♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Enkaw
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:4 Liczba postów:7 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 73
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#1
27-05-2015, 11:57
Prawa autorskie: Malaika4

Przepis na wincyj aktywnych graczy, wersja bez mocnych udziwnień typu zmiana taktyki pozyskiwania ruchu czy dodawanie skryptów:

* Zdjąć z nowych użytkowników obowiązek uzupełniania statystyk. Z generatorem jest to całkiem proste, ale wciąż stanowi to barierę na linii gracz-fabuła. Nałożyć (za pomocą przypominajki przez PW / posta MG w temacie) obowiązek uzupełnienia statystyk kiedy postać zaangażuje się w aktywność uzupełnionych statystyk wymagającą, na przykład zarobi wp$%^l od innej postaci.

* Zdjąć z nowych użytkowników obowiązek wyboru avatara. Niech latają bez twarzy przez pierwszych kilka dni. Jeżeli się zaangażują (ponad pięć postów w fabule), skierować do odpowiednich tematów (lista autorów, wytyczne, zasady).

* Założyć "temat-przedszkole" o nazwie w rodzaju "granicy terenu czterech stad" czy jak też się nasze uniwersum nazywa. Zadbać o uzasadnienie fabularne (X lat temu ustalono że nowo przybyłe osoby bla bla bla wyznaczono grupę strażników granicznych bla bla bla częściowo lub całkowicie niezależnych od polityki stad bla bla bla celem ochrony bla bla bla). Nałożyć na nowych, którzy wysłali zgłoszenie do samotników lub innych zwierząt obowiązek pojawienia się tam w mniej lub bardziej (preferujemy "bardziej") fabularny sposób. Posty kosmitów przylatujących w latających spodkach i harrypotterów teleportujących się z Pokątnej kasować. Gracze mogą się tam wozić (chyba że są kosmitami/harrypotterami) przed akceptem zgłoszenia, ale mają zakaz opuszczania terenu granicznego. Gracze zaakceptowani/starsi mogą przemieszczać się między terenem granicznym a terenami wewnętrznymi bez przeszkód, zaczepiając noobów i pomagając im wczuć się w klimat. W momencie akceptacji zgłoszenia przez osobę F (F jak Felka, brzmi lepiej niż osoba X), osoba F "pojawia się" specjalnie założonym kontem ("Strażnik Graniczny", może mieć imię by nie być bezosobowym czymś jak "Regulamin", wygląd i inne takie oczywiście też) i informuje zaakceptowanego o możliwości wejścia na tereny wewnętrzne bez przeszkód w postaci ścigania przez strażników granicznych celem spuszczenia w&$%lu. Jednocześnie jeżeli osoba F ma chęć, może zamienić z zaakceptowanym kilka dodatkowych słów. Jako że zaakceptowany miał obowiązek stawić się na ziemi granicznej, przy okazji można łatwo ocenić jego poziom literacki i ewentualnie po puszczeniu dalej pouczyć za pomocą PW o tym na co zaakceptowany powinien zwracać uwagę.

* Weteranów którzy zakładają postaci urodzone na ziemiach wewnętrznych zasada ziemi granicznej nie dotyczy. Nie istnieje możliwość założenia postaci "startującej" ze stada bez narodzin w nim - wszyscy nowi-nowi powinni zaczynać od samotnika a do stad starać się później, po przejściu przez granicę.

* Ustalić dni i godziny regularnie powtarzających się "spotkań" (na przykład niedziela o 18, lub czwartek i niedziela o 18). Kiedy tylko ktoś będzie miał okazję zmodyfikować tablicę ogłoszeń na górze strony, trąbić o tym jakby to były wybory prezydenckie (JUŻ W CZWARTEK KTÓREGOŚTAM KTÓREGOŚ O KTÓREJŚ SPOTKANIE COŚTAM!). Termin nie zobowiązuje nikogo do niczego - ma po prostu wisieć. Znaczenia sam w sobie zacznie nabierać sam z czasem, regularnie koncentrując aktywność - niezależnie od tego ile kto będzie miał pracy i innych zajęć. "Spotkanie" samo w sobie nie musi mieć narzuconej formy ani wiązać się z eventami (wręcz nie powinno), ma jedynie koncentrować regularny ruch.



No i postscriptum niezwiązane z tematem - zastąpiłbym ten armageddon w "Wymianie" na dole strony jakimś rotatorem, ewentualnie dodatkowo z linkiem do tematu z listą wszystkich wymian, bo to co tam się dzieje mnie przeraża.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#2
27-05-2015, 12:20
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Um, mam ochotę założyć moherowy beret i odpowiedzieć "zawsze tak było i było dobrze", ale wiem, że nie o to chodzi.

Obawiam się, że, jeśli chodzi o statystyki i avatary, jeśli ktoś nie zrobi tego przed akceptacją, to nie zrobi tego wcale. Nie widzi mi się ganianie za każdym użytkownikiem, który napisał x postów, żeby wstawił avatar. Już dawno ustaliliśmy, że każdy powinien mieć avatar, bo nie każdy opisuje wygląd postaci w poście, a dobrze by było, żeby nasze postacie wiedziały, kogo widzą.
Planujemy z Inn spróbować zrobić prosty generator avatarów (lew-lwica-lwiątko), z którego mogliby korzystać ci nowi, którzy mają problem ze znalezieniem obrazka/poproszeniem kogoś o pokolorowanie lineartu. Ale tym się zajmiemy nie wcześniej niż w lipcu.

Statystyki rzeczywiście nie są takie ważne, ale teraz, z Twoim generatorem, już raczej nikomu nie sprawia to problemu. Ich ustawienie i wpisanie to moment.

Temat-przedszkole - brzmi naprawdę ciekawie, ale nie wydaje mi się, żeby był on potrzebny. Zaakceptowanie nowego trwa średnio parę godzin albo i minut, jeśli jest wszystko okej. Gdy ktoś ma problemy, to pisze pw ze mną albo z Inn. Wydaje mi się, że nowym raczej zależy na tym, żeby dostać kolorek i grać na fabule, a nie prowadzić sztuczne wątki wprowadzające.

Jest tak, że każdy na początku jest samotnikiem. Tak, można się zapisać od razu do stada, ale i tak dostaje się kolorek samotnika, zanim nie odbędzie się fabularnej rozmowy z przywódcą o przyjęciu do stada. Chyba że masz na myśli coś innego?

"Spotkania" - wszystko w porządku, ale w jakiej formie byś to widział? Że co, żeby co tydzień o tej samej porze wchodzić na fabule do jakiegoś tematu/zakładać nowy na marginesie, do którego zaprasza się całe forum na pisanie na bieżąco, jak przy eventach (nie wiem, na ile wiesz, o czym mówię, ale podczas eventów piszemy krótko i szybko)?

Bannery - nie można przenieść wymian do jednego tematu, bo wtedy 90% for nie będzie się chciało z nami wymieniać. Co Ci tam nie pasuje?
Ja bym wyrzuciła toplisty, bo już ich wiele nie zostało i są bezużyteczne. Poza tym serio nie wiem, jak można by było coś tam zmienić, żeby nie łamać zasad wymiany.
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

#3
27-05-2015, 12:24
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

Aktywność graczy bierze się z fabuły, nie udziwnień :<

1. Wpisywanie statystyk zaraz na początku gry po coś jest. Jak postać dostanie lanie od innej, to dopiero wtedy ma sobie staty rozłożyć, tak? Przecież wtedy gracz sobie może tak je ustawić, by to on miał przewagę. Poza tym, nie wiem, ja okres rozkładu statystyk ma wpływ na aktywność gracza. Z twoim generatorem staty rozłoży się w pięć minut, można to więc zrobić na samym początku.
2. Tu się zgodzę, żeby w ogóle nie było obowiązku posiadania avatara. To super rzecz jest, bo można sobie lepiej postać wyobrazić, ale przez to często opóźniany jest "start" danej postaci w fabule. Zamieniłabym to na obowiązek posiadania rysunku (avatar/podpis/link w podpisie) lub bardzo dokładnego opisu w widocznym dla innego gracza miejscu. Ten temat był już kiedyś poruszany, ale chyba do niczego nie doszło.
3. Blokada dla nowicjuszy, nie udogodnienie.
5. Pomysł bardzo fajny - przychodzisz o tej porze i wiesz, że masz z kim pisać. Obawiam się jednak, że z wypaleniem może być ciężko. Co na to reszta?
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#4
27-05-2015, 12:39
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Co do avatarów, mogę się przychylić do propozycji Kalani.
Ogólnie to tak, można mieć obrazek w podpisie zamiast w avatarze, to nie ma znaczenia - ważne, żeby w jednym albo drugim miejscu znalazło się przedstawienie postaci. Zwyczajnie avatar wydaje mi się bardziej naturalną i oczywistą opcją, dlatego ciągle mówimy o tych "avatarach", a nie "obrazkach".
Ale okej, jeśli ktoś dokładnie opisałby postać w podpisie, to też nie miałabym nic przeciwko. Trochę by to godziło w estetykę forum, zwłaszcza przy postach fabularnych, ale może rzeczywiście ułatwiłoby to życie nowym. Można by wprowadzić taką opcję (przynajmniej do momentu stworzenia generatora przez Inn, bo wtedy zrobienie obrazka powinno być nawet prostsze niż napisanie opisu).
Enkaw
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:4 Liczba postów:7 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 73
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#5
27-05-2015, 12:44
Prawa autorskie: Malaika4

Cytat:1. Wpisywanie statystyk zaraz na początku gry po coś jest. Jak postać dostanie lanie od innej, to dopiero wtedy ma sobie staty rozłożyć, tak? Przecież wtedy gracz sobie może tak je ustawić, by to on miał przewagę.

Myślałem ostatnio o napisaniu jakiegoś wspomagacza do używania statystyk. Odkryłem jednak, po wertowaniu tematów, że są one - w dużej mierze - bezużyteczne bez ingerencji MG, a i z nią mają głównie funkcję "na czuja". Dla początkującego, o ile nie "idzie na PK i na PVE bo trzeba expić", te cyferki są całkowicie zbędne na starcie - gracz traci czas (nawet te głupie 5 minut, ale to i tak go zatrzymuje) zamiast napisać pierwsze sensowne posty i nauczyć się grać - nie żeby było to wybitnie trudne technicznie, ale trzeba zacząć by kontynuować.



I nawet jeżeli taki gracz rzuci się na kogoś by mu naklepać, nawet jeżeli zaatakowana postać nie będzie miała przewagi punktowej na tyle dużej by nie dało się wygrać czy nagiąc wyniku na swoją korzyść, mamy trzy profity i jedną wadę:
Wada: Ktoś dostał "nieuczciwy" oklep. Na PVE nie ma oszukiwania bo MG wszystkim steruje - może narzucić ustalenie statów z góry.
Profity: Oklepujący ustalił wreszcie swoje statystyki, które od tej chwili są niezmienne (MG może je "potwierdzić" wklepując gdzieś posta z kopią), więc dają przewagę jednorazowo, możliwe że kosztem dalszej gdy kompletnie niezbalansowaną postacią. Oklepujący "wymyślił" sobie jaką chce grać postacią. No i wreszcie, oklepujący zostaje wrogiem fabularnym danej osoby, frakcji czy grupki i sam będzie mógł zostać oklepany w najbliższym czasie, napędzając fabułę.

Cytat: 3. Blokada dla nowicjuszy, nie udogodnienie.

Invalid argument. Przed akceptem gracz nie może pisać nigdzie na fabule. Zauważ że akcept = zezwolenie na wejście na tereny wewnętrzne.

Cytat:Obawiam się, że, jeśli chodzi o statystyki i avatary, jeśli ktoś nie zrobi tego przed akceptacją, to nie zrobi tego wcale.

Statystyki mogą być niepotrzebne przez całe życie postaci. Brak avatara bije po oczach - nowicjusz będzie szturchany nie przez administratorów, a przez innych graczy - nawet nie bezpośrednio, zwyczajnie posiadanie avatara jest normą, a człowiek jest zwierzęciem stadnym. Interwencja admina w większości przypadków będzie niepotrzebna.


Cytat:Planujemy z Inn spróbować zrobić prosty generator avatarów (lew-lwica-lwiątko), z którego mogliby korzystać ci nowi, którzy mają problem ze znalezieniem obrazka/poproszeniem kogoś o pokolorowanie lineartu.

Świetny pomysł. Gdybym dostał 3-6 lineartów pokolorowanych "na absurd" (żeby można było łatwo automatycznie podmieniać kolory), mógłbym zrobić coś takiego. Efekty, bez kilkunastu godzin roboty, byłyby dość brzydkie - brak gradientów, przejść i innych takich, ale i tak prawdopodobnie akceptowalne.

Cytat:Temat-przedszkole - brzmi naprawdę ciekawie, ale nie wydaje mi się, żeby był on potrzebny.

"Startówka" to key concept MMORPG. MMORPG zajmują się koszeniem hajsu. By kosić hajs trzeba mieć aktywnych graczy. Startówka jest świetną metodą zaangażowania gracza w rozgrywkę bez "gubienia" go w niej. Dobra startówka - nawet jeżeli irytuje 5% graczy - działa jak magnes - magicznie zamienia gości w nowe lewki.

Cytat:Jest tak, że każdy na początku jest samotnikiem.

To jest idealnie, nie wiedziałem, czegoś nie doczytałem.

Cytat:"Spotkania" - wszystko w porządku, ale w jakiej formie byś to widział?

Bez formy. Jeżeli jakakolwiek "forma" by wypaliła, to drenowałaby cały ruch który powinien rozchodzić się ogółem na fabułę. "Spotkanie" to "pusta informacja" mówiąca mniej więcej (oczywiście nie tymi słowami) "tego dnia o tej godzinie może będzie nas tu więcej, wpadnij i obczaj".

Cytat:Bannery - nie można przenieść wymian do jednego tematu, bo wtedy 90% for nie będzie się chciało z nami wymieniać.

Też się tego obawiałem. Nie żeby bannery w "Wymianie" były jakkolwiek zachęcające (scroll scroll scroll scroll milion podobnych obrazków scroll scroll scroll scroll o to może klikne scroll scroll co ja robie ze swoim życiem wracam na fabułe), ale też nikt sobie z tego nie zdaje sprawy (ALE JAKTO MOJEGO BANERKA NIE MA NA GŁÓWNEJ). Przeszkadza mi tylko to że jest tam straszny burdel, ale w środowiskach PBF raczej ciężko to sensownie "naprawić".
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#6
27-05-2015, 12:56
Prawa autorskie: ~Malaika4

Dobra, to może teraz ja się wypowiem ;o

* Uzupełnianie statystyk. Jestem za tym, aby statystyki były obowiązkowo uzupełniane na starcie. One w sporym stopniu ukazują, w czym lew jest dobry, a w czym nieco gorszy. Poza tym, z generatorem statystyk, który wykonałeś nie powinno to stanowić większego problemu. Odkąd został wprowadzony nie zauważyłam, aby użytkownicy mieli problemy z rozdzieleniem stat. Zresztą, jeśli ja komuś sprawdzam zapis to zawsze piszę do niego PW i staram się mu pomóc go poprawić.

* Obowiązek posiadania avatara. Co do tego byłabym już bardziej przychylna. Tylko może niech nie będzie tak, żeby postać paradowała zupełnie bez niczego, ja np lubię wiedzieć, jak ten ktoś, z kim piszę, wygląda. Niech będzie chociaż obowiązek napisania paru zdań w podpisie opisujących postać, chociażby jak kolor sierści, oczu, znaki szczególne. Jak ktoś ma obrazek w podpisie, a nie ma ava to według mnie nie ma to znaczenia, aby wizerunek był.
- Pomyślałam jeszcze, że możnaby zrobić temat, w którym zrobilibyśmy trochę wolnych avatarów, które użytkownicy mogliby sobie początkowo ustawić. Zawierałyby jakieś Kiary, Simby i postaci autorów zezwalających, podzielone na wiek(lwiątko, dorosły) i płeć(samiec, samica). Nowi użytkownicy mogliby wejść sobie do takiego tematu, skopiować link pod obrazkiem, który im się podoba i wstawić na avatar. Później najwyżej by zmienili na coś bardziej "swojego" xd

* To "przedszkole" jak sądze ma wprowadzić nowych do gry, tak? Nie wiem, czy to nie byłoby zbyt duże utrudnienie, bo np ja jakbym się zarejestrowała na jakimś forum, to wolałabym od razu zacząć pisać na fabule. Zazwyczaj nowi nie mają z tym problemu. I nie wiem, czy to by przypadkiem nie hamowało użytkowników od gry, chociaż pomysł ogółem ciekawy, podoba mi się.

* Tak, jak pisała Felka, każdy nowo-przyjęty, o ile nie jest urodzony w stadzie, dostaje rangę samotnika, póki nie odbędzie rozmowy z Przywódcą i nie zostanie przyjęty przez niego do stada. Chyba, że chodzi o co innego ;D

* Nie wiem, o co chodzi z tymi spotkaniami, czuję się jak debil xD Ale spróbuję coś wykminić. Chodzi o to, że np w czwartek o 18 przychodzą użytkownicy, żeby aktywnie pisać? Mi się to podoba, jestem za, ale nie wiem, czy by to zadziałało :< O ile w ogóle o to chodzi. Mi się to podoba, ale nie wiem, czy dobrze to odebrałam.
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Enkaw
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:4 Liczba postów:7 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 73
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#7
27-05-2015, 13:06
Prawa autorskie: Malaika4

Cytat:Jestem za tym, aby statystyki były obowiązkowo uzupełniane na starcie. One w sporym stopniu ukazują, w czym lew jest dobry, a w czym nieco gorszy.

No nie wiem, ja jakoś wolę "moją mocną stroną jest przywiązanie do przyjaciół, słabą strachliwość i niepewność" niż "mam sporą zrączke, wytke wymaxowaną, spostrzewke olałem bo nie pomaga na PVP, na expo moge tankować, celuje w lwoknighta na lvl 15" :D

Cytat:To "przedszkole" jak sądze ma wprowadzić nowych do gry, tak?

Nie, w tym przypadku to coś w rodzaju fabularnego pobocza. Gracz może napisać pierwszego fabularnego posta (to ważny krok) oraz wejść z kimś w pierwsze interakcje. W zasadzie poza pierwszym postem już nie musi tam nic pisać aż do akceptu jeżeli nie chce - ale może to robić, i - jeżeli zapewni mu sie towarzystwo - będzie.

Cytat:* Tak, jak pisała Felka, każdy nowo-przyjęty, o ile nie jest urodzony w stadzie, dostaje rangę samotnika, póki nie odbędzie rozmowy z Przywódcą i nie zostanie przyjęty przez niego do stada. Chyba, że chodzi o co innego ;D

* Nie wiem, o co chodzi z tymi spotkaniami, czuję się jak debil xD Ale spróbuję coś wykminić. Chodzi o to, że np w czwartek o 18 przychodzą użytkownicy, żeby aktywnie pisać? Mi się to podoba, jestem za, ale nie wiem, czy by to zadziałało :< O ile w ogóle o to chodzi. Mi się to podoba, ale nie wiem, czy dobrze to odebrałam.

Zdaje się że wysłałaś posta zaraz po mnie, rzuć okiem jeden post nad swój.

[ Dodano: 2015-05-27, 12:16 ]
I jeszcze jedno - wypełnianie statystyk na starcie i ustawianie avatara nie będzie zabronione, a opcjonalne. Czyli wprowadzenie tej zmiany nie oznacza automatycznie stu milionów graczy bez twarzy i statystyk, zwłaszcza że chociażby statystyki teraz łatwo się wypełnia, a i nad avatarami będą trwały prace.
Inn
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Dorosła Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:892 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 59

#8
27-05-2015, 14:02
Prawa autorskie: ~Malaika4

Enkaw, chodzi mi raczej o to, że widać dzięki nim, czy postać jest bardziej spostrzegawcza, czy silna, czy jaka XD Wiem, o co Ci chodzi (chyba), a też wolę się skupić na charakterze, jednak staty określają bardziej hmm fizyczne aspekty postaci. Choć fakt, za bardzo się tego nie używa, bo i walk chociażby nie ma wiele (raczej wcale nie ma, ale).

Cytat:Nie, w tym przypadku to coś w rodzaju fabularnego pobocza. Gracz może napisać pierwszego fabularnego posta (to ważny krok) oraz wejść z kimś w pierwsze interakcje. W zasadzie poza pierwszym postem już nie musi tam nic pisać aż do akceptu jeżeli nie chce - ale może to robić, i - jeżeli zapewni mu sie towarzystwo - będzie.


A "margines"? Ja np nie mam nic przeciwko temu, żeby ludzie pisali na marginesie jeszcze przed akceptem, w końcu mogą być na nim przeprowadzane wątki kompletnie niezwiązane z forum. Nie wiem, co reszta o tym sądzi, ale możnaby gdzieś w regulaminie czy ABC zamieścić informację, że postać przed otrzymaniem kolorku może pisać na marginesie. Może założyć specjalny temat tam właśnie dla takich osób? Bo zazwyczaj nowi nie są zbyt chętni do zakładania własnych tematów. To by wtedy działało jak owe "przedszkole", tylko bez tworzenia nowego działu. Chociaż zazwyczaj i tak nowi są tutaj dość szybko przyjmowani, w końcu teraz zajmuje się tym kilka osób.

I rzeczywiście, mój post poszedł zaraz po Twoim, więc tego Twojego nie widziałam xd

Co do spotkań, ja tam jestem za, chociaż nie wiem, czy to by wypaliło. Ale co nam szkodzi spróbować? Może na początku nie będzie nikt tego ogarniał, a później się postara być o określonej porze? Możnaby zrobić ankietę, aby zobaczyć, w jakie dni i o której gracze mają najwięcej czasu i według tego ułożyć "spotkania".

Co do statystyk i avatarów już się wypowiedziałam ;D

Fajnie by było, gdyby inni użytkownicy też napisali parę słów co do propozycji Enkawa, w końcu to się o nich rozchodzi :>
[Obrazek: innpodpismalaika_by_chotara-d92hlu4.png]
Cynamonowa Noc
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Dorosła. Liczba postów:8 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 62
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 10

#9
27-05-2015, 14:17
Prawa autorskie: Malaika4, ja.

Ja jedynie Wam powiem co nieco w sprawie avatarów. Problemem ludzi nie jest znalezienie linearta i pokolorowanie go. Problemem ludzi jest znalezienie linearta i pokolorowanie go ładnie.

Część osób nie wie, jak zrobić z czarnego lineartu na białym tle transparentny obrazek, skutkiem czego korzystają z wersji "Paint friendly" (które, nie oszukujmy się, są najzwyczajniej w świecie brzydkie) lub jako-tako kolorują zwykły lineart za pomocą wypełnienia. To też nie wygląda cudownie. Ale pokolorowanie obrazka to pół biedy.

Bardzo dużo osób najzwyczajniej w świecie nie potrafi cieniować w ładny sposób. Nawet, jeżeli pokolorują lineart, to albo zostawiają go bez cieni, albo robią cienie "na czuja" - efekt tego jest taki, że najzwyczajniej w świecie ich praca do najpiękniejszych nie należy. Kto chciałby mieć brzydki avatar, gdy dookoła takie cudeńka jak np. dzieła Ragnara czy Malaiki?

Moim zdaniem dobrą inicjatywą byłoby pocieniowane lineartów, np. Malaiki. Jak ja to widzę?
Mniej więcej coś takiego - http://i1279.photobucket.com/albums/y527...g~original
To jedynie przykład, robiony totalnie na odwal. W każdym razie, chodzi mi o to, aby zaznaczyć obszar, gdzie ktoś sobie może mazać do woli, aby nie wyszedł za linię i aby to ładnie wyglądało i pocieniować ten lineart. Akurat mój styl cieniowania nie jest najpiękniejszy, cell-shading totalnie nie sprawdza się na rysunkach wzorowanych na stylu Disneya. Jest za... Ostry. Ale to inna sprawa, w każdym razie user dostaje praktycznie od razu rysunek, jego zadaniem jest go pokolorować tak, jak on sobie chce. Można ewentualnie wrzucić jakieś przykładowe tła.
Robi się z tego plik Gimpa (lub .psd, ten program je również czyta) i wrzuca na jakiś hosting plików. I daje linka do pobrania, user może ściągnąć i pobawić się. Wydaje mi się, że to byłoby dość sensowne rozwiązanie, bo to są dwa problemy, które naprawdę peszą użytkowników.

Co do gotowych avatarów. Tak, też można. Ale Ci, którzy kiedykolwiek bawili się w obrabianie avatarów. Jeżeli trzymacie stare avatary na komputerze, z pewnością część obrobionych przez Was to są... Dość uniwersalne designy. Możecie zerknąć do mojej avatarnii, ja to nazwałam "Free avatary". O coś takiego mi chodzi. Zwykłe, niezbyt wyszukane designy. I jestem pewna, że macie tego całą masę. Dlaczego by tego nie wykorzystać? Jeżeli tylko macie je także w formacie .psd (czy innym, który czyta warstwy) i dacie radę ewentualnie zmienić pewne elementy, jak np. imię postaci czy coś w tym stylu - tak, można je wykorzystać.
--
Osobiście bardzo nie lubię statystyk. A raczej, całego cyrku z nimi związanego. Właściwie bardzo nie lubię statystyk, to nie MMOPRG, gdzie musisz myśleć, jak składać ekwipunek, aby postać była taka i taka (hah, nie wychodzi mi to). Tutaj statystyki są dla picu - ale są. I dobrze, bo dają jakiś obraz sytuacji, na ile mogę sprać komuś mordę, a na ile powinnam uważać. Różnice między nimi są teraz praktycznie niewielkie, więc nie czynią z żadnego gracza herosa. Powiem Wam tak. Najgorsze, co jest na początku i co zawsze odrzuca mnie od gry, to rozłożenie statystyk. Muszę wziąć kartkę i rozdzielić to wszystko, aby miało ręce i nogi. Mając generator - o czym w ogóle mówimy? Pyk, pyk, szybko rozdzieliłam je na Cynamonowej i byłam szczęśliwa. Zostawmy te nieszczęsne statystyki, one bardzo mało ingerują w nasze postacie i ich fabułę, ale nie oszukujmy się, są potrzebne (heh, dzięki nim wiem, że ciężko będzie skontrować Kalani, jak Malimau będzie dalej ją wkurzać).
Jestem piasku ziarenkiem w klepsydrze,
Zabłąkaną łódeczką wśród raf,
Kroplą deszczu,
Trzciną myślącą wśród traw
... ale jestem!

[Obrazek: cynamon_by_diamentowarosa-dbetzuw.png]

Jestem iskrą i wiatru powiewem
smugą światła, co biegnie do gwiazd,
jestem chwilą, która prześcignąć chce czas
...ale jestem!
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

#10
27-05-2015, 15:22
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

Cytat:
Cytat: 3. Blokada dla nowicjuszy, nie udogodnienie.

Invalid argument. Przed akceptem gracz nie może pisać nigdzie na fabule. Zauważ że akcept = zezwolenie na wejście na tereny wewnętrzne.


Aj, pardon, zrozumiałam to jako "test" już po daniu akcepta.
Skoro ma być przed akceptem - nie lepiej na marginesie, jak pisała Inn? Nowi gracze często przychodzą i szybko znikają. Jeśli ktoś do takiej persony pójdzie na głównej fabule, to może zostać zablokowany, a kończenie wątku w ten sposób jest niewygodne i irytujące. Poza tym większość ludu woli prowadzić swoje obecne wątki niż rzucać je dla kogoś, o kim nie wiadomo, czy długo popisze i jeszcze może zatrzymać nam postać. Na marginesie tego problemu nie ma, więc jak już to miałoby wejść w życie, to tylko tam.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#11
27-05-2015, 16:53
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Co do stat to już nic nie dodam, dziewczyny wymieniły chyba wszystkie argumenty, jakie można by podnieść. Tutaj raczej zdania nie zmienię.

Co do marginesu - owszem, nie mam nic przeciwko, żeby otworzyć go dla nowych (tych bez akceptacji). Wydaje mi się jednak, jak to zauważyła Inn, że mało kto by korzystał z tej opcji, bo większość userów jest akceptowana szybko, a jeśli coś się przedłuża, to z winy samych userów, a nie adminów, którzy wchodzą codziennie (albo i parę razy dziennie) i sprawdzają te zapisy.
Aha, no i przychylę się do uwagi Kalani o tym, że z nowymi dobrze jest zaczynać na marginesie. Mnie samej zdarzało się pisać z nowymi na marginesie, im raczej wszystko jedno, czy są tam, czy na zwykłej fabule, a dla nas to jednak wygodniejsze z powodów, które wymieniła Kal.


Cyń, podoba mi się pomysł z wrzuceniem "wolnych avatarów". Mam mnóstwo obrobionych, zapisanych w psd Kiar i Simb sprzed lat; część z nich woła o pomstę do nieba, ale niektóre wyglądają całkiem przyzwoicie i nie widzę przeszkód, by obecni userzy mieliby z nich nie skorzystać. :) Można założyć temat, w którym osoby, które mają w zanadrzu trochę takich obróbek (choć nie wiem, czy jest ktoś poza nami) wrzuciłyby je w postach z dopiskiem, że jeśli ktoś by chciał, żeby zamieścić tam ich imię czy inny napis albo zmienić jakiś szczegół (np. kolor oczu), to niech pisze.
Widziałabym to tak:

Subforum w ABC: Gotowe avatary
tam dwa tematy:
1. Bank avatarów (Galeria? po prostu Avatary? Avatary do wzięcia?) <- dla mnie, Cyń i innych chętnych na wrzucenie swoich obróbek
2. Prośby <- dla userów, którym podoba się któryś av, ale chcieliby jeszcze napis/drobną zmianę

Trochę się to zbliży do Avatarni, ale nie do końca, bo będzie to strice nastawione na nowych i jednak będzie opierać się na gotowcach.


Co do dodania cieni - to też jest dobry pomysł, ale nie wydaje mi się, żeby wypalił. Większość nowych userów, którzy nie potrafią cieniować, zwykle nawet nie mają Gimpa czy PSa, więc nie otworzyliby tego pliku, żeby samemu się bawić. Nawet jeśli by się tacy znaleźli, to raczej byłyby to jednostki, dla których nie bardzo opłacałoby się cieniować ileś lineartów.


Aha, jeszcze co do tych "spotkań" - mogę zrobić ankietę na ten temat. Zobaczymy, czy jest jakiś termin, który pasowałby iluś osobom naraz, no i możemy spróbować to wprowadzić, nie ma nic do stracenia.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#12
27-05-2015, 17:07
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Cyń, tak bardzo popieram twoje zdanie na temat awatarów. Właśnie na tym polega problem - ktoś, kto zupełnie nie zajmuje się grafiką, że tak to ujmę, nie zrobi tego ładnie. I czuje się, jakby odstawał xd Dlatego zarówno generator lewków, jak i free awatary to dobry pomysł. Jak już się za to tak bierzemy, to może by tak zrobić temat w ABC, taki poradnik dotyczący avków? Jak na razie można by tam dać link do jakiegoś już istniejącego generatora xd

*Staty. Nigdy nie rozumiałam problemu z nich na tym forum. Ma się raptem trzy statystyki, określoną liczbę do wydania i warunek, np. u lwic min. 65 zręczności, o ile się nie mylę xd To chyba nie jest jakiś wielki problem zrobić proste działanie x-65 i wynik porozdzielać? Albo to po prostu ja nigdy nie przejmowałam się nimi tak bardzo. Jedyny problem to były dodatkowe punkty, które mogły tam wpaść, ale teraz mamy przecież generator od Ciebie, Enkaw. Wydaje mi się, że te 5 minut to naprawdę nie jest coś strasznego, a pomaga nieco, hm, wsiąknąć w forum. I według mnie ma związek z charakterem. Przecież lwica, która ma cel w życiu oklepać wszystkich naokoło przypakuje w siłę, a małomówny, nieśmiały lew raczej w spostrzegawczość, prawda? Poza tym, administracja zastanawiała się nad pewnym "czymś" (nie wiem, jak inaczej to określić xd) w rodzaju nowego systemu walk, a wtedy byłyby bardzo przydatne.

* przedszkole nie brzmi źle, choć pewnie więcej osób wolałaby od razu wejść na fabułę. Ale można to zrobić, najlepiej na marginesie. Nie blokowałoby to innych na fabule.

*Um, tak, spotkania mi się podobają. Brzmią trochę dziwnie, ale myślę, że by wypaliły. Jeśli chodzi o odpisy, to myślę, że największym problemem jest co innego. Część osób robi z postów małe cudeńka, długie i śliczne. Tylko po co? xd Nie będę absolutnie nikomu tego zabraniać, ale na forum raczej chodzi o szybki odpis, nawet taki na trzy zdania. Wtedy inni też by szybciej odpisywali, no. Ja np. często jak nie mam ochoty na ładne pisanie piszę coś byle by było i trochę głupio się czuję, widząc, że inni naprawdę się wysilili ._.

[ Dodano: 2015-05-27, 16:08 ]
Nie widziałam postu Fel :< Ale jestem za tym, co napisała :D
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Mirra
Samotnik
*

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Około 4 lat Liczba postów:216 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 40

#13
27-05-2015, 21:13
Prawa autorskie: lineart: Malaika4 (DA),color: teri006 (DA)

Moim zdaniem nie trzeba niczego zmieniać. Tak jak inni powyżej statystyki są bardzo ważne.
Co do przedszkola to inni mogliby się przez to zrazić. Jakoś tak nie podoba mi się ten pomysł aby selekcjonować czy ktoś nadaje się aby pisać na fabule z innymi. Pisząc normalnie z innymi może rozwinąć swoje posty. Sama z początku pisałam bardzo krótko i dopiero po dość sporym czasie się zaczęłam rozpisywać, a i tak nie za bardzo.
Tutaj się rozchodzi o to aby ktoś kto się loguje pozostał tutaj, a nie troszeczkę popisał i zniknął, a to nie zależy tylko od nas tylko od danej osoby.
Enkaw
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:4 Liczba postów:7 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 73
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#14
28-05-2015, 01:21
Prawa autorskie: Malaika4

Żeby nie cytować wszystkiego, odpowiedzi na najpopularniejsze "ale" i "mam pomysła":

* "Statystyki są w porządku bo tak" - a są. Stanowią jednak dodatkową barierę między nowymi graczami a fabułą - generator jest właśnie efektem polityki "wincyj graczy", ma na celu zniwelować efekt bariery. Gracze jakkolwiek zainteresowani statystykami z przyjemnością sobie je wyklikają, ci których one niezbyt obchodzą szybko przez nie przebrną.

* "Statysyki są w porządku bo generator" - to mocny argument. Mam tylko dwa kontrargumenty: po pierwsze, zniesienie kategorycznego obowiązku rozdzielenia statystyk usuwa sztuczną barierę która niczemu nie służy (obiektywnie dla typowego lwa-samotnika odchył od normy jednego stata może wynosić 35% więc nie jest to trywialne, ale rzadko kiedy przydatne). Po drugie, jeżeli komuś statystyki nie zwisają kompletnie, najprawdopodobniej po prostu je sobie "machnie" - bo to mniej niż pięc minut, tak więc postaci bez statystyk będą rzadkością. Kupujemy łatwiejszą rejestrację płacąc jednym procentem kosmitów bez "zrączki". Podsumowywując temat statów - nie widzę sensu by dalej naciskać, opór jest spory a zmiana nie jest krytyczna, w przeciwieństwie do pozostałych (wbrew pozorom są zaskakująco istotne).

* (dużo świetnych pomysłów związanych z avaratami) - rozwiązaniem które nie zje dużej ilości czasu jest właśnie zniesienie obowiązku. W międzyczasie można pracować nad różnymi koncepcjami dostarczania avatarów biednym i potrzebującym z pomocą jakiegoś "Art Caritas".

* "Przedszkole na margines" - margines to kombinacja fabuły, śmietnika i hyde parku. Ja bym tam w otchłań marginesu biednych nowych nie wyrzucał (póki nie nauczą się do czego margines służy i jakie są jego zalety). Optuję za kompromisem - osobny dział przeznaczony na "granicę", na zasadach marginesu ale z obowiązkiem pisania regulaminowego.

I kilka wybranych cytatów:

Cytat:Tutaj się rozchodzi o to aby ktoś kto się loguje pozostał tutaj, a nie troszeczkę popisał i zniknął, a to nie zależy tylko od nas tylko od danej osoby.

Nie "tylko" od nas, ale "również" od nas - więc zróbmy swoją część tej "roboty" - teraz nie mamy żadnego magnesu (pod pojęciem "magnes" nie ma całokształtu forum, magnes jest magnes, nie magnetyzm) i z "nie tylko od nas" zostaje "absolutnie nie od nas".

Cytat:Jakoś tak nie podoba mi się ten pomysł aby selekcjonować czy ktoś nadaje się aby pisać na fabule z innymi.

Przypominam - nie zmieniamy absolutnie niczego (nie licząc może założenia nowego tematu/działu) poza daniem użytkownikom którzy jeszcze nie mają prawa głosu (!) miejsca do gadania. Selekcja już występuje, i to o wiele "brutalniejsza", w tej materii nic się nie zmieni na gorsze.

Cytat:Pisząc normalnie z innymi może rozwinąć swoje posty.

Ja nie piszę na fabule bo nie ma przedszkola do zrobienia pierwszego kroku, nie mam tu kolegów, jestem nieśmiały i nie chcę się nikomu wpieprzać w cokolwiek by tam sobie nie robił na fabule :D I zapewniam że takich jak ja jest armia - zapewne niejeden batalion przeszedł koło KL przez te wszystkie lata i poszedł dalej, nie zostawiając po sobie widocznych śladów. KL opowiada historię, wskazanie miejsca w którym można zacząć ją pisać jest... wskazane. Najtrudniejszy jest pierwszy krok, specyfika KLa załatwi wszystkie kolejne.

Cytat:Poza tym, administracja zastanawiała się nad pewnym "czymś" (nie wiem, jak inaczej to określić xd) w rodzaju nowego systemu walk, a wtedy byłyby bardzo przydatne.

Też się zastanawiałem. Szybkie przemyślenia:

* System "dobra mechanika" - staty są BARDZO potrzebne, rola MG może być ograniczona do niezbędnego minimum, w wielu przypadkach można go całkowicie wykluczyć, ale wszystko staje się cholernie mechaniczne i nieRPGowe - zakres możliwości gracza zostaje mocno ograniczony do mechaniki.
* System "dobra mechanika i dobry MG" - w jakkolwiek sensownym "wolnym" systemie MG musiałby siedzieć i niańczyć każdego z osobna. Na dłuższą mete - nikt MG nie płaci a i reklamy należą do AAF - ma to sens tylko przy rzadkich eventach typu pojedynki, areny i tym podobne.
* System "na cholere mi mechanika" - staty są "wskazówkami", jeżeli coś się dzieje, czasem przybiega MG i decyduje o pewnych rzeczach.

Aktualnie siedzimy na "na cholere mi mechanika". Niestety nie wydaje mi się by cokolwiek innego miało sens, chyba że hybryda - gracze którzy postanowili spuścić sobie łomot mogą w pełni grać na mechance lub zdecydować się na "pomoc" MG, w zależności od preferencji.

Cytat:mało kto by korzystał z tej opcji, bo większość userów jest akceptowana szybko, a jeśli coś się przedłuża, to z winy samych userów, a nie adminów, którzy wchodzą codziennie

W jakimś stopniu korzystaliby wszyscy bo istniałby obowiązek napisania conajmniej jednego posta fabularnego w przedszkolu. Tak, to wygląda jak sztuczna bariera, ale jest mostem - nikogo kto jest zainteresowany fabułą nie zaboli dupa od "wejścia" na tereny PBFa w określonym miejscu, a poprzez nakaz wkładamy graczowi w ręce furtkę do natychmiastowego wykorzystania zaraz po akcepcie. I nie szkodzi że mógłby ją sobie zrobić sam gdziekolwiek gdyby się przełamał - ma ją dostać z miejsca.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#15
28-05-2015, 17:42
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

* Statystyki.
A gdyby wprowadzić zasadę o treści:
"Jeśli użytkownik po tygodniu od wysłania zapisu nie uzupełni statystyk, administracja zastrzega sobie prawo do wpisania postaci losowych statystyk."
Wtedy użytkownik mógłby zrezygnować z wpisania statystyk, ale w takim przypadku wpisujemy mu jakieś uśrednione wartości.

* Avatary.
Zrobimy galerię do wolnego użytku, a później generator.
Na teraz mogę się zgodzić na to, żeby avatar zastępowały dwa zdania opisu albo link w podpisie (bo to, że może być obrazek w podpisie, to jest dla mnie oczywiste).

* Przedszkole.
Podobnie jak Inn czy Sami, ja też zawsze chciałam zaczynać od razu grać na fabule (a powiem wam, że Inn do dusz towarzystwa nie należy). To jest internet, tu nawet najbardziej nieśmiałe osoby są w stanie się przełamać. Ludzie rejestrują się na tym forum, żeby pisać z innymi. Gdy nie mają z kim pisać, to zazwyczaj odzywają się na sb.
Poza tym, często jest im podsyłany ten temat: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=418 Tutaj użytkownicy mogą napisać "hej, jestem w takim a takim fabularnym temacie, możesz do mnie wpaść" - nowy może więc zarówno sam napisać ogłoszenie, jak i wejść do kogoś, kto wcześniej się ogłosił.
Możemy go bardziej wyeksponować - może odnośnik w ogłoszeniach? Na pewno też można go wrzucić do Poradnika dla nowych (ten temat z kolei jest w ABC i wydaje mi się, że nietrudno do niego dotrzeć).
Wydaje mi się, że to jest dostateczna furtka dla nowych, no i wrzuca ich od razu w naszą fabułę, na czym większości zależy.

* System.
Mamy rozpisany system walk, oparty głównie na kostkach i statystykach. Poza tym drobnym wyjątkiem, to forum raczej nie potrzebuje rozbudowanej mechaniki. Większość osób przychodzi tu dla fabuły, a nie dla expienia i jestem zdania, że tak to powinno pozostać.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości