♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#16
22-04-2018, 13:06
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

I tutaj też mamy przykład tego, że Desu Noto jest dobre bo się ostrożnie dopiera słowa mówiąc o tym tytule :P

Baccano ma właśnie można powiedzieć że jest protoplastą Durarary (Baccano lepsze :V)
Pierwszy sezon tytanów był bardzo dobry ale potem to już zaczynało się robić dziwnie ale to wina mangi.
Hataraku bardzo dobre, lekka komedyjka, polecam.
A na Noragami to się szczerze zawiodłem, bardzo fajna koncepcja świata, ciekawe wątku poboczne i postacie, tak to leci z odcinka na odcinek aż się seria skończyła i tak sobie siedzę i zastanawiam kiedy wreszcie zacznie tam się coś dziać a tu koniec, potencjał był ale nie wykorzystali.
Odpowiedz
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#17
22-04-2018, 14:06
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

No ja muszę przyznać, że Kurosjitsuji podobało mi się gdzieś do połowy albo i krócej xD a potem, no nie powiem, że rak, pierwszym sezonem sporo ludu się zachwyca niech Moyo sam się przegląda 

A Death Note lepsza manga, srsly, zakończenie jest inne i moim zdaniem lepsze. 


Nie widziałam dalszych sezonów Tytanów bo wiem, że w mandze poszło to w straszne polityczne pierdzielenie i mnie znudziło, no co kto lubi ale ja na przykład nie. 

A Hataraku wspaniałe, śmiałam się na tym serdecznie. Ale w sumie tak samo jak na Ouranie. Ouran to też dobra komedyjka, lekka z romansem. 

Ja w ogóle z tych powyższych to serio z serduszka polecam Tsubasa Chronicles. Clampy robią dobre shojo/shoneny dla dziewczyn bardziej? lel Fay D. Flourite był moim crushem długo xD 

Nana i Paradise Kiss to są raczej poważne tytuły dla kobiet (no bo to josei). Tam są dramaty, romanse i rozterki w fajnej otoczce (Nana kręci się wokół punk rockowców i dwóch lasek imieniem Nana a Paradise Kiss wokół uczniów ASP aspirujących do artystów modowych). 
To są w ogóle tytuły, które pozwolą Ci pomyśleć, że oglądasz coś poważniejszego :V Pozostałe z tej listy co napisałam to: Pschopass, Darker Than Black, Psychopass, Kowboy Bebop, Ghost in the Shell.

Teraz przypomniał mi się tasiemiec dzieciństwa - Inuyasha. Polecam. Folkowe fantasy. Jest stara Japonia, psie demony, kapłanki i w ogóle. 
I jeszcze Paprica, anime popierdzielone, pełnometrażówka SF, którą można śmiało nazwać Japońską Incepcją (zresztą Paprica jest wcześniejsza i Incepcji parę razy się dostało, że to nie tyle inspiracja co plagiat, ja tam nie zastanawiałam się nad tym).

W ogóle memem jest też (a przynajmniej kiedyś było) Vampire Knight (romans/fantasy/horror?) bo to taki Zmierzch-anime trochę.
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#18
22-04-2018, 14:14
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Swoją drogą Nana ma swoją kontynuacje jako postać epizodyczna w Golden Time :P
Odpowiedz
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#19
22-04-2018, 15:00
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

to raczej odniesienie niż kontynuacja bo Nana jest dość kultowa w Japonii; anime Nana jest zakończone w połowie jakby ale nie jest to nieznośne zakończenie, a spowodowane jest to tym, że manga nie została ukończona z tego co pamiętam. Co prawda manga została "zakończona" fabularnie daleko dalej po końcu anime ale ja nie wiem czy to jakoś przeszkadza
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#20
22-04-2018, 17:45
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

VAMPIRE KNIGHT, AAAA XD
tak, to japoński zmierzch, tyle w temacie
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#21
22-04-2018, 18:50
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

ARGHHHH najgorsze anime, nic NIC mnie jak nie tiltuje jak ta seria to jest odpowiednik kwa greenpeacu w anime, kwa
Odpowiedz
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#22
23-04-2018, 18:00
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Założyłam sobie profil, w zasadzie to przepisałam filmweba, no ale łapcie, chętnie sobie dodam więcej osób do znajomych: https://myanimelist.net/profile/Filemona

Nie oglądam żadnych serii ani nie czytam mang. Nie wykluczam, że się to zmieni, no ale póki co to mogę sobie najwyżej o pełnometrażówkach porozmawiać.
Ghibli jest okej, ale aż tak nie powala. Najbardziej urzekło mnie Hauru, Nausicaa (wiem, że technicznie rzecz biorąc to nie Ghibli, ale w praktyce tak) i Mononoke. 
Z wymienionych przez Ghal widziałam jeszcze Spirited Ayaw, Totoro (lubię oba), Grobowiec świetlików (w sumie też lubię, ale to jest specyficzne) i Zrywa się wiatr (może być).
Poza Ghibli uwielbiam Wilcze Dzieci i Tokyo Godfathers (komedia świąteczna o bezdomnych i dziecku, reżysera od Papriki). A Paprika jest okej, ale spodziewałam się czegoś innego.

Zbieram się do Kaguyi, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii, i Ghost in the Shell, zwłaszcza że wyszedł film, to bym sobie obejrzała oba i porównała.
Odpowiedz
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#23
24-04-2018, 14:48
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

*Koe no katachi,
*Shigatsu wa Kimi no Uso,
*Kimi no na wa.

Kto oglądał?
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#24
24-04-2018, 16:42
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Tak, tak, nie bo nie ma w HD :V
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości