Król Lew PBF
ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU (/showthread.php?tid=2625)

Strony: 1 2 3


ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Samiya - 03-08-2017

Po niestety dość długim czasie wreszcie nadszedł dzień, w którym wprowadziliśmy propozycje Zenzele w kwestii wieku oraz postarzania w życie na forum!
Ci, którzy śledzili tamten wątek pewnie wiedzą, o czym mówię, lecz zmian jest wiele i nie wszystko wygląda dokładnie tak jak pisała Zenzele. Jednak przejdźmy do sprawy - co się zmienia?

->WIEK POSTACI: od teraz każdy obowiązkowo w polu "wiek" musi wpisać nazwę etapu życia, na którym obecnie znajduje się jego postać. Jeżeli ktoś bardzo chce, może również wpisać wiek w postaci lat czy miesięcy, lecz teraz nie jest to już nikomu potrzebne. Więcej w temacie cykl życia
->NOWE POLE PROFILU: wprowadziliśmy pole o nazwie "data narodzin", widocznie tylko w profilu, nie przy postach. Należy w nie wpisać datę urodzenia postaci w oparciu o pierwszy zapis na forum (nie zaś obecny wiek postaci!). Jak to zrobić? Wytłumaczę na postaci mojej Samiyi - musiałam znaleźć pierwszy jej zapis, kiedy dostałam na nią kolorek (najłatwiej jest wejść w posty konta i przejść na pierwszą stronę). Był on wysłany 9.12.2012, i widnieje w nim wiek postaci, 5 miesięcy. Odejmuję 5 miesięcy od daty wysłania zapisu, i proszę bardzo, otrzymuję dzień narodzin Samiyi, który już widnieje w moim profilu - 09.07.2012.
W przypadku bardzo starych postaci, których pierwszy zapis był wysłany jeszcze na mojeforum.net, należy właśnie tam poszukać tego zapisu w archiwum. Jeżeli znalezienie tego zapisu byłoby zbyt trudne (wiem, że to archiwum doskonałe nie jest), należy skorzystać z pierwszego zapisu na obecnej edycji forum.
Dla postaci urodzonych na forum datą urodzenia jest dzień, w którym został napisany post z porodem.
->STATYSTYKI: skoro zmieniliśmy wiek na etapy życia, to zmiany zaszły również w statystykach zależnych od wieku. Jeżeli posiadasz postać niedorosłą, przeczytaj koniecznie ten wątek! Być może zaszły zmiany w statystykach Twojej postaci! UWAGA! Jeżeli Twojej postaci teraz należy się mniej punktów statystyk, nie zmieniaj ich! Po prostu kiedy wskoczy już na kolejny etap, gdy będzie jej się należało więcej, wtedy będziesz miał ich właściwą ilość.
->SPADEK ŻYCIA WRAZ Z WIEKIEM: bardzo stare postacie, będące już na etapie wieku leciwego bądź starca, nie są już tak sprawne jak postacie młode. Od teraz postacie stare mają mniej punktów życia niż ich młodsi koledzy! Więcej w tym temacie.

Każdy użytkownik jest zobowiązany do zmienienia swojego wieku oraz statystyk (jeżeli jest taka potrzeba) według nowych zasad. W związku z wakacjami i wyjazdami macie na to czas do 17.08.2017., lecz uprasza się Was o zrobienie tego najszybciej, jak tylko będziecie mogli!

Każdy użytkownik, który już dokonał zmian w wieku oraz statystykach proszony jest o zameldowanie tego w tym właśnie temacie.
Jeżeli macie jakiekolwiek pytania, zapraszam na PW do mnie bądź Venety, również ten temat się do tego nadaje. 
PS. Tak, w polu wiek możecie używać żeńskich form nazw etapów, osobiście wręcz do tego zachęcam.


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Wendigo - 03-08-2017

Proszę, gotowe. Cyferek w polu wieku nie usuwam :v


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Samiya - 03-08-2017

To sobie je chociaż zamień miejscami :v cyferki w nawiasie, nazwa etapu pierwsza.


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Wendigo - 03-08-2017

A co za różnica :v ważne że czytelne


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Vanthi - 03-08-2017

Chyba ju :v na Sadie też uzupełniłam


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Abuyin - 03-08-2017

Już, na wszystkich kontach.


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Eshina - 03-08-2017

Już


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Vasanti Vei - 03-08-2017

Ja też. ;v


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Soma - 03-08-2017

Jest tak jakby


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Akshaya - 03-08-2017

Jest już na all kontach


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Kuanza - 04-08-2017

Zrobione.


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Ndevu - 04-08-2017

We Redy


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Zuma - 04-08-2017

Już


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Haki - 04-08-2017

Gotowe


RE: ZMIANY W SYSTEMIE WIEKU - Cheka - 04-08-2017

Gotowe we wszystkich oprócz zawieszonych :P