♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Hekima
Szaman

Gatunek:Dżelada. Płeć:Samiec Zezwolenia:Postać specjalna Liczba postów:64 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#1
27-11-2017, 12:11
Prawa autorskie: http://robinmoore.photoshelter.com

Z pewnością jedną z bardziej zachwycających ozdób były pióra. Różnego rozmiaru, różnego koloru. Małpa ostatnio zawędrowała do dżungli i uzbierała trochę barwnych, dużych piór. Teraz czyściła je pieczołowicie oraz segregowała - te zniszczone przez podróż czy nie nadające się do użytku odrzucała, a resztę czyściła z ptasiego guana i innych zanieczyszczeń, aby mogły lśnić w pełnym blasku. Dzień mijał leniwie, słońce - jak zwykle podczas pory suchej - niesamowicie prażyło, ale nie przeszkadzało mu to zbytnio, ukryty w cieniu swego rozłożystego drzewa.
[Obrazek: Bez%20nazwy-5_zps9dj8pm6q.png]

W postach potrafię wplatać suahili, dodaję wtedy na końcu tłumaczenie. Jest to bardzo swobodna interpretacja języka, nie znam w żadnym stopniu suahili i jeśli wiesz więcej ode mnie, proszę, nie oburzaj się, zawsze możesz mnie poprawić! ;) Asante sana!


Sprike
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Afrykański Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:102 Dołączył:Lip 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#2
28-11-2017, 16:53
Prawa autorskie: ChubNarwhalBases, Disney, Angelo, ja

W taki dzień jak dziś Sprike dziękował losowi, że nie ma grzywy. Było mu gorąco, ale nie aż tak, jak innym samcom i naprawdę był zadowolony ze swego wyglądu.
Już z daleka dostrzegł drzewo, i skierował się w jego stronę, chcąc odpocząć chwilkę w cieniu. Wędrował już od paru godzin, jak dotąd bezskutecznie szukając jakiegoś drapieżnika, którego można by okraść z jego zdobyczy. Jak dotąd bez powodzenia.
Zauważywszy małpę siedzącą pod drzewem, przyspieszył kroku. Nie przepadał za naczelnymi, głównie dlatego, że umiały rzucać owocami, ale wyglądało na to, że ten osobnik jest sam. To już jakiś plus. A cień kusił go, wzywał. Nie mógł się oprzeć.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2017, 16:54 przez Sprike.)
Hekima
Szaman

Gatunek:Dżelada. Płeć:Samiec Zezwolenia:Postać specjalna Liczba postów:64 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#3
04-12-2017, 20:46
Prawa autorskie: http://robinmoore.photoshelter.com

Małpa była zbyt zajęta swoją robotą, aby dostrzec czy usłyszeć zbliżającego się lwa. Praktycznie, gdy podszedł do granicy cienia zorientował się, że jest obserwowany. Osobnik najwidoczniej szukał cienia. Hekima nie miał nic przeciwko lwicy, jeśli oczywiście nie będzie wtrącać się w jego sprawy i nie spróbuje zawłaszczyć tego kawałka terenu. Wtedy pokaże, kto tu rządzi. Niemniej w tej chwili naczelnemu daleko było do takich kroków, wprost przeciwnie, rozpromienił się i pomachał wesoło dłonią trzymającą dwa pióra, jakby dawał znaki zbłąkanemu wędrowcy - Habari za asubuni, nieznajoma! - zawołał, witając się.

Habari za asubuni - dzień dobry
[Obrazek: Bez%20nazwy-5_zps9dj8pm6q.png]

W postach potrafię wplatać suahili, dodaję wtedy na końcu tłumaczenie. Jest to bardzo swobodna interpretacja języka, nie znam w żadnym stopniu suahili i jeśli wiesz więcej ode mnie, proszę, nie oburzaj się, zawsze możesz mnie poprawić! ;) Asante sana!


Sprike
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Afrykański Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:102 Dołączył:Lip 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#4
21-01-2018, 12:39
Prawa autorskie: ChubNarwhalBases, Disney, Angelo, ja

Sprike szedł w kierunku drzewa pewnym krokiem, zdecydowany za wszelką cenę znaleźć się w jego cieniu, nawet, gdyby miało się równać z koniecznością walki z małpą.
Wyglądało jednak na to, że naczelny nie jest wrogo nastawiony, choć mógł oczywiście udawać. Lew zdusił chichot, słysząc powitanie. Przestało go już dziwić, że niektórzy widzą w nim lwicę, ale nadal go to bawiło.
- Ewentualnie "nieznajomy" - powiedział pogodnie, dotarłszy do drzewa. Położył się w cieniu, w pewnej odległości od małpy, układając pysk na przednich łapach.
- Strasznie dziś gorąco, nieprawdaż? - zagadnął po chwili. Normalnie nie rozmawiałby z naczelnym, w końcu kto wie, co takiemu strzeli do głowy, ale musiał zasięgnąć języka. 
- Leyteren - przedstawił się jednym z fałszywych imion; ostrożności nigdy za wiele. - A ty, to...?
Hekima
Szaman

Gatunek:Dżelada. Płeć:Samiec Zezwolenia:Postać specjalna Liczba postów:64 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#5
22-03-2018, 19:45
Prawa autorskie: http://robinmoore.photoshelter.com

Podrapał się w głowę. Nieznajomy? A niech mię, chyba panienka mnie wrabia. Przecież widział, grzywy nie miała, budowa też taka samicza... Może tylko tyle, że miała dosyć potężne barki jak na samicę, aczkolwiek... No cóż, matka natura potrafi być okrutna. Nie każda lwica musi być filigranowa jak gazela. Ukłonił się - Hekima, mieszkam tutaj. Zbieram różne marembo. Na przykład takie pióra. Czyż nie są przepiękne? - uniósł jedno z tych, które akurat leżało mu pod nogami i pomachał nim w powietrzu, prezentując je kotce - I to prawda. Oj praży słońce, praży, ciekawe kiedy coś nam usmaży. Jakiś mały moto czy coś takiego.


marembo - ozdoby
moto - pożar
[Obrazek: Bez%20nazwy-5_zps9dj8pm6q.png]

W postach potrafię wplatać suahili, dodaję wtedy na końcu tłumaczenie. Jest to bardzo swobodna interpretacja języka, nie znam w żadnym stopniu suahili i jeśli wiesz więcej ode mnie, proszę, nie oburzaj się, zawsze możesz mnie poprawić! ;) Asante sana!


(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2018, 19:46 przez Hekima.)
Sprike
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Afrykański Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:102 Dołączył:Lip 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 20

#6
23-03-2018, 15:46
Prawa autorskie: ChubNarwhalBases, Disney, Angelo, ja

Sprike słuchał uważnie małpy - jak się okazało, Hekimy - jednocześnie z zainteresowaniem przyglądając się piórom, które naczelny dzierżył.
Jakie były kolorowe! Wiele by dał, żeby być ptakiem i mieć takie kolorowe piórka.
- Zbierasz pióra? - powtórzył z ciekawością, ignorując nieznane mu określenie, marembo. - Po co?
Moto? Co to może znaczyć?, zastanowił się, ale nie znalazł odpowiedzi, więc postanowił sobie tym nie zawracać głowy.
Hekima
Szaman

Gatunek:Dżelada. Płeć:Samiec Zezwolenia:Postać specjalna Liczba postów:64 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#7
13-04-2018, 12:11
Prawa autorskie: http://robinmoore.photoshelter.com

- Jeszcze jak! - uśmiechnął się do lwicy. A po co? Ta samica chyba naprawdę miała coś z głową. Pyta się, po co ozdoby. Kobieta pyta się, do czego służą pióra. No oczywiście, że do ozdoby! - Jak to po co? Nie lubisz się stroić, pięknie wyglądać, jak każda porządna lwica? Z tych piór mogę zrobić naszyjnik czy opaskę na ogon, jeżeli ktoś woli wersję bardziej praktyczną, do noszenia na co dzień. Lwy lubią zaplatać sobie niekiedy w grzywę. Pióra mają naprawdę różnorodne właściwości, za opale ja zaś mogę zrobić wiele. Nawet Tobie, jeśli oczywiście posiadasz kamyczki.
[Obrazek: Bez%20nazwy-5_zps9dj8pm6q.png]

W postach potrafię wplatać suahili, dodaję wtedy na końcu tłumaczenie. Jest to bardzo swobodna interpretacja języka, nie znam w żadnym stopniu suahili i jeśli wiesz więcej ode mnie, proszę, nie oburzaj się, zawsze możesz mnie poprawić! ;) Asante sana!




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości