Król Lew PBF
Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+---- Dział: Ankiety (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=21)
+----- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=159)
+----- Wątek: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? (/showthread.php?tid=2277)

Strony: 1 2


Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Vasanti Vei - 09-02-2017

Ankiety z poprzedniego serwera niestety zaginęły podczas przeprowadzki (acz dyskusje i część wyników jest zachowana i wrzucona do działu Ankiety->Archiwum), ale co nam szkodzi wystartować z nowymi? ;)

Ankiety będą pojawiać się cyklicznie. Chciałabym, by tematy z ankiet przewijały się też w audycjach, ale to wyjdzie w praniu.

Startuję z pierwszą na rozgrzewkę:
Ile czasu zajmuje ci napisanie posta?
Chodzi o ŚREDNI czas, bo wiadomo, że raz pisze się dłużej, raz krócej.
I pytam o samo pisanie i zastanawianie się nad nim, a nie oglądanie youtuba w przerwach pomiędzy kleceniem zdań. :)

PS Zachęcam też do komentowania! A i głosujcie jednym kontem, bo inaczej nie ma to wiele sensu.
Ja wypowiem się później.


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Kama - 09-02-2017

Liczy się też czas myślenia o tym, co napisać?


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Vasanti Vei - 09-02-2017

To znaczy chodzi mi o takie myślenie typu: siedzisz nad komputerem/telefonem/czymkolwiek, gapisz się na pole wpisywania posta i zastanawiasz się, jakich słów użyć. ;) Nie mówię o zastanawianiu się nad postem pod prysznicem.


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Eden Sandjon - 09-02-2017

Tak średnio to będzie z 10 sekund, nie licząc czasu na napisanie go.


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Athastan - 09-02-2017

Rozstrzał jest koszmarny, bo o ile posty nie fabularne zajmują ok 20.s, to fabularne wymagają ok 10 min na przelanie ich ,,na papier". bo jak myśleć, to nie nad komputerem.


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Satau - 09-02-2017

Ja zazwyczaj każdy krótszy post piszę w około 5 minut. Ot, nadchodzi mi impulsywna myśl na odpis i nie zwlekam. Niestety zdarzają się sytuacje, że mam wenę i wtedy pisze dłużej, bo wpada mi 100 pomysłów na sekundę i nie wiem który wybrać ;p
Jeśli post jest ważny lub długi męczę się nad nim o wiele dłużej... Jak już wiecie ciężej mi się pisze i nie do końca potrafię przelać na klawiaturę to co siedzi mi w głowie. Ponadto nie chcę walnąć posta, który zaważy w negatywny sposób na fabułę (miałam już taki przypadek).
Podsumowując i zerkając na napisane przez siebie posty i określeniu ich rodzaju wydaje mi się, że piszę w dość przeciętnym tempie ^^


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Vasanti Vei - 09-02-2017

Nie no, tu mówimy o tych fabularnych. ;P


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Satau - 09-02-2017

Ale niektóre są krótsze ;v o to mi chodziło xD


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Ema - 09-02-2017

U mnie np. to jest jeszcze kwestia sprzętu... PISANIE NA TELEFONIE TO MĘCZARNIA T_T


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Vasanti Vei - 09-02-2017

Sat, to było do Athastana. ;d

No u mnie sporo zależy od postaci. Najszybciej piszę Serret (średnio 7 minut jak tak kiedyś liczyłam) i Nurit, a najwolniej Vei, ale to też dlatego, że po prostu tamtymi postaciami prowadzę na ogół te mniej wymagające wątki. Przy Vei muszę się silić na powagę, a w przypadku Serret dialogi przychodzą mi bardzo naturalnie. Shiyą też dość szybko piszę, a z Ines to różnie bywa, ale raczej wolno.
Te najdłuższe posty piszę na ogół do 30 minut, krótsze nawet poniżej 10, no a takie przeciętne to te 15-20 minut.

Z telefonu to bym nie mogła pisać, masakra. xD Z tabletu mi się zdarzało sporadycznie te krótsze posty, ale telefon nieee.

W ogóle to kiedyś nie czytałam swojego posta przed wysłaniem, ale teraz zawsze to robię i czasem wyłapuję jakieś powtórzenia czy literówki... A czasem nie, zwłaszcza gdy przelatuję wzrokiem po tym poście-do-wysłania o trzeciej w nocy. :'D


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Satau - 09-02-2017

A spk ;p

O Vei jesteś genialna! Chyba przed wysłaniem zacznę czytać, żeby poprawić w razie potrzeby <3


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Vasanti Vei - 09-02-2017

Wiedziałam wcześniej, że inni tak robią. Mnie się nie chciało, ale potem uznałam, że może jednak warto. ;d


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Huntrees - 09-02-2017

Bardzo różnie. Czasami 5 czasami 10 minut. Zależy ile ma być tam akcji ;)


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Samiya - 09-02-2017

Ja się bardzo łatwo rozpraszam podczas pisania posta, zwłaszcza że często w tym samym czasie pisze z kimś na fejsie xD ale też zdarza mi się przeglądać internety. Zazwyczaj działa to tak, że wiem jak mają wyglądać dwa następne zdania, napiszę je, nie wiem co dalej, szybkie zerknięcie w internet, pół godziny później... Fak, miałam pisać xD
Dlatego nie polecam, naprawdę. Ostatnio staram się robić to bardziej w stylu Vei - czyli po prostu usiąść i napisać, ale tak naprawdę nigdy mi to nie wychodzi. Tylko przerwy w pisaniu mam krótsze :p
A, i w ogóle to lubię sobie przeczytać posta i napisać dopiero następnego dnia odpowiedź, przed pójściem spać czy na przykład jak gdzieś jadę układam sobie w głowie zarys swojego posta.
Także sam akt pisania zajmuje mi maksymalnie pół godziny, minimum 10 minut - odejmując te co większe przerwy na fejsika :p
No i o wiele szybciej mi idzie, kiedy moje postacie są pod wpływem silnych emocji, wtedy niemal od razu wiem, co by zrobiły, więc nie muszę długo się zastanawiać.


RE: Ile czasu zajmuje ci napisanie posta? - Kami - 09-02-2017

Podałam średnio, bo ja przecież prowadze statystyki dla tego ;v
ale tak 15-20 min bo zawsze robie jeszcze 150 innych rzeczy jednocześnie.