Król Lew PBF
Klapsy - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Dyskusje (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=100)
+---- Wątek: Klapsy (/showthread.php?tid=448)



Klapsy - Naomi - 04-10-2012

Zakładałam kiedyś ten temat, ale chyba nie zaszkodzi jeśli go zaktualizuję.

Klaps - Przez jednych uważane za bicie i przemoc fizyczną wobec dziecka, drudzy sądzą że jest to zwyczajne przywołanie niegrzecznego dzieciaka do porządku. A wy co o tym sądzicie?

Moja osobista opinia?
Jeżeli dziecko naprawdę sobie zasłuży swoim niegrzecznym zachowaniem, to owszem, jestem za klapsem po tyłku, ale nie jestem za katowaniem dzieciaka z byle powodu.

Tyle :)


RE: Klapsy - Fiametta - 04-10-2012

Lubię klapsy :D (dawać)

Ogólnie to z doświadczenia wiem że rozpieszczonemu bachorowi taki klaps nic nie robi, a nawet więcej- często nawet się z tego śmieje.
Ja inaczej mojej siostrzyczki nie potrafię traktować. Do niej podchodzi się tylko z kijem i nigdy nie wolno odwracać się tyłem bo nie wiadomo kiedy przywali ci w nerki (cwana jest, ma 5 lat a bije jak ninja...)


RE: Klapsy - Padme - 04-10-2012

Hyymm.. No bez przesady, nie popadajmy w paranoję.. Jednak jak ogólnie wiadomo, taki klaps zadziała, na małych dzieciach, które się przestraszą, czy będzie mocno, czy wręcz przeciwnie. Dzieci już takie są. Ile razy nie wiedziałeś, skąd masz w jakikolwiek sposób poranioną rękę, a zaczałęś robić histerię, dopiero, kiedy to zauważyłeś? Tak jest i u dzieciaków. Taki klaps jest bardziej jako symbolika nie, koniec żartów, matka zła i w tym momencie, dzieciak się boi i zaczyna płakać, przepraszać. Więc według mnie, w takim przywołaniu do porządku nie ma nic złego.


RE: Klapsy - Akilian - 06-10-2012

Ja z doświadczenia wiem, ze klapsy są okej. Nie, nie dlatego, że uważam, iż katowanie dzieci jest spoko, ale lepsze to niż bicie pasem… (tak, stąd uważam klapsy za lepsze)


RE: Klapsy - Ashley - 10-10-2012

Ja uważam że klaps powinien dziecku wytłumaczyć dlaczego dostało, ale żeby katować , no nie to jest chore. Prawda moi mili?.