♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#1
14-03-2014, 13:44

Pod tym nieco niepozornym i mało obiecującym tytułem ukrył się wątek, o którym wspominałem kilka dni temu. W tym temacie opiszę krótko wszystko, co powinniście o nim wiedzieć na chwilę obecną.

Na początek kilka zasad i porad odnośnie gry:

1. Przede wszystkim, wczuwajcie się w swoją postać. Jako Mistrz Gry będę zwracać na to uwagę i niewykluczone, że pojawią się w opowiadaniu motywy, w których będę premiował taką postawę. Piszę to tutaj po to, żeby było, bo myślę, że akurat o tym nie muszę nikomu przypominać, ani tym bardziej tego od Was wymagać.

2. Zaistnieje podział na kilka tematów. Nie chcę nakładać na graczy wyraźnych ograniczeń co do przechodzenia między nimi, jednakże na początek będzie to działać tak, jak na fabule. Czyli postać wchodzi, gada, coś robi i wychodzi, wchodzi do drugiego tematu, coś robi, wychodzi. Na razie nie będzie można uczestniczyć w dwóch tematach jednocześnie. Zobaczymy, jak będzie się rozwijać akcja i wtedy ewentualnie pomyślę nad innym rozwiązaniem, o którym powiem Wam pod zasadami.

3. Bardzo proszę, uważajcie na kolejność wypowiedzi swoich postaci, zwłaszcza na początku gry, gdzie wszyscy zaczynamy w jednym temacie. Chaos potrwa tylko przez chwilę, a fabuła wątku ureguluje resztę. Wymagam od każdego po jednym poście już na samym starcie. Pamiętajcie jeszcze o jednym: ze względu na fabułę kolejka po tej pierwszej turze zostanie zaburzona, a to, w jakiej kolejności należy pisać zamieszczę w tym temacie. O wszystkim Was poinformuję.

4. Odnośnie powyższego - nie dopuszczę do sytuacji, w której wątek miałby stać długo w miejscu tylko dlatego, że ktoś nie ma czasu/ochoty/pomysłu/ciasteczek na odpis. Jako Mistrz Gry w takich sytuacjach będę ingerować w kolejkę i sterować postacią danego użytkownika odpisując tak, żeby akcja toczyła się dalej do przodu. Mile widziane wcześniejsze poinformowanie mnie o takiej sytuacji, aby móc obgadać, co i jak zrobić, oczywiście w wypadku, kiedy wiadomo o tej nieobecności od samego początku.

5. Odnośnie powyższego, jakby takie sytuacje miały zaistnieć, proszę wszystkich, którzy tego nie zrobili o podesłanie mi krótkiej charakterystyki postaci, którą grają, żebym był w stanie dobrze nią pokierować. Wystarczy mi naprawdę kilka słów.

6. Co będę mógł jako Mistrz Gry? Przede wszystkim, moja rola polega na sterowaniu fabułą. Będę kierować nie tylko własnymi postaciami, ale także dorosłymi osobnikami stada. Będę odpowiedzialny za opisy nowych terenów, pory dnia, zjawisk atmosferycznych, dnia, nocy, wszelkich wydarzeń związanych z moim sterowaniem fabułą jako MG i tak dalej. Nie będę z tym przesadzał, to Wam mogę obiecać. Nie o to w tym chodzi.

7. Każdy temat w obrębie tego wątku będzie oznaczany tagiem [MS] z początku, żeby było wiadomo, o co chodzi.

8. Będę dopisywał do tego tematu dodatkowe punkty. Proszę, czytajcie je na bieżąco.

A teraz kilka rzeczy o samym wątku i o moich planach:

Wątek najprawdopodobniej startuje dziś wieczorem, lecz to zależy również od pewnego agenta sił specjalnych, z którym uzgodniłem początek opowiadania. Bądźcie gotowi i pamiętajcie o powyższych zasadach, zwłaszcza odnośnie kolejki - jak wspomniałem, na początek bardzo chciałbym od każdego dostać po jednym poście. Nie musi być długi - po prostu, żeby był i przedstawił reakcję Waszej postaci, czy wnosiłaby coś do tematu, czy też nie. Dobra? Przyjdzie jeszcze czas na genialne wątki, a przyjdzie bardzo szybko.

Od siebie powiem tylko jeszcze, że jeśli wątek nabierze tempa i będzie się wszystko dobrze zachowywać, wprowadzę pewien podział tematów, w których toczy się akcja. Podzielę je na te prowadzone przez MG (myślcie o nich w kategoriach wątku głównego z gry RPG) oraz te, które wynikną z Waszej inicjatywy (wątki poboczne). Kiedy to się stanie, Wasza postać będzie mogła uczestniczyć w dowolnej liczbie wątków pobocznych, ale w tylko jednym wątku głównym. O tym rozwiązaniu powiem Wam jeszcze dokładnie, jak wątek wystartuje i będzie mieć się dobrze.

Na sam koniec, pamiętajcie, na czym zależy mi najbardziej, jako Mistrzowi Gry - wczujcie się w swoją postać, w postać lwiątka, a będzie elegancko. Zależy mi na tym, żeby działo się tutaj wszystko - żeby były kłótnie, żeby była zabawa, żarty, popisywanie się, dąsanie, wszystko.

W tym temacie zadawajcie mi wszelkie pytania, które możecie do mnie mieć, ale bardzo proszę go nie zaśmiecać, aby nie trzeba było niczego usuwać.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
14-03-2014, 16:57
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja tylko ogłoszę iż w weekend jestem u Alsu więc nie będzie odpisów (chyba, że mi pozwoli xD). Tak tylko nadmieniam z góry. Jeśli ruszy dziś wieczorem to strachu niet, dziś piszę, jutro rano też, tylko potem dziura. Ot. Dziękuję za uwagę.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#3
14-03-2014, 22:16

Spoko, mam nadzieję, że nie będzie to nikomu przeszkadzało. W każdym razie, przejdźmy do sedna sprawy. Wątek wystartował. Chcę, żeby każdy zainteresowany zamieścił w nim odpowiedź, każdy po jednej. Póki jesteśmy wszyscy w jednym temacie, musimy jakoś to sensownie rozegrać.

[ Dodano: 2014-03-17, 22:27 ]
Dobra, sprawa ma się tak: nie jestem w stanie dzisiaj napisać niczego więcej, bo po prostu brakuje mi czasu. Dlatego pozwoliłem sobie zatrzymać na razie akcję - bardzo proszę, nie wrzucajcie teraz nowych odpisów. Odrobinę przeniesiemy się teraz z tymi wątkami w czasie, żeby móc od razu przejść do akcji, bez zbędnego oczekiwania na pojawienie się w temacie wszystkich graczy.

Oto, jak sobie to wyobrażam:
- przenosimy się w akcji o jakieś 5 minut do przodu
- lwiątka podzieliły się już na dwa zespoły
- akcja będzie się teraz toczyć w dwóch tematach - w jednym opiszemy perypetie grupy Mai, w drugim zaś Deriona
- obie grupy udały się w przeciwnych kierunkach
- od tego momentu będę się starał unikać sytuacji, w której w jednym temacie miałoby się znaleźć więcej, niż 6 osób, wliczając w to mnie
- nie będzie konieczności pisania więcej postów w Lwiej Skale - cudowną mocą Mistrza Gry od razu wykopię Was do odpowiednich tematów, w zależności od grupy, do której należy Wasza postać
- jeśli nie stanie się nic niespodziewanego, oba tematy będą gotowe jutro (wtorek) między 7:00, a 8:00 rano

[ Dodano: 2014-03-18, 08:19 ]
Dobra, oba tematy są już założone. Bardzo proszę, odpisujcie teraz już w nich, nie zawracając sobie głowy Lwią Skałą. Jakbyście mieli jakieś pytania, czy też propozycje, czy ogólnie cokolwiek, zachęcam do wysyłania mi PW.
Tymczasem zaznaczę jeszcze raz kto jest gdzie:
- grupa Mai składa się z: Hewy, Vasanti, Ganrora, Kumezy oraz Manueli
- grupa Deriona natomiast to: Kahawian, Arne, Eleri oraz Temi
Shyeiro
KARNY TYTUŁ ZA PSUCIE EVENTÓW

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Ponad 4 lata Znamiona:0/0 Liczba postów:411 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 29

#4
19-03-2014, 21:38
Prawa autorskie: AFrozenHeart/ Zimnaya

Ja mam pytanie. Czy będzie możliwość dołączenia do tego wątku jakoś, czy raczej nie?
[Obrazek: commission</em>_snooki3_by_zimnaya-d7y0u6j.png]

Shit happend, eat that rude.
GŁOS
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#5
19-03-2014, 23:18

Oczywiście, będzie, jak najbardziej. Szczerze, nie jestem pewien, czy pozwoliłbym Ci dołączyć akurat teraz - ledwie udało się podzielić tematy, chciałbym, żeby nabrały odrobinę tempa i zaczęły to tempo utrzymywać. Na razie wątek posuwał się do przodu bardzo szybko, dlatego podejrzewam, że równie szybko znajdzie się okazja, żeby Cię gdzieś tam przepchnąć do akcji. Odezwij się na PW, kiedy będziesz mieć ochotę dołączyć, coś rozkminimy.
Kudadisi
Konto zawieszone

Gatunek:lew afrykański Płeć:Samiec Wiek:18 miesięcy Liczba postów:113 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 45
Zręczność: 37
Spostrzegawczość: 38
Doświadczenie: 10

#6
22-03-2014, 12:53
Prawa autorskie: Malaika4/Cynek

Dobra, sprawa ma się tak, że doszliśmy wszyscy do drugiego mojego odpisu, zarówno w temacie z grupą Deriego, jak i w tym z zespołem Mai. Akcja będzie teraz powoluteńku (przynajmniej z początku) nabierać tempa. Dlatego też bardzo prosiłbym Was znów o serię odpisów od Was. Nie muszą być długie. Teraz już tempo akcji zależy także od Was i byłoby fajnie, gdybyśmy nadali sobie jakieś stałe tempo, bo to regularnymi odpisami buduje się fajne rzeczy, nie błyskawicznymi. Byłbym wdzięczny - czekam więc na Wasze odpisy!
[Obrazek: kudadisiopis2_zps42ae4c28.png]
[Obrazek: Kudadisisygna3_zpsecc3c2a8.png]
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#7
08-04-2014, 20:46

Krótko o obecnym stanie Małego Stada
Bardzo Was przepraszam za wynikające z mojej strony opóźnienia. Mam teraz na głowie trochę rzeczy ważniejszych od KL i zabiorę się za MS najszybciej, jak tylko będę mieć dla niego czas. Nie jestem w stanie Wam powiedzieć dokładnie, kiedy tak będzie, ale najprawdopodobniej w piątek.
Moje odpisy nie pojawiały się ze względu na to, że został na mnie nałożony następny czasochłonny projekt.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości