♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#1
25-08-2014, 10:35
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Cytat:Tak swoją drogą, mocno podstarzałe to drzewko, ale, o ile dobrze kojarzę, teraz raczej mało jest postaci ze sobą powiązanych w większe grono, raczej dużo mniejszych rodzin kompletnie niepowiązanych ze sobą i niezbyt licznych. Wniosek, drzewko za bardzo nie ma sensu.

Cytat:Nie mamy bardziej aktualnego i dopóki nikt się nie pokwapi do zrobienia go, to będzie widnieć stare. Przynajmniej wyjaśnia powiązania pomiędzy częścią postaci a postaciami kanonicznymi.

Cytat:A co do drzewka. Można by je w wolne chwili uaktualnić. To znaczy, zostawić postacie kanoniczne i te z forum, których dzieci były lub są ważne ważne, a pamięta się je (np. Moran, Felija itd.). Teraz nikomu zda się wiedza o tym, jak nazywali się rodzice Nuko czy ile dzieci miała Summer (tak, te które nie dały nikogo ważnego, wywalić). To zajęcie powolne, ale można pomału to skubać.


http://i1279.photobucket.com/albums/y527...g~original -> to bym wywaliła

Nie wiem, czy trzeba to bardziej wyjaśniać. W skrócie, proponuję zrobić re-make naszego drzewka. Zastrzegam jednak, że to będzie powolna akcja i nie mówię, że ja to zrobię, choć nie wykluczam takiej opcji, ot.
Jak na razie, najprostsze zbieranie danych. Musicie mi pomóc, gdyż nie pamiętam wszystkiego.

- 3xV jako córki Vitani
- Felija i Arham: dzieci Kewa i Lishy
- Ares i Akilian: dzieci Feliji i Arto
- Derion: syn Kewa i Hery (wydaje mi się zbędna) + Darkned jako partnerka = Mino Eive jako córka, Ivy jako wnuczka (ojca przemilczmy xP)
- cała pokręcona rodzinka Naary: macie TO. Kropki - rodzeństwo, plusy - rozród. Zostawiłabym Naarę, Kirisę, Aslana i Aylar, Morana i Padme, opcjonalnie Matumaini, i oczywiście mały Malimau i Sadie (jeśli ktoś nią będzie grać).
- Padme córka Shun

Z władców:
- Shahaz + jego córka Oxena; Shahaz jest wnukiem Kiary i Kovu, ale kto z kim, pojęcia nie mam i raczej bym tego nie komplikowała bardziej
- Lavi jako syn Chanona
- Ray jako syn Kopy i Surrki

Więcej nie jestem sobie w stanie przypomnieć, może dlatego, że jestem głodna. :c Piszcie, jak cuś.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#2
25-08-2014, 11:14
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

W sprawie drzewka wypowiedziałam się już tutaj i raczej zdania nie zmienię: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?ti...9#pid42449

Co do Twojej rozpiski - Akilian nie jest dzieckiem Fel i Arto. Ich dzieci to Ares, Akira i Ailla.

A Shahaz jest synem Kewa i Hery, a więc zarazem rodzonym bratem Deriona.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#3
25-08-2014, 13:08
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Wiedziałam, że mi to imię nie pasuje, za długie było. Mniejsza o to, temat jest, można zgłaszać powiązania postaciowe, ułatwi to życie robiącym drzewko.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Mino Eive
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:0/0 Liczba postów:202 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 74
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 64
Doświadczenie: 19

#4
25-08-2014, 21:56
Prawa autorskie: Rag

Ja bym proponowała Ragnara i Deyne, w końcu przywódca, więc chyba wypadałoby go umieścić. Troszkę by odstawali w sumie, ale jednak myślę, że warto. I od razu Frigg dodać. Nefem
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#5
28-08-2014, 10:49
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Aye, zgadzam się z Mino- Raga bym wrzuciła. To w kończu władca, nie? Niestety jestem tu za krótko, żeby jakkolwiek skomentować tę genealogiczną wykreślankę lub pomóc z pokrewieństwem. Ano i nie wiem, jak poprowadzicie te kreseczki przy Derze, ale proszę mi tu nie ignorować faktu, że jest tatusiem Ivy!

Tylko tak w ogóle, tooo dlaczego chcesz wykreślać tyle postaci? One nie pisały na forum? Pytam, bo nie wiem, nie mam bladego pojęcia. Bo jeśli te wykreślone łepetyny były na forum, nawet przez chwilkę, to wydaje mi się, że powinny zostać na drzewku, w końcu są członkami jakichś tam rodzin i głupio by tak było je skreślać, jakby nie istniały. Dunno.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#6
28-08-2014, 22:21
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Logiczne, że nie da rady zrobić się czytelnego drzewka, łącząc ten obrazek z nowymi postaciami. Trzeba je robić od nowa (choć będzie to łatwiejsze, bo można bazować na tym). Oczywiście, stare drzewko nadal będzie do wglądu, ale jaki jest sens w robieniu ogromniastego, bardzo skomplikowanego drzewa z postaciami, których praktycznie nikt z forum nie pamięta? Lepiej stare zostawić do wglądu, a zrobić nowe, które z dawnych postaci zostawia tylko te najbardziej ważne (zazwyczaj są to po prostu przodkowie postaci istniejących na forum). Tak będzie o wiele bardziej czytelnie.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#7
11-05-2015, 14:49
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Przez przypadek (podpatrzone na innym forum) znalazłam dość... Ciekawe rozwiązanie. Mianowicie, strona do projektowania drzewa genealogicznego. Ludzkich drzew genealogicznych - ale czemu by jej nie wykorzystać? :)
Strasznie mi się w niej podoba właśnie to, że przewiduje, że jedna osoba mogła mieć tylu partnerów (na screenie pogrubione linie to "obecne" związki, a cienkie to, no wiecie, odskoczył sobie lew na bok xP), może mieć dzieci adoptowane itd. I notatki z boku, na przykład ja zaznaczyłam, że Uru pochodziła z Lwiej Ziemi i była królową. Ja się tak luźno bawiłam, ale po rejestracji można dodawać także zdjęcia.

Wygląda to tak: http://i1279.photobucket.com/albums/y527...g~original

Zaczęłam od Simby, nicki na szaro to nieżyjący (nie chciało mi się wszystkich zaznaczać). To raczej do zabawy, gdy ludzie, którzy pamiętają, kto z kim i jak znajdą trochę czasu, nie ma co się z tym spieszyć. Niemniej, rozwiązanie strasznie mi się podoba.

Jedyna moja uwaga jest taka, że jeśli już się w coś takiego bawić, to nie wrzucać wszystkich ludzi, których się pamięta, tylko najważniejszych. Gdy sprawdzałam, jak zrobiła to jedna użytkowniczka, to aż się przeraziłam, dziewczyna prowadziła dość, hm, płodnego lwa mającego chyba z 10 lwiątek i wszystkie dzieci naniosła na drzewo - strasznie się wszystko rozjechało, zero czytelności było w tym.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Sadism
Prekursor | Konto zawieszone

Gatunek:Żmija sykliwa Płeć:Samiec Wiek:5 lat 3 miesiące Liczba postów:794 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 17
Zręczność: 79
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 43

#8
11-05-2015, 15:15
Prawa autorskie: Cyt. Ja Avek. by Eidel

Niby jestem nowy, ale takie drzewko fajna sprawa. Tylko z tego co widzę to jest tego trochę do roboty.
---------
W razie czego mogę jakoś pomóc.
Wróciłem na prochy tego co niegdyś stworzyłem.
Dziś we mnie wątpią jak na samym początku.
Dziś znowu ich zaskoczę.

GŁOS  
Temat muzyczny Sadisma

[Obrazek: zen-snake.gif]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#9
11-05-2015, 15:25
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wygląda nieźle, dzięki za podpowiedź. :)
Po maturach i sesji zabierzemy się za to z Inn. Może i to drzewo nie prezentuje się tak klimatycznie jak to forumowe, ale z pewnością robi się je szybciej i jest dużo łatwiejsze w aktualizacji. Tylko raczej nie zaznaczałabym nicków na szaro, bo 80% z nich by taka była.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#10
11-05-2015, 18:30
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

No, można, można. Chętnie Wam pomogę, też sporo pamiętam, a tak naprawdę od piątku się byczę, mogłabym zacząć coś dłubać, a byście w wolnym czasie zerknęły, co i jak.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#11
11-05-2015, 18:48
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Jasne, jeśli nie masz nic ciekawego do roboty, to chętnie przyjmiemy pomoc. :)
Ja myślałam, żeby przepisać stare drzewo (bez tych nieistotnych postaci) + dopisać tam postacie, które pojawiły się/stały się istotne później (lecąc najbliższym mi przykładem, to np. Felkę i Deriona). Trzeba by też się zastanowić nad formą obrazków. Nie wiem, jak to tam wygląda.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#12
11-05-2015, 21:16
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Po prostu najlepiej, abyś założyła konto (podejrzewam, że wolałabyś je mieć w swoich łapkach, i słusznie), podzieliła się loginem i hasłem... A dalej będzie się kombinować, ot co.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#13
11-05-2015, 22:54
Prawa autorskie: ~Malaika4

Ooo, bardzo mi się podoba, fajny pomysł z tym programem ;D Właśnie też jestem ciekawa, jak to będzie z wstawianiem wizerunków. Moim zdaniem to dobre będzie choćby, aby zobaczyć, jak takie drzewo by się prezentowało, żeby to jakoś wyglądało. Moglibyśmy pouzupełniać to, a później zrobić to graficznie już z wizerunkami. I podoba mi się pomysł z założeniem jednego konta i dzieleniem go :)

Niech tylko przejdą matury i te głupie egzaminy zawodowe, to z chęcią się zaangażuję bardziej w to drzewko ^^
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#14
12-05-2015, 00:23
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Okej, założyłam, nazywamy się KrolLewPBF. Hasło wyślę Ci na pw.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#15
12-05-2015, 10:52
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

Pobawiłam się trochę i moje wnioski są takie.

Przede wszystkim, największy rozmiar obrazka, jaki można wrzucić, to 120x120. Wiadomo, większe też można, ale automatycznie je skaluje.

Moim zdaniem lepiej wygląda, gdy obrazki nie są wyświetlane bezpośrednio na drzewku, bo wtedy się ono tak nie rozjeżdża i wygodnie się je odczytuje (a obrazek i tak jest w polu po lewej). Można widok bez problemu zmieniać na pasku w dole. Nie patrzcie na poprawność ikon, wrzucałam pierwsze lepsze, aby mi się rozmiar zgadzał, nie wygląd. Różnice w wyświetlaniu na drzewku są minimalne (Uru ma 75x75, Muffy i Sarabi 100x100, Nala 150x150, Simba 120x120, Vitani 200x200), ale wyraźne w polu po lewej (przy czym te powyżej 120 skaluje).
Na razi drzewko jest dość małe i muszę stwierdzić, że rzeczywiście teoretycznie ładniej wygląda, gdy są ikonki, ale musimy pamiętać, że ono się bardzo rozrośnie, rozgałęzi, i aby przejechać od Mohatu 8-9 pokoleń w dół, to człowiek się po prostu pogubi i naklika myszką. Nie jest to może jakiś wielki problem, bo bardzo łatwo zmienić widok (a może nawet się da stworzyć dwa linki, jeden z widokiem na ikonki, a drugi bez).

Bez ikon: http://i1279.photobucket.com/albums/y527...g~original
Z ikonami: http://i1279.photobucket.com/albums/y527...g~original
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości