♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kazuma
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:4 Dołączył:Mar 2018

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 65

#1
30-03-2018, 15:02
Prawa autorskie: Ja

Pomysł na małą modyfikacje rang.
Po pierwsze to uporządkowałabym je na stronie, że pierw rangi ogólne - do wszystkich stad, a potem po kolei stada, potem samotnicy, a na sam koniec może i bym wcisnęła tytuły, żeby wszystko było ładnie w jednym miejscu. Temat wtedy nazywałby się "Rangi i tytuły". Nawet ładnie brzmi~ Oczywiście nowe rangi lub lekkie zmiany w starych!

Rangi dostępne we wszystkich stadach:

Młode - Ranga dla najmłodszych członków stada, którzy nie weszli w wiek nastoletni. Jeszcze uczą się świata, poznają go. Większości rzeczy uczą głównie rodzice, a jeżeli młode nie posiada rodziców, to Mentor, który zdecyduje się przygarnąć dane młode i wychować.
Adept - Nastolatek, który wchodzi powoli w wiek młodego dorosłego, pobiera nauki u Mentora, przygotowując się do bycia pełnoprawnym członkiem stada, w pełni działającym (fabularna nauka wszystkiego). Mogliby potem zdawać test z całej swojej wiedzy u swojego Mentora, ewentualnie z Mentorem iść do Przywódcy/Zastępcy, by przed nim pokazać, że jest gotowy do bycia pełnoprawnym członkiem. Z tego etapu byłaby możliwość wskoczenia wyżej, niż na jedynie członka stada, można podczas bycia adeptem szkolić się na rangę wyżej.
-notka: te dwie rzeczy dla tych, którzy chcieliby bardziej rozbudowanego etapu dorastania, ciekawszego-
Członek stada - Podstawowa ranga dla wszystkich dorosłych, którzy dopiero przyłączyli się do danego stada, poznają je. Okres, w którym ci, którzy świeżo dołączyli, a są "dorośli" uczą się wszystkiego o stadzie, do którego dołączyli.
-notka: członek stada i adept zastąpiliby rangi  Poszukujący/Rekrut/Iskra (kwestia, którą też można obgadać)-
Przywódca -  Kapłan/Kapłanka/Cesarz/Cesarzowa/Wódz - Najsilniejsze lwy (raczej inne zwierzęta nie mogłyby przewodzić stadem, chociaż to kwestia do rozmowy), które dowodzą danym stadem. Wcale nie musi mieć rodziny w stadzie. Mogłoby być ich dwóch - samiec i samica. W Cesarskich i Księżycowych mogłyby być po prostu jakieś tam lwy, a w Ognistych jakby np. był przywódca jako samiec, to samicą przywódczynią mogłaby być jedynie partnerka. No coś ciekawszego dla Ognistych wymyślić w tej kwestii, skoro to nieco "groźniejszy" klan. (polityki klanowe no od tego wszystko zależy, nie?)
Zasłużony - Osobnik, który godnie reprezentował klan, wręcz należy go naśladować w dążeniu do byciu jak najlepszym klanowiczem. Ten, który zrobił wiele i nie zasłużył na spadanie na "zwykłego członka stada". No oczywiście musiał odejść z jakichś przyczyn user takiej postaci, ale to wciąż nie konto zawieszone. Trzeba go traktować z szacunkiem, szczególnie u Ognistych.

(Uwaga tutaj małe zmiany w nazwach i może w opisie? nie wiem jesio, będą w nawiasie obok nazw oryginalnych)

Ogółem wprowadziłabym podział na rangi bojowe i nie-bojowe... mimo iż jest póki co mało ludu, chociaż nie wiem, czy to taki dobry pomysł?? Każdy z przywódców, zastępców lub wszyscy razem mogliby w swoich stadach wymyślić propozycje pasujące. Aktualne, które forum posiada byłyby rangami bojowymi, o te niżej:

Wtajemniczony/Wiarus (to brzmi średnio źle, jakoś to zmienić, ale nie mam pomysłu jesio)/Płomień
Mistyk/Weteran/Dragon (Demon [bardziej to]/Bestia)
Akolita/Radca (Kanclerz? Dziwnie brzmi mimo wszystko... mhm, może by zamienić miejscami z Weteranem?)/Ariman (poprawić na Ahriman)
Kapłan/Kapłanka/Cesarz/Cesarzowa/Wódz



Rangi inne:

Duch - A kto umarł, ten nie żyje i zostaje duchem. Nie może komunikować się z żywymi, jest dla nich widzialny bardzo rzadko (może się ukazać jedynie przez krótki moment i też nie często), nie można z nim też rozmawiać. Może być przyzwany na dłużej i widziany przez innych, a nawet można z nim porozmawiać w obecności Szamana/Zaklinacza.




Usunęłabym podział na tytuły "specjalne i niespecjalne", bo jakoś tak dziwnie. Każdy tytuł na swój sposób jest niezwykły.

Tytuły (prócz tych już istniejących/ewentualne zmiany w istniejących):

Mentor - Osobnik, który posiada ogromną wiedzę o swoim klanie i jest ją w stanie przekazać młodziakom jak i adeptom. Przygotowuje ich do "egzaminu", jaki muszą zdać, by stać się pełnoprawnymi członkami stada. Przekazuje też wiedzę świeżym członkom stada, jeżeli potrzebują się czegoś dowiedzieć.
Medyk/Młodszy Medyk - Leczy chore i ranne lwy. Medyk dodatkowo posiada wiedzę dot. tworzenia mikstur, młodszy medyk nie potrafi ich sporządzać. (Usunęłabym tutaj cały rozwój, bo to nie ranga, a tytuł i dałabym to w ten sposób, że Młodszy Medyk jest po prostu uczniem Medyka, a jak już będzie miał całą wiedzę, to Medyk daje mu za zadanie zrobić jakąś miksturę czy przepytuje z ziół [cokolwiek] i wtedy jak się powiedzie to też zostaje Medykiem - kwestia do obgadania)
Książę/Księżniczka - syn/córka króla i/lub królowej lub bardzo ważny osobnik w klanie, który jest ważny dla Przywódcy, lub po prostu przez niego bardzo ceniony (tytuł ważny szczególnie u Ognistych)
Matka/Ojciec/Siostra/Brat Przywódcy - Usunęłabym te tytuły, bo jak ktoś jest w rodzinie to wpisuje sobie kogo tam ma i wiadomo, że trzeba z szacunkiem itd. Dla mnie po prostu te tytuły wydają się trochę... niepotrzebne.
Przyszły przywódca/Następca Tronu - Moim zdaniem te też można usunąć, a na forum, na terenach stada zrobić specjalny temat, do którego dostęp mają jedynie członkowie stada no i w nim wybierano by nowego następcę tronu. W Księżycowych i Cesarskich mogłoby to być demokratyczne wybierane czy inne zgodne z polityką klanu, a w Ognistych można by jedynie dawać sugestie, ale ostatecznie obecny władca by wybierał. Ta forma wybierania nowych przywódców byłaby do tego, gdyby aktualny odchodził z forum, umierał ze względu na wiek lub nie chciał już sprawować. No cokolwiek, co powodowałoby, że aktualnie stado zostaje bez przywódcy. No i oczywiście Księżycowi nie mieliby dostępu do takiego tematu u Ognistych i Cesarskich, to działa w każdą stronę.
Doradca - Przywódca i tylko on mógłby sobie wybierać osobniki, które miałyby ten tytuł i pomagałyby mu w dokonywaniu decyzji, gdyby się wahał. Musiałby im bardzo ufać, też nie mógłby być to byle jaki członek stada.(tytuł ważny szczególnie u Ognistych - why? Bo tam hierarchia jest ważna, no)
Zastępca - Przejmuje obowiązki przywódcy podczas jego nieobecności. Byłby nim obowiązkowo (chyba, że ktoś bardzo nie chce) każdy najwyższy rangą (zaraz po przywódcy, bo najwyższą rangę dostaje przecież nie byle kto) członek stada, a dodatkowo mógłby nim zostać Doradca, jeżeli by chciał lub nie byłoby osobników na NAJWYŻSZEJ randze.

Reszta tytułów byłaby bez zmian, co są to żeby były.


DODATKOWO! Zmieniłabym bonusy do rang na nieco inne.

Ogółem zrobiłabym taki motyw, że np:
Wtajemniczony/Wiarus/Płomień - dostają po 5 pkt do każdej statystyki, zamiast PD(wartość pkt do ustalenia)
Mistyk/Weteran/Dragon - po 10 pkt do każdej statystyki
Akolita/Radca/Ariman - po 15 pkt do każdej statystyki
[b]Kapłan/Kapłanka/Cesarz/Cesarzowa/Wódz - po 20 pkt do każdej statystyki.

Nie wiem co z np. tytułami, bo z niektórych można by rangi zrobić i np.
Strażnik - na swoim terenie miałby +20 do czujności i siły, a na innych terenach powiedzmy +10 do czujności. Można to też zrobić, jeżeli pozostanie to tytułem. Tutaj pokminić nieco z tym systemem. Jeżeli ktoś jest na tak to mogę rozpisać cały system.
[/b]

Gdyby były pytania odnośnie mojej wizji, coś nie jest tutaj napisane, proszę powiedzieć, a ja wyjaśnię w miarę możliwości ;>
To większość rzeczy, które miałam w głowie, tyle chyba póki co wystarczy.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2018, 15:43 przez Kazuma.)
Athastan
Radca
*

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Posłaniec / Młodszy Szaman Liczba postów:384 Dołączył:Paź 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 81
Doświadczenie: 8

#2
30-03-2018, 16:21
Prawa autorskie: Subi-cub(generator) Ja (edycja)
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry / Przodownik pracy

Dobra, to ja mam pytanie: co nie podoba Ci się w aktualnym systemie rang tudzież czemu uważasz, że trzeba go modyfikować?

I patrząc na zmiany statystyk, to są one nieadekwatne do systemu przeliczników na forum. Np progi przy systemie walk są co 2pkt. stat., a zmiana każdej statystyki o 5 pkt w górę już jest bardzo dużym bonusem w walce. O wyższych wartościach nie ma co mówić, kompletny brak balansu między samotnikami i stadnymi. A tych 20pkt. nawet nie komentuje.

Poza tym unifikacja rang? Czemu to w ogóle miało by służyć? Właśnie dla tego, że każde stado jest inne, posiada inne rangi. A więcej rang jest po to, by można było lepiej doprecyzować hierarchię, szególnie w tych stadach, które mocno na niej polegają. A nazewnictwo rang stadnych jest w ogóle inną kwestią, zależną od zapisu w ''karcie stada'' czyli temacie z opisem i jakieś odgórne ich regulacje nieco mijają się z celem.

No i rangi bojowe? Jak dla mnie, to nie ma większego sensu ich wyróżnianie. To, czy ranga odnosi się do poziomu sprawności bojowej, czy do poziomu wtajemniczenia w kult, poziomu kultury osobistej, długości stażu, zdanych testów, zdobytych skalpów, wpłaconych  do stadnego skarbca opali czy też dowolnie innej zmiennej, jest sprawą zależną od charakteru danego stada i jego założeń. Bo czemu np. lepsza znajomość przepisów, czy opanowanie nowych formuł modlitewnych ma się przekładać na zmiany w statystykach, które zasadniczo przekładają się niemal jedynie na walkę i polowanie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2018, 16:51 przez Athastan.)
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#3
30-03-2018, 16:33
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

[Obrazek: flat,800x800,075,f.u5.jpg]


Ale... Dlaczego? xD
Chciałabym podejść do tego konstruktywnie, ale nie mogę. No przykro mi. Nie jestem łagodna. Nie będzie dnia dobroci dla zwierząt.
Nie wiem czy wyłapałaś wcześniej, ale to forum ma 12 lat. Sama wielokrotnie przykładałam rękę do poprawiania ABC, nie tylko wyłapywałam literówki czy błędy gramatyczne w zdaniach, ale tez wprowadzałam istotne zmiany jako członek administracji. A teraz wchodzisz Ty. Cała na biało. I postanowiłaś całkowicie przeprawić, napisać nam na nowo całe dwa tematy, nie mając pojęcia, dlaczego to wszystko wygląda tak, a nie inaczej? XD
Dobra, zdejmijmy na moment ten moherowy berecik, teraz ta bardziej konstruktywna część.

Zmiany nazw rang.
Otóż nie.
Rangi są kwestią każdego stada oddzielnie. Stada same wybierają ich nazwy po długich dyskusjach. To jest ich decyzja, nie administracji, nie moderatorów, nie mistrzów gry, nie Twoja. Masz do nich pretensje? Kopsnij się sama do konkretnego stada i im to powiedz. To nie jest kwestia narzucona odgórnie. No chyba że przywódcy owych szanownych stad sami postanowią tu na to odpowiedzieć. Jako przywódczyni SK widzę, że akurat księżycowych się nie czepnęłaś, noale.
Co do adepta. Odpowiednikiem adepta jest poziom rangi Wtajemniczony/Iskra/Rekrut. Tylko że wszystkie te stada postanowiły sobie inaczej nazwać tę rangę, kiedyś rangi Lwiej Ziemi były "podstawą" i domyślnymi rangami, ale LZ rest in piwnica, cześć ich pamięci, złóżcie im kwiatki na grobie.
Rozbijanie tej rangi na dwie kolejne rangi jest absolutnie... Niepotrzebne? Czemu miałoby służyć? Jeszcze gdyby to brzmiało jakoś, ale "członek stada" jako ranga, no nie brzmi to dumnie.
Cytat:Najsilniejsze lwy (raczej inne zwierzęta nie mogłyby przewodzić stadem, chociaż to kwestia do rozmowy)
Dlaczego mówisz nam, kto może przewodzić stadem, a kto nie?
Moja postać jest serwalem. Rządzi stadem już od ponad roku.
Powiedz jej to prosto w twarz, na fabule, a zlecisz ze Złotej Skały szybciej niż zdążysz przeprosić :v
W przeciągu ostatnich lat na stołek przywódcy doszedł wyżej wymieniony serwal, wąż założył swoje własne stado, którym następnie rządził sęp i gepard. Więc. Opis rangi widniejący w temacie jest doskonale przystosowany.
Cytat:Zasłużony - Osobnik, który godnie reprezentował klan, wręcz należy go naśladować w dążeniu do byciu jak najlepszym klanowiczem. Ten, który zrobił wiele i nie zasłużył na spadanie na "zwykłego członka stada". No oczywiście musiał odejść z jakichś przyczyn user takiej postaci, ale to wciąż nie konto zawieszone.
Ale postacie, które już nie są aktywne na fabule, są zawieszane. I tyle. Nie widzę absolutnie żadnego sensu czemu mieliby dzierżyć taką rangę, skoro fabularnie nie są już w stadzie - bo skoro ktoś już nie gra, to go tu nie ma "fizycznie" xD Więc faktycznie super wzór do naśladowania, skoro najprawdopodobniej sobie poszedł w cholerę.

Co do rang bojowych i niebojowych. System rang kiedyś był tutaj niesamowicie rozbudowany, ale poszliśmy w stronę minimalizmu. Mieliśmy swoje powody. Na przykład takie, że minimalizm jest przejrzysty, zrozumiały, odpowiada rozmiarom forum, nie wprowadza zamieszania - jest dobry.
No i nie każde stado tutaj jest bandą pakerów. Srebrny Księżyc jest wręcz przeciwieństwem pakerów. Więc już w tym momencie podział na rangi bojowe i niebojowe traci sens, jest przerostem formy nad treścią, nie dziękuję.


Cytat:Usunęłabym podział na tytuły "specjalne i niespecjalne", bo jakoś tak dziwnie. Każdy tytuł na swój sposób jest niezwykły.
Jakbyś przeczytała to... Może jeszcze jeden raz, to byś zauważyła, że to nie jest podział na tytuły specjalne i niespecjalne. To jest podział na premiowane i niepremiowane. Ponieważ, uwaga, za tytuły premiowane dostaje się premię w postaci PD.

Cytat:Usunęłabym tutaj cały rozwój, bo to nie ranga, a tytuł i dałabym to w ten sposób, że Młodszy Medyk jest po prostu uczniem Medyka, a jak już będzie miał całą wiedzę, to Medyk daje mu za zadanie zrobić jakąś miksturę czy przepytuje z ziół [cokolwiek] i wtedy jak się powiedzie to też zostaje Medykiem - kwestia do obgadania
Dlaczego. Chcesz. Usuwać. Rozwój.
Poproszę chociaż trzy argumenty. Sensowne. Wiesz, takie, nie w stylu "bo ja tak uważam". Argument "bo to nie ranga" nie jest argumentem, bo to sugeruje że rozwój istnieje tylko w rangach, a jest tak, poniewaaaż...? Zresztą, nawet tak nie jest.

Ale z jednym się zgadzam. Wywalmy tytuł "Matka/Ojciec/Siostra/Brat Przywódcy", i tak go nie widziałam w użyciu już od daaawna, i przy okazji wywalmy też to Książę/Księżniczka, skoro i tak nie mamy żadnych królów.

Co do następcy. I tematów. Kwestię tematów chyba już wyjaśniliśmy na sb. Dalej nie rozumiem czemu chcesz mówić stadom jak mają działać ich prawa i hierarchia, ale ok. Ale pysiu, takie tytuły właśnie dostawały te postacie, które już zostały obrane na tego następcę, czaisz? Czyli w przypadku Twojej wizji - jest sobie to demokratyczne spotkanie, członkowie stada wybierają następce, i wtedy on dostaje ten tytuł. Voila.
Ale w sumie to martwy tytuł, może pójść do piachu, nie będę tęsknić.  

I najwyraźniej doradca nie jest nam potrzebny, skoro taki tytuł nie istnieje.

Co do zastępcy - powtórzę raz jeszcze, czemu mówisz stadom jak mają działać xD

Nie ma czegoś takiego tutaj jak czujność.

A dawanie TAKIEJ ILOŚCI PD za rangi to rak okrutnik, łopianie. Wiesz, że wtedy każdy nowy na forum nie miałby absolutnie żadnych szans w jakimkolwiek starciu z przywódcą? I nie miałoby to żadnego sensu fabularnego? W sensie, z jakiej paki miałoby to tak działać? W prawdziwym życiu jak zostajesz prezydentem to nagle niknie Ci wada wzroku i możesz rzucić okulary w kąt, bo masz +20 do spostrzegawczości?
Już mieliśmy u nas kiedyś większe bonusy z rang i tytułów, i po DŁUGICH DYSKUSJACH ZOSTAŁO TO ZNIESIONE. Mieliśmy swoje powody. Don't reinvent the wheel, pls
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#4
30-03-2018, 16:52
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Generalnie Sami wszystko ładnie wyjaśniła, a że była w administracji i na forum całkiem długo i wysoko, to ręczę, że wie o czym mówi. ;)

Co do tych reliktowych tytułów określających pokrewieństwo etc. - mnie one ni ziębią, ni grzeją, ale fakt, że one były używane głównie w czasach, w których dominowały tradycyjne monarchie, a teraz wygląda to nieco inaczej. Osobiście mi nie przeszkadzają, ale jak je zniesiemy, to nie będę tęsknić.

Btw, mieliśmy kiedyś taką rangę jak Członek stada, ale uznaliśmy, że to nie ma wiele sensu. Każdy członek stada jest... członkiem stada, to nie jest żadne określenie miejsca w hierarchii.
Kamui
Wódz
*

Gatunek:Lew Tsavo Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Towarzysz:Nietoperz borsuczy Liczba postów:496 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 86
Siła: 81
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 15

#5
31-03-2018, 16:25
Prawa autorskie: Ian Hinley/kosekiasai/XylaX

Oppa my my :v 
Sami sporo wyjaśniła i podpinam się pod jej wyjaśnienia, proponuję też pograć z nami kilka miesięcy poznać forum i jego mechanikę lepiej, chwali się angaż i chęci, ale dobrze jest poprzeć swoje pomysły riserczem, tj. poznaniem opisywanego przez siebie tematu. Same ambicje bez wiedzy są złe i źle są tez odbierane.

also od siebie dodam jeszcze uwagę.
Nikt mi nie będzie mówić jak kierować KLANEM OGNIA :UUC #żart


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości