♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
01-07-2013, 14:02
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Mile widziane uzasadnienie opinii w postach oraz wszelkie propozycje takich czy innych zmian.
Odpowiedz
Mael Loki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:45 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 10
Zręczność: 10
Spostrzegawczość: 10

#2
02-07-2013, 12:54
Prawa autorskie: Kamilionheart/ Disney

Źle, niby cos tam wymyślacie, niby jesteście pomocni.. ale coś jest nie tak z atmosferą na forum.
Domowy klimat jakby uleciał tyłkiem z tego organizmu, wszędobylska wazelina, sztuczna notabene.
Wiem że na dużych forcha nie da się by każdy każdego znał, lubił. No ale jeszcze za czasu PZ nawet jeśli nawyzywałam pewne osoby od penisów, żydóf i takich tam innych, to i tak był jakoś inaczej. Lepiej.
Nie wiem co za to odpowiada.
Główny problem to brak spójności w tej społeczności, nikt dla kogoś z własnej woli, każdy dla siebie i nie mówię że wszyscy.. mówię że forum tak się odbiera.
Świat jest wielki..
[Obrazek: 12w-2.png]
A ja mały..
A ten tekst to tylko zapychacz podpisu :D
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#3
02-07-2013, 14:48
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jak ludzie się boją wejść do tematu do kogoś, kogo nie znają albo kto ich nie zaprosi... Tylko nie mam pojęcia, co z tym zrobić. Stada się trochę odcięły od siebie nawzajem. Póki co planujemy event fabularny, w którym, chcąc nie chcąc, będzie musiała zajść jakaś interakcja między stadami.

Ale nie wiem, co zrobić poza fabułą, huh. Ciężko wymyślić coś takiego, żeby zaangażować userów do jakieś pracy grupowej, no.
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#4
02-07-2013, 15:05
Prawa autorskie: nie ma

Powtórzę to co powiedziałam w prywatnej rozmowie i w zasadzie jak widać nie jest to tylko moje zdanie.
Od razu jak wchodzi się na forum, dostaje się w pysk falą - że tak brzydko się wyrażę - dupolizania i sztucznego cukru, aż niedobrze się robi. Być może tego nie zauważacie, bo jesteście w takim "układzie" od dawna. I nie mówię tego z perspektywy nowej osoby, bo jak dobrze wiecie, nie jestem tutaj pierwszy raz i sama zasiadałam niegdyś w "elicie". Ale teraz ciężko jest mi się przebić przez tę cukrową skorupę, jest mi w ogóle ciężko nawet się za to zabrać. Współczuję osobom które są tu po raz pierwszy, bo naprawdę, pierwsze co zauważają to kółko wzajemnej adoracji, zjawisko które kilka lat temu tak próbowaliśmy wytępić. I przez jakiś czas się udawało ale teraz, mówię serio, elita forum wygląda jak wielka kleista kulka, w środku której chowa się wszystko co "najlepsze".

Event fabularny może i się przyda, ale jest to kolejna próba sztucznego ruszenia forum, która po pewnym czasie zostanie zapomniana. Jak wszystkie.

Zaś poza fabułą trzeba zmienić dużo, problem w tym że wątpię by cokolwiek faktycznie sie zmieniło, bo to oznaczałoby dla was zmianę "relacji" co raczej nie jest możliwe.

Gome za literówki, pisze z fona.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#5
02-07-2013, 15:24
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

A możesz trochę konkretniej? Nikt się za to nie obrazi, a ja lepiej bym zrozumiała wyjaśnienie w rodzaju 'Fel wysyła za dużo serduszek na sb do x' niż takie pisanie o masie sztucznego cukru. Serio Mon, ciężko jest mi spojrzeć obiektywnie na siebie i osoby, z którymi więcej piszę na gg/gadam na skype etc. niż na forum. Naprawdę napisz, co KONKRETNIE ci przeszkadza, a jeśli to faktycznie negatywnie wpływa na atmosferę forum, to postaram się to zmienić na tyle, na ile mogę, korona mi z głowy nie spadnie. Jak nie chcesz tutaj, to możesz na pq/gg, ale jeśli wcale tego nie napiszesz, to ja się sama nie domyślę, o czym mówisz, jasnowidzem nie jestem.
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#6
02-07-2013, 15:29
Prawa autorskie: nie ma

Hmm powiem tak, nie da się tego szczegółowo opisać. Bo to nie chodzi o to że ty gadasz z kimś na sb bardziej albo mniej, po prostu, przykładowo, jak ktoś walnie jakąś konstruktywną krytykę, to zaraz jest obraza bo jak to możliwe że tak bez głaskania po głowie itd.
Serio, nie da się tego opisać szczegółowo, dać przykładów.
Wchodzę- i to czuję.
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#7
02-07-2013, 15:33
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Atmosfera na forum to tylko jego mała część, a ją tworzą przede wszystkim użytkownicy, nie administracja. Staramy się, ale to chyba nie w naszym interesie, przynajmniej nie jest to priorytetem, żeby latać za wszystkimi i sprawdzać czy się zaaklimatyzowali, czy im czegoś nie potrzeba, bo to chyba trochę mija się z celem, nie w tym rzecz. Zresztą tak jak napisałam na początku, atmosfera to przede wszystkim userzy, oni za nią odpowiadają, a nie grupka 5 osób pilnujących zasad, zatwierdzających konta etc.

I tu akurat będę trochę subiektywna, ale moim zdaniem to trochę niesprawiedliwe, oceniłaś nas bardzo surowo. Odwołując się do tego kiepskiego klimatu przekreśliłaś zupełnie wszystko, w ogóle nie biorąc pod uwagę pozostałych rzeczy, którymi zajmuje się administracja. Choćby ostatnia rocznica, konkurs plastyczny, z którymi jakby nie było wiązało się trochę pracy, a Twoja ocenia nie tyle co jest taka, jakby niezbyt dobrze były przeprowadzone, ale jakby zupełnie ich nie było, a praca adminów ograniczała się do dawania kolorków..

No i oczywiście ulubiony temat tych, którzy słabo się angażują, są mało aktywni i włażą tylko po to, żeby pomarudzić o tym jak zwykły user nie może się wybić, a admini to wielka elita, nie dopuszczająca do siebie nikogo i niczego.
Serio? Ludzie, czepiliście się tego durnego stereotypu i mam wrażenie, że w ogóle nie patrzycie na to, jak to wygląda w rzeczywistości tylko nauczyliście się tych paru słów i powtarzacie je w kółko bez sensu, jak dwuletnie dziecko.
Administracja to osoby z definicji aktywne, spędzające większość czasu na forum i to dzieje się MIMOWOLNIE, że się lubią, często ze sobą rozmawiają i tak dalej. No litości, czy to jest powód do nazywania tych ludzi elitą, tak jakby patrzyli na resztą z góry, dyskryminowali kogokolwiek tylko dlatego, że nie ma możliwości dania userowi koloru, czy wrzucenia mu ava przez PA?
Możliwe, że niektórzy czują się jacyś gorsi/ przytłoczeni (nie wiem, jak to opisać, bo dla mnie to w ogóle nie ma sensu, no ale ok, wezmę to pod uwagę), ale czy problem rzeczywiście leży w administracji? Naprawdę mamy brać odpowiedzialność za czyjąś nieśmiałość, to, że z niewiadomych przyczyn boi się wejść do tematu, albo na sb napisze "hej" raz na 2 miesiące? Jeśli tak, to dla mnie wygląda to dosyć komicznie.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#8
02-07-2013, 15:49
Prawa autorskie: nie ma

Ragu zapominasz że ja wiem, jak wygląda Administracja w rzeczywistości. Poza tym, czemu się tak burzysz, wyraziłam swoją opinię na temat tego co trzeba zmienić, zrobiłam to celowo, bo nie chciałam jednocześnie krytykować i chwalić.
Poza tym, nie zapominaj również, że Wy, tudzież administracja, również jesteście użytkownikami forum i jesteście tak samo odpowiedzialni za atmosferę jak i reszta. Tylko ludzie spoza administracji automatycznie widzą was jako kogoś ważniejszego, to rzecz naturalna, prawda? I normalne jest że boją się traktować was jak pozostałych, bo mają wrażenie że jesteście ważniejsi.

Tak poza tym to nie naskakuj na mnie i nie broń administracji tak agresywnie, bo właśnie między innymi przez coś takiego ludzie boją się wyrażać swoją opinię.
Czemu wymagasz przy krytyce jednocześnie chwalenia za inne rzeczy?

Ja siedząc na tym forum nie jestem nieśmiała, znam otoczenie i ludzi, a mimo to ciężko jest mi w ogóle cokolwiek zrobić. Dlaczego? Dlatego że, nazwijmy to winą, leży po stronie osób trzecich.
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#9
02-07-2013, 17:03
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

No tak, ale my nie tyle prosimy o krytykę, a o ocenę całokształtu naszej pracy, na którą wydaje mi się, składa się nie tylko kijowa atmosfera czy to, że inni jakoś dziwnie postrzegają administrację.
Tak, to trafna uwaga, też jesteśmy użytkownikami, ale mając na głowie własne postaci, podstawowe obowiązki takie jak owe sprawdzanie opisów, wstawianie avów etc., organizację konkursów,eventów i życie prywatne (ja nie mam, ale może inni) dbanie o atmosferę na forum staje się dosyć problematyczne.
Zwłaszcza, że każdy czuje, że coś jest nie tak, ale nie potrafi dokładnie określić co. No właśnie i jak tu zaradzić problemowi, skoro nie znamy jego istoty, źródła.

No i przepraszam, ale kiedy już tyle razy spotykam się z podobnymi opiniami, nie do końca zgodnymi z tym, jak naprawdę jest to trochę mi nerwy puszczają, chociaż staram się je trzymać na wodzy.
(ludzie nie bójcie się mnie)

Cytat:Czemu wymagasz przy krytyce jednocześnie chwalenia za inne rzeczy?


Proszę o ocenę całokształtu pracy administracji, nie samą krytykę, która jeśli obiektywna, to jest oczywiście naprawdę przydatna. Sęk w tym, że nam potrzeba konkretów, co jest źle, jak to naprawić, a nie takie wiesz "aaa atmosfera jakaś kijowa" i nie wiadomo, o co właściwie chodzi.

Cytat:ciężko jest mi w ogóle cokolwiek zrobić


Tutaj nie rozumiem-zarejestrowałaś się, napisałaś 2 posty i coś Cię nagle zastopowało. O co chodzi? I co rozumiesz przez "robienie czegoś".
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#10
02-07-2013, 17:35
Prawa autorskie: nie ma

No ale ja sobie zażyczyłam że sobie skrytykuję, a co xD Wytknęłam to, co mi przeszkadza, a to, co jest w porządku- jest w porządku. Skoro jest w porządku, nie muszę o tym dyskutować.
Btw., już jakiś czas temu chciałam zapytać o co chodzi z tym wstawianiem avatarów. Rączek użytkownicy nie mają? Sami nie mogą? Jakoś mi się dało, w czym problem?

Właśnie problem jest w tym że ciężko znaleźć źródło problemów tego forum. I przez wypisanie rzeczy które nam się nie podobają, być może będzie łatwiej je zlokalizować. Tylko tak jak powiedziałam, mały ptaszek zaćwierkał mi do ucha, że użytkownicy obawiają się wyrażać własne opinie na temat czegoś, za co prawdopodobnie straciliby niewidzialne "punkty lubialności", które, nie oszukujmy się- każdy z nas stosuje.
I wgl to spoko, na twoim miejscu też bym się wkurzała na taką Mon.

Problem dziwnej atmosfery jest już obecny na tym forum od dawna, (w zasadzie to odkąd PZ upadło, taka moja opinia) i nigdy do końca nie dało się go rozwiązać. Myślę że to w sumie zjawisko naturalne, nie da się go usunąć całkowicie, ale przynajmniej powinniśmy spróbować je jakoś zdławić. I trzeba się zastanowić- nie w jaki sposób to zrobić, tylko ile jest możliwości by to zrobić.
Myślę że ruszenie fabuły nieco pomoże, pod warunkiem że event który szykujecie nie wywoła fali hejtu między postaciami bądź użytkownikami, a często się tak zdarza. No i dobrze byłoby gdyby był to dobrze przemyślany event, nie tylko "o walniemy jakąś akcje i niech się dzieje", lepiej byłoby gdyby ludzie dobrowolnie brali w nim udział i przez to otwierali się na innych.

Jezu nie potrafię myśleć w takiej chwili, mam skręt żołądka bo yaoi rp omg ;_;


Zarejestrowałam się, napisałam dwa posty i mnie zastopowało- racja.
Robienie czegoś, miałam na myśli głównie pisanie na fabule.
Odpowiedz
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#11
02-07-2013, 18:03
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

A może tak przestać traktować fabułę i związane z nią rzeczy tak poważnie, realistycznie?
Zawsze raził mnie fakt że oparte na bajce totalnej bredni/pierdoła forum miesza tak wiele spraw z rzeczywistością, a to fauna, a to kolory, a to ozdoby, a to inne gówna geograficzne itp, podejście graczy do ich postaci jest potem jakie jest.
Forum jest odskocznią od rzeczywistego świata, ano druga sprawa, że ludzie traktują swoje postaci zbyt poważnie... jej śmierć to trauma jak cholera.

I własnie mamy tu upadek (przykładowy) PZ, konkretne poczynania postaci doprowadziły do upadku stada, a gracze obrazili się jakby cały ich świat zawalił się z tego tytułu, stracili pozycję i miast ją odbudować po prostu pierdolnęli to w kąt.. bo ktoś zepsuł im dobrą zabawę.. lol (ja tam miała fun..>3 ale ja to ja, patrze dalej, ucze się na błędach.).
Z drugiej strony bawi mnie postępowanie w stylu "wsadziłem rękę w ogień i k*rwa sobie nie życzę by mnie poparzył"- no ale nie odchodźmy od tematu.
Widać jak na dłoni że połączenie dziecinnej bajki z realiami kuleje, wgle życie lwa jest nudne, żre to, poluje, spi, rucha się i dalej co? No bo przecie taki lew from Africa nie ma egzystencjalnych problemów.
Nie dążcie do zmieniania forum w rzeczywistość.
Z resztą.. poważnym problemem 'dorosłych' jest brak wyobraźni, a nasi odbiorcy.. nieukrywająca to dzieci (naprawdę!), a najłatwiej wychować dzieci poprzez zabawę, a nie zakazy.
Wypadałoby więc rozejrzeć się co rajcuje konsumenta i może trochę darować sobie to zgrzybienie (ew, jak kto woli nadmiar troski.) ;P
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#12
02-07-2013, 18:19
Prawa autorskie: nie ma

Kamiś to jest też właśnie między innymi coś o czym mówiłam daaaaaawno temu, to że forum stało się zbyt sztywne- zamiast po polnych drogach landrołwerem dla zabawy, my jeździmy tramwajem po krzywych torach, z których albo nie da się zjechać, albo jak już się wykoleimy, to jest tragedia i ból.

Kiedyś, za czasów gdzie w ZZ panował Ombre- było fajnie. I nie było problemu z czymś takim że lew nie może mieć czerwonych znaków na ciele albo że tygrys nie żyje w afryce, było po prostu fajnie. Między innymi nie zapominajmy że nikt nie sprzeciwiał się gdy Ghasz i Szet łączyli KL z LotRem itepe, pomijając fakt że Ghasz to w ogóle nie miał łba a pustą czaszkę która potem za sprawą Mal wyewoluowała w nakrycie głowy, a oboje z Szet nie wiadomo czym byli- raz wilkami a potem lwami. Przynajmniej ja miałam problem z ogarnięciem xD
Odpowiedz
Bagera
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:1 rok Liczba postów:92 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 34
Zręczność: 48
Spostrzegawczość: 38
Doświadczenie: 10

#13
02-07-2013, 18:21
Prawa autorskie: esava/ ja/ Disney

Nu ale my przerobiliśmy tamte czasy, przeżywamy obecne i znamy różnicę, czegoś się nauczyliśmy.

Chociaż Mal Ombre pewno niezbyt miło mnie wspomina x'D
[Obrazek: subjd.png]
Tell me the story, tell me the legend  
Tell me the tales of war  
Tell me just one time,What it was like before  
Bring me the feeling, right in that moment  
When a heart for battle cries  
Find me the treasure where the legend lies.If I were a noble ancient knight  
I'd stand by jour side to rule and fight  
It will always feel the same  
When I call out your name.  
Ninja survive, in dreams I walk by your side  
Ninja survive, with you there's no need to hide.
Odpowiedz
Noia
Konto zawieszone

Gatunek:Mon Płeć:Samica Wiek:4 lata 3m. Liczba postów:18 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 61
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 82

#14
02-07-2013, 18:26
Prawa autorskie: nie ma

Możliwe, że niezbyt miło cię wspomina, ale ogół- w sensie atmosferę, napewno, zresztą tak jak i ja xD
Nie wiem czy wiesz ale ja się ciebie bałam i cię hejciłam a teraz zobacz co my robimy, cała ta gejoza i wgl :*
Odpowiedz
Bagera
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:1 rok Liczba postów:92 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 34
Zręczność: 48
Spostrzegawczość: 38
Doświadczenie: 10

#15
02-07-2013, 18:29
Prawa autorskie: esava/ ja/ Disney

Noia napisał(a):Możliwe, że niezbyt miło cię wspomina, ale ogół- w sensie atmosferę, napewno, zresztą tak jak i ja xD
Nie wiem czy wiesz ale ja się ciebie bałam i cię hejciłam a teraz zobacz co my robimy, cała ta gejoza i wgl :*


Rucham cie <3
[Obrazek: subjd.png]
Tell me the story, tell me the legend  
Tell me the tales of war  
Tell me just one time,What it was like before  
Bring me the feeling, right in that moment  
When a heart for battle cries  
Find me the treasure where the legend lies.If I were a noble ancient knight  
I'd stand by jour side to rule and fight  
It will always feel the same  
When I call out your name.  
Ninja survive, in dreams I walk by your side  
Ninja survive, with you there's no need to hide.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości