Król Lew PBF
Latający Box przy Forum - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Latający Box przy Forum (/showthread.php?tid=1474)



Latający Box przy Forum - Kamui - 26-10-2015

Tak sie nad tym zastanawiałam od dłuższego czasu. Może przydatne linki umieścić w lewitującym boxie przy forum? Nie wiem czy to zadziała, ale co szkodzi spróbować? :D
Wtedy Można by dać cześć dupereli po boku i skrócić ogłoszenia :3


RE: Latający Box przy Forum - Venety - 26-10-2015

Ja osobiście nie lubię takich boxów, niepraktyczne, przy najeżdżaniu myszką przez przypadek wyskakuje i zasłania forum. Jeśli już, to bardziej byłabym za tym, aby przeorganizować ogłoszenia na podgrupy, przemieszczasz się myszką. Z tym, że ja tego napisać nie umiem, mogę jedynie zerżnąć kod. :P

Pytanie tylko, po co? Wydaje mi się, że te ogłoszenia wcale takie złe nie są.


RE: Latający Box przy Forum - Felija - 26-10-2015

Cytat:przeorganizować ogłoszenia na podgrupy, przemieszczasz się myszką

Nie wiem o co chodzi.

Mnie też te boxy wkurzają, Cynka już wyjaśniła dlaczego. Nie mam nic więcej do dodania.


RE: Latający Box przy Forum - Chikja - 26-10-2015

To nie jest taki boks który się rozwija ani lata sobie w przestrzeni :v tylko podpięty gdzieś szczerze ..Ogłoszenia są w jakimś artystycznym nieładzie |D wszystko wszędzie trochę z czapy..
Zasadniczo można by zrobić w ogólę blok na forum na głównej w FAQ i przeorganizować ten blok całkowicie bo obecnie w ogłoszeniach jest częśc tego co w FAQ poniżej >u>
Takie dublowanie zbędne.
W ogóle obecny układ Forum jest juz bardzo archaiczny i taki.. no można to serio zrobić lepiej.


RE: Latający Box przy Forum - Felija - 26-10-2015

Ale że co jest w ogłoszeniach, co jest też w FAQ?

Ja je przestawiałam na różne sposoby kilka razy w tym miesiącu, obecny układ jest zrobiony wg propozycji Neski. Nie wiem, co jeszcze można w nim poprawić, jak masz pomysł, to mnie oświeć.
A grafiką i "układem" (?) forum nie będziemy się teraz bawić, booo nikt się na tym nie zna. Zresztą jest szansa, że w przyszłym roku przeniesiemy forum na jakiś stabilniejszy serwer i wtedy możemy kombinować ze zmianami. Ale czy i kiedy to wyjdzie, to nie zależy ode mnie.


RE: Latający Box przy Forum - Venety - 26-10-2015

Wyobraź sobie zeszyt podzielony na 5 części, z zakładkami. Na pierwszej stronie są informacje o administracji. W drugiej zakładce mapa i pogoda, w trzeciej cytaty.Gdy zamkniesz zeszyt, widzisz jedynie małe fragmenty marginesu, podpisane. Chcesz mapę, to wybierasz "mapa" i otwierasz. To samo jest tutaj - widzisz pierwszą zakładkę (admini), tu jest treść o adminach, dodatkowo na górze/po boku te marginesy. Naciskasz myszką "mapa" i wyskakuje Ci inną zakładka (ale tylko w ogłoszeniach, cała strona jest nieruchomy).

No nie wiem, jak to jaśniej wytłumaczyć, ale to często spotykane ogłoszenia na forach. Z tym, że ja nie widzę potrzeby, aby się w to bawić jak na obecny stan. Znaczy, ogłoszenia średnio mi się podobają, ale są funkcjonalne i nie mamy lepszego rozwiązania, tak więc nie ma sensu czegoś teraz zmieniać.


RE: Latający Box przy Forum - Felija - 26-10-2015

Okej, mniej więcej wiem, o co Ci chodzi, chyba spotkałam się z czymś takim. Nie mam nic przeciwko, ale nie wydaje mi się, żebym umiała sama coś takiego zrobić (inna kwestia, że to by zajęło sporo czasu, którego nie mam + trzeba mieć pomysł, jak to konkretnie ma wyglądać).


RE: Latający Box przy Forum - Chikja - 26-10-2015

Pwahahaha.. serio, morze zostawcie piratom i Dzekowi :'D

Ogólnie wygląda to bardzo bidnie i prosto, przy czym wcale nie sprawia to że łatwiej cokolwiek odnaleźć (Jak całość foruma, tak się przelećcie po innych forach z długim stażem.), a co do dublowania to opisy stad chociażby. Wiem że Neska cos usiłował poukładać, ale własnie skupił sie na samym bloku Ogłoszeń który znowu rozciągnął się po dodaniu pierdół.. :I
Inne znowu zajmuje sporo miejsca w dodatku.. pustka po bokach :P


Bez ambitnego moderowania FAQ proponuje:
Wywalić Stada, wstawić tam Inne, a Link do opisów stad dać we Ważne.. Tabela z inne za często zmienia drastycznie swoja długość.. pogoda chyba w tym miejscu była mniej inwazyjna i ładniej wypełniała stopke.
Zmniejszyć troche na szerokości bloczek z Komunikatami jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ambitniej:
Moszna tez w ogóle pomyśleć nad przeorganizowaniem "Opisy stad"+"Zapisy", tak by Zapisy np do LZ i opis stada był w jednym podforum, a całość w FAQ w forum Stada i Zapisy >u>

Jeszcze Ambitniej >:D
Co do całości forum 'rozległymi' terenami stad i wolnymi terenami moszna wszystko upchnąć ciaśniej dając wszystko w "jednym temacie" i utworzyć "pod fora" nie wiem czy wiecie ale spora częśc obrazków była/ jest linkiem do tematu, część nie, bo zwaliliście :V (Zmniejszy to długość i ograniczy bajciki przy ładowaniu.)
Zrobić jeden porządny obrazek dla stada- jako link do przekierowania i zrezygnować z dodatkowych dla terenów, które znajdą sie w pod forach. ładnie opisac tereny stad w kilku zdaniach i zostawić wypisanych obecnych władców jak są.
Tereny Wolne potraktować w podobny sposób.

Brzmi jak sporo roboty.. i faktycznie jest :D

Ewentualnie na starcie tez można by spróbować:
- wywalić belki z td.cathead, zastąpić
[Obrazek: cien_by_fileera-d935qyh.png]
Logiem stada (odpowiednio przyszykowanym) zniknie jakieś 6 tematów. napis FAQ i Inne i Topic Off nieco spreparować żeby wyglądały lepiej i nie były na całkiem pustym tle, czy cos w ten deseń ;3

[Obrazek: k2fzvnEm.jpg]
https://i.imgur.com/k2fzvnE.jpg

Po otwarciu samego terytorium stada wyglądałoby to tak:

[Obrazek: 3shOcsfm.jpg]
https://i.imgur.com/3shOcsf.jpg

oczywiście czcionka jest robocza..
Władców przeniosło by się do opisu "skał", druga korzyść z takiego loga to o jedna grafikę mniej :3


RE: Latający Box przy Forum - Neska - 27-10-2015

co do ogłoszeń... najlepiej to skonfigurować portal i tam wszystkie niusy i przypominajki wpieprzyć o :o
a dla pewności że każdy widział niusa/zmianę w regulaminie wysyłać masowe PW jeśli jest taka opcja XD o. I tym sposobem KAŻDY chociaż raz zwróci uwagę na niusa. O. Jestem genialna.


RE: Latający Box przy Forum - Myr - 27-10-2015

Co do zmiejszenia wystarczyło by zainstalować moda, który pozwalałby tak jak ogłoszenie kategorie chować.


RE: Latający Box przy Forum - Chikja - 28-10-2015

Hm, jesli znałoby się taki kod który za to odpowiada to czemu i nie.. wiecie ja zawsze proponuje rzeczy które jestem w stanie sama ogarnąć, o tyle by właśnie było komu to zrobić :d