♫ Audycja 32 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Kykczor!
Dnia 24 listopada (piątek) zostanie nagrana audycja z Ghalibem! :D

Nasza junior administratorka Inn oraz Ava - Mistrz Gry i moderator - postanowiły zrezygnować ze swych funkcji z powodu braku czasu. Dziękujemy im za dotychczasową działalność!

W trzeciej zakładce ogłoszeń (Pozostałe) pojawiły się grafiki ilustrujące prognozę pogody, których pomysł i wykonanie zawdzięczamy Kami. Dziękujemy! :)

Zmiana dotycząca rezerwacji i użytkowania Wolnych avatarów! Wszystko zawarte jest w czytelnym FAQ, które możecie znaleźć w temacie do rezerwacji!
Generator statystyk
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Baobab
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Akacja
Skrawek Sawanny, Ognisty Step, Ognisty Las, Dolina Spokoju
Rooibos
Kilimandżaro, Wzgórze, Wulkan Burgess Shale
Mięta zielona
Wulkan Burgess Shale, Źródło Życia, Sawanna, Wodospad Szczęścia
Pogoda
1-15 listopada
29 °C
23 °C
16-30 listopada
27 °C
21 °C
Nadszedł szczyt pory suchej. Nawet najobfitsze rzeki spłyciły się do poziomu drobnych strumyków. Parująca woda stopniowo tworzy pierzaste chmury, które jednak nie dają nadziei na deszcz. Wiatr wieje od czasu do czasu, niosąc ze sobą fale ciepła.
Postać miesiąca:
Listopad

Już niebawem będziemy wspólnie wybierać postać grudnia! Więcej informacji w tym temacie.
Cytat listopada
Nadesłany przez Zumę
- Uważamy los za okrutny, ponieważ złe doświadczenia uderzają w nas ze zdwojoną siłą, a dobre cieszą tylko na chwilę...
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*
GatunekSerwal PłećSamica WiekDorosła Znamiona4/4 Tytuł fabularnyMedyk Tytuł pozafabularnyVIP / Moderator / Mistrz Gry / Maskotka Felki / Niezrównany Nie-lew Liczba postów:1,856 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 30


Poziom ostrzeżeń: 0%
#1
03-08-2017, 20:33
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality

Jak wiadomo, na forum mamy możliwość grania bardzo różnorodnymi gatunkami zwierząt, z których jedne żyją krócej, inne o wiele dłużej. Nieco uogólniając, można podzielić je na trzy typy zwierząt, o życiu krótkometrażowym, średniometrażowym i długometrażowym. Lwy, główny gatunek występujący na forum, należą do kategorii średniometrażowej.

Ich życie można podzielić na 10 głównych etapów:
1. Noworodek: Postać jest całkowicie uzależniona od matki – z początku jeszcze ślepa, nie potrafi mówić, jej ruchy są nieporadne, musi pić mleko, ponieważ nie posiada jeszcze zębów.
2. Szkrab: Posiada już wszystkie sprawne zmysły, chodzi i biega, wyżynają mu się zęby, wydaje z siebie pełną gamę kocich dźwięków (z wyjątkiem ryku), powoli uczy się mówić – zaczynając od pojedynczych, bełkotliwych słów, by pod koniec tego etapu radzić sobie i z dłuższymi zdaniami. Nadal jest karmione mlekiem, choć do jego diety wprowadzane jest mięso.
3. Maluch:  Nie ma już żadnych problemów z mową i jest zupełnie odstawione od mleka matki, choć nadal pozostaje od niej zależne. Może u niego pojawić się grzywka.
4. Podrostek: Posiada pełen zestaw zębów stałych, zaczyna być nauczane polowań oraz walki, szkoląc swoje umiejętności fizyczne. W tym wieku również może próbować polować samemu na drobniejszą i osłabioną zwierzynę. Zdeterminowane i sprawne podrostki byłyby w stanie przeżyć same, choć z trudem.
5. Młodzik: Doskonali się w walkach czy polowaniach, niewiele mu brakuje do dorosłości, zatem może zdobyć się na samodzielność i próbę życia na własną łapę. Nadal jednak nie osiąga pełni sprawności fizycznej. U samców pojawiają się zaczątki grzywy.
6. Młody dorosły: Wreszcie osiąga dorosłe rozmiary, sprawność fizyczną oraz dojrzałość płciową. Samcze grzywy rosną i zbliżają się do swej pełnej objętości. Postać jest całkowicie samodzielna i nie potrzebuje niczyjej pomocy do przeżycia.
7. Dorosły: Doskonały czas na założenie rodziny już bez żadnych obaw o powodzenie w donoszeniu ciąży oraz zaopiekowanie się całym miotem, postać jest w pełni swych sił, choć ma już też jakże przydatne doświadczenie. Grzywa u lwów osiąga swe pełne rozmiary.
8. Wiek średni: Doświadczenie zaczyna grać większą rolę niż sprawność fizyczna, bowiem choć ta z początku jeszcze zostaje utrzymana, pod koniec tego etapu powoli spada. Postać dalej bardzo dobrze radzi sobie z walkami czy polowaniami, choć może już poczuć, że to nie te lata co kiedyś. Ostatni moment na pomyślenie o młodych!
9. Leciwy: Etap, w którym odczuwa się wszystkie błędy hulaszczej młodości, odzywają się stare urazy, a kości strzykają. Płodność spada, choć w wyjątkowych sytuacjach lwice potrafią jeszcze urodzić młode – mniejszy miot, w którym lwiątka nie są aż tak sprawne, ale jednak.  Polowania i walki zaczynają stanowić trudność.
10. Starzec: Postać nie jest w stanie sama zapolować, a tym bardziej walczyć – nawet poruszanie się o własnych siłach staje się wyzwaniem. O ile dożyła tego etapu, jest zupełnie zdana na swych potomków bądź dobrą wolę innych towarzyszy. 

Przebieg etapów życia innych zwierząt, także w innych kategoriach długości życia, jest analogiczny. Nazwę etapu życia, na jakim aktualnie jest postać, należy wpisać do profilu w polu „wiek”.
Statystyki zmieniają się w zależności od wieku! Maluch nie będzie tak sprawny jak podrostek, co odzwierciedla ilość jego punktów statystyk. TEMAT O STATYSTYKACH W ZALEŻNOŚCI OD WIEKU Także i u schyłku życia sprawność spada, co odzwierciedla zmniejszona ilość punktów życia. Dokładnie jest to opisane w tym temacie.


Żeby żadna postać nie mogła się cieszyć wieczną młodością (to byłoby zbyt piękne!), na forum występuje system starzenia i każdy musi się do niego stosować. Postacie posiadają swoją datę narodzenia – konkretną, realną datę z naszych czasów. Nie jest to problemem w przypadku postaci urodzonych na forum - wtedy należy po prostu wpisać datę dnia, w którym odbył się fabularnie poród. Co jednak kiedy chcesz zacząć grę już starszym osobnikiem? To proste. Jeżeli chcesz złożyć zapis dnia 23.07.2017, a Twoja postać ma mieć 2 lata – jej datą urodzenia jest 23.07.2015. Oczywiście rodzeństwo z jednego miotu ma tę samą datę urodzenia.

Data urodzenia jest tak ważna, bo od niej liczy się moment, w którym postać wkracza w kolejny etap swojego życia. Lecz żeby rozgrywka była nieco elastyczna, by jedni mogli grać lwiątkiem nieco krócej, jeżeli wolą postacie dorosłe, a inni mogli cieszyć się tym etapem jak najdłużej, każdy etap ma swoją długość minimalną oraz maksymalną. Kolorem niebieskim zaznaczony jest wiek postaci liczony od daty urodzenia, po którym postać musi przejść do etapu kolejnego, w przypadku używania ciągle maksymalnej długości etapów.

1. Noworodek:              0,5 miesiąca  -    1 miesiąc     (1 miesiąc)
2. Szkrab                     2,5 miesiąca ,-    4 miesiące  l (5 miesięcy)
3. Maluch                     4 miesiące    -    7 miesięcy    (12 miesięcy/rok)
4. Podrostek:                3 miesiące    -    5 miesięcy    (17 miesięcy)
5. Młodzik:                   4 miesiące    -    7 miesięcy    (24 miesiące/2 lata)
6. Młody dorosły:          2 lata           -    3 lata           (5 lat)
7. Dorosły:                   2 lata           -    3 lata           (8 lat)
8. Wiek średni:             2 lata           -    3 lata           (11 lat)
9. Leciwy:                    3 lata           -    4 lata           (15 lat)
10. Starzec:                  2 lata           -    3 lata           (18 lat)

Każda czerwona wartość jest maksymalną długością etapu. Po upływie 4 miesięcy lwiątko musi stać się starszym lwiątkiem, a po upływie kolejnych 7 miesięcy musi stać się podrostkiem.  Jednak jeżeli któryś etap mniej Ci się podoba bądź po prostu Twoja rozgrywka jest sprawna i szybka, Twoja postać szybciej może wkroczyć w etap kolejny – ale nie od razu! Lwiątko może stać się starszym lwiątkiem co najmniej po upływie 2,5 miesiąca, a podrostkiem co najmniej po 4 miesiącach. Obie te granice są nieprzekraczalne – żaden etap nie może być krótszy niż wartość zielona, ani dłuższy niż wartość czerwona.
Uwaga! Nie można zmieniać wieku postaci w trakcie walk!

Rozmiary lwiątka w zależności od wieku
©Kami
Opis etapów życia lwa na podstawie tabeli cyklu życia (Spisane przez Myr i Vasanti Vei w oparciu o https://lionalert.org/page/reproduction-and-offspring)

Inaczej to wygląda u zwierząt żyjących krótkometrażowo (długość życia nieprzekraczająca 8 lat):
1. Noworodek:     0,5 miesiąca 
2. Maluch            3 miesiące - 5,5 miesięcy  (6 miesięcy)
3. Podrostek:       3 miesiące - 6 miesięcy    (1 rok)
4. Młody dorosły: 9 miesięcy - 1,5 roku        (2,5 roku)
5. Dorosły:          1 rok         - 2 lata           (4,5 roku)
6. Wiek średni:     1,5 roku    - 2,5 roku       (7 lat)
7. Starzec:           6 miesięcy - 1 rok            (8 lat)

A jeszcze inaczej u zwierząt długometrażowych (długość życia ponad 20 lat):
1. Noworodek:     0,5 miesiąca -   1 miesiąc
2. Maluch            1 rok           -   17 miesięcy/rok i 5 miesięcy (2 lata)
3. Podrostek:       1 rok           -   2 lata  (4 lata)
4. Młody dorosły: 3 lata           -   5 lat   (9 lat)
5. Dorosły:          4 lata           -   6 lat   (15 lat)
6. Wiek średni:    4 lata           -   6 lat   (21 lat)
7. Leciwy:           4 lata           -   6 lat   (27 lat)
8. Starzec:          2 lata           -   4 lata  (31 lat)


Pokaż ukrytą wiadomośćSpoiler:Ciąża 

Postać zyskuje płodność wraz z wejściem w etap młodego dorosłego.
Ciąża trwa co najmniej trzy tygodnie. Liczba młodych w lwim miocie waha się od jednego do sześciu. U innych zwierząt liczba młodych waha się, lecz takie informacje są łatwo dostępne w internecie. Gdy miot jest liczniejszy niż ten właściwy dla danego gatunku, pojawia się ryzyko choroby czy nawet śmierci matki bądź dzieci!


System starzenia na podstawie propozycji Zenzele, temat na podstawie tematu autorstwa Vasanti Vei
Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości