Król Lew PBF
Opale - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+---- Dział: Kosz (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=106)
+---- Wątek: Opale (/showthread.php?tid=1677)

Strony: 1 2


Opale - Chikja - 19-02-2016

Otóż tak sobie myślałam, czy nie warto włączyć w system opalowy także naszego DA i rysunków?
Wiecie coś w deseń, że zrobimy sobie mały systemik wynagradzający twórczość w Galerii Grupki? :3
To nie muszą być ogromne sumy, a łatwiej będzie uzyskać opale i bardziej zachęci do zapychania internetu obrazkami :D


RE: Opale - Vasanti Vei - 19-02-2016

Ej, całkiem dobry pomysł. :D Ja jestem baaardzo za dodawaniem wszystkich rysków postaci z forum/TLK do grupy. Przyjemnie się je przegląda.

15 opali za dodanie rysunku? Czy może jeszcze jakieś rozróżnienia ze względu na liczbę postaci, całość/headshot itp.?


RE: Opale - Chikja - 19-02-2016

Myślę że warto byłoby zrobić jakiś większy cennik.

5 za heda
10 za half body i bjustszota
15 za full body
20 za tło i całą postać + każda dodatkowa postać według wycennika z góry w zależności od tego w jakiej formie pojawiła się ta postać.

+ dodatkowe powiedzmy 5-7 opali jeśli jest to misterna robota z wieloma detalami/ skomplikowanym cieniowaniem

No i mówimy tu o artach kolor+ cienie
Bo dla reszty:

Dla Lineartów/szkicy?
2 head
5 half, full

Dla flat coloringu?
2 head
5 half
10 full

+ dodatkowe powiedzmy 2-3 opale jeśli jest to misterna robota z wieloma detalami


RE: Opale - Vasanti Vei - 19-02-2016

Brzmi okej, tylko podwyższyłabym opale za flaty, bo dałaś tyle samo co za szkice.


RE: Opale - Kami - 19-02-2016

no w sumie flaty to żadna wybitna robota więc o 1 wiecej?

Dla flat coloringu?
3 head
6 half
10 full


RE: Opale - Vasanti Vei - 19-02-2016

Jeszcze bym tylko halfa-szkic zmieniła na 4, skoro już wszędzie jest rozróżnienie fulla i halfa. Poza tym mnie pasuje. :)


RE: Opale - Kiu - 19-02-2016

Ja tam uważam, ze atry tradycyjne nie kolorowe powinny nie mieć tak mało, tradycyjne arty są trudniejsze niż digitale


RE: Opale - Vasanti Vei - 19-02-2016

Ja bym się aż tak nie rozdrabniała. ^^'


RE: Opale - Kiu - 19-02-2016

a powinno sie xp skoro an flat sie rozdrabniono xp
to dac do tego taki typ arta:
5 za heda
10 za half body i bjustszota
15 za full body
20 za tło i całą postać + każda dodatkowa postać według wycennika z góry w zależności od tego w jakiej formie pojawiła się ta postać.


bo będe sie upierac ze tradcyjne sa nie raz cięższe bo nei ma tam magiczne opcji "ctrl+z" itp.


RE: Opale - Vasanti Vei - 19-02-2016

Wiesz co, ja się nie posługuję tabletem tak sprawnie jak Ty i tradycyjnie rysuje mi się prościej. Zresztą niektórzy np. nie rysują tradycyjnie, bo nie mają skanera, a nie chcą wrzucać zdjęć. To nie jest takie oczywiste jak to, że praca z cieniami wymaga więcej energii niż bez cieni.


RE: Opale - Venety - 19-02-2016

Ależ oczywiście, że traditional jest o wiele cięższy, ponieważ tam od samego początku pracujesz na warstwach. Jeszcze szkic da radę zrobić prosto, ale już zabawa w cieniowanie czy kolorowanie farbami, kredkami itd. jest bardzo ciężkie i wymaga wyczucia.


RE: Opale - Kami - 19-02-2016

A czy ja wiem.. mi sie tradyszyny wydaja łatwiejsze na ten przykład :B a malowane farbami to juz w ogóle ej :v ale ja jestem starszym człowiekiem u//vu" technologia mnie ni lubia.


RE: Opale - Kiu - 20-02-2016

To też przyzwyczajenie robi, jednak na tradycyjnym nie jest tak łatwo poprawić błąd który się zrobiło, a wyszedł np. dopiero an koniec racy. W digitalu nie ma takiego problmu, chyba, ze robiło sie an wartwie jednej ale i wtedy to da sie ładnie skorygować.

Po porstu w tkaim razie digi i trad potraktować tak samo


RE: Opale - Inn - 20-02-2016

Dla mnie też trad jest bardziej prosty jak digital. Albo i są na tym samym poziomie, nie wiem xD Mi tam obojętnie, bardziej bym była za tymi samymi "cenami".


RE: Opale - Koba Kai - 20-02-2016

Pomysł całkiem fajny, tylko mam cichą nadzieję że zbytnio nie odbije się to na tych co zaczynają swoją przygodę na forum i nie mając takowej waluty, a będąc w większej potrzebie posiadania awatara (Bo sami nie mają wiedzy bądź umiejętności aby takowego sobie sprawić) Nie będą gdzieś na szarym końcu w kolejce, aby zaraz nie zabawiać się w żebractwo =P
Bo logiczne w jaki to sposób rządzi się sam biznes =)