♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Rosalie
Gość

 
#1
26-06-2012, 17:02

~Prolog~
Oaza, mistyczne miejsce z opowieści hien. O jej istnieniu od wieków nie wiedział prawie nikt. Czym było to spowodowane? Okazało się że każdy może tu trafić, ale już nie każdy stąd był w stanie się wydostać.
Nie każdy, w zasadzie nikt. Tego małego raju strzegła pawiania chorda groźniejsza od chordy hien, której zasługą był upadek czterech stad.
Małpy nie tylko wściekle strzegły swojego sekretu, ale bezwzględnie zabijały każdego obcego, na wieki zamykając jego usta.

~Położenie~
Udając się na północny zachód od pustkowia i skrawku sawanny, niedaleko za dawną granicą Złej Ziemi twemu oku ukarze się bezkresna niemalże płaska pusta równina, to właśnie tam tajemnicza plotka zawiodła ekspedycję Świtu w poszukiwaniu mistycznej Oazy.
Rajski skrawek ziemi znajduje się na trasie jednej z setek wciąż bezimiennych rzek, podążając wraz z jej nurtem podróżnik natrafia na skalne wzniesienie o stromych i kruchych ścianach złożonych głównie z piaskowca i innych niestabilnych skał. Bystre oko od razu dostrzeże znikająca w wąskim przesmyku rzekę, "brama" za którą jeszcze węższa ścieżka wije się pomiędzy rzeką, a ścianą wąwozu.
Jest to jedyne znane nam wejście.
Pokonawszy około 400 metrów twoim oczom ukaże się nieziemski widok mistycznej Oazy położonej w ogromnej rozpadlinie. Przepych roślin i zwierząt przysłania nawet faunę i florę samej żyznej dżungli. Słabo opadającą ścieżką zejdziesz na dno tego edenu, i momentalnie niebo przysłoni Ci baldachim rosnących tu drzew.
W Oazie temperatura wydaje się niższa, a powietrze wilgotniejsze, wszystko jest zasługą wody i wodospadu, który po kilkudziesięciu metrach rozbija się o taflę bajecznego turkusowego jeziora. Nawet w czasie suszy wody jest tu pod dostatkiem.

~Gatunki~
Fauna i flora jest zbliżona do tej jaką szczyci się każda dżungla, jednak ze względu na ograniczenia narzucone przez przesmyk nie znajdziesz tutaj wielkich zwierząt, pokroju słonia, nosorożca, hipopotama, bawołu. Dominują tu ptaki i małpy, pawiany, mniej liczne goryle, szympansy, a także liczne gady- w szczególności węże.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości