Król Lew PBF
Co ostatnio czytacie? - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Książki (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=153)
+---- Wątek: Co ostatnio czytacie? (/showthread.php?tid=195)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Co ostatnio czytacie? - Felija - 26-06-2012

Ja właśnie czytam trzeci tom Wiedźmina Sapkowskiego - Chrzest ognia. Ta seria ma wielu miłośników i przeciwników, a ja należę do tych pierwszych. Co prawda nadal gubię się, jeśli chodzi o kwestie polityczne, nie pamiętam imion czy nazwisk choćby 1/3 postaci, ale nie przeszkadza mi to we wzdychaniu nad geniuszem pisarskim Sapkowskiego. Ciekawe postacie, wartka akcja, świetny styl i to się liczy.


RE: Co ostatnio czytacie? - Mirra - 29-06-2012

Ja czytam aktualnie książkę WOAL autorki: Ana Veloso. Egzotyczne Indie, tajemnicza kobieta oraz niebezpieczna miłość :) Jest to romantyczna podróż w przeszłość. Lubię takie książki


RE: Co ostatnio czytacie? - Hewa - 30-06-2012

Wczoraj zdaje się przeczytałam ,,Przekleństwo Inków'' Longina Jana Okonia. Teraz czytam ,,Ostatnie Życzenie'' Sapkowskiego.


RE: Co ostatnio czytacie? - Felija - 30-06-2012

O, masz opowiadania o wiedźminie. Też chcę.

Właśnie, przeczytałam ten trzeci tom, a teraz się wzięłam za jedyną ze starych książek z serii o Mikołajku, której nie przeczytałam wtedy co reszty bodajże dlatego, że nie było tego w bibliotece. A teraz zobaczyłam to u chłopaka i po prostu musiałam wziąć. Konkretniej mówię o Mikołajek ma kłopoty Goscinnego i Sempego. W ogóle Mikołajek rządzi. Czytajcie Mikołajka! Film też jest w porządku.


RE: Co ostatnio czytacie? - Hewa - 30-06-2012

I dzisiaj skończyłam czytać. Wypożyczę sobie ,,Miecz Przeznaczenia'' w poniedziałek :D I no cóż, jest w głównej bibliotece w Chełmie, tam wypożyczałam. W ogóle fajna ta biblioteka, nie to co moja, gdzie nic nie ma. U mnie w szkole nawet Wiedźmin był, ale opowiadań już tam nie znalazłam, dlatego dopiero teraz je czytam.

A teraz będę czytać ,,Opowieści z Narnii - Koń i jego chłopiec''. Po tym już tylko ,,Ostatnia bitwa'' mi zostanie.

A co do ,,Ostatniego Życzenia'' to mówię Wam, czytajcie, bo to genialne jest :D Inne książki Sapkowskiego też patrząc na te, które już czytałam.


RE: Co ostatnio czytacie? - Mariachi - 30-06-2012

Po raz kolejny czytam Harr'ego Potter'a. Tym razem pierwszą część Harry Potter i Kamień Filozoficzny.


RE: Co ostatnio czytacie? - Padme - 01-07-2012

Zatrzymałam się na 3 księdzę Pamiętników Wampirów. Przy najbliższej okazji kupię 4 księgę.


RE: Co ostatnio czytacie? - Inn - 04-07-2012

Wczoraj zaczęłam czytać ,,Opowieści z Narnii - Ostatnia bitwa'' i dzisiaj skończyłam. Kurcze, aż żałuję, że tego jest tak mało. To jest po prostu genialne. A ,,Koń i jego chłopiec'' przeczytałam przedwczoraj.

Teraz będę czytać książkę Jean M. Auel pod tytułem ,,Klan Niedźwiedzia Jaskiniowego''. Nie mam pojęcia, o czym to jest, spodobała mi się okładka. Poza tym leżała na wierzchu u nas w bibliotece, a tam mało co jest. A Główną w Chełmie zamknęli na cały lipiec, bo mają jakieś remonty. Nosz kurde, ja chce Wiedźmina, no.


RE: Co ostatnio czytacie? - Ayari Reinmar - 04-07-2012

Inn, jak chcesz, mogę pożyczyć Ci cztery z pięciu części wiedźmina, jeśli obiecasz, że odeślesz z powrotem :)

A co ja czytam? Aktualnie mam "Pieśń Aborygenki". Nie mam pojęcia o czym to jest. Tata kupił, a że nie mam co czytać, zabrałam się za to :)


RE: Co ostatnio czytacie? - Felija - 09-07-2012

U nas w bibliotece na Zachodzie jest Wiedźmin, wypożyczyć ci?

Ja teraz czytam jednocześnie Potop, Czarnoksiężnika z Archipelagu Ursuli Le Guin i taką książeczkę ze świadectwami. I jeszcze kilka czasopism.


RE: Co ostatnio czytacie? - Moran - 09-07-2012

Ostatnio była "Kostucha" Wolfa Haasa, teraz "Przystanek Śmierć" T. Konatkowskiego. Niestety, całego Krajewskiego już się przeczytało ;___;


RE: Co ostatnio czytacie? - Machafuko - 12-07-2012

David Farland "Wilcze bractwo" - Drugi tom z serii "Władcy runów".


RE: Co ostatnio czytacie? - Padme - 20-07-2012

Zrobiłam małą przerwę w czytaniu Pamiętników i kupiłam inną książkę, na prawdę dobra, wciąga już po przeczytaniu pierwszych stron, a jest to Klątwa Tygrysa. Ogólnie pisana jest w pierwszej osobie, jednak sam początek opisuje dość ciekawą sytuację, potem dopiero przenosimy się do głównej bohaterki, która dostaje pracę w cyrku, gdzie główną atrakcją jest biały tygrys.


RE: Co ostatnio czytacie? - Inn - 22-07-2012

Ja teraz czytam A.R.Reystone ,,Dziewiąty Mag''. Jeszcze nic o tej książce nie sądzę, nie jest zła, miejscami jest ciekawie, nie powiem. Ale w sumie to jestem dopiero na 145 stronie, a wolę oceniać książki po skończeniu czytania. W każdym bądź razie wypożyczyłam ją z biblioteki po skończeniu czytania ,,Klanu Niedźwiedzia Jaskiniowego''. Jeśli o tą książkę chodzi to muszę przyznać, że dosyć ciekawa, ogólnie pomysł fajny, raczej mało książek widywałam w czasach prehistorycznych, za co tu plus. Chociaż miejscami też trochę nudnawo było, ale tam.


RE: Co ostatnio czytacie? - Aigéan - 31-08-2012

Ostatnio pożarłam Kossakowską, "Żarna Niebios" i "Burzyciela Światów" cz. 1. Lapmka + Razjel + Daimon = boskość! W czystej postaci, mogliby usiąść w trójkę na Białym Tronie, jak na mnie xD
Jeszcze Trzy Wierzby, Ann Brashares(?) i Zapałkę na zakręcie, Siesickiej.