Król Lew PBF
Konwenty - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wszystko we wszystkim (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Wątek: Konwenty (/showthread.php?tid=198)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Konwenty - Felija - 07-12-2012

Rok temu i dwa lata temu Falkon był czterodniowy, w tym roku nie dało się tak zrobić, bo wolne nie wypadało w taki fajny sposób jak wtedy... A bez tego to by bez sensu było, bo nie byłoby ruchu w czwartek czy piątek rano.

Falkon jest większy od Polconu pod względem liczby uczestników. O tym mówię, historii itp. nie uwzględniam - nie byłam na Polconie, w ogóle moje doświadczenie w konwentowaniu jest nikłe, więc nie będę tu twierdzić, że Falkon jest lepszy.
Ale faktem jest, że na Falkonie było w tym roku 4,5k osób, a na Polconie 3k. Poza tym Falkon jest drugim po tegorocznym Pyrkonie konwentem, który odbywa się na Targach, a to jest już wchodzenie na zachodnioeuropejski/amerykański typ konwentowania.

Nie mam nic do Polconu, chętnie bym się na niego wybrała (to nawet nie jest takie nierealne, skoro najbliższy ma być w Warszawie), aczkolwiek wolałabym pójść na Pyrkon i zobaczyć Kami-pikachu. :D


RE: Konwenty - Q - 07-12-2012

Hmm, a czym różni się 'typ zachodni' od polskich konwentów? :)

O, w Wawce? No to mam niecałą godz drogi z Łodzi. :P


RE: Konwenty - Saber - 07-12-2012

Mnie można zastać w Łodzi :3


RE: Konwenty - Machafuko - 07-12-2012

A tym Falkon, czy Polkon lub Pyrkon... Ja osobiście wolę mniejsze konwenty, paradoksalnie można się zapoznać z większą ilością ludzi :P


RE: Konwenty - Felija - 07-12-2012

To wpadnij do nas na Uherkon, ciężko znaleźć mniejszy konwent. ;p Chociaż podobno w Hrubieszowie czy gdzieś tam ostatnio było ok. 30 osób...

Q, zachodnie konwenty są bardziej nastawione na przeróżne stoiska, ogólnie handel, w Ameryce to jest też połączone z różnymi imprezami komiksowymi, serialowymi etc. U nas jednak bardziej stawia się na prelekcje, rpgi... Ale zawsze też można robić tak jak Fuko, tzn. siedzieć tylko w kameralnej szkole rpgowej i w ogóle nie bawić się na tej wielkiej hali z dziwnymi rzeczami, nie łazić na aule ze spotkaniami autorskimi, koncerty etc. ;p

Ha, może będę na Polconie. Już wstępnie spytałam o to rodziców, a skoro nie powiedzieli 'nie', to znaczy, że nie mają się do czego przyczepić. ;) No, ale to jeszcze mnóstwo czasu.


RE: Konwenty - Khayaal - 07-12-2012

Polcon szczerze mówiąc, który jest większy od Falkonu i będę się przy tym upierać - i bardzo, bardzo mocno w stylu, jak to ujęłaś, zachodnim - jest nudny. przynajmniej tegoroczny był. prelekcje, na które dotarłam, były złe (za wyjątkiem jednej o żywych trupach potraktowanych serio przez studentów medycyny i kulturoznawstwa - znakomita!), spotkań z autorami nie znoszę, a tego, co mnie w konwentach interesuje, czyli gier, nie było niemalże wcale. najmniejszy games room, jaki kiedykolwiek widziałam.

na Polcon się jedzie wybitnie na prelekcje i spotkania autorskie, więc jest sztywniacki. ja się już nie wybieram ;p


RE: Konwenty - Kami - 08-12-2012

Wgl.. byłam w tym roku na PGA i było tak do dupy że nawet papier sie nie umywa, nie było nicz, żadnych stoisk z sklepami nie licząc strefy lvlu 77, a gry.. pf.. cos z lolem i jakimś gównem którego nazwy nie spamiętałam.. ta za to o symulatorze farmy pamiętam gezzz...
Oby Pyrkon był tak uber pro jak reklamujące go osoby :3 była pani z 5 elementu, jakiś Steapunkowiec i Superpyrlgurl X'D przeczytajcie se to na głos jak dacie radę.

[ Dodano: 2012-12-08, 01:09 ]
Ps uszy Pikacza juz się robią i nie powstrzyma mnie nawet moj chłopak XDD


RE: Konwenty - Felija - 09-12-2012

Co to za chłopak, któremu nie pasują uszy pikacza? xd

Ja tam nie rozumiem ludzi, którzy przychodzą na konwenty, żeby siedzieć przez kompem.
Co do prelek - byłam na, eee, tak w całości, to chyba na jednej - Pilipiuka, bo lubię gościa. ^^ I na spotkaniu autorskim z Diakowem, no bo jak mam jego książki, a facet przyjechał z Petersburga, to fajnie byłoby go zobaczyć. Byłam jeszcze na koncercie Lechowicza, podobnie jak rok temu... I to chyba wszystko, jeśli chodzi o oficjalny program. A bawiłam się świetnie.
Dziewczyny, wam naprawdę potrzeba superduperniewiadomoczego? Nie wystarczy wam fajna ekipa, masa walniętych ludzi, muffinki straszące Desti bieganiem i przytulaniem, karteczki 'szukam Fuko!', śliczny czarny kotek, który jest spokojny aż ciężko uwierzyć, herbatka przy stolikach, po których można sobie rysować, książki, przypinki, Jungle Speed i konwentowa atmosfera...? Dla mnie Falkon mógłby być pozbawiony ponad połowy tych wszystkich atrakcji i trwać dwa razy dłużej, a i tak bym została na całym i zakładam, że ani na chwilę nie dopadłaby mnie nuda. Hasi, ja się dziwię, jak ty na tych studiach wytrzymujesz z krzyżówkami i komórką, skoro potrzeba ci tak wielu atrakcji. xp


RE: Konwenty - Khayaal - 09-12-2012

mnie potrzeba, żeby, jak już coś robię, było to interesujące. dlatego siedzę nad krzyżówkami lub gram, kiedy wykłady są niedostatecznie ciekawe. to się przecież logicznie uzupełnia. wychodzenie z prelki w połowie jest bezczelne, więc siedzę na całej ;p a kiedy piąta z sześciu jest nudna, choć prowadzący wziął fajny temat i zrobił niezły opis, to się frustruję. prawda jest taka, że na Polconie - który jest konwentem drogim - masa ludzi wzięła po jednym punkcie programu dla zniżek autorskich, nie mając warsztatu prowadzącego i nie umiejąc zaciekawić publiki. i dlatego było lamersko.


RE: Konwenty - Vasanti Vei - 09-12-2012

Cytat:wychodzenie z prelki w połowie jest bezczelne, więc siedzę na całej ;p

Mnie uczyli czego innego, ale ok. xD Widocznie tu na wschodzie mamy inne zwyczaje. ;p


RE: Konwenty - Hasira - 09-12-2012

Wy na wschodzie dzicz macie, co Ty wiesz o życiu. xD


RE: Konwenty - Khayaal - 09-03-2013

dzieci drogie, kto się wybiera na Pyrkon?

(22-24 marca, Poznań)


RE: Konwenty - Felija - 09-03-2013

Zapewne Kami i Mogu. ;p


RE: Konwenty - Akira - 09-10-2013

Jedzie ktoś na Falkon w tym roku? D:

Przydałaby mi się osóbka do pokoju ^.^"


RE: Konwenty - Nkiruma - 10-10-2013

ja bedem. ale z ekipą znajomych z Wwy.