♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#1
01-07-2014, 01:16
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Widział ktoś, oglądał, ma jakieś zdanie? Ja mam mieszane odczucia. Muszę przyznać, że film jest świetnie zrobiony, w ogóle, nietypowe podejście, aby zrobić z villaina postać na pewno nie krystaliczną, ale wybielić, pokazać z innej strony. Tu tym wrogim jest król, ojciec Aurory. Właśnie nie wiem, co o tym sądzić, ale muszę przyznać, że jest logiczny, wszystko wynika z poprzedniego. Jestem pełna uznania, jak można ze znanej powieści, także ekranizowanej przez Disneya, zrobić historię o tym samym, a o czymś zupełnie innym. Ale jakieś przywiązanie do oryginału pozostaje, pewnie to mi zgrzyta.

Tak swoją drogą, mam wrażenie, że Disney przełamuje wątek miłości romantycznej jako najsilniejszej, tu Aurory nie ocala książę Filip, ba, wręcz wyśmiane jest nieco podejście miłości "od pierwszego wejrzenia".
Uwielbiam przedstawienie wróżek RGB (tych trzech kolorowych, śmieję się z siostrą, że to wróżki RGB, bo w bajce zawsze się ustawiają dokładnie w taki sposób: różowy-zielony-niebieski), jest takie... No wiecie, nie do końca czyste i niewinne, takie ludzkie.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
01-07-2014, 11:18
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie widziałam, bo nie wiem czy warto a ja do kina zwykle sama nie lecę od tak :"3
Wypowiem się więc co do tego nieszczęsnego stereotypowego łamania stereotypów- propo łamania motywu najsilniejszej miłości romantycznej.
Tak. Od chyba mniej więcej Meridy to robią. Do bólu i jak ochłapem w twarz. Pomińmy mą dziwną ninawiść do Meridy to i w tym ukochanym przez świat Frozen, który też cenię z wielu powodów- tak dosłownie nam mówią i łamią stereotypy jednak tak czasem niezręcznie i jasno... po prostu nie wydaje się to naturalne, nie zaszło na przestrzeni 5-ciu filmów na przykład, tylko 2. Nawet co, że ilość-jakość tego jak to zrobili. Może to tylko moje wrażenie, bo jestem za, zwyczajnie czasem mi się zdaje, że postawili sobie wręcz za cel w końcu z tym skończyć. A przecież w zaplątanych, choć z góry było wiadomo kto z kim się spiknie, było to zrobione z takim humorem, tak uroczo... według mnie złożony romans jest lepszy od wytykania nam przez pół filmu "nie możesz poślubić faceta znając go 2 godziny". Wielokrotnie.
Zręcznie to przedstawiono w "Once upon a time", gdy chyba w jednym z finałów trzeba było pocałunku prawdziwej miłości by ocknąć chłopaczka, to Emma, jegoż matka cmok w czółko i podziałało. Brzmi może jak i tul Anny i Elsy, ale całość i to jak zostało zaaranżowane wyszło według mnie... zwyczajnie lepiej.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#3
03-07-2014, 20:29
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Własnie wróciłam z kina i mam podobne odczucia co Cynka. Spodziewałam się historii bardziej zbliżonej do oryginału, choć rozumiem, że wtedy ta nie wyszłaby jak trzeba.
Efekty - przyjemne dla oka. Designy, gra aktorska - też bardzo dobre, wiadomo. Dubbing względnie dobry (niestety, w moim kinie nie było innej wersji).

Uwaga, teraz lekkie spojlery!

Wróżki trochę mnie zawiodły, w bajce były bardziej rozsądne, a tu nie znały podstaw opieki nad dzieckiem...
Na początku trochę mnie raziło, że Aurora od początku do końca była... Aurorą, a nie Różyczką. Wydawała się też o wiele młodsza niż w bajce - nie tylko z wyglądu, ale też z charakteru. Sama nie wiem, co o tym sądzić. 16-latka powinna chyba być nieco poważniejsza, ale skoro wychowywała się w lesie z wróżkami...
Aha, Aurora wędrująca przez loch pełen wrzecion albo Diabolina wylatująca przez okno - to było ładne i klimatyczne.
Postać Diaboła też niczego sobie.
Filip był uroczy.
Ojciec Aurory mógłby być mniej przeżarty przez zło, to jego śmierć robiłaby większe wrażenie. Ale może właśnie o to chodziło, żeby nie straszyć najmłodszych?

Taaak, skoro już spojlerujemy, to motyw prawdziwej miłości skojarzył mi się z Frozen. W ogóle Diabolina pod pewnymi względami bardzo przypomina Elsę.
I smok nie robił wielkiego wrażenia, ale w końcu to nie on był najważniejszy, a poza tym ciężko byłoby pokazać go lepiej, skoro finałowa walka rozegrała się w pomieszczeniu.


Ciekawe, jak zrobią filmowego Kopciuszka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości