Król Lew PBF
Skargi i zażalenia - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: FAQ (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Sprawy forum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Skargi i zażalenia (/showthread.php?tid=17)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 06-12-2012

jasne. a kogo chcesz wywalić z panelu adminowskiego? skoro nie wiadomo, kto to był - to chyba wszystkich?
to nie rozwiąże problemu, wywalenie każdego. możesz co najwyżej pytać i wierzyć na słowo. ja daję słowo, że to nie ja, bo nie miałam internetu - ale co to za problem tylko tak napisać? uwierzysz?

zgadzam się, że jest problem - bo tutaj nie ma czemu zaprzeczać. ale bez winnego lub chociaż podejrzanego nie posuniemy się dalej.


RE: Skargi i zażalenia - Padme - 06-12-2012

Nie ufam ludziom, więc nie ma czegoś takiego, jak wierzenie w ich słowo.
Osoba za to opowiedzialna nie znajdzie na tyle odwagi, by się przyznać i wziąć na barki za to odpowiedzialność. Nie ma już takich ludzi.

I tak, może to drastyczne posunięcie, ale usunięcie wszystkich, dało by gwarancje, że taka sytuacja się nie powtórzy, a osoba, która to spowodowała będzie winna równiez usunięciu innych adminów czy j.adminów.
Bo nie ma tu innego rozwiązania.


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 06-12-2012

mylisz się - usunięcie kogokolwiek skądkolwiek nigdy nie daje gwarancji, że sytuacja się nie powtórzy lub w przyszłości nie będzie bardziej drastyczna, niezależnie od tego, czy mówimy o forum, klasie, mieście czy państwie. historia magistra vitae est.

rozwiązaniem, które należałoby wprowadzić, jest prześledzenie zmian bezpośrednio w silniku forum - bo tam są ślady przeprowadzonych w ten sposób akcji. tyle, że nie sądzę, by Fel wiedziała, jak to zrobić. i ja też nie wiem.

a na usunięcie wszystkich adminów nie zgodzą się ani Fel, ani Shet, która formalnie nadal pozostaje druga w kolejce władzy.


RE: Skargi i zażalenia - Padme - 06-12-2012

Akurat na forach tak to działa, jeżeli człowiek nie ma dostępu do panelu, nie ma kontroli.

A Kami ma dostęp do takich rzeczy? Z tego co wiem, to się dobrze na tym zna, ja nie wiem o takiej opcji, po prostu powiedziałam, jaki jest problem i jakie ja widzę wyjście ostateczne z tej sytuacji. Próbować można wszystkiego.


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 06-12-2012

powtórzę: nie, usunięcie kogokolwiek skądkolwiek nigdy nie gwarantuje, że ktoś inny nie zrobi tego samego. bo co? bo nie jest tamtym? no to co?

nie wiem - poczekam, aż Kami sama przyjdzie i powie, czy ma dostęp.


RE: Skargi i zażalenia - Mogrim - 06-12-2012

Hymmm jak dobrze pamiętam, z moich podbojów panela WL-a, można sprawdzić dokładnie kto zalogował się - kiedy, gdzie był i co robił.

To nie jest większy problem, ale musiałbym sobie przypomnieć, jak to się robiło.


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 06-12-2012

dostęp do logów mam nawet ja, ale jest lamerski - ten przygotowany przez panel administratorski. jest tylko pokazane, kto i z jakiego IP, ale nie są wyszczególnione jego działania - chyba, że na postach (jest zaznaczona edycja i usunięcie postów). zmiany na kontach nie są podpisane, należą do kategorii "administracja". z wczoraj jedyny log jest Felki z zaznaczeniem posta, którego edytowała.
bo równie łatwo te logi można po prostu usunąć.

dlatego rozkopać trzeba silnik, a nie panel.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 06-12-2012

Powodzenia życzę.

Możliwe też, że zrobił to ktoś spoza administracji, bez formalnego dostępu do panelu... Mieliśmy hakerów na forum już kilka razy, może to o to chodzi?
Na pewno to był jakiś człowiek, bo przecież żaden system nie usunąłby iluś kont konkretnych osób. Przy Padme myślałam jeszcze, że może to jakiś błąd, ale teraz... Nie, tę opcję na pewno możemy wykluczyć.
Tylko właśnie - tak jak pisała Khay, nawet podejrzanych nie mamy. A panelu nie ma przecież wiele osób, no i są one potrzebne - Pad, jak ty sobie wyobrażasz funkcjonowanie forum bez administracji? A przecież nie dobiorę nowej w pięć minut, bo wtedy te osoby będą jeszcze mniej zaufane.


RE: Skargi i zażalenia - Kami - 07-12-2012

a ja powiem że coś mi tu śmierdzi... kurfa jebie jak huj..
Kasacja Padme nie ma nicz wspólnego z tym co sie stało z postaciami Bjurnowej. A reszte musze zbadac.


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 07-12-2012

konta Ox też zniknęły, Kami - nie zapominaj.


RE: Skargi i zażalenia - Kami - 07-12-2012

A po tym że obie na razie nicz nie piszą nikomu o tym na gg.. jakie są wnioski?


RE: Skargi i zażalenia - Khayaal - 07-12-2012

Padme i Arto pytali Mon - ona mówi, że nie ma z tym nic wspólnego.

z Ox nie ma kontaktu od dłuższego czasu, chyba tylko do Mon się jeszcze odzywa.


RE: Skargi i zażalenia - Bagera - 07-12-2012

Matumaini wisi mi matkę.. a Mon sama ostatnio coś mówiła o module Kasacji Postaci na GG.

Wnioskuje ze coś mi tu śmierdzi i ja sie dowiem czyje to kurwa skarpetki.


RE: Skargi i zażalenia - Aléas - 07-12-2012

To ja nie wiem. Mi Mon mówiła dwie rzeczy - po pierwsze, że owszem, na jakiś czas znowu znika z forum, wróci kiedy będzie mogła.
Dwa i to chyba jeszcze ważniejsze, że została jej zabrana opcja kasacji postaci, poprzez Felkę, pod pretekstem, iż sama znowu moze pokasować sobie konta.

Tyle przynajmniej udzieliła info mi, a czy to prawda, musi mi kilka osób potwierdzić. Nie to, że jej nie wierzę, czy coś.


RE: Skargi i zażalenia - Felija - 07-12-2012

Cytat:Dwa i to chyba jeszcze ważniejsze, że została jej zabrana opcja kasacji postaci, poprzez Felkę, pod pretekstem, iż sama znowu moze pokasować sobie konta.

Dobrze wiedzieć.
Szczerze to ja tego nie pamiętam. Nie wykluczam, ale jeśli już, to raczej dlatego, że przestała być aktywna na forum, a im mniej osób z panelem, tym lepiej... Sami widzicie, że dziwne rzeczy się dzieją.