♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

14-04-2016, 21:27
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

Jeśli atak będzie szybki i wcelowany to nie zdążą zareagować. Bo jesli ZZ nikt nei poinformuje na czas t oni sobie mogą. Aczkolwiek obawiam się tego, ze zaatakujemy i nagła siła teleportacji itp. zadziała xp.

Jak zabierzmy tereny to będzie już jawne <bardziej xD>, co planujemy więc BJ będzie mgło sie przygotować.

Anubis nie jest zbyt aktywny i wplątując go spiszemy się an straty bo nim do czegoś dojdzie tamci sie zbiorą.

Aczkowliek Jesli Kami dołączy to juz siła, do tego może Oti i Shy. Chikja nie będzie już jedną z BJ niedługo a reszta aktywna śrendio Is jest na Lz to skąd miałby dowiedziec sie o ataku? Boje się że tutaj, na klu, zadział wiedza poza fabuły i nagle dziwnych okolicznościach zlecą się ludzie.

Ogólnei najlepiej zabić Vult i Zefira bo tylko oni coś liczą w stadzie. Wonsze szcze mam gdzieś xD Vul rzadzi a potencjalnym następcom mógłby byc zefir. Ten jednak jest dość mono podatny n wpływy. Małap mało aktywna.

Tutaj jak tam ustalimy co i jak mozna przeskokz robić o X czas wtedy każdy będzie straszy, bo postarzanie wspólne wchodzi w grę.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

14-04-2016, 21:28
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

Jak pisałem, tak i dalej pisać będę, a mianowicie:

modernizacja stada >> podboje

Każdy, kto grał w Medieval'a II TW wie, że silne państwo podbija świat, a słabe i zdezorganizowane zawsze maleje w większym przedziale czasu.
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

14-04-2016, 21:31
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

Facet wszystko tyczy się tego jak ogarniemy nie juz już. To oczywiste. Jednak plan mozna jakiś robić aby po ogarnięciu stada nie marnować dodatkowo czasu.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

14-04-2016, 21:40
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

Marnowaniem czasu są demokratyczne debaty xD

Produkt powinien być gotowy na konsumentów i modernizowany do ich potrzeb, gdy większość zgłasza obiekcje. Natomiast tu stoimy już chyba dwa tygodnie z głupią modernizacją "karty stada" i to jeszcze na etapie czysto teoretycznej dywagacji, a nie fabularnego wdrożenia.

"Dajcie politykom rządzić, a przez lata będą was okradać nie robiąc nic." - taki cytat polityczny, dlatego uważam, że akt postanowienia w sprawie wyboru czysto teoretycznej "karty stada" powinien się dokonać max do niedzieli.
Inaczej dywagacje o przyszłości to i tak puszczanie latawców na wietrze.
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

14-04-2016, 22:20
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

http://1drv.ms/1W01hEo

oto powyżej link do exel'a online mojego autorstwa na podstawie przedstawionych tu pomysłów.
Na Boga wybierzmy poszczególne kafelki, potem tylko się to doszlifuje i będzie wszystko załatwione.

Ja oczywiście jestem w każdym ciągu [1...n] za opcją A, ale to wasz wybór.
Może być 1A, 2B, 3A ... tylko proszę. Just do something!
Belial
Płomień
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:młody dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:1,310 Dołączył:Lut 2015

STATYSTYKI Życie: 87
Siła: 86
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 185

15-04-2016, 00:37
Prawa autorskie: Kiu
Tytuł pozafabularny: Łowca serc

Właściwie też jestem za wszystkim co jest w rozwiązaniu A

Jedynie trzeba uściślić ten cały kodex. Spisać to u nas w SS i sprawa byłaby załatwiona, chyba ze ktoś ma jakiś sprzeciw lub coś innego do dodania.
Kivuli
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:13 miesięcy Liczba postów:166 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 45
Zręczność: 39
Spostrzegawczość: 36
Doświadczenie: 19

15-04-2016, 00:47
Prawa autorskie: Chotara || Ravi

Również popieram rozwiązanie A
[Obrazek: 4hL9asz.png]

While I'm here I wanna live my life for what it's worth

Little bit of sunshine
Little bit of rain


Głos Kivuliego
Belial
Płomień
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:młody dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:1,310 Dołączył:Lut 2015

STATYSTYKI Życie: 87
Siła: 86
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 185

15-04-2016, 09:21
Prawa autorskie: Kiu
Tytuł pozafabularny: Łowca serc

Ustalmy więc wstępnie że opcja A Ustalmy więc kolejne rzeczy, jesli coś najwyżej wrócimy do tego.

Chciałbym poruszyć sprawę treningów.
Jeśli ustalimy już ten cały kodeks to lwiątka i nowi w stadzie muszą przejść test "dorosłości" DLa lwiątek będzie to test siłowy, sprawnościowy i test wiedzy. Kilka pytań i test siłowy z elementem myślenia... Pamiętam jak w Pz kiedyś to było i było to przyjemne dla zdającego. Podam może przykład.
Egzaminator łapał małego ptaka przygniatał łapą, pod drugą łapą miał gniazdo tego ptaka z młodymi. Wtedy mówił że młody ma jedną tylko opcję, ratował ptaka który może nadal znosić jaja lub uratować młode. To bhyła próba i siły, zręczności ale i wybór jakiego młody musiał dokonać na na koniec wytłumaczyć dlaczego taki był jego wybór.
Oczywiście to tylko mój luźny pomysł.

Dalej.

Kolejnym etapem (może być to dość szybko) jest trening na bandytę, czy jak nazwiemy kolejną rangę po adepcie.
Tu całkiem podobnie, trzeba wykazać sie wiedzą, egzaminator może zapytać o obecną sytuację stada lub o jakieś wydarzenie ważne dla stada i je opisać, a nawet mogą oboje o tym porozmawiać. Później chwila walki.

Reszta rang będzie miała myślę mniej walki a więcej pytań, chociaż już egzaminator zadecyduje co i jak.

Na koniec dodam że lwiątka mogą śmiało ćwiczyć i trenować z egzaminatorami. Tak jak mówi Kiu, że trzeba najpierw komuś wiedzę przekazać a później z niej odpytywać. Więc lwiątka i nowi oczywiście naukę muszą przejść. Oczywiście ważne by obie strony się dogadywały, czy chcecie to załatwić szybko czy chcecie sobie z tego zrobić większy wątek. Yolo.

Wszystko będzie w SS najpierw awans zaproponowany przez kogoś, to znaczy... Daję przykład.

Kiu może zaproponować awans dla Kivuliego, opisując dlaczego tak uważa. i na kogo ten ma awansować, bo nie wykluczam awansu o dwa stopnie jeśli będzie jakaś wyjątkowa sytuacja. ALE sam Kivuli tez może siebie tam wpisać i stwierdzić "chcę awansu bo..."
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

15-04-2016, 10:37
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie moze byc tyle rang. 5 tylko z tego co wiem.

Co do awansów itp. uważam, ze spo, można sie wykazać oraz powód do wykazywania się.

Co do opcji mi wsio ryba.
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

15-04-2016, 11:47
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

Dogadałem z Felką szczegóły.
Coś naskrobię to wstawię i yep Myr-Kiu xD opcja z tyloma rangami co w opcji A byłaby fajna przy założeniu 20+, a jesteśmy 10 pod kreską.

Pokombinuję, pokombinuję i coś wstawię.
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

15-04-2016, 12:50
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

Dobra jest coś takiego --> https://onedrive.live.com/view.aspx?resi...drnnuIHMD4

(link kopiujemy cały, bo przy kliknięciu się nie otwiera dokument bo gubi końcówkę adresu)

Link trochę długi ale nie chciał być krótszy. Jest to oczywiście exel z pakietu office online i nie ma się co bać w jego otwieraniu.
Wszelkie sugestie i zmiany mile widziane; nie wiem też, czy nie ma tam ortów bo lubią mi się wkradać jak piszę bez autokorekty.
Frigg
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:3 lata. Znamiona:0/0 Liczba postów:372 Dołączył:Sie 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 19

16-04-2016, 18:32
Prawa autorskie: Ragous

Teraz ja się co nieco wypowiem, bo zamuliłam.

Podoba mi się wszystko w opcji A. Jednakże wartości z opcji B pasują mi bardziej, bo uważam, że nie wykluczają się z kodeksem, a wręcz dopełniają całokształt stada.

Z tymi rangami to rzeczywiście jest ich sporo, ale przy większej liczbie członków będzie można o tym pomyśleć… Przypadły mi do gustu ich nazwy.

Co do ostatniego linku. Wszystko cacy, ładnie i w ogóle. Nie mam nic do dodania. Kodeks przejrzysty i konkretny. Fajnie, że zdecydowaliście się na tą radę. Będziemy oryginalni xD
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

16-04-2016, 20:24
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

To sprostowanie wcześniejszych dokumentów w jednym miejscu.

I Opis stada

Mroczne ostępy ziemi niczyjej. Mrok i pustka świata, który ze wszystkich sił pragnie wykrzesać z siebie promień światła. Dwa małe kamyki trą o siebie w błaganiu o iskrę. Gdy na zeschłe gałązki, spoczywające na kamiennej posadce spadają pierwsze skry, masywna czarna łapa opada na konstrukt. Wszystko się rozsypuje w proch.

To ziemia niczyja, a przynajmniej tak było kiedyś. Teraz rządzi tu ciemność i mrok. Ponura atmosfera szczątków dawnego świata. Pozbawiona wszelkiego koloru i szczęścia. Każdy kto przekracza granice i dostrzega w świetle poranka masyw skalny, zmierza w kierunku wiecznego półcienia. Pomimo światła dnia jest tu zawsze ciemniej, bo promienie słońca czują, że nie są tu mile widziane. Tak jak i TY przybyszu.

Odwaga lub desperacja. Dwa tak bliskie sobie słowa malują obraz gości i solicytatorów, jacy udają się w te strony. Każdy zostanie osądzony i poddany próbie woli. Tam gdzie gaśnie wszelkie światło, gaśnie też i wszelka nadzieja.

Wybieraj póki możesz...wejdź lub uciekaj, zanim cię ktoś zauważy.


II Zasady

-Kodeks stanowi tu wszelkie prawo.
-Od władcy po lwiątko, każdy jest zobowiązany do przestrzegania kodeksu.
-Kodeks ustalany jest przez Radę Trzech, w której skład wchodzi Suweren i dwa lwy wybrane ze stada.
-Kodeks wymaga godnego reprezentowania swojego stada i pracy na jego korzyść.
-Kodeks skazuje na banicję każdego kto zdradził swoje stado lub w znacznym stopniu działał na jego niekorzyść.
-Kodeks nakazuje zabić banitę jeśli ponownie stanie na ziemiach Cieniowiska.
-Kodeks nakazuje roztropne działanie w boju i polityce, ażeby zawsze wyjść z twarzą z konfliktu.
-Kodeks nakazuje uhonorowanie każdego kto w znacznym stopniu przyczynił się dla dobra stada.
-Kodeks nakazuje honorowanie zasług tych, którzy polegli w jego obronie.
-Na straży wykonywania postanowień kodeksu stoi Rada Trzech.

III Rangi

*Na czele Stada, jako główny reprezentant Rady Trzech stoi Suweren, podejmujący wszystkie kluczowe decyzje i rozstrzygający wszelkie spory.
*W hierarchii ważności następnie stoją dwa lwy wchodzące w skład Rady Trzech, które są wybierane i bez względu na swoją rangę mają prawo zwierzchnie nad resztą stada, a podlegają Suwerenowi.
*Elitarną jednostką Cieniowiska są przedstawiciele najwyższego kunsztu wojennego i politycznego – Widmo.
*Morderca to ranga nadawana każdemu lwu, który zasłużył się dla stada i wykazuje dużą lojalność wobec Rady Trzech i postanowień Kodeksu.
*Bandyta to podstawowa ranga stada, którą noszą wszyscy pełnoprawni członkowie.
*Adept to nowicjusz, który został przyjęty do stada i musi udowodnić swoją przydatność i lojalność.

IV Członkostwo

Aby uzyskać rangę Adepta należy poprosić o to Suwerena.
Każdy członek stada ma obowiązek doprowadzić solicytatora przed oblicze, któregoś z członków Rady Trzech, gdy ten nie wykazuje wrogich zamiarów.

---------------------------

Ogólnie załatwiłem też grafika[przyjaciółka] która by nam zrobiła szatę graficzną do tematu rekrutacji, bo jednak w obecnych czasach człowiek kupuje wzrokiem, a dopiero potem czyta.
Kiu
Konto zawieszone

Gatunek:krokuta cętkowana Płeć:Samica Wiek:5,3 lat (dorosła) Liczba postów:752 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 67
Spostrzegawczość: 51
Doświadczenie: 30

16-04-2016, 22:52
Prawa autorskie: lineart BlackNemera- podpis'/ awek -Trollberserker
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja bym jednak odeszła od tej rangi morderca i dała coś inneg. Reszta myślę, że spoko
[Obrazek: secret_santa_2017</em>kiu_by_nukotek-dbx812q.png]

 Głos *To mi w duszy graj

Nie ma tak dobrego mistrza, który nie trafiłby na lepszego od siebie
Mogu
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:6 lat Liczba postów:158 Dołączył:Sty 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 58
Spostrzegawczość: 78
Doświadczenie: 38

17-04-2016, 00:48
Prawa autorskie: Kalenka, Frigg, tło: VityaR83
Tytuł pozafabularny: Skryba

Ja jestem otwarty na wszelkie propozycje xD bo mi Morderca też dziwnie wygląda, tylko mam pustą głowę czym to zastąpić.

Może watażka XD


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości