> AUDYCJA 24 <


UWAGA!
Zmianie uległ 7. punkt regulaminu fabularnego. Obowiązkowo należy się z nim zapoznać!


UWAGA!
Wprowadzone zostały zmiany dotyczące funkcjonowania Duchów, a rola Szamana została oficjalnie określona. Więcej na ten temat dowiecie się tutaj.


UWAGA!
Pojawił się temat dotyczący rozstrzygania sytuacji, w których osoba, która zobowiązała się do gry daną postacią, przestała pisać na forum. Model postępowania w takich sytuacjach został opisany tutaj.
[22.01 - 05.02]
]Choć najczęściej w południe temperatura dochodzi do 28*C, zdarzają się dni, gdy sięga do 32*C (gdy nie pada). Opady występują niemal każdego dnia, najczęściej rano i późnym popołudniem. Rzadko zajmują cały dzień.Cytat stycznia nadesłany przez Tiba:
Szczęście jest jak motyl; im bardziej go gonisz, tym bardziej ci ucieka, lecz gdy zwrócisz swoją uwagę ku innym rzeczom, przyfrunie i usiądzie łagodnie na twoim ramieniu
~ Henry David Thoreau

CYTATY ROKU 2016
Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą.
~ William Hazlitt; nadesłany przez Talvedu'ul

Dobroczynność nie polega na dawaniu kości psu. Dobroczynność to kość dzielona z psem wówczas, gdy jesteś równie głodny jak on.
~ Jack London - Zew Krwi; nadesłany przez Vasanti Vei

W tym tygodniu bonus - 5 opali - otrzymuje Tene!

Generator statystyk

Felija
Administrator
GatunekLew PłećSamica Wiek5,5 roku Liczba postów:5,262 Dołączył:Jun 2012

STATYSTYKIŻycie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
22-06-2012, 18:50
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Witaj w świecie Króla Lwa! Skoro już zdecydowałeś się na rejestrację na naszym forum, nadszedł czas, by założyć swoją postać. Poniżej wypisanych zostało parę kroków, które trzeba uwzględnić przy kreacji postaci. Nie musisz wykonywać ich po kolei - zawsze możesz zacząć od wybrania stada, wyglądu, et cetera. Więc - do dzieła!

Krok 1 - jakim zwierzęciem będzie moja postać?:
Forum, na którym gramy, bazuje na filmie "Król Lew", dlatego też najczęściej wybieranym gatunkiem jest właśnie lew. Jeśli nie masz jednak ochoty grać jednym z nich - nie martw się! Akcja filmu rozgrywa się w Afryce, gdzie żyje jeszcze mnóstwo innych zwierząt. Oto one

Krok 2 - jak będzie miała na imię?:
Ta z pozoru najprostsza czynność często przysparza nam wiele kłopotu - chcemy, by imię było oryginalne, wyszukane. Pamiętaj zarazem, by nie przesadzić w tej oryginalności - zbyt "ozdobne" imiona naprawdę nie uczynią twej postaci atrakcyjniejszą. Imieniem może być cokolwiek pragniesz, by nim było - może to być jakiś wyraz w łacinie, suahili czy jakimkolwiek innym języku, nazwa kwiatu czy co tam sobie wymyślisz. Imię oczywiście może być kompletnie abstrakcyjne i nie mieć żadnego znaczenia. Jeśli masz problem z wyborem imienia, możesz skorzystać z tej strony: http://behindthename.com/ Znajdziesz tam wiele propozycji imion wraz z ich tłumaczeniami.
Pamiętaj, że twój nick będzie zarazem imieniem twojej postaci i o tym, że nie może być zbyt podobny do imienia którejkolwiek z istniejącej, aktywnej postaci.  

Krok 3 - jak będzie wyglądała?:
Ważną rzeczą jest to, by postać wyglądała jak najbardziej prawdziwie - zakazane są więc wszelkie rogi, skrzydła, świecące oczy, neonowe, nienaturalne barwy, et cetera u gatunków, które w rzeczywistości takich kolorów nie mają (więcej na ten temat w Regulaminie; w razie wątpliwości Avatarni - tam z pewnością znajdzie się ktoś, kto ci pomoże.

Ozdoby: Tworząc postać masz prawo dodać jej ozdoby (Kolczyki, naszyjniki, szale, pelerynki, tatuaże itp.), prosimy byście wytłumaczyli dokładnie skąd owa ozdoba się wzięła! Nie przesadzajcie jednak z waszymi pomysłami. Administracja zastrzega sobie prawo do niewyrażenia zgody na zbyt wymyślne ozdoby!  

Krok 4 - do którego stada będzie należeć?:
Kiedy już ustaliłeś wiek postaci, imię i wygląd, możesz zabrać się za wybranie dla niej stada. Najlepiej, by w tej kwestii także kierować się charakterem i intencjami postaci. Wszystkie stada opisane są w tym temacie. Twoja postać może również być samotnikiem (link) - nie należeć do żadnego stada, kierować się własnymi zasadami i cieszyć się brakiem ograniczeń.  
Poradnik - jak dołączyć do stada

Gratulacje! Właśnie stworzyłeś postać, w którą będziesz mógł się wcielić. Nim zaczniesz grać, czeka cię jeszcze parę czynności.

Krok 5 - czy przeczytałeś Regulamin?:
Pod tym względem nasze forum nie jest wyjątkowe i jak każde z nich ma swój własny regulamin, który musi być przestrzegany przez wszystkich. Regulamin znajdziesz tutaj.

Krok 6 - czy uzupełniłeś i wysłałeś zapis?:
Zapis jest potrzebny to przydzielenia twojej postaci do stada czy do samotników. Zgłoszenia do samotników i poszczególnych stad odnajdziesz tutaj. Zapis zwykle ogranicza się do wypełnienia stosownego formularza, który znajduje się w pierwszym poście każdego z działów zgłoszeń.

Krok 6a - wybór rangi:
Po dołączeniu do stada postać otrzymuje rangę odpowiednią dla jej wieku.  
- Młode: dla postaci, których wiek nie przekracza roku  
- Adept/Rekrut: dla postaci w wieku od roku do dwóch lat (krótko mówiąc, dla nastolatka) LUB dla osobników, które niedawno dołączyły do stada i dopiero uczą się o jego zwyczajach, pomimo tego, że mają więcej niż dwa lata  
- Wojownik/Łowca/Wtajemniczony: może być nadawany zamiast Adepta/Rekruta dla lwów powyżej drugiego roku życia  

To, którą z tych rang otrzymasz, zależy jednak od osoby, która przyjmuje cię do stada. Tutaj znajdziesz krótki opis każdej z rang.

Samotnicy oraz inne zwierzęta stają się po prostu "Samotnikami". Ci zaś nie mają żadnego wymyślnego systemu rang czy hierarchii. Istnieje jednak ranga zwana Wędrowcem, którą przyznaje się zasłużonym, długotrwałym samotnikom.    

Krok 6b - dołączanie do stada:
Jeśli już wysłałeś zapis i otrzymałeś należny ci kolor (zielony - w przypadku samotników i zwierząt nieurodzonych w stadzie; kolor odpowiedni kolorowi stada - w przypadku lwów urodzonych w danym stadzie), a chcesz należeć do któregoś ze stad, czas, by poprosić władcę, jego zastępcę lub wyznaczoną osobę o przyjęcie do stada. W tym celu należy umówić się z nim na fabularne spotkanie. Pamiętaj jednak, że jeśli twoja postać nie zaprezentuje się należycie (lub z innych powodów), twoja kandydatura może zostać odrzucona.

I pamiętaj - wydarzenia na forum rozgrywają się długo po drugiej części KL, potomkowie Kiary są już dorośli! Akcja toczy się ok. XIX w., a kontakty ludzie-postaci ograniczone są do absolutnego minimum!


Jeśli wykonałeś wszystkie z powyższych rzeczy, to jesteś już gotowy, by wkroczyć z nami w świat "Króla Lwa". Życzymy Ci wielu fascynujących przygód i wspaniałych chwil na naszym forum!

Poradnik został napisany przez Kalani.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości