Król Lew PBF
Tematy opowiadań - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: Tereny wolne (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=65)
+--- Dział: Na marginesie (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=85)
+---- Dział: Opowiadania (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=189)
+---- Wątek: Tematy opowiadań (/showthread.php?tid=2839)



Tematy opowiadań - Vasanti Vei - 10-02-2018

Chcesz napisać opowiadanie, które da Ci wymarzony tytuł Młodszego Medyka/Znachora lub Młodszego Szamana/Zaklinacza
Dobrze trafiłeś! Wystarczy, że napiszesz tu propozycję tematu, na który chciałbyś napisać swoje opowiadanie (np. leczenie rannego lamparta, lokalizacja ducha babci), a po zaakceptowaniu go przez kogoś z administracji (co objawi się kolorowym dopiskiem na dole Twojego posta, tak samo jak przy akceptowaniu zapisów do gry) umieścisz w tym dziale gotowe opowiadanie. Załóż w tym celu osobny temat. Opowiadanie również musi zostać zaakceptowane przez administrację - jeśli nie będzie co do niego żadnych uwag, to od razu otrzymasz odpowiedni tytuł oraz punkty doświadczenia za niego przysługujące. 
Opowiadanie liczy się również do puli postów fabularnych napisanych w danym miesiącu, co może mieć znaczenie przy sporządzaniu Listy aktywnych.

Szczegółowe informacje odnośnie opowiadań znajdziesz odpowiednio w tematach Medycy i znachorzy i Duchy, szamani i zaklinacze.

Jeśli po napisaniu opowiadania i zdobyciu tytułu Twoja postać przeprowadziła już kilka akcji fabularnych związanych ze swoją medyczną czy szamańską profesją, to możesz domagać się awansu na "pełnego" Medyka/Znachora/Szamana/Zaklinacza. W tym celu umieść w swoim temacie z opowiadaniem posta z linkami do swoich akcji fabularnych, a administracja na ich podstawie oceni, czy zasłużyłeś już na awans.


Formularz:
Kod:
[b]Tytuł, który chcę zdobyć:[/b]
[b]Proponowany temat:[/b]



RE: Tematy opowiadań - Kykczor - 20-02-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Trująca kaczka. (Młodszy medyk? Nawet nie o tytuł jak o fabularną możliwość zdobycia wiedzy o truciznach mi chodzi. )

Proponowany temat: Przepis na trujące kaczki. (Czyli jak to się dzieje, że kaczka zna trochę trucizn)

Ok, po doprecyzowaniu w prywatnej rozmowie - możesz pisać.


RE: Tematy opowiadań - Athastan - 07-03-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Młodszy Szaman
Proponowany temat: " Wizyta z przeszłości" , czyli zlokalizowanie ducha będącego właścicielem kości znalezionych na Kilimandżaro podczas przystosowywania tamtejszych grot na użytek Cesarstwa, wraz z opisem wcześniejszego szkolenia.

Okej, możesz pisać. :)


RE: Tematy opowiadań - Kamui - 10-04-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Młodszy Szaman 
Proponowany temat: 'Za horyzontem gdy ostatni promyk zgaśnie'- Opowiadanie będzie składać się z kilku wpisów na wzór 'dziennika' prowadzonego przez Kamuiego, który badając kilka miejsc, natrafi na różnego rodzaju przejawy niematerialnego/materialnego(w postaci szczątków) bytowania zjaw. 
Odwiedzi on takie upiorne miejsca jak cmentarzysko słoni, kanion na terenach dawnego LZ, wąwóz śmierci i obrzeża bagnisk. Pozna też pewnego Fenka dręczonego przez zjawy, ten poprosi go o pomoc w rozwiązaniu swojego problemu. 
Spodziewać należy się kilku niedługich rozdziałów :v

Już wszystkie uwagi wyjaśnione, możesz pisać. ;3


RE: Tematy opowiadań - Taal - 21-04-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Młodszy Zaklinacz
Proponowany temat: Wizyta w nawiedzonym lesie, rozmowa z duchami niegdyś mieszkających tam zwierząt, które nie mogą opuścić świata żywych, rozwiązywanie ich problemów.

Ok, możesz pisać. :)


RE: Tematy opowiadań - Arvo - 05-05-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Młodszy Szaman Zaklinacz, tfu

Proponowany temat: Spotkanie z szamanką, która nauczy Arvo nie tylko radzenia sobie z bolączkami własnej duszy, ale także i tych cudzych, odkrywając jego naturalny dar do uważnego obserwowania świata, także tych niematerialnych aspektów. Spoiler alert: wkrótce jego mentorka sama umrze z przyczyn naturalnych, jednak zostanie jego duchem stróżem, i przy jej wskazówkach młody będzie próbował odnaleźć w świecie duchów swą rodzinę. Z różnym skutkiem, bo wszak żywi tam nie bywają :v


Jo, dodaje notkę, że jo i możesz skrobać.



RE: Tematy opowiadań - Usian - 18-08-2018

Tytuł, który chcę zdobyć: Młodszy znachor 

Proponowany temat: Najbardziej wstydliwa historia z życia Usiana. Jedyny moment, w którym okazał jakiekolwiek uczucia. Śmierć jego przyjaciela i mentora. Chwila, w której zorientował się, że nawet jego inteligencja nie ma szans ze śmiercią. Rozpaczliwa walka o życie przyjaciela, który wcześniej nauczył go tego co wiedział o medycynie. Początek wielu problemów psychicznych. Jednym słowem najpilniej strzeżona tajemnica, świadcząca o jego słabości.

Ok, możesz pisać.