♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#31
06-12-2012, 21:48
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

są już oficjalnie fotki falkonowe: klik!
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Q
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:28 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#32
06-12-2012, 21:56
Prawa autorskie: lineart (c) Freeska

Może uznacie mnie za ignorantkę, czy tam jeszcze jakie gorsze obelgi w myślach polecą pod moim adresem, ale... czym właściwie są konwenty? Rozumiem, że to jakiś spotkania. Ale po co, kto w nich bierze udział, jaki mają cel?
Głos:
1 | 2

Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#33
06-12-2012, 21:59
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

konwenty to takie zjazdy lokalnych posrańców, którzy łażą poprzebierani za wróżki i inne droidy, turlają kostki i gadają o smokach.

innymi słowy to duże, najczęściej weekendowe spotkania fantastów z wielu części Polski - Falkon (Lublin) akurat nie jest taki duży, żeby zjeżdżali się wszyscy, ale już Polcon (ruchomy) czy Pyrkon (Poznań) ściąga także fantastów z zagranicy. ich cele są różne, ale zwykle zamykają się w kombinacjach kilku lub wszystkich podanych: spotkania z pisarzami i autorami fantastyki lub gier RPG, gry RPG, konkursy o tematyce okołofantastycznej, prelekcje na dowolne tematy, warsztaty intelektualne i praktyczne, LARPy (takie gry, w których wcielasz się w swoją postać całym ciałem - przebierasz się za nią, mówisz i myślisz jak ona, masz wypełniać pewne zadania i tak dalej).
większość miast ma swoje konwenty mniejsze czy większe, które odbywają się zwykle raz lub dwa razy do roku.

coś rozwinąć?
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#34
06-12-2012, 22:02
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

To o czym wspomniała Yaal, to oficjalna część, jest jeszcze taka mniej oficjalna, o której nie będę mówił by nie demoralizować młodzieży xD
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#35
06-12-2012, 22:04
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

to nie woodstock, nie przesadzaj z tą demoralizacją. że brać fantastów lubi się upić, wiadomo nie od dziś, ale szkoda nocy na poznawanie nowych lasek, skoro można je poznać przy sesji.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#36
06-12-2012, 22:08
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

A Ty słyszałaś kiedyś o wychowaniu w trzeźwości :P A poznawanie ludzi to chyba rozumie się samo przez się, jeśli decydujesz się na taki wyjazd i nie trzeba do tego specjalnych okoliczności.
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#37
06-12-2012, 22:20
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

to teraz Ty nie zrozumiałeś, co miałam na myśli, łącząc woodstock z laskami. dobrze, to znaczy, że Kościół wciąż ma Cię w swoich mackach ;>
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Q
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:28 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#38
06-12-2012, 22:44
Prawa autorskie: lineart (c) Freeska

Wiem co to są LARPy, więc nie musiałaś tłumaczyć. ;)

Ogólnie to zawsze myślałam, że konwenty to mają coś wspólnego bardziej z Anime niż z fantastyką.

Cytat:łażą poprzebierani za wróżki i inne droidy

Czy muszą to być jakieś konkretne postacie z gier/filmów/bajek/łoteva, czy raczej istnieje w tej materii dowolność?

A jeszcze jedno, gdzie się zazwyczaj odbywają? I jak jest z nocowaniem, bo z tego co zrozumiałam nie trwają jednego dnia. :)
Głos:
1 | 2

Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#39
06-12-2012, 22:48
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

bo są też konwenty mangowców, jak najbardziej. jak można wiedzieć, czym jest LARP, i nie znać konwentów? <dziwota>

najczęściej są to przebrania stylizowane na znanych bohaterów, ale wystarczy inspiracja - anonimowe wróżkowe skrzydła też się liczą :P

zwykle odbywają się w szkołach lub na campusach (np. warszawska Avangarda ma miejsce w SGGW, to uniwersytet). nocuje się prawie zawsze w szkołach noclegowych (czasem są to inne niż te, które mieszczą konwent, czasem tylko pewna oddzielona część), we wspólnych salach, i za wyjątkiem Polconu jest to nocleg darmowy; łazienek masz tyle, jak to zazwyczaj w szkołach bywa, karimaty i śpiwory załatwiasz sam i ogółem jest spartańsko. moim zdaniem raz dla frajdy można.
oczywiście można nocować też po znajomych. a dla bardziej wymagających, ale wciąż z uczniowskiego rozdania finansowego, organizatorzy zazwyczaj załatwiają noclegi w okolicznych hostelach po promocyjnych cenach. indywidualnie możesz nająć nocleg o wyższym standardzie, ale to Twoja sprawa i tu ułatwień nie ma.

na Polconie, który jest w sierpniu, można też nocować na polu namiotowym ;)
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Q
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:28 Dołączył:Lis 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#40
06-12-2012, 23:00
Prawa autorskie: lineart (c) Freeska

[Obrazek: shrug2.gif]

Na waszych zdjęciach jednak zamiast karimat i śpiworów widziałam w pełni wyposażone łóżka. To była jakaś szczególna okoliczność? ;)
Głos:
1 | 2

Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#41
06-12-2012, 23:04
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Cytat:to teraz Ty nie zrozumiałeś, co miałam na myśli, łącząc woodstock z laskami.

Zrozumiałem, zrozumiałem :P Ale przyzwoitość kazała mi tego nie ciągnąc dalej xD
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#42
06-12-2012, 23:09
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

to była ta część z cywilizowanym noclegiem w hostelach :)
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#43
07-12-2012, 00:43
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:jak można wiedzieć, czym jest LARP, i nie znać konwentów?

Można. Ja najpierw dołączyłam do klubu, tam się dowiedziałam, co to larpy, a później - co to konwenty.

Cytat: najczęściej są to przebrania stylizowane na znanych bohaterów, ale wystarczy inspiracja - anonimowe wróżkowe skrzydła też się liczą :P

Ja byłam kotem. xp

Ano, część z nas była w hostelu i było fajnie.


Aha, no i ja bym nie powiedziała, że Falkon nie jest dużym konwentem. Jest drugi w Polsce po Pyrkonie i największy po tej stronie Wisły. ;D Musi więc być większy od Polconu.
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#44
07-12-2012, 00:47
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

nie jest większy od Polconu - ani pod względem zajmowanych miejsc, ani proponowanych atrakcji, ani pod względem gości, ani nawet trwania (Polcon ma 4, nie 3 dni) i historii (pierwszy był w 1985). wiem, bo byłam i czytuję więcej niż "kiedy i gdzie" :P tyle tylko, że Polcon aspiruje do miana konwentu literacko-naukowego, a nie stricte fantastycznego, dlatego Pyrkon i Falkon mogą udawać, że są naj.
i druga rzecz - Polcon jest ruchomy, jest ogólnopolski, a nie z konkretnego fandomu, i to też o odróżnia i pozwala "skreślić".
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#45
07-12-2012, 12:05
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

E tam Polkon, jesli cos jes ogólnokrajowe i sie rusza (nie jest w pozniaiu) automatycznie śmierdzi XDDDD
Pyrkon rlz xD przebiore sie za Pikachu na Prykon ;3
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości