♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#1
05-10-2012, 15:46
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Pamiętacie konkurs na konkurs z V audycji Radia KL?
To wam przypominam.

Swoje propozycje nadesłały mi 3 osoby - Naomi, Lucas i Mako.
Z tej okazji Naomi i Lucas zdobywają po 5 opali, zaś Mako - 10.
Tak, Mako wygrał. :)

A teraz przedstawiam wam jego wizję konkursu:
Cytat:Swego czasu zastanawiałem się nad tym konkursem na konkurs - uwielbiam tą nazwę - i stwierdziłem, że musi to być coś interesującego i prostego. Nie musiałem długo szukać, odpowiedź nadeszła dokładnie z tej strony, z której pojawiła się propozycja konkursu. Audycja, bo o niej mowa. Gdy Prowadzące dyskutowały na temat dawnych dziejów forum, dostałem olśnienia. Hewa i Shet wspominały, jak w ZZ był rozłam i każdy zastanawiał się kto z kim trzyma, a komu można dać w mordę.
I właśnie tu pojawia się ma idea. Proponuje wykonanie konkursu na wymyślenie akcji fabularnej, takiej, która wciągnie wszystkich w niej uczestniczących. Ruszmy naszych użytkowników, niech się coś dzieje. Chyba wszystkim podobała się plagą hien, jest co wspominać.
Co do charakteru, skali i nagród za wymyślenie akcji fabularnej: nie wypowiadam się, gdyż to nie moja działka.
Według mnie pomysł ten jest genialny w swej prostocie i nadaje się do konkursu na konkurs.


I teraz tak.

Zadanie dla was:
Zgodnie z opisem Mako macie opisać dowolną akcję fabularną, która mogłaby się rozegrać na forum. Musicie uwzględnić rodzaj akcji i jej skalę (najlepiej niech obejmuje co najmniej 10 postaci, jak najbardziej może to być też akcja ogólnoforumowa). Co do rodzaju - jest on całkowicie dowolny.

W tym temacie zamieszczacie dokładne opisy proponowanych akcji.
Możecie też napisać posta o treści w rodzaju 'tu będzie opis akcji', żebym wiedziała, że ktoś jest chętny, by wciąż w tym udział (aczkolwiek nie jest to konieczne).

Każdy użytkownik może zamieścić dowolną ilość propozycji.

Macie na to miesiąc (do 05.11.12).

Pytania również zadajecie w tym temacie (albo bezpośrednio do mnie przez pw).

Nagrody będą (jak zawsze).


I to chyba wszystko. :) Powodzenia życzę!
Akilian
Gość

 
#2
05-10-2012, 16:45
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

/Przepraszam, że użyłam koloru

Nie kopiować!




Ja to widzę jakoś tak – skoro dzięki hienom tak wiele dobrego i złego się stało, a nikt się nie nudził, to czemu by tego nie powtórzyć..? Pomysł może wydawać się obcykany, ale wystarczy pomyśleć; w niebezpieczeństwie wielu ze skłóconych ze sobą lwów i lwic złączyło się, by razem stawić czoło wspólnemu wrogowi. Mimo, ze zaistniały pewne śmierci, to i tak wyszła akcja nader ciekawa i na swój sposób pociągająca. Tym razem mogło by być to obce stado, chcące zawładnąć terenami czterech stad. Byłoby ich z 30? Coś koło tego, ważne, by byli liczni. W tym czasie, kiedy tamci planują bitwę, „nasi” przez przypadek weszliby do kilku tematów. Samo stado nieznajomych rozproszyło by się, dlatego przydało by się kilku MG, by w każdym miejscu zrobić coś oddzielnie. Następnie, po krótkiej wymianie zdań, zebralibyśmy się na terenach wolnych, by co poniektórzy donieśli władcom krain, by zaplanować obronę. Bitwa, jak zawsze, niesie za sobą pewne koszty, toteż bez ran większych i mniejszych by się nie obyło. Byłoby zaciekle, jak bardzo będzie zależało od użytkowników. Na kulminacyjny moment pozostawiłabym walkę z całym obcym stadem, niezwykle silnym i doświadczonym, kontra mieszkańcy czterech krain, może nie tak doświadczonych i silnych, za to złączonych paktem przyjaźni na czas walki. A kogo dopuścić? Najlepiej jak największą liczbę uczestników, z pewnością będzie to chwilę trwało, ale i dawało czas do myślenia jaki następny krok wykonać. Mój pomysł oczywiście można by jeszcze dopracować, ja tylko dałam propozycję. Jak kto będzie zależało od liczby zgłoszonych jak i Adminów. To tyle jak na moje pięć minut.
Kerra
Gość

 
#3
05-10-2012, 17:00
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

A ja mam taki pomysł. Akcja ogólnoforumowa, a mianowicie: wielka powódź.

Przedstawiam: Początek byłby taki, że nagle zaczęło cały czas padać. Pada, pada i nie przestaję. Nastaje też ocieplenie i śniegi na terenie Nowej Północy się topią. Rzeki zaczynają wylewać i cały czas podnosi się poziom wody. Wszystkie lwy przenoszą się na wyższe tereny, ale to nie wystarcza. Trzeba wspiąć się na złotą skałę, a później być może nawet na Kilimandżaro? Wszystko zalewa woda, a zdesperowane lwy by przeżyć zdradzają swoje stada, zostawiają członków rodziny na pastwę żywiołu... W końcu, kiedy już wszyscy praktycznie zdychają z głodu, zimna i morderstw, woda by zaczęła odpływać. Okazuje się, że to tu, to tam jakaś zwierzyna się zachowała, woda zostawiła też mnóstwo padliny.

Ogólnie chodzi mi oto, że wciąż nadchodzi woda, i to nie tak, że budzi się ktoś rano i mówi: O patrz, przybyło 5 cm! , tylko nadchodzą gigantyczne fale, które topią lwy i inne zwierzęta. Panuje chaos, a jak ktoś jest przestraszony, to żeby przeżyć, skacze po innych by być wyżej, a tamci spadają. Nie można spać, bo się już nigdy nie obudzisz, utopiony przez falę. Tu użytkownicy mogą się wykazać wyobraźnią, może ktoś będzie składał ofiary wodzie, może ktoś stwierdzi że żywioł to rozszalały bóg?

Opis akcji dokładniejszy bo się czepiają: Nadchodzi powódź, prawda? No to chyba oczywiste że lwy uciekają. Uciekają w górę, niektórzy się topią itp. Stada ze sobą walczą, a dokładne przybywanie wody kontrolowali by MG. No i w końcu po jakimś dwóch miesiącach albo dłużej woda opada, a lwy mogą wrócić na ziemie swoich stad. Oczywiście ziemia wygląda inaczej, wszystko jest mokre, zniknęła większość drzew. Proponuje tak:

XX październik
Początek akcji. Leje.
Leje przez całą akcje. Woda się podnosi, lwy migrują.
W końcu może dojść nawet do konieczności wspięcia się na Kilimandżaro, myślę, ze dodałoby to więcej akcji. MG kontrolują przybywanie wody i mówią ile przez noc przybyło itp. Stada walczą o przestrzeń dla siebie, żywność oraz leki.

XX listopad-grudzień
Przestało padać, woda powoli się odpływa. Lwy mogą wracać na tereny swoich stad, cała kraina się choć trochę zmienia. Oczywiście a to tu jedno stado by chciało więcej terenów, a tu drugie nie wie gdzie powinno być.

Pewnie się coś zmieni, ale na początek chyb to nie jest taki zły pomysł? :) Mam nadzieję, że się spodobało.

Niezła anomalia, wielka powódź w środku pory suchej. :D
* triumfalny ton mode on* Prawda? Dlatego właśnie lepiej, żadne stado nie spodziewa się deszczu, tym bardziej powodzi! Wszyscy będą zaskoczeni!
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#4
05-10-2012, 17:03
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

W tym temacie zamieszczacie dokładne opisy proponowanych akcji.

dwa lole co czytać nie umieją ;p
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Padme
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła. Znamiona:0/0 Liczba postów:662 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 34/20pd

#5
05-10-2012, 20:40
Prawa autorskie: Malaika4

Mon i ja jesteśmy genialne. Ale pubicznie nie damy naszej koncepcji, musimy dopracować :D
Spodziewajcie się zajebistości misiaki :D
GŁOS
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
So you've never felt the attraction that comes when someone who is capable of doing terrible things, for some reason, cares O N L Y about you?
[Obrazek: rd_login?IMToken=f03816050003720936aa120...6vz6rr.png]
[center]Crazy or not. That kind of love never dies[center]
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#6
06-10-2012, 20:42
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Tu Będzie Opis Akcji Fabularnej.

Tu Jest Opis Akcji Fabularnej:

na forum nie ma magii. gramy w RPG okej, specyficzne, ale absolutnie pozbawione jakiejkolwiek magii. są duchy, ale z nimi się tylko gada, nie mają żadnych mocy; jest ranga szamana w stadach, ale jego zadaniem jest przeprowadzanie ceremonii, a nie rytuałów w znaczeniu mocy sprawczej.
wprowadźmy więc magię.
oczywiście, jest to event "tymczasowy", a nie zmiana raz na zawsze, jednak jej efekty jak najbardziej będą trwałe. z tego względu nie oddamy magii w łapy lwów - nie jest moim celem zmienianie na stałe określonych realiów forum - lecz wprowadzimy postaci specjalne (nowe konta kasowane po zakończeniu eventu). takie, które najprościej jest odgrywać wiarygodnie, mając pewien bagaż skojarzeń związanych z magią jako domeną ludzką: małpy.

na tereny Czterech Stad przybywa stado małp. jest to mieszanka gatunków; znajdują się wśród nich dwa goryle, kilka szympansów bonobo, pawiany i mandryle, a nawet jedna kapucynka, która rządzi całym tym cyrkiem. małpy te nie są zwykłe; wszystkie posiadają coś niebieskiego na ciele - a to znaczenie nad czołem, a to niebieskie oczy (nie tęczówki, tylko całe gałki oczne), a to jedną dłoń w nienaturalnym ubarwieniu. nie wiadomo, czego chcą ani dlaczego tu przybyły, wiadomo jednak, że ruszają w dalszą drogę, więc nie ma za wiele czasu na ich poznanie.
w stadzie są wyłącznie dorosłe samce i samice z przewagą tych pierwszych.

małpy potrafią czynić magię.
kapucynka wzywa zmarłych i narzuca im swą wolę, więc jest to postać, której magia raczej nie będzie używana; bonobo nakładają iluzję, oferując możliwość doświadczenia niespotykanych przeżyć lub oszukania wrogów, goryle i pawiany panują nad żywiołami, czyniąc sztuczki z ziemią, ogniem, wodą i powietrzem, zaś mandryle potrafią wprowadzać zmiany do ciała, czyniąc je mocniejszym, zwinniejszym, posiadającym rogi, mogą także przywracać utracone kończyny czy narządy i leczyć stare rany. działają także w drugą stronę: są w stanie okaleczać na odległość, sprowadzać choroby i szykować trucizny.
rzecz ma, oczywiście, haczyk.
małpy podróżują po kilka, nie przebywając zbyt daleko od siebie, jednak naraz spotyka się ich 3-4 z różnych specjalizacji. kapucynka zawsze w towarzystwie przynajmniej jednego goryla. poprosić ich o potrzebną lwu rzecz można w każdej chwili, jednak za przysługę się płaci...
a cena wzrasta wraz ze skomplikowaniem czaru.
i to do lwa należy przekonanie małpy, że oddaje jej coś na tyle cennego, by opłaciło się jej rzucenie zaklęcia. czasem będzie to zniesienie daniny w postaci żywności, czasem oddanie podarowanego przez bliskich przedmiotu, ale w skrajnych przypadkach będzie to uwolnienie swojego ducha stróża i zaprzedanie życia woli małp. to ostatnie rozwiązanie to, w praktyce, oddanie losu postaci w ręce MG, który będzie miał prawo w dowolnie wybranym momencie narzucić jej swą wolę i postawić przed nią zadanie, które będzie musiała natychmiast wypełnić, inaczej zacznie chorować aż do śmierci włącznie.
* raczej nie przewiduję możliwości wykupywania u małp śmierci wrogów, ale taka opcja nie zostanie zamknięta raz na zawsze - tyle, że będzie musiała być przedyskutowana przez całą administrację.

ten event może doprowadzić do zmian w strukturze stad, do zmian w wyglądzie sawann i lasów, do zmian w samych postaciach, zabicia ich lub założenia nowych. może też dostarczyć trochę rozrywki, jak magiczne fajerwerki i nauka latania. to będzie zależało od tego, jak gracze zechcą wykorzystać małpy - i ile będą gotowi im zapłacić.
event powinien trwać około miesiąca-półtora. do jego nadzorowania wyznaczonych zostanie kilku MG - od ich liczby będzie zależeć ostateczna ilość małp. każdy z nich dostanie jedną czterooosobową lub dwie trzyosobowe grupy "na wyłączność" i od jego pomysłowości zależeć będzie, jakie czary będą rzucać przyznane mu małpy. do niego także należy wyegzekwowanie konsekwencji rzuconych zaklęć, a ponieważ wszystko dzieje się publicznie (w tematach ogólnodostępnych), łatwo sprawdzić, kto wywiązuje się z obowiązków, a kto o nich zapomina. w tym drugim przypadku małpy będą danemu MG odbierane, a on sam odsuwany od eventu.
by to miało sens, imaginuję sobie, że potrzebne są przynajmniej trzy grupy po trzy małpy, a więc 2-3 MG. i owszem, widzę siebie jako jednego z nich ;p


to chyba wszystko, o czym pamiętam.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Brave
Gość

 
#7
07-10-2012, 01:29
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Zróbcie tak zeby świtowcy chcieli zwinąć jedną z lwioziemskich ziem lub innych.. zeby była wojna.. To ciekawe by mogło być.. Wojna o teren...

Proszę o bardziej rozwinięty opis.
Nie chce mi się.. Jak zacznie sie bitwa wszystko wyjdzie w praniu i sama historia sie stworzy.. Jak bym wszystko podyktowala akcja była by nudna .. Oczywiście jeśli moj skromny poscik wygra w co szczerze wątpię bo sie nie przyłożyłam
do niego zbytnio // buziole :*//
Nizar
Gość

 
#8
07-10-2012, 11:20
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Tu będzie opis akcji. Najpóźniej jutro, pojutrze więc proszę o nie kasowanie posta.
Ashley
Gość

 
#9
07-10-2012, 13:37
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Ja też wezmę udział.
Rozdział 1
Smutny czas.
Był to jak zazwyczaj gorący poranek. Lwy i lwice obudzili się spokojnie i wyruszyli na polowanie.
Nie wiedzieli że ten spokojny dzień stanie się przykrym. Stado Szkarłatny Świt połączyło siły z Stadem Nowej Północy przeciwko Stadu Lwiej Ziemi, Samotnikom i Strażnikom Niebios. pragną wszystkich ziem swoich i innych stad i walczą o całą zwierzynę, o władzę nad całym światem. Czy zjednoczą się ponownie stada w pokój czy uda się im uratować wspólne istnienie i dziedzictwo jakim jest pokój i przyjaźń, zobaczymy.
Akilian
Gość

 
#10
07-10-2012, 15:37
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Ashley, zauważ proszę cię fakt, iż Lwia Ziemia i Nowa Północ mają pakt o nieagresji ------>https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=335, tak więc Twoja akcja jest nieco nierealna.
Noel
Gość

 
#11
07-10-2012, 18:56
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

Poza tym Północni są jak na razie przeciwnikami wojen. :*
Arto
Konto zawieszone

Gatunek:Genus ducis Płeć:Samiec Wiek:Siedem susz. Znamiona:1 Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:444 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 59
Doświadczenie: 10

#12
08-10-2012, 21:45
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Zostawcie te biedne Stada w spokoju, co one Wam zrobiły? Poza tym, Świt gardzi wszelką przemocą, są zwolennikami pokojowego rozwiązywania problemów i zawsze chętnie każdemu pomogą, nie rozumiem, dlaczego mieliby być agresorami.
Akilian
Gość

 
#13
08-10-2012, 21:58
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

Taak, a Artoś i Kami to już szczególnie potulne baranki, które zawsze są takie dla wszystkich milusie i tylko groźnie wyglądają xD
Kerra
Gość

 
#14
08-10-2012, 22:10
Prawa autorskie: RagDrawer
Tytuł pozafabularny: VIP

A ta akcja z waleniem kamieniem w Frugo to tylko taki kawała był, mamooooo, ja nie wiem czemu on się nie rusza-a-a! *łkanie* Cały świt to tylko hasa po łące zbierając kwiaty i patatając na kucykach z my little pony -.-
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#15
08-10-2012, 22:20
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

zaczynacie spamować, tego się nie lubi.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości