♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
30-01-2014, 01:43
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jedna z moich ulubionych (jeśli nie ulubiona) niedisneyowskich animacji.
W sobotę jeszcze raz obejrzałam obie części i jestem pod wrażeniem. W tamten weekend obejrzałam sporo filmów, ale te najbardziej do mnie przemówiły.

Bohaterowie mają swoje charaktery, nie są mdłe i jednolite. Ciekawym zabiegiem jest sama postać Charliego - jak to ujął jeden z komentujących na filmwebie, to jest typowy antybohater. Bo jakie on ma zalety? Poczucie humoru, podejście do dzieci (szczeniaki), ręka (łapa?) do interesów? To są talenty, a nie cechy, które świadczyłyby o jego dobrej woli! On jest kompletnym egoistą i ma szczęście, bo jest sprawny, lubiany i ma energię do tego wszystkiego. Znajdźcie mi drugą pełnometrażówkę z takim głównym bohaterem...
Apsik też jest fenomenalny - widać jego przywiązanie do przyjaciela, ale i tak czasem jest na niego zły, kłóci się z nim, nie daje sobą pomiatać przez całe dwa filmy.
No i Anne-Marie. To jest dziecko! Nie żadna nastolatko-dorosła, do czego przyzwyczaił nas Disney, tylko dziecko - trochę pokręcone, bo wychowywane przez psy-hazardzistów, jednak wciąż zachowujące się jak mała dziewczynka.
Czarny charakter też rządzi. Zauważcie, że Charlie przez większą część obu części traktuje go jak dobrego kompana... Chociaż akurat w drugiej utracił tę swoją ikrę na rzecz, eee, nie pamiętam, jak mu tam było.
Odbiegając od postaci, sama fabuła jest chaotyczna (w drugiej części mniej), ale to też nadaje jej oryginalność, czyż nie?
I piosenki. Uwielbiam piosenki. Większość wpada w ucho. Niektóre są ładne, pozostałe mnie śmieszą, ale w pozytywnym sensie.

Dobra, nagadałam się. Jeśli ktoś przebrnął przez moją paplaninę, to składam gratulacje.
Odpowiedz
Sadism
Prekursor | Konto zawieszone

Gatunek:Żmija sykliwa Płeć:Samiec Wiek:5 lat 3 miesiące Liczba postów:794 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 17
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 43

#2
30-09-2015, 19:10
Prawa autorskie: Cyt. Ja Avek. by Eidel

Piosenka krokodyla. Kocham.
Wróciłem na prochy tego co niegdyś stworzyłem.
Dziś we mnie wątpią jak na samym początku.
Dziś znowu ich zaskoczę.

GŁOS  
Temat muzyczny Sadisma

[Obrazek: zen-snake.gif]
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#3
30-09-2015, 19:27
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Dziwna jest. :'D Ja tak sztampowo lubię np. to: https://www.youtube.com/watch?v=6ApPZWj05U8 (część Charliego przede wszystkim; lubię piosenki na dwa głosy osób przeciwnych płci)
Odpowiedz
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#4
30-09-2015, 19:47
Prawa autorskie: ja-Dirke

Od małej lubiłam ją, miałam ja na kasecie vhs i to była jedna z nielicznych bajek, które oglądałam tak często jak kla. Miała tam swoje momenty straszne typu ten diabeł an końcu czy tez to jak chcieli Czarliego tam utopić czy tam nakarmić rybki x). Do tego moja wersja byłą o wiele ciemniejsza przez to bardziej mroczna się robiła niż obecnie, taka jakość x). Pewna naukę film daje i am to cos w sobie.
Odpowiedz
Israel
Duch
*

Gatunek:Hiena cętkowana Płeć:Samiec Wiek:4 lata Liczba postów:458 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie:
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#5
30-09-2015, 22:54
Prawa autorskie: Inn, Venety, Vasanti Vei, Skanda

Do marca 2013 przez jakieś 10 lat mój ulubiony film. Obecnie drugie miejsce.
Felija napisał(a):Znajdźcie mi drugą pełnometrażówkę z takim głównym bohaterem...

To mi się właśnie bardzo podoba w tym filmie. Czyni wyjątkowym.
Felija napisał(a):Czarny charakter też rządzi. Chociaż akurat w drugiej utracił tę swoją ikrę na rzecz, eee, nie pamiętam, jak mu tam było.

Tutaj również się zgodzę. Bo mimo że główny bohater jest trochę negatywny, to czarny charakter wyraźnie jest bardziej negatywny od niego.
A ten z drugiej części nazywał się Red.
Felija napisał(a):Dziwna jest. :'D Ja tak sztampowo lubię np. to: https://www.youtube.com/watch?v=6ApPZWj05U8 (część Charliego przede wszystkim; lubię piosenki na dwa głosy osób przeciwnych płci)

Nosz kurde, toż to moja ulubiona piosenka z pierwszej części. Jak również fragment śpiewany przez Charliego jest najlepszy.
Gdy zapadła ta noc niewygodnie mi było
Przeżywałem koszmary w ciemności bez dna
Widziałem obok, tuż tuż
Że trup psuje się już
I zmartwiałem na myśl, że nieboszczyk to ja!

[Obrazek: screen2.PNG]
Gram w FH, IW, DD, LM, IT PL, WS pod nickiem Ognik
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości