Król Lew PBF
MyAnimeList - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Filmy i seriale (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=152)
+---- Wątek: MyAnimeList (/showthread.php?tid=2942)

Strony: 1 2


RE: MyAnimeList - Kykczor - 22-04-2018

I tutaj też mamy przykład tego, że Desu Noto jest dobre bo się ostrożnie dopiera słowa mówiąc o tym tytule :P

Baccano ma właśnie można powiedzieć że jest protoplastą Durarary (Baccano lepsze :V)
Pierwszy sezon tytanów był bardzo dobry ale potem to już zaczynało się robić dziwnie ale to wina mangi.
Hataraku bardzo dobre, lekka komedyjka, polecam.
A na Noragami to się szczerze zawiodłem, bardzo fajna koncepcja świata, ciekawe wątku poboczne i postacie, tak to leci z odcinka na odcinek aż się seria skończyła i tak sobie siedzę i zastanawiam kiedy wreszcie zacznie tam się coś dziać a tu koniec, potencjał był ale nie wykorzystali.


RE: MyAnimeList - Ghalib - 22-04-2018

No ja muszę przyznać, że Kurosjitsuji podobało mi się gdzieś do połowy albo i krócej xD a potem, no nie powiem, że rak, pierwszym sezonem sporo ludu się zachwyca niech Moyo sam się przegląda 

A Death Note lepsza manga, srsly, zakończenie jest inne i moim zdaniem lepsze. 


Nie widziałam dalszych sezonów Tytanów bo wiem, że w mandze poszło to w straszne polityczne pierdzielenie i mnie znudziło, no co kto lubi ale ja na przykład nie. 

A Hataraku wspaniałe, śmiałam się na tym serdecznie. Ale w sumie tak samo jak na Ouranie. Ouran to też dobra komedyjka, lekka z romansem. 

Ja w ogóle z tych powyższych to serio z serduszka polecam Tsubasa Chronicles. Clampy robią dobre shojo/shoneny dla dziewczyn bardziej? lel Fay D. Flourite był moim crushem długo xD 

Nana i Paradise Kiss to są raczej poważne tytuły dla kobiet (no bo to josei). Tam są dramaty, romanse i rozterki w fajnej otoczce (Nana kręci się wokół punk rockowców i dwóch lasek imieniem Nana a Paradise Kiss wokół uczniów ASP aspirujących do artystów modowych). 
To są w ogóle tytuły, które pozwolą Ci pomyśleć, że oglądasz coś poważniejszego :V Pozostałe z tej listy co napisałam to: Pschopass, Darker Than Black, Psychopass, Kowboy Bebop, Ghost in the Shell.

Teraz przypomniał mi się tasiemiec dzieciństwa - Inuyasha. Polecam. Folkowe fantasy. Jest stara Japonia, psie demony, kapłanki i w ogóle. 
I jeszcze Paprica, anime popierdzielone, pełnometrażówka SF, którą można śmiało nazwać Japońską Incepcją (zresztą Paprica jest wcześniejsza i Incepcji parę razy się dostało, że to nie tyle inspiracja co plagiat, ja tam nie zastanawiałam się nad tym).

W ogóle memem jest też (a przynajmniej kiedyś było) Vampire Knight (romans/fantasy/horror?) bo to taki Zmierzch-anime trochę.


RE: MyAnimeList - Kykczor - 22-04-2018

Swoją drogą Nana ma swoją kontynuacje jako postać epizodyczna w Golden Time :P


RE: MyAnimeList - Ghalib - 22-04-2018

to raczej odniesienie niż kontynuacja bo Nana jest dość kultowa w Japonii; anime Nana jest zakończone w połowie jakby ale nie jest to nieznośne zakończenie, a spowodowane jest to tym, że manga nie została ukończona z tego co pamiętam. Co prawda manga została "zakończona" fabularnie daleko dalej po końcu anime ale ja nie wiem czy to jakoś przeszkadza


RE: MyAnimeList - Samiya - 22-04-2018

VAMPIRE KNIGHT, AAAA XD
tak, to japoński zmierzch, tyle w temacie


RE: MyAnimeList - Kykczor - 22-04-2018

ARGHHHH najgorsze anime, nic NIC mnie jak nie tiltuje jak ta seria to jest odpowiednik kwa greenpeacu w anime, kwa


RE: MyAnimeList - Vasanti Vei - 23-04-2018

Założyłam sobie profil, w zasadzie to przepisałam filmweba, no ale łapcie, chętnie sobie dodam więcej osób do znajomych: https://myanimelist.net/profile/Filemona

Nie oglądam żadnych serii ani nie czytam mang. Nie wykluczam, że się to zmieni, no ale póki co to mogę sobie najwyżej o pełnometrażówkach porozmawiać.
Ghibli jest okej, ale aż tak nie powala. Najbardziej urzekło mnie Hauru, Nausicaa (wiem, że technicznie rzecz biorąc to nie Ghibli, ale w praktyce tak) i Mononoke. 
Z wymienionych przez Ghal widziałam jeszcze Spirited Ayaw, Totoro (lubię oba), Grobowiec świetlików (w sumie też lubię, ale to jest specyficzne) i Zrywa się wiatr (może być).
Poza Ghibli uwielbiam Wilcze Dzieci i Tokyo Godfathers (komedia świąteczna o bezdomnych i dziecku, reżysera od Papriki). A Paprika jest okej, ale spodziewałam się czegoś innego.

Zbieram się do Kaguyi, bo słyszałam wiele pozytywnych opinii, i Ghost in the Shell, zwłaszcza że wyszedł film, to bym sobie obejrzała oba i porównała.


RE: MyAnimeList - Taal - 24-04-2018

*Koe no katachi,
*Shigatsu wa Kimi no Uso,
*Kimi no na wa.

Kto oglądał?


RE: MyAnimeList - Kykczor - 24-04-2018

Tak, tak, nie bo nie ma w HD :V