♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Yasumu
Duch
*

Gatunek:Lew Berberyjski Płeć:Samica Wiek:Trup :v Liczba postów:266 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 63
Doświadczenie: 10

#1
14-05-2016, 11:26
Prawa autorskie: Levis/Lioden

Otóż naszła mnie myśl o stworzeniu czegoś takiego jak bank stada, gdzie członkowie mogą wrzucać do niego pewna pulę opali. Spytacie po cóż?
Poza tak zwanym 'Socjalnym' znaczeniem czegoś takiego nie miałoby to żadnej innej funkcji, ALE właśnie w tym momencie przychodzi mi na myśl taki motyw:

Npc które może posiadać stado, łącznik- posłaniec, oraz ktoś od robienia rzeczy wymagających zdolności manualnych, znamiona, wisiory- crafter (Znajdźcie mi lepsze słowo w polskim jezyku |D) etc.
Jest Hekima, jest jakiś kolo którego można wynająć powiecie (Nie wiedziałam nawet xD). Ano fakt jest, ale czemu nie dać więcej opcji- dla stad właśnie, żeby jak zwykle było więcej opcji? Bo nikt nie będzie korzystał- akurat ten argument wyjdzie w praniu. (I szczerze nigdy nie uznawałam tego za pełnowartościowy argument.)

Mamy zwierzęcych towarzyszy, podczepiłabym to pod ten dział. Byłby to 'towarzysz' stada, wykupowany za odpowiednia sumę opali, na określony czas.

Jako że jest to coś nowego jeśli chodzi o funkcjonowanie i niektóre stada mogą nie mieć lekko z opalami, pierwsze takie stworki byłby przyznane za darmo, na pół roku?
Stada same opracowują czym jest łącznik, crafter- adekwatnie do funkcji oczywiście.
[Obrazek: evil_kopia_by_koseki_leonheart-dao14lh.png] 
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#2
14-05-2016, 13:13
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

A będę mógł wprowadzać inflację i cykle koniunkturalne, jeśli bank zacznie pożyczać opale po sztucznie zaniżonej stopie procentowej? XD Zawsze chciałem być niewidzialną ręką rynku :|

A tak serio, to najemnicy mogą być dobrym pomysłem. Tylko powiedz mi, Ty to widzisz tak, że będzie jakiś skarbiec królewski i będziesz pobierać od członków stada dziesięcinę, czy jak? XD
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#3
14-05-2016, 13:35
Prawa autorskie: ja-Dirke

Ogólnie brzmi fajnie, takie składki byłby dobre na zakupienie ziół dla stada <kiedyś coś wspominano, ze będą niektóre sprzedawane> do tego można zawsze za takie kamole stadne fundować jakieś te protezy <Vult czy Iris>

Co do posłańca u nas jest nim Aksu i nie robi tego za kasę xp
crafter, rzemieślnik?
Ciri
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:9 miesięcy Liczba postów:15 Dołączył:Mar 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 28
Zręczność: 33
Spostrzegawczość: 29

#4
14-05-2016, 14:33
Prawa autorskie: Design - poprzedni właściciel || lineart - Seffiron || Sygna - Malaika4 || Refka - MafumaTheLion

Co do pomysłu jestem neutralnie nastawiona. Tylko jedno mi się nie podoba.

Cytat:Jako że jest to coś nowego jeśli chodzi o funkcjonowanie i niektóre stada mogą nie mieć lekko z opalami, pierwsze takie stworki byłby przyznane za darmo, na pół roku?


Jeśli wchodzi coś ciekawego, to stado/dany osobnik, powinien na to zapracować, a nie, że nie ma surowców więc będzie za darmo. Poza tym pół roku to bardzo długi czas.
Nie ułatwiajmy rozgrywki aż tak bardzo. Niech nasze postacie mają jakieś cele, do których będą dążyć. Dzięki temu rozgrywka będzie ciekawsza i dłuższa.
[Obrazek: ciri_by_malaika4-dazvlcv.png]
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#5
16-05-2016, 15:11
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Ale jak byś widziała tych NPCów? Miałby ich prowadzić user ze stada czy MG? Bo jeśli user, to co z niego NPC, a jeśli MG, to pytaj Ate i Sadie, czy będzie im się chciało. ;d

A sam skarbiec okej, tylko zastanawiają mnie te same kwestie co Fuko.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#6
10-09-2016, 16:48
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Nah raczej widzę to tak, że członkowie dobrowolnie będą wkładać cześć swoich opali do banku ogólnego stada. Nikogo przecież nie zmuszę żeby oddał swoje opale, ale czy ie jest to doskonały sposób na wkład w życie stada? Jest można nawet wyznaczyć skarbnika stadnego :3 kolejna funkcja którą ktoś może chcieć prowadzić, zawsze byłam za tym by stwarzać graczom jak najwięcej możliwości, w wcielanie się w role.

Npca może w sumie odegrać każdy, nie musi być to forumowy MG i proponuję by NPC stadny nie liczył się do puli kont, a także by była możliwość odebrania go komuś gdy zawali sprawę/znikine etc, wiecei coś w podobnie Mini MG ;3
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#7
10-09-2016, 20:49
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Dla mnie taki skarbiec jest w porządku, ale co do tego skarbnika to mam wątpliwości. Ja też jestem jak najbardziej za wprowadzaniem różnych funkcji do stad i ogólnie dla graczy, ale opale są takie... Półfabularne, powiedziałabym. Niby korzystamy z nich na fabule, ale zdobywamy często poza, no i nie nosimy żadnych sakiewek przy sobie. Na czym miałaby polegać ta funkcja? Poza tym, wydaje mi się, że najpierw należałoby zobaczyć, jak w ogóle przyjmą się te skarbce.

Ale NPCe stadni mogą być i tak, był przecież taki goryl w Świcie, szaman nadający znamiona prowadzony przez userów ze stada. Dość szybko się znudził, no ale nie ma zakazu tworzenia takich postaci, tylko dobrze by było każdą taką uzgadniać z administracją, żeby nie było op.
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#8
11-09-2016, 11:44
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

Nie zrobisz czegoś się nie przekonasz, a powiem więcej, nie będzie marudzenia że niewiele sie dzieje jeśli idzie o rozwój :v
No bo właściwie ej.. niewiele idzie z opalami zrobić. KL pbf to jednak gra, w każdej grze jest jakaś waluta którą można wydawać. Wydawanie jest przyjemne |D te sakiewki to pikuś, problem którego właściwie nie ma. Przeciez opale powstały właśnie po to by zachęcić gracza do udziału w Forum, nie tylko w fabule prawda?
KL ma się kojarzyć dobrze, a na dobry wizerunek forum składa się wiele aspektów. Z reszta wy jako administracja nie prowadzicie tu żadnej fabuły, ona robi się niejako sama.

Na to że coś szybko się nudzi nic nie poradzę, ale okrajanie możliwości tylko dlatego, że sie znudziło wtedy- cholera wie czemu, nie wnikam bo ni bardzo chce mi się zgłębiać w temat, nie jest rozsądne. Opcja ta nigdzie nie zabiera miejsca, a nóż widelec wzbogaci jakiś wątek, może coś popchnie.
A pomysły oczywiście będą nadzorowane przez administracje, bo jakby że inaczej ;3

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#9
11-09-2016, 12:13
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Nadal nie wiem, jak widzisz rolę skarbnika. Co on miałby robić? I jak, fabularnie?

Ale ja nie napisałam, że nie może być NPCów stadnych. Wręcz przeciwnie, napisałam, że mogą, chcesz, to rób, tylko wcześniej spytaj o zgodę. Nie wiem, czy jest potrzeba jakiegoś oficjalnego ogłaszania tego.
Hatari
Konto zawieszone

Gatunek:Hiena Cętkowana Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:1/4 Liczba postów:242 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 98
Siła: 70
Zręczność: 52
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 6

#10
11-09-2016, 12:44
Prawa autorskie: kantayeni/ ja

To samo co władca, pełnić swoją rolę? Prowadzić zapis kto ile itd dał, nie tyle fabularnie co poza może właśnie w SS no bo chyba nie myslisz że wszystkim będzie zajmować sie jedna osoba :v pomine fakt że bycie władcą ma juz dosyć obowiazków do ogarniania.

Informacja by sie przydała, bo jak czegoś nie ma to tak jakby tego nie było proszę pani ;v
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#11
11-09-2016, 13:00
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

No dobra, ale nie widzę tego jako "oficjalny" stadny tytuł wyświetlany pod avatarem. To by było wpisywane w Tytułach pozafabularnych jak już, bez PDków.

Pomyślę, gdzie by to można wrzucić. ;P
Logan
Konto zawieszone

Gatunek:Lef Płeć:Samica Wiek:Młodzik Liczba postów:108 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 10

#12
11-09-2016, 19:40
Prawa autorskie: Xylax/Kamiś

No i cacylegitnie ma'am :3

Theme

[Obrazek: logan_kopia_by_koseki_leonheart-dbk4gks.png]

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  
Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś.  
Lubi nieprawdę o tobie.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Sören
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:Młodzik Znamiona:1/1 Liczba postów:177 Dołączył:Paź 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 60
Zręczność: 65
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 23

#13
14-09-2016, 00:47
Prawa autorskie: Salvathi, podpis Dirke(Myr)
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja bym to wrzuciła po prostu w tytuły pozafabularne np. "Skarbnik LZ" czy też "Skarbnik Lwiej Ziemi" ;o Sam pomysł ze skarbcem dla mnie spoko, nawet jakby to nie przeszło na wszystkie stada to jak dla mnie można coś takiego w swoim stadzie zrobić jeśli się chce, nic nie stoi na przeszkodzie ;D
I co do tego skarbnika to po prostu byłaby to osoba, która zarządzałaby tym "skarbcem"? Jak dla mnie to chyba najlepiej żeby po prostu jakiś członek stada się tym zajmował, nie wiem czy trzeba do tego oddzielne konto :D
[Obrazek: sorepod_by_salvathi-dat1jo1.png]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości