♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Tib!
  • Został doprecyzowany pkt. 2 Regulaminu Marginesu. Zachęcamy do zapoznania się z nim!
  • Konta, które nie uaktualniły swoich profili, zostały zawieszone. Ich lista znajduje się w ogłoszeniu.
  • Mamy nowego Junior Admina - Kykczora! Życzymy powodzenia w pełnieniu nowej funkcji. :) Kykczor zastąpił dotychczasowego juniora, Wendigo, za którego pracę na rzecz administracji serdecznie dziękujemy.
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (3 porcje):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Baobab
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Akacja
Skrawek Sawanny, Ognisty Step, Ognisty Las, Dolina Spokoju
Rooibos
Kilimandżaro, Wzgórze, Wulkan Burgess Shale
Mięta zielona
Wulkan Burgess Shale, Źródło Życia, Sawanna, Wodospad Szczęścia
Kigelia afrykańska
Sawanna, Skrawek Sawanny, Źródło Życia, Dżungla
Modligroszek różańcowy
Dżungla, Kilimandżaro

Imbir
Skrawek Sawanny, Równina, Ognisty Step
Kocimiętka
Upendi
Boswellia
Ognisty Las, Księżycowa Polana, Dżungla, Oaza
Lulek czarny
Oaza, Źródło Życia
Hibiskus
Oaza, Sawanna, Równina, Ognisty Step
Bligia pospolita
Dżungla, Kilimandżaro
Szałwia
Wulkan Burgess Shale, Złota Skała, Kanion
Melisa
Kanion, Wąwóz, Skalisty Wąwóz Śmierci, Jaskinie nad rzeką
Pogoda
1-15 kwietnia
32 °C
27 °C
16-30 kwietnia
28 °C
23 °C
Pora deszczowa osiągnęła swój szczyt. Największe temperatury i niemal nieustanne burze.
Postać miesiąca:
Kwiecień

Dość osobliwy, ale jednocześnie wychowany w trudnych wojskowych warunkach znachor, który przybył do krainy by odnaleźć przyjaciela z dawnych lat.
Cytat kwietnia
Nadesłany przez Sprike'a

Nareszcie mógł wstać, już zaczynał się bać, że pod wpływem tego nacisku zmieni się w skamielinę. Chociaż… mógłby wtedy zostać atrakcją turystyczną. Szkoda tylko, że byłby zbyt martwy, żeby przyjmować opłaty za oglądanie samego siebie.
Znajdziecie nas na:
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*
Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Tytuł pozafabularny:VIP / Moderator / Mistrz Gry / Maskotka Felki / Niezrównany Nie-lew / Mistrz Cytatów Liczba postów:1,969 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 5


Poziom ostrzeżeń: 0%
#1
03-08-2017, 21:33
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality

Jak wiadomo, na forum mamy możliwość grania bardzo różnorodnymi gatunkami zwierząt, z których jedne żyją krócej, a inne o wiele dłużej. Nieco uogólniając, można podzielić je na trzy typy zwierząt: o życiu krótkometrażowym, średniometrażowym i długometrażowym.
Lwy, główny gatunek występujący na forum, należą do kategorii średniometrażowej. Ich życie można podzielić na 10 głównych etapów:

1. Noworodek: Postać jest całkowicie uzależniona od matki – z początku jeszcze ślepa, nie potrafi mówić, jej ruchy są nieporadne, musi pić mleko, ponieważ nie posiada jeszcze zębów.
2. Szkrab: Posiada już wszystkie sprawne zmysły, chodzi i biega, wyżynają mu się zęby, wydaje z siebie pełną gamę kocich dźwięków (z wyjątkiem ryku), powoli uczy się mówić – zaczynając od pojedynczych, bełkotliwych słów, by pod koniec tego etapu radzić sobie i z dłuższymi zdaniami. Nadal jest karmione mlekiem, choć do jego diety wprowadzane jest mięso.
3. Maluch:  Nie ma już żadnych problemów z mową i jest zupełnie odstawiony od mleka matki, choć nadal pozostaje od niej zależny. Może u niego pojawić się grzywka.
4. Podrostek: Posiada pełen zestaw zębów stałych, zaczyna być nauczane polowań oraz walki, szkoląc swoje umiejętności fizyczne. W tym wieku również może próbować polować samemu na drobniejszą i osłabioną zwierzynę. Zdeterminowane i sprawne podrostki byłyby w stanie przeżyć same, choć z trudem.
5. Młodzik: Doskonali się w walkach czy polowaniach, niewiele mu brakuje do dorosłości, zatem może zdobyć się na samodzielność i próbę życia na własną łapę. Nadal jednak nie osiąga pełni sprawności fizycznej. U samców pojawiają się zaczątki grzywy.
6. Młody dorosły: Wreszcie osiąga dorosłe rozmiary, sprawność fizyczną oraz dojrzałość płciową. Samcze grzywy rosną i zbliżają się do swej pełnej objętości. Postać jest całkowicie samodzielna i nie potrzebuje niczyjej pomocy do przeżycia.
7. Dorosły: Doskonały czas na założenie rodziny już bez żadnych obaw o powodzenie w donoszeniu ciąży oraz zaopiekowanie się całym miotem, postać jest w pełni swych sił, choć ma już też jakże przydatne doświadczenie. Grzywa u lwów osiąga swe pełne rozmiary.
8. Wiek średni: Doświadczenie zaczyna grać większą rolę niż sprawność fizyczna, bowiem choć ta z początku jeszcze zostaje utrzymana, pod koniec tego etapu powoli spada. Postać dalej bardzo dobrze radzi sobie z walkami czy polowaniami, choć może już poczuć, że to nie te lata co kiedyś. Ostatni moment na pomyślenie o młodych!
9. Leciwy: Etap, w którym odczuwa się wszystkie błędy hulaszczej młodości, odzywają się stare urazy, a kości strzykają. Płodność spada, choć w wyjątkowych sytuacjach lwice potrafią jeszcze urodzić młode – mniejszy miot, w którym lwiątka nie są aż tak sprawne, ale jednak.  Polowania i walki zaczynają stanowić trudność.
10. Starzec: Postać nie jest w stanie sama zapolować, a tym bardziej walczyć – nawet poruszanie się o własnych siłach staje się wyzwaniem. O ile dożyła tego etapu, jest zupełnie zdana na swych potomków bądź dobrą wolę innych towarzyszy.

Rozmiary lwiątka w zależności od wieku

Przebieg etapów życia innych zwierząt, także w innych kategoriach wiekowych, jest analogiczny.
Nazwę etapu życia, na jakim aktualnie jest postać, należy wpisać do profilu w polu „wiek”!
Jeżeli koniecznie chcesz wpisać także wiek postaci, musi być on aktualny i zgodny z datą urodzenia.

Pokaż ukrytą wiadomośćPrzykłady zwierząt w kategoriach wiekowych:Starzenie się postaci

Na forum występuje system starzenia. Postacie posiadają swoją datę narodzenia – konkretną, realną datę z naszych czasów. Dla postaci urodzonych na forum jest nią dzień fabularnego porodu. Dla tych starszych metoda liczenia jest niezwykle prosta. Jeżeli chcesz złożyć zapis dnia 23.07.2017, a Twoja postać ma mieć 2 lata – jej datą urodzenia jest 23.07.2015. Oczywiście, rodzeństwo z jednego miotu ma tę samą datę urodzenia.

Od daty urodzenia liczy się moment, w którym postać wkracza w kolejny etap swojego życia. Lecz żeby rozgrywka była nieco elastyczna, by jedni mogli grać lwiątkiem nieco krócej, jeżeli wolą postacie dorosłe, a inni mogli cieszyć się tym etapem jak najdłużej, każdy etap ma swoją długość minimalną oraz maksymalną.
Podana powyżej tabelka jest pomocą do odpowiedniego starzenia postaci. Żeby było łatwiej i przejrzyściej, w osobnych zakładkach (przełączanie na dole arkusza) przedstawiamy osobne tabelki dla poszczególnych kategorii wiekowych, równoważne z główną. Skróty Ś, K, D oznaczają poszczególne kategorie wiekowe.

Pokaż ukrytą wiadomośćWyjaśnienie tabeli:


Co bardzo istotne, nie trzeba cały czas iść tą samą ścieżką. Etap wiekowy postaci może być krótszy lub dłuższy i zmieniany w dowolnym okresie życia, istotne jest jedynie, aby mieścił się w podanych przez nas widełkach i trwał odpowiednie minimum (ostatnia kolumna tabelki). Rodzeństwo z jednego miotu musi być na tym samym etapie wiekowym!
Uwaga! Nie można zmieniać wieku postaci w trakcie walk!
Ponadto, nie można zmieniać etapu "w dół" (odmładzać postaci), nawet jeśli teoretycznie mieści się w widełkach.


Ciąża

Postać zyskuje płodność wraz z wejściem w etap młodego dorosłego.
Ciąża trwa co najmniej trzy tygodnie. Liczba młodych w lwim miocie waha się od jednego do sześciu. U innych zwierząt liczba młodych może się różnić, lecz informacje na ten temat są ogólnodostępne w internecie. Gdy miot jest liczniejszy niż ten właściwy dla danego gatunku, pojawia się ryzyko choroby czy nawet śmierci matki bądź dzieci!


Wiek a statystyki

Statystyki młodych zmieniają się w zależności od wieku, odzwierciedlając naturalny wzrost i predyspozycje siłowe osobnika. Jest to opisane TUTAJ.
U schyłku życia sprawność spada, co odzwierciedla zmniejszona ilość punktów życia. Dokładnie jest to opisane w tym temacie.


System starzenia na podstawie propozycji Zenzele, temat na podstawie tematu autorstwa Vasanti Vei.
Tabele opracowane przez Zephyra.
Obrazek z rozmiarami lwiątek wykonała Kami.
Opis etapów życia lwa na podstawie tabeli cyklu życia (spisane przez Myr i Vasanti Vei w oparciu o https://lionalert.org/page/reproduction-and-offspring).
Ostrzeż


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości