♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Ankieta: Hawajska jest zła?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
tak
6 33.33%
nie
9 50.00%
co?
3 16.67%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#1
03-12-2017, 22:03
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Kontynuacja dzisiejszego/wczorajszego (?) problemu z SB, dlaczego hawajska jest tak nielubiana?

Mem czy coś więcej?
Odpowiedz
Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#2
03-12-2017, 22:12
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

Bo jak to możliwe, że coś słodkiego (ananas + kukurydza) może być męskie? Przecież prawdziwa pizza powinna być nafaszerowana peperoni, tabasco, czarnym pieprzem czy innymi ostrymi rzeczami, bo to jest takie męskie i kul. 

Także ten. Hawajska zła nie jest (pizza gurwa jak każda inna), aczkolwiek ja osobiście nie lubię aż tak słodkich pizz.
Odpowiedz
Zephyr
Samotnik
*

Gatunek:Gepard grzywiasty Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:642 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 90
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 46

#3
03-12-2017, 22:18
Prawa autorskie: av: Kahawian, podpis: DemiReality (lineart)
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Meteorolog / Mistrz Kalamburów

Tak, to zdecydowanie dlatego, że hawajska nie jest męska :v

Ja nie lubię hawajskiej, bo mi nie smakuje. Proste. Konkretnie ten ananas mi tam nie pasuje. Tak samo, jak nie lubię ciepłego i rozmiękłego pomidora. Ale kukurydzę uwielbiam.
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#4
03-12-2017, 22:22
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Od kiedy kukurydza nie jest męska, kukurydza na pizzy jest sup

Nie lubię ananasa, więc hawajska jest zła
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Niyami
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Podrostek Liczba postów:27 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40

#5
03-12-2017, 22:23
Prawa autorskie: ja/tła wzięte z TLK, czyli disney

Gdzieś kiedyś widziałam "dziecięcą" deserową pizzę w menu knajpy. Była na niej nutella i owoce. Nie wiem czemu dzieci mają niby to chcieć, a dorośli już wiedzieć lepiej i tego nie dotykać :v

Pizza jest daniem zrobionym typowo pod nie-słodkie składniki, to nie są naleśniki ktore da się zrobić na oba sposoby. Tutaj typowo masz sos pomidorowy, mięso czy tam warzywa, no i kupę sera. Żaden z tych składnikow chyba nie prosił się o to, żeby dotykać ananasa na pizzy. No ale z drugiej strony, istnieją też sosy słodko-ostre, słodko-kwaśne i inne takie, i nikt im nie broni istnieć. Tak samo jak raczej nikt nikogo nie zatrzeli za zamowienie hawajskiej. To się chyba rozbija o to durne powiedzenie, że o gustach się nie dyskutuje (g prawda, większość small talku między ludźmi to dyskutowanie o gustach :I).

Ludzie lubią pizzę w jej "typowym" wydaniu, czyli stricte na słono, po czym widzą jak ktoś w sam środek jedzenia ktore lubią ładuje składnik ktory im tam nie pasuje, więc następuje hejt. To nie jest nawet hejt zarezerwowany dla hawajskiej, jak siedzisz w grupie znajomych i ktoś wyjmie z plecaka jakieś jedzenie ktvre wygląda pozostałym na strasznie dziwne połączenie smakow, to zaraz poleci "omg jak możesz to jeść, co to ma być?!" i zacznie się turbo dyskusja, że ble, jak tak można, no po prostu gwałt na jedzeniu, weź się opanuj. Na hawajską po prostu padło tego hejtu od cholery, w internecie, a nie irl przy stole :V I oto jesteśmy, mamy dwa obozy i potężnie silne opinie na temat pizzy.


A kukurydza jest super i proszę mi tu nie obrażać kukurydzy, kukurydza jest w typowo słonych potrawach znacznie częściej niż ananas >:C
***moj laptop się rozpada, więc nie działa mi przycisk o, a nie zawsze chce mi się wklejać ó, w dłuższych postach pewnie będzie go czasem brakowało

[Obrazek: sygn_t_by_nukotek-dbr3c9h.png]

pełna wersja avka | ref
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#6
03-12-2017, 22:30
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

no ja to nie wiem jak można by jeść pizzę na słodko, z nutellą i owocami, jak ludzie się tym zachwycali w necie D:

JEŻELI CHCECIE DZIWNE POŁĄCZENIE SŁODKIEGO I SŁONEGO TO JEDZCIE FRYTKI Z BITĄ ŚMIETANĄ, TO JEST DOBRE, A NIE JAKIŚ ANANAS NA PICCY
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#7
03-12-2017, 22:35
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Ale też mamy inne dania z ananasem, jakiegoś kurczaka z sosem słodko-kwaśnym czy chociażby schabowe z ananasem i serem no i ludzie coś takiego sobie spokojnie jedzą. A są też inne jakieś dziwne pizze jak z owocami morza (też takie słodkie tony) czy to co nam dają sezonowo pizza z żurawiną i innymi rodzynkami. Osobiście lubię i praktykuje hawajską ale jeżeli jest z kukurydzą bez kukurydzy hawajska jest taka sobie. 

Przypominam że są też ludzie co lubią makaron z keczupem.
Odpowiedz
Zevran
Konto zawieszone

Gatunek:Lew (mieszanka tsavo i wschodnioafrykańskiego) Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Uczeń Medyka Liczba postów:260 Dołączył:Gru 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 67
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 30

#8
03-12-2017, 22:36
Prawa autorskie: Ale-Tie, nukotek

Cytat:A kukurydza jest super i proszę mi tu nie obrażać kukurydzy, kukurydza jest w typowo słonych potrawach znacznie częściej niż ananas >:C

Co nie zmienia faktu, że kukurydza jest słodka XD
Odpowiedz
Wendigo
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:7 lat (Dorosły) Liczba postów:396 Dołączył:Sty 2017

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 63
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 9

#9
03-12-2017, 22:38
Prawa autorskie: Av: Askari

Nie lubię ananasa, ale pitca z bananem, curry i orzeszkami jest spoko :v
Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#10
03-12-2017, 22:39
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

(03-12-2017, 22:30)Samiya napisał(a):  FRYTKI Z BITĄ ŚMIETANĄ,

Bitej śmietanie całkiem blisko do majonezu więc to może nawet i zadziałać
Odpowiedz
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#11
03-12-2017, 23:00
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Cytat: Pizza jest daniem zrobionym typowo pod nie-słodkie składniki, to nie są naleśniki ktore da się zrobić na oba sposoby. Tutaj typowo masz sos pomidorowy, mięso czy tam warzywa, no i kupę sera. Żaden z tych składnikow chyba nie prosił się o to, żeby dotykać ananasa na pizzy.
Ae kto pyta o zdanie składniki z czym chcą być połączone? XDbrzmi jak preludium do schizofrenii 

Obawiam się też, że twórca pizzy nigdzie nie uściślił czego nie można do niej dodawać xD
Ergo
Można dodawać do niej co się podoba - stąd rozbieżności. To, że pizza jest zwykle na słono wynika że słonego smaku ciasta pizzy ale słony ze słodkim się łączy bo tak przełamuje się smaki (jak kto ma pojęcie i kuchni to wie ). Np orzechy ziemne same w sobie są słodkie - ale najczęściej daje się je do słonych przypraw. Słodkimi smakami przełamuje się też mięsa w daniach egzotycznych i nikt nie płacze. W Europie środkowej wydaje się być dziwne ale glazurować kurczaka/kaczkę miodem to już wolno xD albo dawać śliwkę lub borówki/żurawinę do serów i mięs (tak, tradycyjna kuchnia polska ). 
W Wielkiej Brytanii podaje się mięso z bitą śmietaną. 
Pizza z ananasem pochodzi z USA, tam nikt nad tym nie ujada. Sos barbeque(czy jak się pisze) też jest pół słodki i tak samo keczup. Wiele musztard też ma słodką nutę, do ukochanego sosu slodko-kwaśnego z maka do nugetsów daje się morele/brzoskwinie.

Jdyn słuszne odpowiedzi?
A) kwestie kultutowe /uprzedzeń 
B) jak już ktoś spróbował - preferencji

Problem solved. 

Ale drażni mnie osobiście jak ktoś mi wyskoczy z pyszczem, że "OMG JAK MOŻESZ TO JEŚĆ SKŁADNIKI MAJĄ SWOJE PRZEZNACZENIE"
A weź wetknij ryj we własne koryto i nie komentuj xD

P.S. Tak, uwielbiam hawajską
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#12
03-12-2017, 23:13
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Cytat:Pizza z ananasem pochodzi z USA, tam nikt nad tym nie ujada.
Nooo nie, w hameryce mem o hawajskiej jest równie popularny :v
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Niyami
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Podrostek Liczba postów:27 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 40

#13
03-12-2017, 23:16
Prawa autorskie: ja/tła wzięte z TLK, czyli disney

Ghal, to akurat była stylistyka, ludzie ogolnie często nadają przedmiotom w swoich wypowiedziach ludzkie cechy, czy w jakiś sposob je ożywiają, spokojnie :V

A co do tego, że "w USA nikomu to nie przeszkadza", nie byłabym taka pewna, bo cała ta debata na temat hawajskiej zrobiła się wiralna praktycznie wsżedzie gdzie ludzie korzystają chociażby z fejsbuka i dotrze do nich popularny post z paroma tysiącami komentarzy i opinii. Dodatkowym czynnikiem jest to, że podłapał to chociażby głupi buzzfeed, ktory działa z/w USA, i artykuły z tego co widzę zwykle bazuje na tamtejszych standardach, zwłaszcza w kwestii postow o jedzeniu - patrz quiz typu "Wybierz sobie ktore chcesz dania, a powiemy ci czy jesteś z połnocy czy południa USA" i inne podobne.

Kwestia kulturowa - może trochę, ale kultura kulturą, a gust gustem. 
To, że w jakiejś kulturze praktykuje się konkretną czynność =/= to, że każdy kto wpisuje się w tą kulturę i do niej przynależy jest tej czynności wielkim fanem.

Tak jak wspominałam wcześniej, ostatecznie można to uciąć stwierdzeniem "no dobra, kwestia gustu i tyle", ale to nie zmienia faktu, że zanim ten moment nastąpi, to każdy kogo ta dyskusja obchodzi wrzuci swoje zdanie i je jakoś uzasadni. Ty możesz chcieć uciszyć każdego, kto hawajskiej nie znosi, a oni mogą chcieć rzucić Ci na to "jak możesz to jeść, afsfdagsfad". Nie ma "a weź nie komentuj", nie po to ludzie dyskutują żeby potem zamknąć drugiej stronie usta XD
To brzmi jak takie "cicho, weź się, uważasz inaczej więc sobie idź", no sorry
***moj laptop się rozpada, więc nie działa mi przycisk o, a nie zawsze chce mi się wklejać ó, w dłuższych postach pewnie będzie go czasem brakowało

[Obrazek: sygn_t_by_nukotek-dbr3c9h.png]

pełna wersja avka | ref
Odpowiedz
Kamui
Wódz
*

Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Towarzysz:Nietoperz borsuczy Liczba postów:496 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 86
Siła: 81
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#14
03-12-2017, 23:30
Prawa autorskie: Ian Hinley/kosekiasai/XylaX

Bo jest kilka o niebo lepszych zestawów :v 
Rzeźnicka, farmerska, kebab, tuńczykowa i nawet fungii! 
Jak chcesz ananasa to w deserze polecam, galaretka i na to bita kurna śmietana!

Also ananas to dość bezwartosciowy owoc? v>^>v jak kupuję pizze to pacze się nazreć aż dostaję ciąży spożywczej i fajnie coby z tego coś było. Dlatego miensou \030/ im wincyj tym lepiej.
Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#15
03-12-2017, 23:35
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Tooo tak, ciasto drożdżowe jest słodkie w smaku więc ciasto jest słodkie a składniki słone, niby nic ale.
No i właśnie skoro mamy tak dużo tych słodkich smaków to dlaczego jednak do tej nieszczęsnej hawajskiej się przyczepiamy bardziej niż do świętej pamięci kaczki w miodzie?


Cytat:nie po to ludzie dyskutują żeby potem zamknąć drugiej stronie usta XD
Właśnie po to ludzie dyskutują! By wszystkimi dostępnymi metodami przekonać drugą stronę do tego by nie dość by się zamknęła to by jeszcze wcześniej przyznała racje! XD
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości