♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#1
21-04-2018, 00:15
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Czy są tu jakieś lewki oglądające anime/czytujące mangi? Posiadacie może MALLa? Jeśli tak, pochwalmy się linkami. :D

Dla niewtajemniczonych - MALL jest takim Filmwebem, ale skupiającym się na anime i mandze. Umożliwia systematyzowanie tego, co się widziało/czytało, a co chcemy zobaczyć, ocenianie, komentowanie. Jest także forum dyskusyjne, publikowane są artykuły (akurat z tego niekoniecznie korzystam). Bardo wygodny w obsłudze i co jest dla mnie przeogromnym plusem, pozwala na zaznaczenie, na którym odcinku i sezonie zakończyliśmy oglądanie (dla seriali - mega!), pośrednie kategoryzowanie (chcę obejrzeć/oglądam/opuszczone/wstrzymane).

(i bajer dla mnie, można edytować CSSy <3, choć w sumie korzystam z przerobionego gotowca)

Podrzucam swojego: https://myanimelist.net/profile/CynamonowaNoc
Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#2
21-04-2018, 12:23
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

Kurde... a nie chciałem wyjść na nerda :c

https://myanimelist.net/animelist/Kyyk
Odpowiedz
Zephyr
Samotnik
*

Gatunek:Gepard grzywiasty Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:642 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 90
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 46

#3
21-04-2018, 12:47
Prawa autorskie: av: Kahawian, podpis: DemiReality (lineart)
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Meteorolog / Mistrz Kalamburów

Ciekawa liczba anime, Kaczko. 666 xD

Ja nie mam w zwyczaju spisywać tego, co oglądam, więc niczego Wam niestety nie pokażę :/
Odpowiedz
Moyo
Wiarus
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:203 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 77
Siła: 76
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 37

#4
21-04-2018, 23:01
Prawa autorskie: Angelo, disney
Tytuł pozafabularny: Marzyciel

Skoro takie animowe nerdy tu siedzą to co polecacie osobie która pierwszy raz chce obejrzeć anime?
[Obrazek: iTJUvVI.png]
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#5
21-04-2018, 23:12
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

A to już zależy czego szukasz :v
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Moyo
Wiarus
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:203 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 77
Siła: 76
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 37

#6
21-04-2018, 23:15
Prawa autorskie: Angelo, disney
Tytuł pozafabularny: Marzyciel

Eeeeee a czego można szukać w anime? No nie wiem komedie, romanse ( tylko bez zbytniej erotyki), fantastyka?
[Obrazek: iTJUvVI.png]
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#7
21-04-2018, 23:24
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

No ja nie wiem, niektórzy chyba szukają cycków :VV aczkolwiek rozumiem, że to nie ten przypadek

jednym z moich pierwszych animu było Kaichou Wa Maid Sama, ale to... No to jest głupiutkie, niezbyt wysokiej jakości xD Jeżeli chodzi o połączenie romansu i fantasy, to mi bardzo przypadło niegdyś do gustu Akagami no Shirayuki-hime, "Czerwonowłosa Śnieżka", takie dość lekkie, ale ciepłe i przyjemne, bardzo mało rzeczy takich typowych wkurzających rzeczy w anime :v To mogę polecić z czystym serduszkiem, aczkolwiek drugi sezon chyba mnie już znudził xD No, ale też ja czytałam najpierw mangę.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#8
21-04-2018, 23:31
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

Me: Fullmetal Alchemist
My Brain: You know that Fullmetal is not an answer for everything, right?
Me: SHUT THE FUCK UP! FULLMETAL ALCHEMIST!
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#9
21-04-2018, 23:33
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

ALE BROTHERHOOD, CZY TEN PIERWSZY? :>>


ps. TYLE CZASU W USA SPĘDZIŁA I JUŻ POLSKIEGO ZAPOMNIAŁA, ECHHH
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-04-2018, 23:33 przez Samiya.)
Odpowiedz
Moyo
Wiarus
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:203 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 77
Siła: 76
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 37

#10
21-04-2018, 23:35
Prawa autorskie: Angelo, disney
Tytuł pozafabularny: Marzyciel

Nie zdecydowanie nie ten XD
Posprawdzam, posprawdzam. Jak coś w tym temacie zrobię to się odezwę ;)
[Obrazek: iTJUvVI.png]
Odpowiedz
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#11
22-04-2018, 00:08
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

PISZĘ PO ANGIELSKU BO MAM TAKĄ AUTOKOREKTĘ NA FONIE I MI GUPIE SŁOWA WYCHODZĄ JAK PISZĘ PO POLSKU XD

A Fullmetala polecam każdego, chociaż Brotherhood lepszy. No i jest jeszcze Anime, które tak naprawdę jest przykrywką dla Ninja tnących cebulę pod oknem #Angel Beats. Naprawdę parę razy mi się łezka w oku zakręciła.
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Odpowiedz
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#12
22-04-2018, 02:48
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Z czasów gdy ja oglądałam i czytałam serie w kategoriach, które wymieniłaś:
(serie)
- komedia: Hataraku  Maou Sama
- romans/komedia: Kimi ni Todoke, Ouran Highschool Host Club, Nodame Cantabile
- dramat: Nana, Paradise Kiss (w sumie lepsza manga, ja ogólnie bardzo lubiłam tytuły autorki tych serii), Zettai Kareshi, Koizora(ale te dwa tytuły to w sumie drama, czyli serial oparty o mandze; wyciskacze łez)
- dramat/fantasy: Shinigami no Ballad
- fantasy: Tsubasa Chronicle, Tsubasa Reservoir Chronicle, Kobato, Rozen Maiden D-Gray man, Fullmetal Alchemist (ale polecam bardziej mangę), Death Note (to samo co FMA), Kuroshitsuji (ale drugi sezon taki meh), Wolf's rain, Shingeki no Kyojin (ale widziałam tylko pierwszy sezon a manga mnie znudziła)


dodam od siebie kategorie:
- sf: Darker Than Black, Psychopass, Kowboy Bebop, Sword Art Online
- czarna komedia: Sayonara Zetsubou Sensei
- komedia/kryminał: Durararara!
- kryminał (klimat wiktoriański): Gosick (ale ma dziwne zakończenie o ile dobrze pamiętam), Dantalian no Shoka (albo to ten dziwnie się skończył)
- kryminał: Hyouka
- sportowe: Chihayafuru

ja bym tu jeszcze starocie ze swojego dzieciństwa i szkoły mogła podrzucić jak Rycerze Zodiaku, Hellsingi czy Ghost in the Shell ale to nie wiem. W ogóle to ja na pewno całą masę tytułów pozapominałam, mogłabym podrzucić trochę mang ale to są też stare już o dziwo serio, ja już serio nie wiem co się teraz czyta i ogląda xD no ale to są takie co ja z głowy umiem sobie wypisać. Coś mnie zakuło w serduszku jak odszukałam stare anime.com.pl, ja tam jestem, są tam nawet moje zdjęcia i coś mnie skręca XD *niechtastronaspłonie*
edit
onie,zapomniałam o gintamie, hakuoki shinsengumi i coś mi się przypomniało ale wyleciał mi tytuł ze łba
CODE GEAS
a jak se przypomnę jak naruto wychodziło i ściągało się cały sezon tak, że włączało się emula rano, szlo się do szkoły a i tak sezon mógł się nie ściągnąć #czasygrzebaniapatykiemwziemi

a co do pełnometrażówek to polecam rozmaite produkcje Ghiblii (w sumie dużo ludzi je poleca). Ja wyrosłam z młodzieńczego buntu na takich tytułach jak: 
W krainie bogów, Mój sąsiad Totoro, Szopy w natarciu, Szkarłatny pilot, Kiki i jej podniebna poczta, Nausicaä z Doliny Wiatru, Narzeczona dla Kota, Ruchomy Zamek Hauru, Laputa Zamek w Chmurach, Opowieści z ZiemiomorzaGrobowiec świetlików (no większość to zdecydowane fantasy, ten ostatni to dramat; Grobowiec radzę oglądać w samotności z rolką ręcznika papierowego bo dużo ludzi na tym tytule wypłukuje oczy), Rodzina Yamadów (komedia), z nowszych to Zrywa się wiatr i Księżniczka Kaguya (taki folk/fantasy). 
Większość tych tytułów jest po polsku jeśli nie wszystkie. 
Poza Ghibli zapadł mi w pamięć film Wilcze dzieci.
dalej moja pamięć znów zawodzi.
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Odpowiedz
Kykczor
Konto zawieszone

Gatunek:Moręgówka Płeć:Samiec Wiek:dorosły(3 lata) Liczba postów:173 Dołączył:Paź 2017

STATYSTYKI Życie:
Siła: 10
Zręczność: 55
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#13
22-04-2018, 08:39
Prawa autorskie: Samiya
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Duch shoutboxa

To jeszcze nie jest moja ostateczna forma bo tych serii jest więcej, tylko żeby z pamięci to wyciągnąć jest trochę mi ciężko, jak sobie przeklikam do starszych animu to coś tam jeszcze dodam ale i tak nigdy to nie będzie kompletny MAL :C


Co do pierwszego animu to zawsze:
Fullmetal Alchemist Brotherhood - jak się chcę oglądać lekkie przygodowe rzeczy
Death Note - Jak się nie chce oglądać lekkich przygodowych rzeczy
Właściwie to jedyne pytanie które musisz sobie zadać przed obejrzeniem jednej z tych dwóch serii to "które najpierw", obie są bardzo dobre, dopracowane i jak się spodobają to będziesz oglądać dalej inne, wszystko i DUŻO.

Ze swojej strony polecam jak zawsze BACCANO!, subiektywnie najlepsze animu jakie powstało. :D
Odpowiedz
Moyo
Wiarus
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:203 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 77
Siła: 76
Zręczność: 66
Spostrzegawczość: 71
Doświadczenie: 37

#14
22-04-2018, 10:31
Prawa autorskie: Angelo, disney
Tytuł pozafabularny: Marzyciel

Okej jaki natłok xD no to już wiem że w tym miesiącu wykończe domowe wifi. O Death Note coś tam słyszałam podobno wciągające koleżanka się oderwać nie mogła no ale ona miała bzika na punkcie anime i mangi.
[Obrazek: iTJUvVI.png]
Odpowiedz
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#15
22-04-2018, 11:42
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Mnie Death Note nie wciągnął :v tam samo Attack on Titan (ale śniło mi się dziś, wtf), Kuroshitusji to dla mnie rak, którego będę szkalować dla zasady, za to podobało mi się SAO, Durarara było moją miłością przez jakiś czas, a Hataraku Maou Sama jest super, serio xD naprawdę fajna komedia, też trochę fantasy.
Ja anime oglądałam głównie na przełomie podstawówka/gimnazjum, więc podchodzę dość ostrożnie do tytułów, które wówczas oglądałam, bo wiadomo, że wtedy raczej nie jest się wybitnym krytykiem, niektóre rzeczy wchodzą za łatwo :v Ale obecnie jednym z moich ukochanych tytułów jest Noragami <3
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości