Król Lew PBF
Event - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Archiwum (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=102)
+--- Wątek: Event (/showthread.php?tid=1459)

Strony: 1 2 3 4


Event - Kami - 12-10-2015

Tak, proponuje w grudniu event, ja wiem że większość tego typu rzeczy to niewypały(bo trudno wmieszać się w fabułę i kogoś nie urazić |D) .. ale może fajnie byłoby zaplanować coś na ten miesiąc, lub styczeń? Dla aktywnych? Coś takiego mniej inwazyjnego?
Juz mówię co bym zaproponowała.

W tym miesiącu zamiast jednej postaci w tygodniu, bonusowe opale dostawało by 5 osób, zwiększyć nieco bonus tak x2?

Bonusowe PD, skąd one mógłby się brać? Podobnie jak opale 5 postaci w tygodniu dostawałoby PDki, Można to ująć na fabule, MG może wmieszać otrzymanie Punktów w np znalezienie jakiegoś niecodziennego jedzenia (Jajek, żółwia, świeżej porzuconej zdobyczy), oczywiście ilość nie byłaby oszałamiająca, ale zawsze to miły dodatek.

W pogodzie też można skrobnąć na ten miesiąc coś niezwykłego..
Dodać jakiś dodatkowy komunika o nietypowych chmurach, a w nocy o spadających gwiazdach, zorzy.
Jeśli w danym miesiącu ktoś będzie na polowaniu, można dodać bonus w postaci białych zwierzątek +dodatkowe PD z racji upolowania takiego rarytasu np 30% więcej PD i jakieś białe skóry, pióra etc. które można wymienić na opale u Rafikiego.


RE: Event - Felija - 12-10-2015

Wszystko spoko, ale mam wątpliwości co do przyznawania pd za nic, bo tak się wylosowało. Cała reszta mi się podoba. :)


RE: Event - Sargon - 12-10-2015

Ja bym proponował nowe konkursy o tytuły xD
W specjalnym pozafabularnym temacie, w którym święta razem spędziłyby wszystkie zwierzęta! Przez niektóre niesnaski mogłyby wyjść elementy komediowe, zwłaszcza że nikt nie mógłby uciec się do przemocy (magia świąt itp :D )
Co wy na to?


RE: Event - Felija - 12-10-2015

Nooo nie jest to głupi pomysł. Tylko weź pod uwagę, że my zawsze robimy event półfabularny w sylwestra (bal sylwestrowy naszych postaci jako ludzi - w różnych konwencjach, np. bal przebierańców, bal a'la szlachecki). Nie chciałabym, żeby to się jakoś gryzło, dwa podobne eventy w podobnym czasie to raczej nie wyjdą.

PS Przywróćmy randkę w ciemno! O tą: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=779?highlight=randka++ciemno


RE: Event - Kiu - 12-10-2015

event jako ludzie... ble xp wiem na czym mnie nie będzie.
Acz plebiscyt bym proponowała zrobić w grudniu taki roczny a nie tyko z okazji eventu.
Takie coś jak najciekawsza postać w tym roku, intrygant roku itp.


RE: Event - Felija - 12-10-2015

Plebiscyty są co roku.

Co do eventu jako ludzie - to, o dziwo, bardzo fajnie wychodzi. Ja w ogóle nie potrafię grać człowiekiem, nigdy nie napisałam więcej niż dwa posty na żadnym ludzkim forum, ale jeśli pisze się swoją postacią i w takim luźniejszym klimacie, to to, o dziwo, wychodzi.
Podsyłam dla ciekawskich: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=905 + cudna ilustracja tego http://krollew.deviantart.com/art/Let-s-party-on-439043056 Posty leciały co 3 minuty, a o to głównie chodzi w takich luźnych eventach. :3


RE: Event - Samiya - 12-10-2015

Taak, randka w ciemno <3
Z propozycji Kami tak jak Felka nie wiem jak z tym PD za nic, hm. Reszta jest do ogarnięcia ^^"

A może zamiast robić znów bal sylwestrowy, urządzić coś związanego z Bożym Narodzeniem? Coś jakby Wigilię xD Taka luźna sugestia, co przed chwilą przyszła mi do głowy.


RE: Event - Myr - 12-10-2015

Fel ale znowu event ludzki? nie lepiej dac możliwosći naszym postacią jakie normalnie nie mogą mieć? Albo dać antrośkowo? Jakieś urozmaicenie... Nie co event globalny zmiana w ludzi + coś

EDIT:
albo zamienić zwierzaki typu lwy niech staną sie swymi ofiarami (zebra, gnu czy inne zwierze> a inne zwierzaki w lwy.


RE: Event - Sargon - 12-10-2015

Zamiast balu sylwestrowego wigilia... lepsze.
Zmiany w ludzi są super, i akurat ja jestem tego fanem (Wielki powrót Seby!!! :D )

Dla mnie ogółem eventy półfabularne to cudo. Aczkolwiek pomysł Myra zacny, i myśl że Sadism zmieni się w lwa byłaby ciekawa... i propsowalbym zmiane Kami w węża! xD


RE: Event - Myr - 12-10-2015

Ciekawiłby mnie jakby Sadi sie poczuł mając łapy i ogon xD


RE: Event - Felija - 12-10-2015

Sylwester jest zdecydowanie bardziej neutralny ideologicznie niż Wigilia, ale skoro wam to nie przeszkadza, to można i Wigilię, też da się zrobić. Choć wg mnie bale są ciekawsze, bo można potańczyć etc., a jak z Wigilii wyrzucimy całą tradycję itp., to zostanie nam samo jedzenie.

Zamiana na inne zwierzaki bardzo mi się podoba. :) Kiedyś chyba nawet padł taki pomysł.
Sadi, mam fajną myśl. :3 Ale nie będę spoilerować.


RE: Event - Samiya - 12-10-2015

Można spytać, no nie? Jak dużej ilości osób nie będzie pasować, to nie zrobimy. I nie myślałam o wyrzuceniu tradycji, można ją zostawić ._. Generalnie to już nieco grząski grunt, choć dziwnie się czuję, określając tak Boże Narodzenie xd Rany, całe życie przy tradycyjnej Wigilii, człowiek nawet nie pamięta o tym, że nie wszyscy ją obchodzą :D
No i przez to automatycznie nasze postacie byłyby chrześcijanami - no, pojedyncze jednostki mogłyby sobie wbić bo tak, ale nie przesadzajmy xd


RE: Event - Cavum - 12-10-2015

Zasadniczo ja uważam że można by zrobić bardziej neutralne święta. W końcu jakby nie patrzeć dosyć konsumpcyjny tryb życia nieco zmienił podejście ludzi do "Kristmas".
Także bym proponował po prostu posiłek, prezenty i życzenia + tona groteskowego KLowego humoru ( np. Sadism - "Ja Ghalibowi życzeń nie złoże!" lub Morèna - "Nie odezwe się do mojej matki!" oraz złośliwie uśmiechający się do Mako i Kahawiana Ragnar xD )


RE: Event - Machafuko - 12-10-2015

Ja proponuję loterię, do wygrania: pdki, opale, jakieś przedmioty - ozdóbki dla postaci, właśnie może też tytuły, specjalne sesje i tym podobne. Każdy by coś wylosował, każdy by coś dostał.


RE: Event - Cavum - 12-10-2015

Tytuły w loterii to bezsens. Bo tytuł wynika z zachowania osoby/ postaci. Takie tytuły byłyby bezsensiwne i nijakie, lub niepasujące.