozwiązanie jest bardzo proste.
Postacie powinny po prostu napisać fabułę od początku polowania do jego zakończenia, czyli zwykłe posty z akcją postaci. Wyjaśniając:

Postać A: pisze, że pojawia się na terenach do polowań
Postać B: również się pojawia
Postać A: znajduje szuka ofiary
Postać B: robi to samo
Postać A: pisze opis pościgu
Postać B: to samo
Obie postaci zabijają ofiarę i na tym kończy się polowanie do oceny. Kryteria są takie same jak powyżej a MG ocenia dopiero po zakończeniu polowania przez userów.
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#2
08-11-2017, 01:46
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Generalnie spoko, ale mam jedno ale: zostawiłabym polowania z MG, z tym że punktowałabym je tak samo jak polowania pisane samemu. Zakładam, że w takim przypadku polowania z MG wybieraliby tylko miłośnicy pisania z MG i wtedy też ci MG mieliby dla tej mniejszej liczby osób więcej czasu.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#3
08-11-2017, 09:30
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=2313 :v

Podbijam to, co napisała Vei.
Also.
Osobiście mam mocno ograniczone zaufanie do graczy jako ogółu, i oczywistym dla mnie jest, że będą oni to pisać na swoją korzyść - nie będzie poważnych zranien, niepowodzeń, rzeczy, które przytrafiają się (a przynajmniej mogą) w polowaniach z MG, to jest na pewno minus.
Dałabym jakieś minimum długości polowania, no chociażby ta strona w wordzie jakąś podstawową czcionką w rozmiarze ok. 14.
I może niech te polowania będą normalnie zamieszczane na forum, do wglądu wszystkich użytkowników? W jakimś temacie, chociażby tym z polowaniami.
Nieco bardziej się krzywię na te grupowe polowania bez MG, ale dopóki będzie możliwość wykonywania ich także w asyscie MG, niech będzie. Ogólnie rzecz biorąc, jestem trochę sceptycznie do tego nastawiona, lecz czy moje przewidywania się sprawdzą, czy nie, zależy od użytkowników. Zawsze można to wprowadzić na próbę i zobaczyć, czy będzie to działać.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#4
08-11-2017, 15:35
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

No ja myślałam o zamieszczaniu ich na forum, w końcu to fabuła, więc jak inaczej? Na pw do MG? xD To by było głupie.

Co do długości - no nie wiem, jak dla mnie to niech wyjdzie w praniu. No ale jakby już ustalać tę minimalną długość, to strona w wordzie brzmi ok.

Co do grupowych - i tak MG musi to oceniać, jak będą kiepsko opisywane, to najwyżej będzie za nie mało PDków. xp
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#5
08-11-2017, 20:21
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

co do tego, że userzy nie za bardzo chcieliby ranić swoje postacie to jest haczyk - np pd za polowanie, owszem, ładna strona w wordzie 5-10 pd ale resztę pd można by przyznać po prostu za liczbę straconych hp ;) czyli: - 15 hp = + 15 pd i prosz! userzy będą maltretować swoje postaci :P

a co do zamieszczania na forum do wglądu wszystkich: " raz w miesiącu napisać porządnego posta-opowiadanie w konkretnym temacie fabularnym. "
Czyż to nie oczywiste?

edit
plus co do wątpliwości odnośnie grupowych polowań - to wiadomix, że kiepsko/słabo/niedbale napiesane = mniej pd lub wcale i tyle :P
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Sirisa
Poszukujący
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda dorosła Znamiona:1/4 Towarzysz:Krogulec krótkonogi Liczba postów:113 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 30

#6
10-11-2017, 11:13
Prawa autorskie: Orginał: dukacia, przeróbka: Chawa

Ja jestem bardziej za reformą Mg niż za takimi polowaniami. Z mg jest to o tyle fajne że jest nieprzewidywalne. Poza tym według mnie to jest najfajniejsze w pbfach ze fabuła nie zależy tylko od ciebie ale też od innych. Można zwiększyć liczbę Mg albo ,,wymienić" teraźniejszych. Wprowadzić regułę że jeśli mg nie odpisze na polowania w ciagu x czasu bez podania powodu wylatuje. A dopiero jeśli to nie zadziała wprowadzić wypracowania.
[Obrazek: sirisa_eyes_by_lulubabulu-dc5igzl.png]
Kamui
Wódz
*

Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Towarzysz:Nietoperz borsuczy Liczba postów:496 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 86
Siła: 81
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#7
10-11-2017, 12:28
Prawa autorskie: Ian Hinley/kosekiasai/XylaX

Ay.. Ay proponowalam już coś podobnego |Dc

Tylko ze reforma MG wymaga wymuszenia zmian jeszcze u osób trzecich a tu, w tym pisaniu opowiadania to user ma 100% sprawy we własnych rekach \0/ i totalnie ni musi martwić się że mu MG zniknie? 
Ocenie podlega wypracowanko, a nie interakcja na to co zapodaje MG. 
Mamy obecnie system kostek i opisowke, ja nie widzę problema by wypracowanie przypiąć do tego 2 uvu
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#8
10-11-2017, 18:42
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

A może zrobić to jakoś połowicznie? Czyli jednak bierzemy te opowiadania a taki MG je sobie na spokojnie czyta w jakimś momencie mówi "akcja" i wprowadza zmienną/problem po czym gracza musi trochę pomyśleć i zmienić fabułę od tego momentu. Niby nie dużo ale wprowadzi to trochę zamieszania i nie będą to tylko darmowe PD
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#9
10-11-2017, 19:45
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

ja bym to raczej dała jako dwie możliwości, dla wielbicieli polowań z MG i dla tych, którym nie chce się ryzykować, że jakiś mg gdzieś przyśnie i polowanie będzie ciągnąć się pół roku a nie miesiąc, co powinno być i tak w interesie usera bo przecież nie zgłaszacie się do MG tylko po to żeby sobie popisać ale po to by coś zdobyć, w tym wypadku pd. system opowiadań ma odpowiadać tym, którzy oprócz normalnej gry chcą budować swoją postać
wprowadziłabym to analogicznie jak proponowałam w temacie o szkoleniach z mg:

Cytat:Sposób pierwszy: Opowiadanie
Sposób drugi: postać NPC a'la Hekima
Sposób trzeci: konkretna fabułka z MG
w przypadku polowań zapewne nie byłaby tylko potrzebna postać NPC

a połowicznie, nie wiem jak miałoby to wyglądać. user pisałby opowiadanie do rzucenia się w pogoń, potem MG by decydował o powodzeniach i innych rzeczach, potem user znów by pisał?

nie zauważacie też jednej ważnej kwestii, system opowiadań znacznie odciąży mistrzów gry przez co być może znajdzie się czas na więcej akcji z mg na fabule :P
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Athastan
Radca
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Liczba postów:384 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 81
Doświadczenie: 8

#10
10-11-2017, 21:09
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry / Przodownik pracy

W sumie, to spoko pomysł z tymi trzema opcjami, coś dla każdego. I w przypadku tych połowicznych, to myślę, że można by stworzyć coś w rodzaju fragmentów szablonu, takich ogólnych opisów pewnych zdarzeń, które MG podawał by Userowi razem z pogodą, możliwy przydziałem zwierzyny itp. A chodzi mi o zdarzenia takie jak, np. dla dżungli:
- Postać spłoszyła/ zaniepokoiła ofiarę skradając się zbyt głośno przez chaszcze.
- Ofiara wpadła w liany i się zaplątała.
- Obydwoje wpadli do randomowego dołu/rowu/sadzawki.
- Z drzewa coś spadło i rąbnęło w gracza/ofiarę/obok.
Itd.
MG rzucał by kośćmi, dawał od 1 do 3 takich ''zadań'' do wplecenia w post, zebranych w takiej tabelce jak zwierzęta do polowań, i niech użytkownik to jakoś rozwinie. I tu zarówno można by zawrzeć jakiś 'niespodziewany' element, jak i większość pracy własnej polującego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości