Król Lew PBF
Loteria Audycyjna - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Loteria Audycyjna (/showthread.php?tid=1477)



Loteria Audycyjna - Chikja - 27-10-2015

Nie ma co zbytnio tłumaczyć, zasady loterii wszyscy znają, a skoro mamy audycję i są już zakłady na opale, warto by uruchomić loterię :3
Zakładamy temat, cena bileciku powiedzmy 2 opale, w zależności od ilości postaci biorących udział (tak postaci bo można wziąć udział postacią nie tylko jako user.) 1/2/3 nagrody
i powiedzmy, jeśli chętnych jest tylko <5(Nie liczę na tak niska frekwencję :'D) to wtedy pule zgarnia jedna osoba, jeśli 10 to 2 jeśli 20 to 3 z puli jeśli byłby problem bo byłoby np 18 osób wtedy liczymy jak 20 bo wiadomo po zaokrągleniu do pełnej 20< jest bliżej.

Loteria addycyjna, wiec losowanie w audycji. Decydują kostki 'K' odpowiednio do ilości graczy, rzuty też odpowiednio do ilości co do rozdzielenia puli:

<5 graczy:
1 miejsce 100%

10 graczy:
1 miejsce 70%
2 miejsce 30%

20< graczy:
1 miejsce 55%
2 miejsce 30%
3 miejsce 15%

W tym rozliczeniu nie zawsze wychodzą całe sumy, więc zaokrąglamy tradycyjnie do góry gdy po przecinku pojawi się 5 i więcej.

Dla 19 graczy (38 opali) np byłoby to:

1- 20,9 = 21
2- 11,4 = 11
3- 5,7 = 6

Czyli wychodzi 38 opali :3


RE: Loteria Audycyjna - Myr - 27-10-2015

Ciekawa myśl ale nie wiem jak dla mnie jakby to było online by miało większy sens D:


RE: Loteria Audycyjna - Chikja - 27-10-2015

Haha owszem.. ale to w sumie ma głównie urozmaicić sama audycje .. no i nie sądzę by Fel dała radę robic coś takiego online |'D ani tez nie wydaje mi się aby oglądalność była 'wysoka' xD


RE: Loteria Audycyjna - Felija - 27-10-2015

Jak będą na to chętni, to nie mam nic przeciwko, zorganizowanie tego nie wymaga jakiegoś nadludzkiego wysiłku. ;P


RE: Loteria Audycyjna - Chikja - 28-10-2015

Słyszałam pare razy że ktoś tu śmie mieć cos tak hpisterskiego jak życie :'D .. wiec postanowiłam ułatwić niektórym i nie komplikować zbytnio wszystkiego, acz ciut urozmaicić to i owo.
Wiecie w audycji jest kilka info, wywiad, jakaś zabawa gra, konkursik, tak żeby własnie bardziej zachęcic do udziału innych graczy :3


RE: Loteria Audycyjna - Felija - 28-10-2015

Pomyślę o tym przy planowaniu następnej audycji. ;)