♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#1
05-04-2017, 11:19
Prawa autorskie: Bjorn

Długo zastanawiałam się czy zacząć ten temat, napisać tu o tym, bowiem nie tylko ja zauważyłam już od jakiegoś czasu, że bardzo mało propozycji przechodzi, KL kurczowo trzyma się tego jak było, ale są drobne wyjątki od niektórych spraw przez co tworzy się mały chaos, zaś starsi gracze zaczynają się zastanawiać co ze swoim życiem robią. Jeśli fora są dobrze prowadzone, gra jest przyjemna i chyba o to też chodzi w KL'u, czyż nie? Kiedyś cieszyła nas wspólna gra, ta nasza mała społeczność, a teraz co, jak ktoś odejdzie to trudno? Nie warto walczyć żeby to miało ręce i nogi, żeby coś się działo, a nie wchodzić na forum z myślą kurczę muszę jeszcze dwa posty napisać, masakra. Niby jest ta sławna zasada ,,jak się komuś nie podoba to nikt siłą nie trzyma", ale czasem nie chodzi o to, czasem ten sentyment do czegoś, z czym jest się ładnych parę lat tak kurczowo trzyma, że żyjemy dalej nadzieją iż niektórym coś oświeci się w głowie i wezmą się w garść. Tak, jestem jedną z nich. Ale żeby nie były to puste słowa, jak ja widzę tą rewolucję? 

- Zacznijmy od początku, czyli ogłoszenia. Tak, ta ramka u góry, pogoda i tak dalej. Warto by trochę to pozmieniać. Pogodę skrócić, dać w miejsce ,,inne", cytat miesiąca w ogóle wywalić, nie rozumiem sensu cytatów na lwim forum. Tam gdzie teraz pogoda dodać w końcu cały skład administracji, może być w formie małych avów podlinkowanych, rozmiar 100x100 na przykład. 

- Jeśli już mowa o administracji. Ja wiem, fajnie jest mieć pomoc i tak dalej, ale co kto robi? Mamy team KLa dla popisu? Bo tak serio widzę tylko Vei, Inn i czasem Fuko, o reszcie nie mam pojęcia, kim są, co robią. Niby czasem są jakieś awanse, ktoś jest modem, jr adminem... ale po co? Przede wszystkim podział. Po co komu jr.admin. Admin i mod wystarczą + mg. Ten temat powinien być poddany poprawce, a dodatkowo przy nickach powinien być krótki opis z czym można do kogo lecieć, ułatwia to znacznie sporo rzeczy. 

- O wieku już dużo razy mówiłam, ale że obecnie trwa ankieta i jest założony sensowny wątek pomijam ten temat, liczę że to się serio zmieni. Rok grania lwiątkiem irytuje mnie okropnie.

- Usunięcie marginesów. Tak, koniec z pisaniem na boku, mieszaniem w czasie i obijaniem się. Tereny wolne czy stadne leżą czasami samotne kilka miesięcy, bo po co na fabułę iść, to się ciągnie i w ogóle. No właśnie po to żeby to miało sens, a nie później wyciągnięte wątki znikąd, które miejsca nie miały ale ok niech będzie. Czy już nikomu nie chce się nic rozgrywać tylko jakieś marne pogadanki? -Ale że co, teraz będzie gorzej bo tylko jedna fabuła. No nie, wprowadźmy coś, co ma większość for i się znakomicie sprawdza. Tak moi kochani, sławna bilokacja + kalendarze/notatniki. Bilokacja może być ograniczona, np. do trzech wątków na raz, bądź bez ograniczeń, zostawiając dowolność userom, ale pamiętać że co za dużo to nie zdrowo. Kalendarze zaś pozwolą  userom ogarnąć co gdzie się działo, bowiem pisać tam będą na bierząco sami trwające rozgrywki, które jeśli się zakończą oczywiście odpowiednio opiszą co było i jak oraz zaznaczą ,,zakończone", ale nie tylko dla nich to pomoc, bowiem kronikarze również łatwiej będą mogli opisać co się dzieje na fabule. 

- MG. Póki co działa on tylko na życzenie, ewentualnie przy walkach. Przydałby się przede wszystkim nabór na mg, osoby które chętnie by się udzielały nie tylko w takich wątkach, ale by czasem wchodziły w gry innych, rozkręcały zabawę, nakręcali innych do myślenia, kreatywności, bo serio robi się z tego forum typowy SL, władza i dzieci. Nic więcej. -Ale ja wolę takie lenistwo!- tak? Ok. Powstałoby pole w profilu z prostym pytaniem. Tu mamy dwie ścieżki. Albo proste ,,czy zgadzasz się na ingerencję MG: Tak/Nie", gdzie zgoda to urazy, gwałty czy nawet śmierć, chyba że postać doda w kp że nie zgadza się na uśmiercenie postaci. Drugi mój pomysł to ingerencja MG podzielona na liczby. 1 to wpływ mg na polowania, 2 - wpada od czasu do czasu bez zapowiedzi, ale nie ma to wpływu na postać, 3 - Mg może zadać lekkie obrażenia, 4 - cięższe obrażenia ale uleczalne, 5 - nieuleczalne obrażenia, typu ślepota, utrata ogona, 6 - śmierć. Wtedy w profilu wybierałoby się tylko liczbę i to już znak co z kim można. 


- Fabuła. Kto mi opisze krótko co się tu teraz dzieje? Trzy ciąże się nie liczą. Co jest na LZ, a co tam u SK? Wszyscy tylko chodzą i gadają, nudy że aż usypiam. Czas coś zrobić, rozkręcić to i owo. Przede wszystkim wątki dla wszystkich, tak zwane Eventy. Mogą być różne, obowiązkowe, do zapisu, a jak mają wyglądać? Z obowiązkowych to np. prosta pora deszczowa, zalana została cała oaza, woda w rzekach niepokojąco wzrasta, a może jakaś zaraza przenoszona przez komary, by na coś ci medycy się przydali? Pomysłów może być masa, ważne by coś się ruszyło i żeby to forum przypomniało sobie też o grze zespołowej a nie tylko pojedynczej, i dość wymówek że wolno się z innymi pisze. Ci którzy na event się zapiszą i będą spowalniać w innych udziału nie wezmą, done. 

- Walki. Do przebudowy ale tu by się lepiej Kami wypowiedziała, bardziej się na tym zna. Ogólnie denerwuje mnie czasami zachowanie MG, niby rzucanie kostką, ale po co te staty, po co te wszystkie opisy. Czasem wypadałoby też stawiać na realizm, wiek swoje robi. 

- Co wy z tymi sojuszami i paktami, pamiętacie może że stada lwów się nie przyjaźnią z innymi? XD A potem się dziwić że tu się nic nie dzieje. Serio tak źle było z początku ze złymi stadami że już teraz wszyscy są neutralni? Może jakieś zmiany i w tym temacie? Ja wiem, czasem lepiej bez agresji, ale później robi się taka mamałyga, jakby to gesslerowa powiedziała.

Na moment obecny nic więcej w głowie nie mam, choć możliwe że po prostu mi wyleciało z głowy. \.o./ 
Jeśli coś mi się przypomni, edytuję lub dodam posta, póki co proszę o wypowiedź innych w tych sprawach powyżej, jak to widzicie, no i przede wszystkim, jesteście za wiosennymi porządkami i zmianami, czy dalej wszystko po staremu?
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#2
05-04-2017, 11:37
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

Jednej rzeczy mówię stanowcze nie, a mianowicie bilokacji. Ja akurat mam z nią zgoła inne doświadczenia. Miesza, przeszkadza i są przez nią miliony dram. Marginesy są wygodną formą i szczerze cieszę się iż takie rozwiązanie tutaj jest.
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#3
05-04-2017, 11:48
Prawa autorskie: Bjorn

Taal, może źle trafiłaś. Tu wszystko zależy od tego jaka ta bilokacja (czy też multilokacja), miałaby być, jednakże czy z ograniczeniem czy nie, tu się za dużo nie zmienia, rozgrywka normalna jak każda inna, tyle że umiejscowiona normalnie na fabule, dzięki czemu masa wątków nie będzie świecić pustkami. A kalendarze pomogłyby to wszystko dodatkowo uporządkować.
+ przydałoby się dodać również że nie robimy wątków sprzed kilku miesięcy, ani w przód, żeby właśnie się chronologia jako tako trzymała.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017, 11:52 przez Kaiser.)
Vincent
Wiarus
*

Gatunek:Lew afrykański Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:186 Dołączył:Gru 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 65
Doświadczenie: 50

#4
05-04-2017, 12:10
Prawa autorskie: Własne

Odnośnie rzeczy na stronie głównej, tego z pogodą, cytatem i resztą - zgadzam się jak najbardziej.
Tak samo podoba mi się pomysł ze zrobieniem porządku z administracją, napisanie kto jest od czego i z czym można się do danej osoby zwrócić.
Jestem również za pomysłem z naborem nowych MG, (i szczególnie jestem za tym, aby wybierać takich, którzy rzutów na stan nie zignorują). To przede wszystkim, więc niestety - odnośnie rzutów jestem przeciw. Moim zdaniem powinny one istnieć, aby móc prowadzić jakieś rozgrywki z mg. Dla mnie rzuty to świętość, bez nich mógłby być chaos.
Z eventami - również fajny pomysł, przydałoby się trochę akcji związanej z jakimś konkretnym tematem.
A co do marginesów... Tutaj, niestety, jestem przeciw. Bez nich mnóstwo postaci mogłoby się zatrzymać w miejscu, czekając na odpis na fabule. To byłoby męczące, a tak postać można wrzucić do jakiegoś wątku, by móc coś dopisać potem do jej historii. Nową znajomość, jakąś konkretną akcję. No i sam gracz się wtedy nie nudzi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017, 12:12 przez Vincent.)
Kaiser
Zbanowany

Gatunek:lew berberyjski Płeć:Samiec Wiek:5,8 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:237 Dołączył:Lis 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 5

#5
05-04-2017, 12:39
Prawa autorskie: Bjorn

(05-04-2017, 12:10)Vincent napisał(a): Odnośnie rzeczy na stronie głównej, tego z pogodą, cytatem i resztą - zgadzam się jak najbardziej.
Tak samo podoba mi się pomysł ze zrobieniem porządku z administracją, napisanie kto jest od czego i z czym można się do danej osoby zwrócić.
Jestem również za pomysłem z naborem nowych MG, (i szczególnie jestem za tym, aby wybierać takich, którzy rzutów na stan nie zignorują). To przede wszystkim, więc niestety - odnośnie rzutów jestem przeciw. Moim zdaniem powinny one istnieć, aby móc prowadzić jakieś rozgrywki z mg. Dla mnie rzuty to świętość, bez nich mógłby być chaos.
Z eventami - również fajny pomysł, przydałoby się trochę akcji związanej z jakimś konkretnym tematem.
A co do marginesów... Tutaj, niestety, jestem przeciw. Bez nich mnóstwo postaci mogłoby się zatrzymać w miejscu, czekając na odpis na fabule. To byłoby męczące, a tak postać można wrzucić do jakiegoś wątku, by móc coś dopisać potem do jej historii. Nową znajomość, jakąś konkretną akcję. No i sam gracz się wtedy nie nudzi.

Cieszę się że tyle się ci spodobało. Jeśli chodzi o mg, to tak jak mówię, w walkach ciężko jest mi się wypowiedzieć, widzę jednak że trzbeba popracować nad systemem. Wszystko musi współgrać, trochę reali, staty ale i rzuty są przydatne. Ale z drugiej strony nie można się tylko na kostkach opierać. 
Jeśli chodzi o marginesy, tak jak mówię, tu nie chodzi o to że ktoś się będzie nudził, po to ma być bilokacja, czyli możliwość pisania w kilku miejscach na fabule jednocześnie, tylko bez jakichś miesięcznych przeskoków, zeby chronologia się zgadzała. Więc nie ma tu mowy o nudzie, czy zastojach. Za to jest możliwość wykorzystania terenów wolnych czy stadnych które teraz leżą odłogiem.
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#6
05-04-2017, 12:48
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

Wybaczcie ale ja byłam, jestem i zawsze będę przeciwko bilokacji fabularnej.
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#7
05-04-2017, 13:05
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

No dobra mam chwile czasu zanim znowu ktoś mi sie napatoczy.

- Pogoda i ogłoszenia.
Cytat spełnia rolę socjalną. Obecnie chyba cieszy się mniejszą popularnością. Mi nie przeszkadza?
Sama pogoda w sobie.. Chcę znaku graficznego :Vc
Niewiele pogody w postach userow jest?! Czemu nikt sie nią prawie nie interesuje :c dodać ładne sloneczka i chmurki!!!11one
I nie. Nie kce skladu administracji tam xDc zdaję się ze jest to w ktorym temacie w Faqju~ z rozpisem na role, kolory modow? O tu:
http://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=23
No i nwm czy wiecie? Jest dział skargi/pytania do komunikowania się z adminami~ miast dupsko zawracać im na pw xd

- Marginesy i bilokacja. Bilokacji mówię stanowcze NIE.
Aczkolwiek proponuję żeby marginesy faktycznie były umoejscowione w czasie. Bo potem okazuje się ze zaczety margines przed wątkiem w fabule wybiega za niego? Halo policja teleportacja!
Dogrywamy tam wątki. Margines dla fabuły, a nie fabuła na marginesie. Ale yo już jest. Tylko gracze to derpu i zapominają >^>

- Za eventem i za konkurowaniem miedzy stadami. Ale to od graczy zależy znowu bardziej niz od adminów. Chociaż..czy nie da sie wprowadzić NPC stada? Skoro miedzy naszymi sielanka?

- MG bym się nie czepiala. Akcje są prowadzone na 2 sposoby. Storyteling i systemowo.
Przepraszam ale czytałam caly wątek na Cmentarzu i sytuacja była od poczatku bardzo czarna? Było ostrzeżenie. MG nie zawsze ma rację, ale wypada słuchać tego CO PISZE w swojej narracji(a nie ignorowac bez ustosunkowania się? Lel. Mersysujstwo nagradzamy meteorami <3) , a nie skupiać sie tylko na samych cyferkach. Postać z pełnym życiem może umrzeć na raz i mnie to wcale nie szokuje xd
Czekam na akcje z medykami, 90km w obie strony od Cmentarza do Termitiery also po raczej nie prostym terenie i deszczu jeszcze?~

- Jestem całkowicie przeciwna decydowaniu przez gracza czy MG ma prawo ubić postać. To nie gra 3+ a śmierć nie bierze sie z pupy, wynika z decyzji samego gracza.
Pacz Millele, Soth i Nataka- tak poprowadzili swoje OCe. Taniec z śmiercią jest ryzykowny Cx

Troche narzekania jest, jest na co, ale tez troche na wyrost.
Gracze myślą tu bardzo jednoliniowo. Nie mówię wszyscy. Są nieuważni, marudni i może nawet rozpieszczeni xd

Nadal jestem za staminą. Niby nic nie da bo mamy HP ale po wielu ruchach postać się meczy i jest mniej efektywna w działaniu uvud
Chyba ze HP przemianujecie na Stamine i w razie czego bedziecie ujmowac te pkty? Hm?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017, 13:16 przez Chikja.)
Nataka
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:4,6 lat Znamiona:1/4 Liczba postów:371 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 80
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 52

#8
05-04-2017, 13:15
Prawa autorskie: Własne

(05-04-2017, 12:39)Kaiser napisał(a): Cieszę się że tyle się ci spodobało. Jeśli chodzi o mg, to tak jak mówię, w walkach ciężko jest mi się wypowiedzieć, widzę jednak że trzbeba popracować nad systemem. Wszystko musi współgrać, trochę reali, staty ale i rzuty są przydatne. Ale z drugiej strony nie można się tylko na kostkach opierać. 
Jeśli chodzi o marginesy, tak jak mówię, tu nie chodzi o to że ktoś się będzie nudził, po to ma być bilokacja, czyli możliwość pisania w kilku miejscach na fabule jednocześnie, tylko bez jakichś miesięcznych przeskoków, zeby chronologia się zgadzała. Więc nie ma tu mowy o nudzie, czy zastojach. Za to jest możliwość wykorzystania terenów wolnych czy stadnych które teraz leżą odłogiem.

Meh, mimo wszystko jednak jestem za tym, aby marginesy zostały. Moim zdaniem bycie w kilku miejscach na fabule nie ma sensu i być może faktycznie może to spowodować naprawdę niezły chaos.

(05-04-2017, 13:05)Chikja napisał(a): - MG bym się nie czepiala. Akcje są prowadzone na 2 sposoby. Storyteling i systemowo.
Przepraszam ale czytałam caly wątek na Cmentarzu i sytuacja była od poczatku bardzo czarna? Było ostrzeżenie. MG nie zawsze ma rację, ale wypada słuchać tego CO PISZE w swojej narracji(a nie ignorowac bez ustosunkowania się? Lel. Mersysujstwo nagradzamy meteorami <3) , a nie skupiać sie tylko na samych cyferkach. Postać z pełnym życiem może umrzeć na raz i mnie to wcale nie szokuje xd
Czekam na akcje z medykami, 90km w obie strony od Cmentarza do Termitiery also po raczej nie prostym terenie i deszczu jeszcze?~

- Jestem całkowicie przeciwna decydowaniu przez gracza czy MG ma prawo ubić postać. To nie gra 3+ a śmierć nie bierze sie z pupy, wynika z decyzji samego gracza.
Pacz Millele, Soth i Nataka- tak poprowadzili swoje OCe. Taniec z śmiercią jest ryzykowny Cx

Widzę, że nie przeczytałaś całej rozmowy na chacie. Ava, jako MG, sama napisała jaki był rzut na stan Nataki w ostatnim poście. Kostkę wzięła na maks 50 lub 60, a wynik był 25 = neutralny. To jest po prostu nie trzymanie się zasad. Rozumiem że można się umówić na nie patrzenie na cyferki kiedy postać chce coś zrobić, gdy jej coś nie wyjdzie itd, ale co jak co - na stan potrzebny jest rzut i rzut "25" jest za wysoki na śmierć, gdy maksymalny rzut wynosiłby 50 lub 60. Ty nie byłabyś zła gdyby ktoś Ci zabił postać nie uwzględniając rzutu na stan? c;
MG to MG, rzutów powinien się trzymać najbardziej i jeśli ktoś nie umie tego dopilnować - to chyba nie nadaje się na mg.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2017, 13:17 przez Nataka.)
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#9
05-04-2017, 13:38
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Czytaj ze zrozumieniem :v twoja postać była w centrum skupiska, otoczona. MG w systemie storytelingu zadecydował ze umierasz, a kostki to dodatek w sumie? 25 to połowa idk jaki system przyjelą tam MG ale skoro cię zabił, mi 25 nie mówi nic? Tobie też nie powinno? Może czaszka słonia to 25, a 50 cały szkielet i reszta gruzu? :>
Jak kości są święte uszanuj ich bezstronny werdykt~

To tyle. Podważanie decyzji MG jest ciut nieteges. Było ostrzeżenie, sie nie czyta sie ma pretensje do sb.
Nataka
Duch
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:4,6 lat Znamiona:1/4 Liczba postów:371 Dołączył:Kwi 2014

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 80
Zręczność: 72
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 52

#10
05-04-2017, 13:40
Prawa autorskie: Własne

Jak ze ścianą xD
kk.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#11
05-04-2017, 14:13
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Cytat:- Zacznijmy od początku, czyli ogłoszenia. Tak, ta ramka u góry, pogoda i tak dalej. Warto by trochę to pozmieniać. Pogodę skrócić, dać w miejsce ,,inne", cytat miesiąca w ogóle wywalić, nie rozumiem sensu cytatów na lwim forum. Tam gdzie teraz pogoda dodać w końcu cały skład administracji, może być w formie małych avów podlinkowanych, rozmiar 100x100 na przykład.

I tak, i nie. Zgadzam się, ogłoszenia trzeba zmienić. Powiem więcej - chciałabym to zrobić. Widziałabym to w podobnej formie, jak jest na tym forum: http://www.pokemoncrystal.wxv.pl/ albo tym http://czarodzieje.my-rpg.com/. Wtedy byłoby parę zakładek, i w tej ostatniej mogłyby być takie pierdoły jak cytat miesiąca, opal tygodnia itd.
Problem jest jeden - to trzeba odpowiednio zakodować, a ja nie mam czasu, aby bawić się w takie rzeczy. Mam za miesiąc matury, a od tego, jak mi pójdą te egzaminy trochę zależy moja dalsza przyszłość, so... Priorytety w życiu. W wakacje owszem, będę nad tym siedzieć i myśleć, jak to zrobić, bo na razie nawet nie wiem, a rozgryzienie tego zajmuje KUPĘ CZASU.
Cytat miesiąca jest smaczkiem i sposobem na zdobywanie opali. Poza tym, teraz one są bardziej związane z forum, niż wcześniejsze, które były zupełnie randomowe. Pogoda jest rozpisana na cały miesiąc, więc też nie wiem, jak ją skracać. Można, ale w gruncie rzeczy te ogłoszenia i tak są szerokie.
Reasumując: chciałabym najpierw spróbować zrobić takie ogłoszenia. Jeśli mi się nie uda, może dopiero będziemy myśleć nad zmianą obecnych?

Cytat:- Jeśli już mowa o administracji. Ja wiem, fajnie jest mieć pomoc i tak dalej, ale co kto robi? Mamy team KLa dla popisu? Bo tak serio widzę tylko Vei, Inn i czasem Fuko, o reszcie nie mam pojęcia, kim są, co robią. Niby czasem są jakieś awanse, ktoś jest modem, jr adminem... ale po co? Przede wszystkim podział. Po co komu jr.admin. Admin i mod wystarczą + mg. Ten temat powinien być poddany poprawce, a dodatkowo przy nickach powinien być krótki opis z czym można do kogo lecieć, ułatwia to znacznie sporo rzeczy.
*macha wesoło łapką* No cześć, jestem adminem widmo, tak samo jak Sami. :v
Ten podział na adminów i jr adminów w gruncie rzeczy trochę jest umowny. Tak naprawdę pokazuje jedynie, że Inn i Zeph zajmują się trochę mniej ważnymi sprawami, robią ciut mniej, aczkolwiek powtarzam, to jest dość umowne, bo tak naprawdę jesteśmy jednym zespołem, i to trzeba podkreślić bardzo mocno. Wspólnie dyskutujemy nad różnymi sprawami, zdanie Inn jest równoważne z moim, czy wypowiedziane w dyskusji w propozycjach (jak w tym temacie), czy w adminowym kręgu.
Dlaczego AŻ 5 osób? Ponieważ często nie mamy czasu, tak jak teraz: Fel ma ciągle kolosy i musi się uczyć, żeby nie zawalić studiów, ja pracuję i większość wolnych chwil uczę się, Inn z kolei ma egzaminy i wręcz praktycznie jej nie ma. Zdarza się. Są takie okresy, co zrobisz. Zostaje dwójka aktywnych osób (Sami i Zeph), które wchodzą, czytają, ogarniają, pilnują forum. Po drugie, tak się zwyczajnie lepiej dyskutuje. Mamy mniej więcej wspólne poglądy na to, w jakim kierunku ma iść to forum, ale często nie mamy takiego samego zdania w pewnych mniejszych kwestiach. To, że się będziemy spierać o różne rzeczy, gdy je wprowadzamy, że będę się kłócić z Fel i niekiedy aż to porządnej irytacji i na siebie będziemy warczeć - mimo, że w rzeczywistości bardzo się lubimy - sprawia, że na forum nie wchodzi wizja jednej osoby, tylko ta, która wydaje się najbardziej optymalna dla ogółu. Trzy, jeśli już są jakieś spory (są!), to nie obrażamy się na siebie, co mocno utrudniało pracę administracji w poprzednich latach?

Aczkolwiek tak. Powiem Wam tak: nie przeszkadza mi, by to wypisać. Jeśli naprawdę chcecie wiedzieć, proszę, ja nie widzę sensu, by cokolwiek ukrywać. Tym bardziej, tak, jak pisze Nataka: żeby wiedzieć, do kogo się z czym zwrócić. Ja się czuje słabsza w systemach walk i polowań, bo zwyczajnie nie jestem MG i ich nie prowadzę, więc nawet ciężko mi zajmować jakiekolwiek stanowisko w sytuacji, która była dzisiaj na sb ze śmiercią Nataki - a przecież w profilu widnieje tytuł "administrator". Głupio mi z tym, za co was bardzo przepraszam, tak swoją drogą. Tak samo MG, bo u nich też jest podział. Sami i Zeph są głównie od walk, Vult miała być od chorób, Ayu np. od polowań itd.

Zaś po co nam techniczni? Kto to ten cały Nit i Lau, bo Fuko chociaż trochę kojarzycie, nie?
Wiecie, ci ludzie (włącznie ze mną) są w tym spisie, mają w profilu ten tytulik, ponieważ to forma wynagrodzenia za to, co robią od strony technicznej. Po pierwsze, już na aaf nam pomagali. Po drugie, napisali skrypt na logowanie do konta ze starym hasłem z aafa, postawili to forum, fizycznie przenieśli na nowy serwer (co wiązało się z MASĄ roboty), zresztą cały czas nam pomagają, ratują forum, gdy coś się popsuje itd. Fuko wgrał nam shoutbox, ogłoszenia (pierwotnie ich nie było), przełączanie stylu mobilnego, listonosza Pata (wybitne osiągnięcie, nie? ;P) inne zmiany (które mógłby włączyć, hehe, wieczór już minął) jako jedyny zna się na mechanikach MyBB. I najważniejsze - wszyscy mają mniejsze lub większe wykształcenie informatyczne i zwyczajnie się znają na różnych rzeczach, nie wiem, jakieś Javy, PHP i inne dziwne rzeczy. Ja jestem tylko samoukiem, z informatyką nie mam nic wspólnego - poza tym, że to takie trochę moje hobby - i gdyby naprawdę coś się sypło, rozłożyłabym bezradnie ręce, bo nawet nie umiałabym naprawić. Niemniej, włożyłam masę swojego czasu, sił i nerwów, aby się nauczyć HTMLa i CSS może nie od zera, ale od szkolnych podstaw DLA FORUM, dla głupiego lewkowego forum. A ostatni punkt - za domenę się płaci. Nikt z administracji nie dokłada się na utrzymanie serwera, to serwer Nita i to on opłaca z własnej kieszeni - pomimo naszych pytań, czy się nie dołożyć. Podobno to są niewielkie sumy i daje chłopak radę i podziękował. Reasumując - tytuł "pomocy technicznej" to jedynie wynagrodzenie za robotę od strony technicznej, którą się robiło i nadal robi, a wymaga czasu, sił (a niekiedy także pieniędzy), żeby to forum wyglądało i działało. To ja byłam za wprowadzeniem tego, żeby jakoś uhonorować osoby, które zrobiły sporo (a dwójka panów z SLZ w ogóle nie gra, pomaga nam z czystej sympatii), to, że dołączyłam do tej reszty później, wyszło przypadkiem.

Cytat:- O wieku już dużo razy mówiłam, ale że obecnie trwa ankieta i jest założony sensowny wątek pomijam ten temat, liczę że to się serio zmieni. Rok grania lwiątkiem irytuje mnie okropnie.
Wydaje mi się, że widełki rok - półtora roku postaci w ciągu roku są optymalne. Więcej nie widzę za bardzo, ponieważ tak wychodzi z fabuły, ACZKOLWIEK trwa dyskusja, zachęcam do wypowiadania się w temacie Gydy. TAK, TO DOBRY MOMENT.

Cytat:- Usunięcie marginesów. Tak, koniec z pisaniem na boku, mieszaniem w czasie i obijaniem się. Tereny wolne czy stadne leżą czasami samotne kilka miesięcy, bo po co na fabułę iść, to się ciągnie i w ogóle. No właśnie po to żeby to miało sens, a nie później wyciągnięte wątki znikąd, które miejsca nie miały ale ok niech będzie. Czy już nikomu nie chce się nic rozgrywać tylko jakieś marne pogadanki? -Ale że co, teraz będzie gorzej bo tylko jedna fabuła. No nie, wprowadźmy coś, co ma większość for i się znakomicie sprawdza. Tak moi kochani, sławna bilokacja + kalendarze/notatniki. Bilokacja może być ograniczona, np. do trzech wątków na raz, bądź bez ograniczeń, zostawiając dowolność userom, ale pamiętać że co za dużo to nie zdrowo. Kalendarze zaś pozwolą  userom ogarnąć co gdzie się działo, bowiem pisać tam będą na bierząco sami trwające rozgrywki, które jeśli się zakończą oczywiście odpowiednio opiszą co było i jak oraz zaznaczą ,,zakończone", ale nie tylko dla nich to pomoc, bowiem kronikarze również łatwiej będą mogli opisać co się dzieje na fabule.
Możesz rozwinąć, o co chodziłoby z notatnikami? Osobiście jestem przeciwna bilokacji. Chyba nie umiałabym grać w takim systemie, ponieważ... Nie, nie umiem sobie tego wyobrazić. Połączenie marginesów z rzeczywistą fabułą jest ciężkie, a co dopiero połączenie paru akcji fabularnych. Pomijając fakt, że nie gram od dawna na innych forach, to bilokacja wyszła z for parę ładnych lat temu? To było modne 10 lat temu, ale... Teraz raczej się tego nie stosuje?

I, co w sytuacji, gdy ktoś znika? Każdy ma swoje obowiązki, jesteś mamą, masz pracę, sama mówisz, że zdarza Ci się znikać. Fabuła tak czy siak będzie stać, a marginesy częściowo rozwiązują problem takich ludzi, którzy wiedzą, że mają mniej czasu, więc wola podjąć wątek na marginesie, niż blokować ludzi.

Cytat:- MG. Póki co działa on tylko na życzenie, ewentualnie przy walkach. Przydałby się przede wszystkim nabór na mg, osoby które chętnie by się udzielały nie tylko w takich wątkach, ale by czasem wchodziły w gry innych, rozkręcały zabawę, nakręcali innych do myślenia, kreatywności, bo serio robi się z tego forum typowy SL, władza i dzieci. Nic więcej. -Ale ja wolę takie lenistwo!- tak? Ok. Powstałoby pole w profilu z prostym pytaniem. Tu mamy dwie ścieżki. Albo proste ,,czy zgadzasz się na ingerencję MG: Tak/Nie", gdzie zgoda to urazy, gwałty czy nawet śmierć, chyba że postać doda w kp że nie zgadza się na uśmiercenie postaci. Drugi mój pomysł to ingerencja MG podzielona na liczby. 1 to wpływ mg na polowania, 2 - wpada od czasu do czasu bez zapowiedzi, ale nie ma to wpływu na postać, 3 - Mg może zadać lekkie obrażenia, 4 - cięższe obrażenia ale uleczalne, 5 - nieuleczalne obrażenia, typu ślepota, utrata ogona, 6 - śmierć. Wtedy w profilu wybierałoby się tylko liczbę i to już znak co z kim można.

- Nabór na MG jest stale otwarty. Tak samo, jak na moderatorów i pogodynkę. http://pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=8 Nie wiem, może dobrym pomysłem byłoby umieszczenie tego w ogłoszeniach (ale - gdzie?)? Nie wiem, na ile użytkownicy o tym wiedzą. A to, że nie będziemy dawać każdemu zgłoszonemu MG czy moda jak leci, to inna kwestia. Co tu dużo mówić, nie każdy się nadaje, nie każdy ma na tyle duże doświadczenie z forami? Musi jeszcze trochę się podszkolić? To chyba normalne, ale raczej nie jest tak, że jeśli ktoś miałby szansę, ale musiałby wypróbować, to go odrzucamy. Wszak teraz mamy wyjątkowo dużo MG, a co do niektórych się zastanawialiśmy, czy się wkręcą, nie będę ukrywać.
- Być może trochę sprawę rozwiązałoby niejako "przypisanie" MG do pewnych działek? Pole działania mg jest bardzo duże. To niejako działa już teraz, aczkolwiek może to bardziej sformalizować, dunno.
* odpowiada za prowadzenie polowań
* interwencja w czasie walk fabularnych (inicjowanych przez użytkowników, patrz: walka Loki vs hieny, Lwioziemcy vs Soth) i związane z nimi pilnowanie późniejszego leczenia ran
* choroby - tutaj ostatnio delikatnie drgnęło, Mako boli gardło, Tib kicha jak stara armata, ktoś chyba jeszcze był, ale już nie pamiętam, akurat te wątki czytam, dlatego zapadły mi w pamięci i ich leczenie
* akcje "na życzenie" -> jak wyprawa Kami po artefakt, jakieś questy specjalne
* akcje fabularne, jak ta ostatnia walka grupki npców vs Myr i Nataka
* Hekima (chociaż to bardziej ja, ale oddałam go dla MG, aby nie stał w miejscu, kiedy ja nie mam czasu na prowadzenie własnych postaci, a co dopiero npc)
* karny nosorożec xD

Serio, pole działania jest bardzo szerokie. Kiedy się zsumuje liczbę użytkowników, którzy są Mistrzami Gry a zakres obowiązków, a trzeba pamiętać, że w jednym podpunkcie mieści się zazwyczaj po parę akcji z użytkownikami (jak polowania)... Chciałbym osobiście trochę wziąć choroby, ale, jak z innymi kwestiami - wakacje. ;)
To też zależy od preferencji ludzi - jedni wolą robić właśnie takie fabularne zawirowania, mają na to pomysł, a są tacy, którzy lepiej czują się prowadząc polowania. Spróbujcie sobie to też uszeregować względem stopnia trudności.
1. Polowania
2. Akcje fabularne/na życzenie (bez elementu walki - czego jest relatywnie mało, najczęściej akcje wiążą się z walkami)
3. Choroby
4. Walki

Nie bez powodu głównymi MG od walk są Sami i Zeph, bo zwyczajnie ogarniają system. Nie damy walk osobom, co do których nie mamy pewności, czy się nadają do bycia MG. Jasne, są ludzie, którzy prowadzą walki, ale najczęściej... Zwyczajnie już swoje odpracowali/mają doświadczenie z innych for?
Sprawę polowań zostawiłabym do czasu, aż Kami opracuje wyniki swojej ankiety. Sprawę akcji fabularnych - nie wiem, czy to tez nie wymaga trochę chęci ze strony ludzi, którzy są MG. Ava rzeczywiście napisała, że chciałaby prowadzić akcje fabularne i czy mogłaby. Stwierdziliśmy, że można jej zaufać, i proszę, prowadzi. No nie wiem, jak to bardziej rozwiązać.

- Nie widzę tego w praktyce. Mamy na to punkt w regulaminie.
Cytat:6. Postacie są śmiertelne! Pamiętaj o tym, by przemyśleć każdy fabularny krok, gdyż zły ruch może zakończyć się śmiercią. Nad wszystkim czuwają administratorzy oraz Mistrzowie Gry.
To tyczy się także ingerencji MG. Trzeba się liczyć z tym, że postacie są śmiertelne. Wydaje mi się, że raczej MG nie wybiera osoby, która jest nowa na forum, nie do końca umie w pbfy i zsyła na nią plagę hien. Ok, plaga psowatych poszła, ale do Myr, która jest osobą, która... Ma dystans do fabuły? Milele i Skadim mieli spotkanie z Paxem, ale to była bardziej forma nauczki, że mając dwa miesiące nie można robić cudów na kiju i iść na Kilimandżaro? Ale nie zginęli. Poza tym, wydaje mi się, że mało kto zabija postać, bo taki ma kaprys (ok, Soth się nie liczy...).
Nataka zginęła, bo nie wycofała się z walki, mając ranna łapę. Loki zginął, bo nie odszedł z terenu, pomimo tego, że był ostrzegany. Soth zginął, bo miał nieszczęście znaleźć się w temacie z połową Lwich i grozić księżniczce. Daenerys zginęła, bo była na tyle uparta, żeby się bić z silniejszym od siebie. Milele zginęła, bo... Welp... No wiecie. ;P
Chodzi mi o to, że śmierć postaci jest wynikiem jej czynów. Jasne, ktoś gra zgodnie z charakterem postaci, propsuję. Aczkolwiek, czy właśnie nie powinien się liczyć z konsekwencjami?

I co w sytuacji, gdy postać sobie wpisze, że nie zgadza się na mocne zranienie, a zrobi coś definitywnie głupiego? Jak, nie wiem, jak Loki - pozostanie na terenach zajętych przez grupkę hien mających młode, mimo wyraźnego ostrzeżenia. Nie mogą jej poharatać, bo ma cyferkę w profilu?
Ok, to jest w kontekście użytkowników. Ale sytuacja znad cmentarzyska też by wyszła nieco absurdalnie, gdyby dajmy na to Myr miała wpisaną 5, a Wendigo 2 (zakładam hipotetycznie, nie bierzcie personalnie tego, po prostu na danej sytuacji łatwiej się prowadzi). Akurat teraz Wen nie miał za bardzo JAK dołączyć do walki, bo zakończyła się wraz z jego przybyciem, ale... No, zakładamy, że chce pomóc Myrowi i rzuca się w wir walki. MG nie może wtedy zadać mu obrażeń, bo "nie ma wpływu na postać"? Trochę bez sensu.

Mówię, mało kto rzuca ciężkie działa na ludzi, co do których nie ma pewności, czy to się spodoba. Myślę, że to rozwiązanie wprowadziłoby chaos.

Cytat:- Fabuła. Kto mi opisze krótko co się tu teraz dzieje? Trzy ciąże się nie liczą. Co jest na LZ, a co tam u SK? Wszyscy tylko chodzą i gadają, nudy że aż usypiam. Czas coś zrobić, rozkręcić to i owo. Przede wszystkim wątki dla wszystkich, tak zwane Eventy. Mogą być różne, obowiązkowe, do zapisu, a jak mają wyglądać? Z obowiązkowych to np. prosta pora deszczowa, zalana została cała oaza, woda w rzekach niepokojąco wzrasta, a może jakaś zaraza przenoszona przez komary, by na coś ci medycy się przydali? Pomysłów może być masa, ważne by coś się ruszyło i żeby to forum przypomniało sobie też o grze zespołowej a nie tylko pojedynczej, i dość wymówek że wolno się z innymi pisze. Ci którzy na event się zapiszą i będą spowalniać w innych udziału nie wezmą, done.
Nie opiszę, bo nie czytam fabuły. Podpięłabym to pod punkt z MG, bo to w gruncie rzeczy oni się tym zajmują. Jakiś event ogólnoforumowy? Ja osobiście mam złe doświadczenia z eventami. One się zwyczajnie... Długo ciągną. A to, czy ktoś się zgłosi, czy nie nie ma większego znaczenia: zawsze może coś komuś wypaść, ktoś zniknie, zabraknie chęci i bam, event stoi, pomimo zapisu. Nie wiem, czy większym sensem nie byłoby rozruszanie jakiś lokalnych akcji (jak ta na cmentarzysku). Generalnie jednak odnoszę wrażenie, że to przede wszystkim użytkownicy powinni dbać o to, aby fabuła się kręciła. To w gruncie rzeczy od nich zależy. Chcecie zrzucić Vei z tronu? Proszę bardzo! Tylko potrzeba osoby, która się postawi. Chcecie robić nowe stado, które chce porywać? Ok. Ale trzeba samemu coś robić. Myr rozruszała stado, ponieważ sama coś robiła, pisała, starała się i teraz są chyba najliczniejsi. A na pewno najbardziej żywi.

Cytat:- Walki. Do przebudowy ale tu by się lepiej Kami wypowiedziała, bardziej się na tym zna. Ogólnie denerwuje mnie czasami zachowanie MG, niby rzucanie kostką, ale po co te staty, po co te wszystkie opisy. Czasem wypadałoby też stawiać na realizm, wiek swoje robi.
Zostawię ten temat dla osób zajmującym się walkami.

Cytat:- Co wy z tymi sojuszami i paktami, pamiętacie może że stada lwów się nie przyjaźnią z innymi? XD A potem się dziwić że tu się nic nie dzieje. Serio tak źle było z początku ze złymi stadami że już teraz wszyscy są neutralni? Może jakieś zmiany i w tym temacie? Ja wiem, czasem lepiej bez agresji, ale później robi się taka mamałyga, jakby to gesslerowa powiedziała.
Gellserowa ssie. Irytuje mnie ta kupa loków.
Przecież taka sytuacja wynika ze sposobu prowadzenia postaci, a to jest zależne od userów? No jak mamy na to wpłynąć? Jeśli ludzie wola prowadzić neutralne postacie, dlaczego kazać im być bardziej agresywni? Nie wiem, jak chciałabyś na to wpłynąć. Sposób prowadzenia postaci =/= sposób prowadzenia forum przez administrację.

Jedne, co bym ruszyła, to jeden fakt, który jest problemem. Tu... Trochę jest przyzwolenie na znikanie z fabuły? Sama tak robię, ba, z premedytacją. Mam ważniejsze sprawy na głowie itd. Ale z drugiej strony też nie wiem jak, nie wydłużymy doby do 36 godzin, to chyba zależy od chęci? Jeśli ktoś ma chęci i naprawdę chce pisać, to znajdzie chwilkę na krótki post. Patrz: Myr. Ona się teraz przeprowadza i ma niezły zapiernicz. Nie wiem, nigdy się nie przeprowadzałam, ale domyślam się, że to musi być niezłe zamieszanie. A odpisuje.
Huntrees
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:młodzik Liczba postów:212 Dołączył:Wrz 2016

STATYSTYKI Życie:
Siła: 65
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 30

#12
05-04-2017, 15:40
Prawa autorskie: lineart: Malaika4, kolory: Fileera, cienie: Salvathi

Ja mam propozycje. Może zakładajcie propozycje po kolei a nie tak wszystko naraz? Bo szczerze to naprawdę lepiej czyta się osobne wątki niż tak wszystko napierdzielić w jednym temacie.

<3
Smukła, mała lwica. Zielone  oczy.
Taal
Samotnik
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Towarzysz:Dudek Liczba postów:231 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 10

#13
05-04-2017, 16:26
Prawa autorskie: Lineart - Red-Cayenne | Cała reszta - Skadim; Mała Taal - ciocia Vult :3

Miałam napisać mega długi post ale na szczęście dla mojego leniwego pupska ktoś bardzo ładnie podsumował moje myśli. Podpisuje się pod tym co napisała Czikitita i tyle :V
[Obrazek: 8032cdd0a7a8.png]
Mała Taal
Głos Taal | Main Theme
Głos i Theme zaktualizowane 21.04.2018


Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#14
05-04-2017, 16:34
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Cynka, moje kochanie <3
Zgadzam się z tą panią!

Co do ogłoszeń się nie wypowiem, mnie to rybka, ja i tak tego w żaden sposób nie ruszę, jestem informatycznym ignorantem. Od tego są techniczni :v

Kaiser napisał(a):- Jeśli już mowa o administracji. Ja wiem, fajnie jest mieć pomoc i tak dalej, ale co kto robi? Mamy team KLa dla popisu? Bo tak serio widzę tylko Vei, Inn i czasem Fuko, o reszcie nie mam pojęcia, kim są, co robią. Niby czasem są jakieś awanse, ktoś jest modem, jr adminem... ale po co? Przede wszystkim podział. Po co komu jr.admin. Admin i mod wystarczą + mg. Ten temat powinien być poddany poprawce, a dodatkowo przy nickach powinien być krótki opis z czym można do kogo lecieć, ułatwia to znacznie sporo rzeczy.
Venety napisał(a):*macha wesoło łapką* No cześć, jestem adminem widmo, tak samo jak Sami. :v
kurde, może jakbym bardziej krzyczała na ludzi to by mnie zauważali ;/
miałam odpisywać spokojnie, ale tak szczerze to trochę zdechłam, Cyń odwala cholerną kupę roboty na tym forum, ja tu jestem niemal cały czas, zostałyśmy pełnoprawnymi administratorkami bo robimy najwięcej, no k

Fuko nie jest adminem, pozdrawiam. Spadł z rowerka za bycie leniem, przecież nawet na forum nie wchodzi zbyt często, lel.
Po co komu junior admin? Nie wiem, a przeszkadza Wam to, że ktoś ma junior w nazwie, a ktoś nie? xD Tak naprawdę to tylko dla szpanu i budowania jakiejś hierarchii, zazwyczaj świeżynki są juniorami, juniorzy na aafie nie mieli pełnego panelu, jednak teraz każdy ma całość.
No i tak jak mówi Cyń - juniorzy zazwyczaj zajmują się bardziej głupotkami, mniej robią, no takie tam.
Wypisywanie kto co robi - nie wiem, jak chcecie? Uważam, że z tym może być taki problem, że to jest bardzo płynne. Właściwie ja bym nie potrafiła powiedzieć, czym ja się zajmuję konkretnie - ogarniam forum, tyle. Co trzeba zrobić, to zrobię, jak ktoś krzyczy, to słucham, jak trzeba coś wpisać do profilu, zmienić imię, przesłać opalę - what can I say, except, you're welcome? :V

Kaiser napisał(a):Rok grania lwiątkiem irytuje mnie okropnie.
Ach. Nie żeby coś, ale postacie nie rodzą się od razu dorosłe? Ten etap bycia lwiątkiem jest dość istotny, nie da się go przeskoczyć?
Plus kiedy zakładałaś Nymeri już były wprowadzone dzisiejsze zasady starzenia się? Powinnaś być tego świadoma?

Kaiser napisał(a):- Usunięcie marginesów. Tak, koniec z pisaniem na boku, mieszaniem w czasie i obijaniem się.
pls don't
Marginesy są życiem, marginesy są miłością, wydaje mi się, że jedyne co zrobi bilokacja, to wprowadzi chaos.
Marginesy również nie mieszają tak czasu, jeżeli tylko umiesz ich używać - ja jeszcze z tym problemu nie miałam. Jeżeli userzy będą pamiętać o tym, że to MARGINESY, nie powinno się tam przeprowadzać najważniejszych akcji, to tylko ODSKOCZNIA OD FABUŁY, gdzie można radośnie popisać niewiele znaczące wątki, lub przeprowadzić te, które po prostu będą się ciągnąć - spotkania stadne, fuj - to będzie dobrze.
Noże są ostre i można się nimi pociąć, ale nie banujmy noży, zamiast tego wprowadzając nożyczki do chleba.
Nawet nie chce mi się pisać czemu bilokacja mi się nie podoba, ale mi się nie podoba, i z tego co widzę, reszta też jest przeciwna jej wprowadzeniu, dlatego nie będę się produkować na ten temat.
Plus jestem zbyt dużym leniem by prowadzić jakiekolwiek kalendarze, ja ogarniam swój timeline, inni też chyba jakoś dają radę :v

Kaiser napisał(a):- MG. Póki co działa on tylko na życzenie, ewentualnie przy walkach.
Tak, bo niezwykle łatwo jest się zrazić, kiedy jako MG wbijasz komuś do wątku, a później dostajesz opieprz na sb, że jak śmiesz komuś psuć zabawę.
Nie mówcie, że tak nie jest, bo sama to przeszłam, jak i byłam świadkiem nagonki na innego MG na tym forum, że jak on śmiał coś takiego zrobić.

Kaiser napisał(a):Przydałby się przede wszystkim nabór na mg, osoby które chętnie by się udzielały nie tylko w takich wątkach, ale by czasem wchodziły w gry innych, rozkręcały zabawę, nakręcali innych do myślenia, kreatywności
Nabór jest cały czas otwarty, od półtora roku. Fakt, ludzie o nim zapominają, więc kiedy zaczynam odczuwać, że czegoś tu brak, podrzucam linka na sb, zazwyczaj ktoś się zgłasza. Zazwyczaj wyławiamy przynajmniej jedną osobę, która się nadaje.
Jakże często taka osoba znika po dwóch miesiącach :v

Kaiser napisał(a):bo serio robi się z tego forum typowy SL, władza i dzieci. Nic więcej
Kaiser napisał(a):Wszyscy tylko chodzą i gadają, nudy że aż usypiam. Czas coś zrobić, rozkręcić to i owo.
Z forum robi się typowy SL? Przepraszam, kto tworzy fabułę forum? Administracja? MG?
Czy może wszyscy gracze, którzy mają tu swoje postacie i nimi grają?
Jeżeli uważasz, że fabuła jest nudna, to ją rozkręć. Tak, Ty. Bo każde z nas ma wpływ na fabułę forum, każde z nas jest jej częścią, więc jeżeli uważasz, że jest nudno... To to zmień. Ile namieszania wprowadził jeden Soth? Ile zrobił Myr? Kiedy tylko zaczyna się coś dziać, ludzie się ożywiają, zlatują. Wystarczyło, że Nurit zwiała rodzicom, pojawił się Arvo, już się coś tam zaczęło ruszać - dochodziły kolejne postacie, aż musiał wkroczyć MG. A niby nikt z nas nie zrobił nic bardzo ważnego (no, może poza Tene <3).

Chikja napisał(a):Chociaż..czy nie da sie wprowadzić NPC stada? Skoro miedzy naszymi sielanka?
https://giphy.com/gifs/aint-nobody-got-t...2eWYfN3r20

Venety napisał(a):Być może trochę sprawę rozwiązałoby niejako "przypisanie" MG do pewnych działek?
Wy o tym nie wiecie, ale takie przypisanie istnieje, tylko jest w temacie MG :v Choć ja tam osobiście dziubię wszystko, a to polowanie założę, a to chorobę ześlę, walkę ogarnę...
I Twoja hierarchia trudności akcji bardzo mi się podoba, nigdy na to tak nie patrzyłam, ale w sumie, prawdziwe :v
Nie wiem, czy opublikowanie tej rozpiski poprawi Wam życie, ale jeżeli chcecie?

Co do systemu tych cyferek, zezwalania na bicie czy też nie, to ja już nawet nie będę się znów zbytnio rozpisywać, bowiem temat też już był kiedyś omówiony.
Zwyczajnie wyobraź sobie, że MG prowadzi wątek komuś, kto zezwala na wszystko, świetnie się bawią, a tu nagle wbija postać, która nie zezwala na nic. I rozpiernicza wątek, bo jest kurde nietykalna. Ale hurra! Uratowała cudzą postać! Na siłę!
Czyli jak skomplikować sobie i innym życie.
Jeżeli nie będziesz zbytnio kozaczyć, to ze strony MG nic złego Ci się nie stanie, ot. Venety to wyjaśniła.

Kaiser napisał(a):Walki. Do przebudowy ale tu by się lepiej Kami wypowiedziała, bardziej się na tym zna. Ogólnie denerwuje mnie czasami zachowanie MG, niby rzucanie kostką, ale po co te staty, po co te wszystkie opisy. Czasem wypadałoby też stawiać na realizm, wiek swoje robi.
A-aha? Do przebudowy bo, jak, czemu, co?
Temat był wałkowany milion razy - nie twierdzę, że w takim razie jest zakończony, ale gdyby ludzie tyle czasu spędzali na tych walkach fabularnie, ile poświęcają systemowi, może by się przynajmniej te dyskusje opłaciły.
Nawet nie bardzo wiem co tu odpowiedzieć, wywołałaś jedną osobę do tablicy i powiedziałaś, że trzeba naprawić. K xD
Nie wiem, czy czytałaś obecny system, ale wyraźnie jest tam napisane, że używa się zarówno statystyk, jak i rzutów kostką, razem. I jest też wyszczególnione, że opisy, sensowność akcji gracza również wpływa na powodzenie.
Chyba że "po co te staty, po co te opisy" miało sugerować ich wywalenie, a ja to opacznie zrozumiałam :v
Nie wiem jednak co w takim razie miałoby znaczyć "czasem wypadałoby też stawiać na realizm".
W ogóle nie mam pojęcia co tu się zadziało.

O staminie już się wypowiedziałam pokrótce w ankiecie, zresztą, inni też :p

Kaiser napisał(a):Co wy z tymi sojuszami i paktami, pamiętacie może że stada lwów się nie przyjaźnią z innymi?
Ale że co, że w naturze się nie przyjaźnią? Pamiętacie, że lwy w realu nie mówią? Nie mają uczuć, nie mają kultury, nie myślą tak jak ludzie? xD
Kaiser napisał(a):Serio tak źle było z początku ze złymi stadami że już teraz wszyscy są neutralni? Może jakieś zmiany i w tym temacie?
Nie wiem, może było, skoro ludzie odeszli od tych złych stad? Jak chcesz coś zmienić to zmień, przepraszam, czy napisanie o tym w propozycjach cokolwiek zmieni? Jakoś wątpię xD Nawet jakbyśmy napisali ogłoszenie HALO POLICJA, IDŹCIE SIĘ JAKOŚ POBIJCIE, BO NUDNO JEST, to raczej forum to nie zbawi xD
Administracja nie ma na to wpływu, gracze mają. Nie wiem jak chcesz wpłynąć na graczy, ale jak Ci się uda nagle poderwać ludzi do zrobienia zuego i mhrocznego stada to Ci kwiatki kupię.
Tylko niech ono pożyje tak z pół roku minimum :v
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#15
05-04-2017, 20:40
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Dobra, tera ja.
Nie będę poruszać każdej jednej drobnej kwestii, bo nie chcę powtarzać tego, co jest już wyjaśnione. Mój post jest uzupełnieniem postów Venety i Sami, z którymi się absolutnie zgadzam. Uważnie przeczytałam ich posty i nie widzę rozbieżności w opiniach.

Zgadzam się też z Huntrees odnośnie tego, że poruszone jest tu wiele spraw, zbyt wiele. Nie da się za jednym zamachem zmienić systemu walk, ogłoszeń, administracji, marginesów i paru innych spraw.

Nie widzę potrzeby wrzucania składu administracji w ogłoszenia. Wiem, że to funkcjonuje na wielu forach, ale dla mnie to taki atencjonizm, nie wyglądałoby to dobrze (ja mam kwadratowy avek bez tła, Sami ma prostokątny z tłem, nie komponowałoby się to zbyt ładnie) i, jak wspominała Kami, i tak ten spis jest w temacie. A do administracji nie pisze się pw w konkretnych sprawach, tylko pisze się w Skargach i zażaleniach albo w Pytaniach, zależy o co chodzi. W drobniejszych sprawach można pisać i na sb i ktoś z nas powinien to zauważyć, a w przeciwnym wypadku można już zajrzeć do tego spisu w temacie.

Kami, nie wydaje mi się, żeby wrzucanie obrazka na miesięczną pogodę było dobrym pomysłem. Skoro ona panje ona przez cały miesiąc, to trzeba tam ująć nieco więcej niż w jednym obrazku. Zresztą czasem można pisać o różnicach między pierwszą a drugą połową miesiąca, tego się nie da ująć na obrazku.

Możemy napisać, kto co robi, ale, jak już pisała Sami, to jest dość płynna kwestia. Okej, są elementy, którymi zajmuje się jedna czy dwie konkretne osoby (Cynka zajmuje się sprawami technicznymi; ja, Cynka i Inn zajmujemy się drzewem genealogicznym; Zeph zajmuje się pogodą; ja i Sami zajmujemy się cytatem miesiąca; ja i Inn zajmujemy się listą aktywnych; ja i Zeph zajmujemy się wymianą bannerów; osoby rysujące zajmują się nagrodami za eventy itp.), aaale to są raczej te drobniejsze kwestie. Nie jest tak, że np. w dyskusjach nad takim tematem biorą pod uwagę te osoby, a nad innym inne - no nie, staramy się poznać zdanie każdego członka administracji przy wprowadzaniu zmian, a przecież to jest nasza najważniejsza praca. Jeśli interesuje was zakres tych drobniejszych zadań, których przykłady tu podałam, to jasne, możemy to spisać, nie jest to żadne problem, tylko mówię, to są właśnie takie drobnostki, bo omawianiem poważnych spraw, istotnymi zmianami i rozstrzyganiem sporów zajmujemy się wszyscy (albo po prostu ci, którzy akurat są online, jeśli chodzi o pilne kwestie).

Nie widzę bilokacji. W moim odczuciu marginesy się sprawdzają, a bilokacja wprowadziłaby zamęt. Zresztą Zevran trochę tłumaczyła, jak to wygląda na innych forach i sama przyznała, że u nas by to nie wyszło, a ja mam podobne odczucia. Przy bilokacji ciągłość fabularna zostaje zachwiana, co bardzo mi się nie podoba, bo jak rozwijać postać, skoro wątki dzieją się niezależnie od siebie? Okej, marginesy są czymś podobnym, ale właśnie dlatego nazywa się to MARGINESEM, by odróżnić go od GŁÓWNEJ fabuły, na której powinny się dziać te najważniejsze dla rozwoju postaci wydarzenia. W przypadku bilokacji rozumiem, że nie ma rozróżnienia na wątek główny i wątki poboczne, co mnie się bardzo nie podoba.

W kwestii MG nie mam już nic do dodania, a fabuła się toczy jak się toczy i jak gracze chcą, to niech tworzą zUe postacie i stada, niech sobie walczą i się zabijają (wait, czy to się nie dzieje dość często ostatnio...?), ale to naprawdę nie leży w gestii administracji. Fabuła wygląda tak, jak wynika to z działań waszych postaci. To samo tyczy się charakterów stad i sojuszy/paktów, co tu ma administracja do gadania? A fabularne eventy ogólnoforumowe nigdy nie wypadały dobrze, ale jeśli macie pomysł na jakiś konkretny, to, oczywiście, może na to rozważyć.

System walk - odnośnie staminy już się wypowiadaliśmy w temacie Kami, odnośnie jakichś innych zmian proszę założyć nowy temat i napisać tam, co konkretnie zmienilibyście w obecnym systemie.

I tak na koniec - zastanawia mnie, jakie kryteria przyjęłaś podczas oceny aktywności administracji. W mojej opinii to akurat Sami jest obecnie najaktywniejszą z nas, a Cynka też bardzo dużo robi, a że trochę muli na fabule, bo musi się uczyć do matur, to już inna kwestia. Zeph też regularnie odpisuje, zwłaszcza na fabule -  na pewno dużo regularniej niż ja i Inn, które, podobnie jak Cynka, mamy teraz sporo nauki.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości