♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#1
12-01-2014, 18:06
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Po przesłuchaniu piosenki wrzuconej przez ostatnią osobę wrzucasz utwór, który w jakiś sposób się z nią łączy. To może być jedno słowo w refrenie, użycie tych samych instrumentów, podobieństwo motywu muzycznego etc.

Nick Cave & The Bad Seeds - Loverman (official video)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2016, 08:15 przez Derion.)
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
12-01-2014, 18:43
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Też chciałam założyć grę z muzyką, acz w innym kontekście muah "D

Anyway,

Mumford & Sons - Hopeless Wanderer

Cóż to ma wspólnego? Hah, nie powiem, by to było moje pierwsze z najpierwsiejszych skojarzeń, acz owe odnosiły się do wszystkiego prócz konkretnej piosenki. Słucham dalej... i bum. Własnie bum. Z początku pozorny spokój, a potem jakby uruchamia się w pewnym momencie silniczek, głośniej, szybciej, mocniej. and that's it. Dlatego mi się skojarzyło. Nie oceniać "D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#3
12-01-2014, 18:53
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Oj już odsłuchałam tą piosenkę, jak tylko ją wrzuciłaś do innego tematu i też powiem, skojarzenie z inną miałam tak mocne, że nie mogę tego przemilczeć, hah. Aczkolwiek nasuwają mi się co najmniej trzy inne tytuły, powiązane na zupełnie różnych płaszczyznach... ale zostanę przy tym pierwszym XD Głównie chodzi o fantastyczną absurdalność, która tu się objawia w sytuacjach, o przerysowanie - tutaj w mimice, gestykulacji... no i jak sobie hopsają na scenie w czwórkę to już zupełnie w manierze The Tiger Lilies. Generalnie - nieprzystawanie powagi tematu do wykonania. O. No i oczywiście akordeonista.

The Tiger Lillies - Start A Fire
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#4
12-01-2014, 19:29
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

The Beatles- Maxwell's Silver Hammer

...Prawdopodobnie przez uroczą tematykę :"D it's all.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#5
12-01-2014, 19:50
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Beatelsi -> Lennon -> "Imagine". uważam, że to jest tak naprawdę przerażająca piosenka o zniknięciu wszelkich różnic i całkowitym umasowieniu ludzkości - a więc w ciężkiej, dołującej wersji A Perfect Circle trafia do mnie o wiele bardziej.

Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#6
12-01-2014, 19:50
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Mamy seryjnego... tu seryjną - to przede wszystkim. No i oboje są nieletni. Mamy niewinną mieścinę. Mamy błahe powody popełnianych mordów:

Elżbieta Okupska Nicka Cave'a - Klątwa Millhaven

[ Dodano: 2014-01-12, 18:51 ]
Moje jest do Ariuszowego... uh... zaraz wynajdę coś dla Kaj.

[ Dodano: 2014-01-12, 19:03 ]
Dobra. Mam. Muszę się wytłumaczyć teraz :"

Chodzi o to, że oryginalne wykonanie Imagine jest jest dość lekkie w porównaniu z tym coverem, ma bardziej pozytywny wydźwięk, Lennon stawia na przekazanie niewygodnej treści w przystępny sposób, coś w stylu "ale i tak nic na to nie poradzisz, po prostu wysłuchaj", podczas gdy cover Perfect Circle już... przybija do ziemi. Więc tego... chodzi o zmianę wydźwięku w stosunku do oryginały. Podobnie czyni Janelle Lauer z Czekoladowym Jezusem Toma Waitsa. I idzie to w tą samą stronę. Oryginał jest w pewien sposób niezobowiązujący, błahy, żeby machnąć ręką i uśmiechnąć się jednym kącikiem, podczas gdy cover to egzageracja, podkreślenie tych dobitniejszych treści. Uh. Mam nadzieję, że to w miarę jest jasne.

Janelle Lauer Toma Waitsa - Chocolate Jesus
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#7
12-01-2014, 20:27
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

SDM-Zaciśnięta pięść róży

Wahałam się między dwoma, wybrałam w końcu to, ach teraz się muszę z tego wytłumaczyć. A więc skojarzenie mi padło przez wzgląd na tekst, który mówi o posiadaniu jako tako czegoś lepszego, spełniającego pragnienia duszy, odrzucając to co przez jednak większość radosnych istot jest uznawane za "to dobre" i to czym należy się kierować.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#8
12-01-2014, 21:15
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

"Im szersze skrzydła przypina nam miłość
z tym większej wysokości spadamy."

Wers, który już przy pierwszym słuchaniu wiedziałam, że będzie moim punktem zaczepienia, niemniej jednak porzuciłam go by szperać w pamięci za czymś podobnym instrumentalnie lub treściowo... a jednak wracam do pierwszej myśli, która przez cały czas siedziała pod czaszką i uwierała. Spadanie. No nie znam piosenki, która lepiej opowiada o spadaniu, jak ta:

Republika - Śmierć na pięć
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#9
12-01-2014, 21:26
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Mmm bardzo lubię Republikę i tę piosenkę.

Śmierć i przemijanie od razu przynosi mi na myśl "notes" Pustek (z genialnym, gościnnym wokalem Nosowskiej)

http://www.youtube.com/watch?v=0jZ8eBuQgFg
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#10
12-01-2014, 21:32
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

SDM-Ballada na urodziny

Tya, znów SDMik, ale cóż, mocno mi się rzucili na mózg ci martwi przyjaciele i skojarzyło mi się od razu. Zawsze też kojarzyło mi się z Arnym i resztą OCków Domee, ale to inna historia, inna gra forumowa "D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#11
12-01-2014, 22:06
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Jestem gotowa przyznać, że Ballada na urodziny to ta sama melodia, co Come Here... wydają mi się melodycznie identyczne, wiem, że tak nie jest, ale mam bardzo mocne wrażenie, że struktura obu tych utworów jest barrrrdzo podobna. Może to "jakby nigdy nic" powtarzane na takiej samej zasadzie jak "come here"? Może coś jeszcze innego?

Marble Sounds - Come Here
Odpowiedz
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#12
12-01-2014, 22:22
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

*słucha* mam to samo wrażenie co ty ._. *processing* creepy xD

A przez tego ptaszka i jakoś taki sposób śpiewania oraz mi się osobiście sielankowo robi, bez względu na to o czym mówi bądź nie mówi tekst xD *chyba wyczerpuje mi się ambicja*

Regina Spektor - Two Birds
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#13
12-01-2014, 22:27
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Prosz... Skojarzenie natychmiastowe, takie... Po jednej nutce XD

No tak, jak wyżej. Czyli po pierwszych paru słowach od razu w uszach miałam to:
Leonard Cohen - Bird on the Wire
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#14
12-01-2014, 22:55
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

strasznie nudne.
po prostu nudne, jękliwe i rozwleczone - i pomyślałam sobie, że inna piosenka o prostej melodii i właściwie składająca się z gitary i mruczącego męskiego basu będzie o wiele ciekawsza:

3-11 Porter "Surround me with your love"
https://www.youtube.com/watch?v=B8PR5SxFGwY
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#15
12-01-2014, 23:58
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie wiem właściwie, w czym dokładnie rzecz, ale od razu przyszła mi na myśl pewna piosenka. Możliwe, że przez część wokalną, która w połowie jest śpiewana, a w połowie mówiona, no i jeszcze jakby nieco podobne w stylu(?). Może trochę naciągane wyjaśnienie, ale skojarzenie to skojarzenie, a takie jest właśnie moje >3

U2-dancing barefoot

http://www.youtube.com/watch?v=FSSAmMwYK4s
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości