♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#16
05-06-2015, 03:57
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

te człony przywodzą mi na myśl takie mistyczne rytuały, możne takie jak widać było w Mój brat niedźwiedź? xd no wiecie, dajmy na to, młodzi mają rok, muszą zdać jakiś egzamin typu drobne polowanie w grupie, potem byłaby taka jakby uroczystość stadna, nadawanie przydomków - coś jak wchodzenie w dorosłość i z tej okazji nadawany byłby tytuł, to by się po prostu wliczało w zwyczaje stada

poza tym fajne te opisy, sądzę, że w tej grocie nietoperzy mogłaby być siedziba medyka - właśnie kwestię medyka też trzeba rozwiązać ;p
no i trochę brakuje tutaj trawiastych terenów, gdzie nasze lwice będą mogły polować.

co do nazwy, "Banda Ghaliba" to robocza nazwa, która pasuje do charakteru stada, gdyby wymyślić nową nazwę to też musi jakoś mieć swój charakter np można by się nazwać jakimś "Klanem"
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Kaaivy
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:4 lata Liczba postów:121 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 83
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 25

#17
06-06-2015, 02:08
Prawa autorskie: Lineart: Malaika4; Kolory: Inn.

Możee "Klan Cienia" albo "Klan Mrocznych Dusz" - coś w ten deseń? >]

Te przydomki są naprawdę spoko i osobiście uważam je za świetny pomysł. Każdy miałby własny, adekwatny do swojej osoby.

Grota Nietoperzy - może być także i grotą medyka, moim zdaniem to całkiem fajny pomysł.

Co do terenów trawiastych - w zasadzie ta banda kojarzy mi się głównie z takimi ciemnymi, mrocznymi klimatami. Ale zgodzę się z tym, że przynajmniej jeden teren powinien być dostatni w roślinność. To może:

Sekretny Krąg
Jest to obszerna sawanna porośnięta bujną, wysoką trawą. Otaczają ją stosunkowo młode drzewa baobabów, ustawione w nienaturalnie jednolitym kręgu. Tworzy to niezwykle tajemniczą aurę, przez co wiele już legend krąży na temat tego miejsca. Stworzyła je natura, czy może... ktoś inny?

Dość ubogi opis, ale coś takiego chyba wystarczy? =P Jakby co, to mogę jeszcze coś wymyślić.
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#18
07-06-2015, 14:33
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

już prędzej ten "Klan cienia", "Klan mrocznych dusz" brzmi trochę sztampowo ;p

także mamy:
- rangi:
przywódca - herszt
przywódczyni - hersztowa
zastępca herszta lub prawa łapa
tropiciel - cień
wojownik - bandyta
adept - banita
- moderatorów:
Mirra
Kaaivy
- opisy terenów
- znamię stadne

nie mamy:
- opisu stada
- loga

aha, i musimy ustalić komu jaką rangę przydzielić, wnoszę też, że skoro Ghalib miałby herszta to Mirra powinna mieć hersztową lub zastępcę - bo razem wyszła z inicjatywą nowego stada
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Belial
Płomień
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:młody dorosły Tytuł fabularny:Mentor Liczba postów:1,310 Dołączył:Lut 2015

STATYSTYKI Życie: 87
Siła: 86
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 185

#19
07-06-2015, 19:23
Prawa autorskie: Kiu
Tytuł pozafabularny: Łowca serc

Ja zrobię logo. Zostawcie to dla mnie. Ogarnę to za parę dni
Mirra
Samotnik
*

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Około 4 lat Liczba postów:216 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 40

#20
08-06-2015, 15:26
Prawa autorskie: lineart: Malaika4 (DA),color: teri006 (DA)

Ja chcę Hersztową ;P Opisy terenów są świetne :) Opis stada: postaram się nad tym popracować.
Klan Cienia bardzo mi się podoba :)
Kiburi
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:116 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 95
Siła: 81
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 5

#21
10-06-2015, 17:06
Prawa autorskie: Lineart Ghaliba <3, tło: Fjutsup

Jakbyście nie mogli po prostu zgarnąć Szarych Ziem i zrobić z nich użytek. Jak dla mnie tworzenie nowych terenów to pomysł jak z koziej dupy trąbka.
Po za tym uważam, że "hersztowa" brzmi dziwnie. Tego to się chyba nawet nie odmienia.
Co do nazwy. Pociągnąłbym to w bardziej literackim kierunku i zamiast "Stada z" "Stada czegoś tam" "Klanu jakiegoś" "Zgromadzenia skądś tam" nazwałbym to nasze skupisko (tudzież przypadkową gromadą) ogólnie Cieniowiskiem, Pogorzeliskiem, Czarnoziemem etc i wtedy każdy z członków tytułowałby się np. lwem z cieniowiska. I zamiast pisania "do jakiego stada należysz?" "Do klanu cienia" mówiłoby się "jestem lwem z cieniowiska" "należę do Cieniowiska". Brzmiałoby mrocznie, nie byłoby nudne i wprowadzałoby nutkę tajemniczości, bo któż to by wiedział czym jest Cieniowisko, jedynie znałby charakter po poznanych członkach. Bardzo nieprzyjemny charakter.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#22
13-06-2015, 11:33
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Hej, ja tu tylko tak kontrolnie. :)

1. Nie róbcie loga stada. Tzn. możecie sobie zrobić logo do opisu w jakiej tam formie chcecie (np. ZZ ma w opisie logo z łebkami), ale logo na stronie głównej ma być w takiej formie jak pozostałe. Ja mam ten plik w psd i najchętniej widziałabym to tak, że wy mi podeślecie obrazek (najlepiej screen z TLK, ew. może być też rysowany w podobnym stylu legalny obrazek kogoś z dA, ale z tym to chyba ciężko będzie), a ja dodam napis.

2. Moderatorami z reguły powinni być przywódcy + może być jedna dodatkowa osoba, ale przywódcy na pewno.

3. Do znamienia potrzebny jest też obrazek. Może być w takiej formie jak przy ZZ i SK (4 stadia), a może być jeden wzór (jak przy LZ).

4. Nie bronię wam nazywać się Klanem Cienia, ale części userów (zwłaszcza tych starszych) zapewne będzie się to kojarzyć z dawnym Stadem Cienistej Ziemi, na których wołało się Cieniści. Ogólnie - może być, tylko ostrzegam, że będzie to postrzegane za mało oryginalne, zwłaszcza że na 90% for o wilkach jest/był Klan Cienia. ;P
Za to Cieniowisko brzmi cudnie. :)

5. Chyba najważniejsze - tereny. Tak jak pisze Kiburi, lepiej, żebyście wzięli już istniejące tereny. Przy każdym nowym stadzie obowiązuje niepisana zasada, że dobrze jest zgarnąć 2-3 tereny istniejące + można sobie dorobić jeden nowy (czyli w sumie możecie mieć na start 3-4 tereny; 3 jest optymalnie, a potem byście mogli jeszcze coś zdobyć dodatkowo, ale 4 też mogą być). Wydaje mi się, że Szare Ziemie pasowałyby do charakteru waszego stada. Też weźcie pod uwagę, że muszę was gdzieś wcisnąć na mapkę: http://orig05.deviantart.net/f303/f/2015...8vpz4b.png Jakbyście wzięli np. Skałę Sherkhana (możecie sobie zmienić nazwę skały), Wulkan i ew. Bagna albo Wąwóz, to mogę wam jeszcze tam w kącie dorobić jakiś teren, jeśli bardzo chcecie (np. to Wzgórze Wiatru, a przy nim możecie zrobić temat Sekretny Krąg).
Aha, i na pewno nie ma sensu tworzenia odrębnego terenu na Grotę Nietoperzy - grota jest jedną małą lokacją, to spokojnie może być teren przypisany np. do Wulkanu. Zgliszcza też możecie sobie założyć przy Wulkanie albo Skale.
Jak już zdecydujecie się na tereny, to też trzeba będzie poszukać screenów z TLK na obrazki (zawsze można coś poprzekolorowywać na szaro gdyby ciężko wam było znaleźć pasujące).

Chyba tyle. Powodzenia. ;)

PS Z tymi kocimi klanami to Kiburi mówi o Wojownikach Erin Hunter. Mamy w bannerach forum na ich podstawie, możecie sobie zerknąć, jak to tam wygląda.
Kaaivy
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:4 lata Liczba postów:121 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 83
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 25

#23
13-06-2015, 13:18
Prawa autorskie: Lineart: Malaika4; Kolory: Inn.

Mi się bardzo podoba nazwa "Cieniowisko" ^^ Nazwijmy się tak! :P

I chyba faktycznie lepiej byłoby sobie przejąć jakieś istniejące tereny. Szare Ziemie to całkiem dobry pomysł, moim zdaniem są idealne. Jeśli będzie taka potrzeba, to możemy też dodać jakiś nowy, tak jak mówi Fel. Nie mam nic przeciwko! :3
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#24
14-06-2015, 02:57
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Tak, też uważam, że "Cieniowisko" brzmi fantastycznie. Dzięki tej nazwie unikniemy tych słówek właśnie oklepanych "stado czegoś tam" albo "klan czegoś tam". Biere te nazwę.
No i wiem, że "hersztowa" brzmi trochę śmiesznie, ale w sumie takie określenie padłoby na "żonę" herszta. Bo inaczej, nie wiem jak ją nazwać? Szefową? xDD

Łe, dobra, jak nie musimy tworzyć nowych terenów (bo nie wiem czemu wkręciło mi się za pierwszym razem, że nie możemy wziąć wolnych ziem:v ), to proponowałabym poza Szarymi Ziemiami zagarnąć Mroczne Groty. Biorąc pod uwagę wielkość naszego stadka, te tereny nam by wystarczyły na razie. A jeśli chodzi o to, gdzie na mapie umieścić Norę, to wydaje mi się, że widzę tam takie bezimienne groty między skałą Sherkhana a Mrocznymi Grotami, można by tam wcisnąć Norę.

co do moderatorów, to skoro muszą być przywódcy to mogę być modem i chyba Mirra się pierwsza zgłosiła?
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#25
14-06-2015, 16:56
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Ale ja wam nie "dam" całych Szary Ziem, tam jest za dużo subfor które są odrębnie zaznaczone na mapce. Kiedyś Szare Ziemie to były tereny jednego stada i całe były rozwalone na kilka for. Jeśli mielibyście je przejąć, to, tak jak mówię, powinniście mieć łącznie 3-4 tereny (czyli nie: Szare Ziemie, Mroczne Groty i cośtam, tylko np.: Skała Sherkhana, Wulkan, Mroczne Groty + Nora jako subforum do Mrocznych Grot).
Możecie to też jakoś inaczej ułożyć, np. Rzeka Fuego + Skała jako subforum, Wulkan, Mroczne Groty + Nora, ew. cośtam jeszcze. I wtedy dorobi się odrębne obrazki dla tych terenów (tylko dla for, dla subfor już nie).

Mam nadzieję, że wiecie, co mam na myśli. ^^' W każdym razie - pomyślcie, jakie tereny chcecie i w jaki sposób do siebie podpięte, tylko żeby to miało ręce i nogi.


I tak, można by tamte bezimienne groty na mapce podpisać jako Nora.
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#26
14-06-2015, 18:13
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Wydaje mi się, że najlepiej więc byłoby wziąć:
- Skałę Sherkhana
- Rzekę Fuego z subforum Nory na przykład
- Wulkan

No to zastanówcie się jeszcze xd
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Diara
Konto zawieszone

Gatunek:Lew. Płeć:Samica Wiek:3l & 9 mies. Liczba postów:54 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 74
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 10

#27
14-06-2015, 22:23
Prawa autorskie: CherryCx (ja)

Nie będę dopisywać się do rozmowy o terenach, bo generalnie zostawiam to wam, ale możnaby dodać nam też coś, hm... no nie wiem, bardziej żyznego, jakieś jedno miejsce urodzajne, z dodatkową mgiełką.
A co do tego Cieniowiska... domyślam się, że za moje słowa nikt tego nie zmieni, aczkolwiek brzmi to trochę oklepanie. Ja bym już nas prędzej nazwała Cieniami, albo Mgielnymi, no ale nie będę tego podważać xd.

No i przepraszam was bardzo za moją nieaktywność, ostatnimi czasy jestem do niczego. Mogę się godzinami zbierać na posta i lipa, a jak już mam chęci to albo pryśnie, albo coś wypada, przez co blokuję i pogrążam swoją postać ;__;.
Mirra
Samotnik
*

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:Około 4 lat Liczba postów:216 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 40

#28
15-06-2015, 21:16
Prawa autorskie: lineart: Malaika4 (DA),color: teri006 (DA)

Rzeka Fuego tam możemy zrobić nowy temat z terenem obrośniętym bardziej trawą gdzie znajduje się zwierzyna. Jestem za terenami takimi jak Ghalib.
Mgielni ciekawa nazwa ale mgła raczej nie pasuje do naszego stada.
Jako druga przywódczyni i moderator. Mogło i by być Szefowa ale to brzmi trochę tandetnie. Może dla przywódczynie niech będzie po prostu też Herszt. Nie musi się odmieniać.
Ghalib
Zmora | Płomień
*

Gatunek:lew tsavo Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:906 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 90
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 66
Doświadczenie: 26

#29
25-06-2015, 04:09
Prawa autorskie: moje~
Tytuł pozafabularny: Artysta roku

Słuchajcie, tak się zastanawiam czy naszym znakiem rozpoznawczym nie mogłyby być wplecione w futro ptasie pióra? ;p w jakiś sposób byśmy przylepiali naszym lwom do futra pióra różnych ptaków. Co wy na to?
|MUZYKA| | PIOSENKA | |CAŁE CIAŁO| |GŁOS| |KSZTAŁT DEMONA|
[Obrazek: zalubinypasek_by_owlyblue-dbkpf1p.png]
Nigdy nie chciałem żyć jak wy
Jak wyjeżdżałem wyły psy
Dusze oddałem za sławę i pieniądze blichtr
No blichtr 





Kiburi
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młody dorosły Liczba postów:116 Dołączył:Kwi 2015

STATYSTYKI Życie: 95
Siła: 81
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 5

#30
25-06-2015, 20:56
Prawa autorskie: Lineart Ghaliba <3, tło: Fjutsup

Byłbym bardziej za wisiorkiem niż piórkami. No wiesz, musiałyby być ciemne, bo byłby za duży kontrast względem sierści co odbijałoby się... a bo ja wiem, na wizerunku? Polowaniach? Skoro mamy być jednolici, to fajnie jakby tak zostało. A taki wisiorek z np. zębem zwierzęcia, które się pierwsze ubiło. Czy coś. Tak symbolicznie. Myślę, że dałoby się jakoś dogadać, by Rafiki coś takiego wykonywał. Jak chcesz być kimś w stadzie, to musisz sobie taki u niego wyrobić, jak cię stać itd. to wiadomo, że się nadaje bo się stara.

Tak bym to widział.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości