Król Lew PBF
Skojarzenia muzyczne - Wersja do druku

+- Król Lew PBF (//pbf.krollew.pl)
+-- Dział: (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Gry forumowe (//pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=101)
+--- Wątek: Skojarzenia muzyczne (/showthread.php?tid=913)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Skojarzenia muzyczne - Felija - 21-01-2014

Dołączę się do was, hah.

Blackmore's Night - Shadow Of The Moon

Początkowa melodia trochę mi się skojarzyła. Co jeszcze... Obie piosenki mają dość jednolite te melodie. I na tym chyba podobieństwa się kończą. :'D

(Któraś z piosenek Mumford & Sons pewnie by miała więcej cech wspólnych, ale to już każdy zna, więc co ja tu będę zapodawać... )


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 21-01-2014

Bardzo prymitywne, ale jedyne moje skojarzenie, a mianowicie skojarzenie klimatyczne ;D

Sting - Desert Rose

[ Dodano: 2014-01-21, 15:29 ]
Ale mnie ściska w żołądku, jak tego słucham. Nie cierpię, nie lubię, zdarłabym skórę za to, w co wdepnął ten facet z The Police. Aczkolwiek głupio mi to tak otwarcie pisać, bo w pewnym sensie BARDZO cenię jego poszukiwania i nie zamknięcie się w żadnej ramce. Efekty w postaci na przykład ww. Desert Rose mnie zniesmaczają, ale nie potrafię ani pogardzić Stingiem, ani skreślić go jako muzyka. Ba! Uważam, że to przykład naprawdę świadomego twórcy i niesamowitego człowieka. Tyle. Napisałabym dużo więcej, ale to tylko dygresyja jest xP


RE: Skojarzenia muzyczne - Manuela - 21-01-2014

Moje jedyne skojarzenie z tą piosenką ze znanych mi utworów to właśnie to:

Enigma- Return to innocence

Podobny klimat, gdzieś tam potem z tyłu kobiece głosy...
Na bardziej ambitne wyjaśnienie się nie porwę "3
...bo go nie mam. xD
Tyle. Klimat.


RE: Skojarzenia muzyczne - Inés - 23-01-2014

Tutaj pod koniec nie ma konkretnych słów, co mi się skojarzyło z piosenką, która w ogóle nie ma słów, tzn. jest śpiewana w języku wymyślonym wyłącznie na potrzeby tej piosenki. ^^ I też jest taka spokojna.

Adiemus - Adiemus


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 05-02-2014

Wiesz, kobieto, ile ja nad tym siedziałam? D: Po tygodniu przerwy puściłam znowu bo myślę, że chcę jakoś przerwać tę blokadę i... no wpadło. Tak jakoś. Można uzasadniać podobną strukturą na początku, podobnie się cały temat muzyczny rozwija, ale pierwsze skojarzenie miałam raczej jakieś, hm... nie klimatycznie, a stylistyczne. No, w każdym bądź razie takie a nie inne skojarzenie:

Enya - Caribbean Blue


RE: Skojarzenia muzyczne - Nkiruma - 06-02-2014

najsilniejsze, natychmiastowe i nieodparte:

http://www.youtube.com/watch?v=_PpfJUDGyBI

do "Carribean Blue" tańczyliśmy walca...
na studniówce...
a wybraną wersją poloneza była właśnie ta powyższa, z "Pana Tadeusza".

xD


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 06-02-2014

Stanisław Soyka & Grzegorz Turnau - Soplicowo

No prosz... Chyba nic innego nie przyszłoby mi na myśl nawet po dłuższej rozkminie. Poloneza mogę słuchać, jest całkiem w porządku, ale panowie Soyka i Turnau niestety zgwałcili moje uszy chlip.


RE: Skojarzenia muzyczne - Ariusz - 18-02-2014

Gdy tylko widzę/ słyszę Turnau --->

Grzegorz Turnau - Cichosza

And that's the reason "D


RE: Skojarzenia muzyczne - Nahuel - 18-02-2014

ja też mam swojego ukochanego Turnaua, którego zawsze sobie przypominam xd ale teraz inne skojarzenie, bazowane na teledysku. obca postać, która nie pasuje do świata, do którego trafiła, nie jest przezeń rozumiana ani w ogóle dostrzegana.

Moby 'In This World'

[ Dodano: 2014-02-18, 00:37 ]
PS zawsze robi mi się smutno, jak oglądam ten teledysk.


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 27-03-2014

Nina Simone - Don't Let Me Be Misunderstood

Wyszło w drugą stronę, niż powinno. Słucham sobie "Don't Let Me Be Misunderstood" raz za razem (zawsze, nie ma opcji, żebym nie przesłuchała tego kilka(naście) razy, jak już puszczę ;-;), dobrze mi się przy tym uczy, bujam się, powtarzam słówka, wszystko pięknie... kiedy olśnienie. Tekst. Wołanie do Boga? Eh, to jedno. Bardziej to wznoszenie się i upadanie - dosłowne w "In This World", tutaj w postaci przechodzenia od radości do smutku; niestabilność i spowodowana nią rozpacz... no niby rozpacz, ale tak w jednej, jak i w drugiej piosence najbardziej mnie zaskakuje spokój przekazu, zrozumienie stanu rzeczy (akceptacja to zbyt duże słowo). No i w obu utworach ten sam problem kontaktu z adresatem. Zupełnie różne klimaty, ale zabrzmiała mi w obu ta sama nutka.

Noooo nareszcie. Odsłuchiwałam "In This World" mnóstwo razy, nastawiając się na wychwytywanie skojarzeń, ale kiszka. Więc naszło mnie od tyłu. Dosłownie. Głośniki za plecami były.


RE: Skojarzenia muzyczne - Inés - 26-06-2014

*przerywa pisanie posta w połowie i idzie ratować Deri, z którą nikt nie chce grać w jej ulubioną grę*

Niezbyt ambitnie, ale tylko to mi przychodzi do głowy:

The Hunchback of Notre Dame - God Help the Outcasts

Skojarzył mi się płaczliwy ton, a częściowo też tematyka. Obie piosenki niosą też za sobą pewien ładunek emocjonalny, obie wokalistki dysponują dość nietypowymi głosami... I to chyba tyle moich skojarzeń.
Dodam jeszcze, że podoba mi się i polska, i oryginalna wersję "Modlitwy Esmeraldy", ale nie mam pojęcia, która bardziej.


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 28-06-2014

Esmeralda vs. tłum, a tutaj Judasz vs. Maria i tłum. Taki o dialog. No i się skojarzył przez formę musicalu i głosy kobiece.

Everything's Alright - Jesus Christ Superstar


RE: Skojarzenia muzyczne - Ariusz - 29-06-2014

Hm, jak zwykle mogę głównie powiedzieć "bo tak" huh "D zostając jakby nie było w tematyce, jako tako,

Whoopi Goldberg - Sister Act - Oh Maria

Przez chórki zapewne, ożywienie w miarę postępowania utworu i, jak rzekłam- tematyka I guess.


RE: Skojarzenia muzyczne - Derion - 29-06-2014

Od razu. Bo SIOSTRY.

The Goddamn Gallows - Y'all Motherfucker's Need Jesus


RE: Skojarzenia muzyczne - Ariusz - 29-06-2014

To już wyższa szkoła jazdy jest ale

Chicago - Cell Block Tango

Albowiem jakby nie było wielość tańcujących samic rodzaju ludzkieco i masz dziwne wrażenie, iż mógłbyś nie wyjść jednak do końca cało ze spotkania z owymi.