♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#1
11-09-2018, 09:47
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Cześć wszystkim,

Jestem Vei, choć niektórzy zapamiętają mnie bardziej jako Felkę. Piszę na KLu od dziesięciu lat, tj. zaczęłam na wakacjach pomiędzy podstawówką a gimnazjum i tak nieprzerwanie tu trwałam aż do teraz, gdy prawie kończę studia. Adminuję od lat dziewięciu, a jako główny admin – od bodajże siedmiu. Nie piszę tego, by wam się pochwalić, tylko chciałabym Wam uświadomić, że po takim czasie spędzonym na zabawę na forum, a potem bardziej jego budowanie, trudno być obojętnym na jego losy.

[Obrazek: c1dd4b23_c929_4126_b2b6_321f33b692ee_by_...cmkqhp.jpg]

Zainwestowałam w forum całe mnóstwo czasu, energii, a i trochę pieniędzy. Szlifowałam swoje umiejętności pisarskie, informatyczne, graficzne i organizatorskie, testowałam swoją cierpliwość, zapałałam miłością do rpgów, zaczęłam rysować – ale, przede wszystkim, poznałam mnóstwo wspaniałych osób i uważam, że to jest najważniejszy efekt całej mojej pracy. Król Lew PBF sam w sobie pozostanie dla mnie na zawsze przemiłym wspomnieniem, choć, jak widać, pewne jego materialne przejawy nadal ze mną będą.

[Obrazek: 8cd96ab1_89bf_4772_aa94_b1375dc9252f_by_...cmkqif.jpg]

Razem z obecną i byłą ekipą, zwłaszcza tą z lat 2015-2017, doprowadziliśmy forum do stanu, w którym znajduje się obecnie: z przepiękną grafiką (podziękowania dla Kami, Cynki, Ghaliba i Inn), na stabilnym serwerze (brawa dla Cynki oraz Nita i Laua, chłopaków z SLZ), z działającymi systemami (ukłony dla Samiyi i Cynki). Wymienianie wszystkich zasług każdego, kto się przewinął przez administrację czy z nią współpracował, nie ma wiele sensu: zainteresowanych odsyłam do Hali Sław. Praktycznie każdy dołożył swoją cegiełkę, nawet jeśli nie zawitał na długo w naszym gronie.

Wracając do mnie: „władza” na KLu została mi przekazana przez Amarth Shetani w porozumieniu z Kiarą (założycielką forum) w roku, jeśli dobrze pamiętam, 2011. Byłam wtedy jakoś na początku licem, miałam milion zajęć, ale jako że nadal mieszkałam w domu rodzinnym, to wciąż pozostawało mi mnóstwo czasu na lewki. I wykorzystywałam go. W czerwcu 2012 r. forum niby umierało, ale wraz z Kami i pamiętaną przez niektórych Kovasą aka Drzumą udało się je przenieść z umierającego serwera mojeforum.net na sprawny aaf.pl. Nie było łatwo, większość userów odeszła ze względu na beznadziejne działanie forum (może jeszcze ktoś pamięta te zwiechy serwera), część nie chciała już grać na nowej odsłonie, ale spora część jednak tu przyszła, została, dołączyli nowi, a dzięki Kami i Kovasie nowe forum było śliczne i sprawne. Kryzys został zażegnany, założyłam swój ukochany Srebrny Księżyc (który utrzymał się tyle lat także dzięki Sami); fabuła była wolniejsza niż za czasów dwuzdaniowych postów, ale za to stała na wyższym poziomie.

[Obrazek: 8537ba8b_4d54_4381_9017_ce28fe4da3ce_by_...cmkqi5.jpg]

Po paru latach forum znów miało upaść, ale udało mi się dobrać sprawne łapki do administracji (pozdrawiam Sami i Cynkę) i KL przeżył drugą młodość; pierwsza młodość przypadała na rok 2010 r., kiedy potrafiło się logować po 70-parę kont. Mogę Wam pokazać skriny, tylko nie w tej chwili, bo nie mam ich przy sobie.

I tak sobie trwaliśmy. Ale duże forum generuje konflikty, o których nie chcę sobie teraz przypominać. Niemniej jednak, jako administracja musieliśmy sobie z nimi radzić, co zajmowało mnóstwo czasu, a nas frustrowało. Gra na fabule nam to wynagradzała, jednak z czasem ta frustracja narastała, a pisanie przynosiło coraz mniej przyjemności. I tak z administracji odeszła Samiya, a mnie pogłębił się kryzys pisarsko-adminowski, który objawił się moim wielotygodniowym brakiem odpisów.

Uwielbiałam to forum (z wszystkich innych znikałam), kochałam swoje postacie, ale widzę, że już od dłuższego czasu nie przynosi mi ono takiej przyjemności jak kiedyś, a wręcz mnie męczy. Zmieniły mi się priorytety w życiu: nadal lubię pisać i tworzyć historie, ale nie spędzam już tyle czasu przed komputerem, mam swoje obowiązki, pracę, wspaniałego chłopaka (tym razem spoza forum i na miejscu), nadal studiuję. Mam teraz 23 lata, a nie 12. Ja wiem, że można prowadzić forum mając i 30, jednak ja wtedy widzę siebie w nieco innym punkcie.

[Obrazek: 7549c0ac_87a5_4c8e_b212_b25432e095ae_by_...cmkqib.jpg]

Zawsze zakładałam, że przekażę schedę Samiyi, bo jako jedyna jest wyraźnie młodsza (Cynka to prawie mój rocznik) i wiem, że potrafiłaby dobrze pokierować forum. Jej odejście na stałe zaskoczyło mnie i zniechęciło, jednak rozumiem i szanuję jej decyzję. A teraz chciałabym, żebyście wy uszanowali moją.

KL jest dziełem, który tworzymy od lat: jasne, nie tylko ja i administracja, także userzy, ale jednak główny nurt nadają admini. A ja widzę, że nikt z „mojej” ekipy nie jest w stanie przejąć pałeczki i pomimo dobierania nowych osób do administracji także w ostatnich miesiącach, nie mam już sił na kreowanie nowej.

[Obrazek: 14847f33_187d_4c12_99fb_784e9f6304d1_by_...cmkqhs.jpg]

Z drugiej strony, jak napisałam, KL to swego rodzaju dzieło, dopracowywane w każdym calu. Jasne, że mimo tego nie jest idealny (zwłaszcza teraz, gdy administracja nieco zamarła), jednak przez długie lata staraliśmy się, by w ABC nie było żadnej literówki, by punkty Regulaminu były logicznie ułożone, ale też wprowadzaliśmy praktyczne funkcje (choćby Multikonta), poprawialiśmy dawne systemy (polowania, walki), tworzyliśmy nowe (system medyków i szamanów nie ma wiele wspólnego z tym, co było wcześniej), dopracowywaliśmy inne zasady (Regulamin został napisany praktycznie od nowa; tu chcę podziękować Inn za siedzenie ze mną nad tym godzinami, gdy nikt inny się do tego nie kwapił). Choć forum powstało w 2006 r., kiedy ja jeszcze nie miałam w domu internetu, to po dziesięciu latach, w okolicach 2016 r., wraz z Sami, Cynką, Zephyrem i, wypada dodać, Machafuko, praktycznie postawiliśmy je na nowo. Wróciłam do audycji, dla których specjalnie zakupiłam nowy, porządny mikrofon. 

[Obrazek: fcd8b27c_eb35_479d_ae24_7d90c899ec7a_by_...cmkqhd.jpg]

Ja wiem, że one nie zawsze stały na najwyższym poziomie (zwłaszcza z początku - pozdrowienia dla Nuko aka Niyami, wraz z którą radio zostało zapoczątkowane!), ale nagrywanie ich dawało mi wiele frajdy i, sądząc po komentarzach i ocenach, wam też. Zawsze szukałam wolnego weekendu, by spędzić pół dnia na układaniu pytań w dogodnej kolejności i dopisywanie własnych, nagrywaniu i sklejaniu całej audycji, czego najpierw też musiałam się nauczyć (Lau – jeszcze raz dzięki za czołówkę!). Do czasu, aż liczba komentarzy i głosów zaczęła coraz bardziej spadać, a ja w końcu uznałam, że nagrywanie ich dla samej siebie nie ma głębszego sensu.

W każdym razie: serio, swego czasu wkładałam w to forum tyle serca i energii, że już więcej się nie dało. Jeździłam po całej Polsce z notesikiem forumowym, nagrywałam wspomniane audycje, rysowałam, układałam gry na eventy, prowadziłam akcje z MG, ale, przede wszystkim, tworzyłam fabułę. Rodzice czy mój były marudzili, żebym już sobie dała spokój, zawalone kolokwia mówiły same za siebie, czasem nie dosypiałam. Ale myślę, że było warto – no, może wyłączając te kolokwia.

[Obrazek: 41467000_244212216214915_303286728034720...e=5C22DA6A]

Forum zostało mi powierzone w zaufaniu, że poprowadzę je dalej najlepiej jak potrafię i wierzę, że do niedawna tak właśnie było. Teraz, gdy już doskonale się przekonałam, że z wielu względów nie jestem w stanie już dłużej tego robić, pozostają mi dwie drogi: przekazać je dalej osobie, która będzie kontynuować to w duchu, w którym je niejako reaktywowałam albo je zamknąć w momencie, w którym mam przekonanie, że nie będzie już utrzymywane na satysfakcjonującym poziomie. Jak już zdążyliście się nieopatrznie dowiedzieć, grono administracji zdecydowało się na tę drugą opcję.

Nie bronimy nikomu kontynuować losów swoich postaci na innych, istniejących czy nowych forach, jak to się niejednokrotnie zdarzało. Ba, jesteśmy nawet otwarci na rozmowy co do przekazania pewnych elementów KLa, choć przyznam, że po ostatnich wydarzeniach mam coraz mniejszą na to ochotę. Bynajmniej nie dlatego, że chcemy być wobec Was złośliwi, tylko z tego względu, że to nie jest dla nas byle stronka, ale właśnie pewne dzieło, a jednocześnie coś, do czego mamy ogromny sentyment. Gdy widzimy, że KL przestał być tym, czym był, nie chcemy pozwolić mu się wykrwawiać, a mamy pełne prawo go uśpić.

[Obrazek: 9333d7bf_2c44_4677_bb2a_dc5fccdba71a_by_...cmkqi1.jpg]

Forum zostanie zarchiwizowane z dniem 28 października 2018 r., więc dajemy Wam grubo ponad miesiąc na zamknięcie wszystkich wątków lub przygotowanie ich do przenosin na inne forum/discorda/dowolną inną platformę. Po tej dacie będziecie mieć możliwość czytania wszystkich tematów fabularnych, nadal będzie też można się logować, pisać na SB i w forach pozafabularnych, jeśli ktoś by miał na to ochotę. Będzie to takie archiwum jak archiwum starego forum [link], tylko zapewne nieco ładniejsze.

Tymczasem zachęcam wszystkich, którzy odczuwają taką potrzebę, do tworzenia swoich tematów pożegnalnych w tym dziale.


Na koniec, już nie od strony adminowej, raz jeszcze składam podziękowania dla wszystkich użytkowników, a zwłaszcza dla:
- tych, z którymi prowadziłam po nocach moje najbardziej wciągające wątki (kolejność przypadkowa): 
Samiyi za Księżyc i nadanie sensu mojej Serret, Inn za wątki z każdą moją postacią od 2010 r., Ghaliba za niedokończony wątek z Ines, Zephyra za ogarnięcie Shiyi,  Ragnara za to, że Vei poznała, co to miłość, Niyami za nasze milion par i Złotą Gwiazdę (tu wspomnę też od dawna nieobecną Surreal), Xeni za kreatywne posty i postacie i Mako za te wieloletnie wątki.
Poza tym:
- Kalani, za wieloletni pobyt na forum, masę ciekawych postaci i bycie przesympatyczną osobą;
- Deriona, której wątki zawsze stały na wysokim poziomie i miło było je czytać czy też brać w nich udział;
- Avy, swego czasu mocno angażującej się w życie forum;
- Anubisa, który zawsze nadrabiał moje audycje;
- Lishy/Arhama i Shun/Sotha, z którymi rozpoczęłam przygodę na lewkach przed dziesięciu laty;
- Kifo, którą skutecznie tu ściągnęłam po latach prób;
- Askari i Kykczora, którzy, choć późno dołączyli do administracji, stanowili dla niej wsparcie w ostatnich chwilach.


Trzymajcie się,

Wasza Vei


[Obrazek: c60b13cf_ab20_4f5e_8efb_b702ab5cd3f7_by_...cmkqhk.jpg]
Odpowiedz
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#2
12-09-2018, 11:23
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Zawsze uważałam że jesteś za miętka, ale wrażliwi ludzie są potrzebni na tym świecie. Nawet bardziej niż takie twarde racionalne Kamulce jak ja :v nie wyobrażam sobie by ktokolwiek przejął po Tobie forum, tak jak mówili moi poprzednicy, to nie byłoby to samo! (Kiary za dobrze nie znałam i nawet za dobrze jej nie kojarze.) 
Zbytnio rozpisywać się tu nie będę, chciałam zostawić coś na swój temat, pragnę podziękować Ci za kilkanaście całkiem nieźle spędzonych lat na lefcowaniu ovo7
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

#3
13-09-2018, 13:25
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

No, dlatego taka Sami w administracji się przydawała. Ja mam za dużą cierpliwość i wiarę w ludzi, ale z wiekiem jest trochę "lepiej". xd
Miło to słyszeć od Ciebie, zwłaszcza że sama włożyłaś mnóstwo pracy w to forum. Też dobrze mi się z Tobą grało, byłaś najlepszą morderczynią Vendetty, jaką mogłam sobie wymarzyć. <3 Czekam na Twój temat pożegnalny!

------
Tak jeszcze dopiszę śladem Sami, że pozdrawiam osoby współtworzące przez lata moje ukochane Stado Srebrnego Księżyca: poza Sami i Xenią aka Azimem/Iris, to jeszcze Nkirumę aka Khayaal, dzięki której miało ono swój zaczątek, Hashi aka Nathaniela, Orestę aka Kifo (która zaczęła grać na forum po latach namawiania i wkręciła się na tyle, że stworzyła forumowe karty i upiekła księżycowy tort), najlepszą zebrę Mauarę (w ogóle wszystkie Twoje postacie były świetne, uwielbiałam czytać Twoje wątki) i mojego ulubionego zdrajcę Anubisa. ;v 
Trudno mi orzec, czy lepiej się czułam w SK, czy w moim pierwszym stadzie na KLu, Złotej Gwieździe, ale na pewno SK długo pozostanie w moim sercu i pamięci.


A, i zapraszam wszystkich na discorda (post)forumowego, który pozostanie trwałym kanałem kontaktu z dawnymi użytkownikami.
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Odpowiedz
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#4
19-09-2018, 10:05
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Kurde, zepsułam i nie pochwaliłam się ważnym itemkiem. ;//

[Obrazek: 0d024996_b3d2_40f0_9f46_7f26a9fb1298_by_...cmkqij.jpg]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości