♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#1
29-07-2013, 23:13

Są wakacje. Na forum - pusto, głucho i praktycznie nic się nie dzieje. Nie ma co doszukiwać się winy w forum samym w sobie, bo problem leży gdzie indziej. Każdy z nas ma postać, która jest gdzieś zablokowana w jakimś wątku. Jako przykład, spójrzcie, jak to jest w moim wypadku.
Uprzedzam, że nie piszę tego po to, żeby komukolwiek dopiec - przedstawiam fakty.

Kudadisi - tempo nadawane przez Khayaal, a nie jest to zbyt szybkie tempo.
Naara - zablokowany w wątku z Shet.
Maya - tempo nadawane przez Arto i Dest, również niezbyt szybkie.

A wymieniłem tu tylko swoje postacie - mam niby tylko trzy, ale każda z nich jest w jakiś sposób przyblokowana, uniemożliwiając mi pisanie, kiedy mam na to czas. Powód tego stanu rzeczy jest prosty - ludzie wyjeżdżają. Są wakacje. Co się z tym wiąże chyba nawet nie muszę pisać. Ale efekt tego jest taki, że ci, którzy pozostali są całkowicie zablokowani, bez możliwości kontynuowania wątków. Wiadomo, że istnieje proste rozwiązanie - wyjść z wątku, ale jak to zrobić bez rujnowania przy tym fabuły? Poza tym, co to da, skoro postacie pozostałych graczy również są zablokowane?

Moim zdaniem rozwiązanie tego problemu jest proste. Wystarczy założyć nowy dział lub podkategorię na tym forum - chociażby w Grach Forumowych. Do czego by ten dział służył? Następny przykład, niestety, znowu odwołujący się do moich postaci, lecz nie tylko.

Postać Mai w chwili obecnej w wątku nie ma nic do gadania - akcja toczy się swoim tempem, na które nie mam wpływu, a jest dla mnie stanowczo zbyt wolne. Załóżmy, że w podobnej sytuacji znalazła się, np. postać Ragnara, która jest przyblokowana w jakimś innym wątku. Na fabule nie da się w żaden sposób doprowadzić do ich spotkania - trzeba czekać, aż wątki się skończą. Długo czekać. Nowy dział pozwoliłby dwóm chętnym graczom założyć pozafabularny temat, w którym mogliby odegrać, na co tylko by nie mieli ochotę. Akcja wewnątrz takiego tematu domyślnie nie miałaby na fabule miejsca.

Wewnątrz tego działu organizacja również wystarczyłaby jak najprostsza. Dany temat byłby tytułem danego wątku, a w jego opisie należałoby wypisać osoby w nim uczestniczące. Następnie użytkownicy mogliby pisać tam, na co tylko mają ochotę, a na co forum nie pozwala. Np. mogłoby dojść teraz do rozmowy między Ragnarem i Mayą. Albo wspólnego polowania. Albo czegokolwiek innego.

Jak wspomniałem wcześniej, domyślnie akcja wewnątrz tego tematu nie miałaby na forum miejsca. Ale, jeżeli wątek byłby na tyle dobry, żeby jednak to miejsce mieć mógł, wtedy można by było wspomnieć o nim na fabule, mimo, że nigdzie indziej o nim mowy nie było. Na przykład, w ten sposób na fabule Maya mogłaby Ragnarowi robić wyrzuty o to, że na polowaniu zachował się, jak ostatnia ciota, czy cokolwiek w jakikolwiek deseń. Mimo, że na fabule polowania nie było - choć być jak najbardziej mogło.

Brutalna prawda jest taka, że na forum nie powstałby przez to żaden chaos, ani żadnej akcji w żaden sposób by to nie zaszkodziło, wręcz przeciwnie. Na forum mogłoby coś zacząć się dziać. I w ten oto sposób zablokowani użytkownicy mogliby sobie założyć temat, jeśli mają na to ochotę, i kontynuować wątek po swojemu, lub wykreować zupełnie nowy. Warto zwrócić uwagę na jedno: wyobraźcie sobie spotkanie Kudadisiego z Shetani. Możliwe, prawda? A jednak na fabule nie miałoby pewnie miejsca. A jednak w tym dziale jak najbardziej można byłoby coś takiego opisać.

Administracji nie kosztowałoby to zupełnie nic - ot, kilka kliknięć w Panelu Administracyjnym, przekopiować to i owo z mojego opisu działu i po robocie. A wierzcie mi, że z takiej możliwości ja bym na pewno korzystał. I nie ja jeden. Dział, o którym wspomniałem nie miałby niesamowitych reguł, Regulamin forum mógłby nawet z grubsza tam nie obowiązywać, pozwalając użytkownikom opisać, co tylko chcą. W ten oto sposób np. mógłby powstać temat, w którym postać Kami wraz z Naarą poszliby na poszukiwanie grzybów halucynogennych. Albo ktoś inny się z kimś bił. I w ogóle, przygoda, yaaay.

Jeżeli już u kogoś ten pomysł zrodził potrzebę kontroli, to można byłoby dorzucić nawet jeden wymóg - żeby te wątki, które nadawałyby się do wspomnienia na fabule były zgodne z Regulaminem i miały podstawy fabularne. Tyczyłoby się to większości wątków, tak, czy siak, ale wszystko miałoby ręce i nogi. Dla nikogo nie stanowiłoby to żadnego problemu, bo ten dział żyłby własnym życiem, odmiennym i na swój sposób niezależnym od forum - no i rozwiązałby problem z wątkami, które stoją w miejscu. I powstrzymałby ludzi przed odchodzeniem z forum ze względu na zastój.

Choć staram się z reguły na wszystko spoglądać krytycznym okiem, w tym rozwiązaniu sprawy nie dostrzegam ani jednej wady, która nie byłaby wymyślana na siłę. Być może brakuje szlifu i dokładnego opisu całej sprawy, ale sam zamysł jest jasny, prosty, czytelny i jak najbardziej uzasadniony. I od razu mówię, że ja na pewno bym z niego korzystał.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
30-07-2013, 00:19
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Choć ze mnie tu jeszcze nowy dzieciak, to całą sobą popieram, również nie widzę większego problemu w uruchomieniu czegoś takiego, choć nie znam się oczywiście. Osobiście jestem przyblokowana, niby dostaję odpowiedzi, czasem po jednym dniu, czasem po 4-ech, ale to mnie męczy, a mam masę czasu między zamówieniami do wykonania. Chętnie bym skorzystała z takiej możliwości, w sumie dziwię się, że coś takiego jeszcze nie powstało. A coś fajnego mogłoby z tego się, że tak powiem, urodzić :)
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#3
30-07-2013, 00:49
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Podpisuję się pod tym wszystkimi czterema łapami i ogonem, ale to już wiesz.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#4
30-07-2013, 01:00

Cieszę się, że postanowiłaś dorzucić kilka słów od siebie, Ari - jeśli mogę Cię tak nazwać. Tak naprawdę, to Twoje zdanie jest tu ważniejsze od mojego, bo to właśnie nowych użytkowników najbardziej dotyka ten problem - zwłaszcza, że nowych jest tak mało. Mimo wszystko, tracą jednak na tym wszyscy, dlatego chyba czas najwyższy coś z tym zrobić. Dobrze też, że zwróciłaś uwagę na swój przypadek - bo widzisz, z tym całym działem, zamiast stać w miejscu i czekać na posty, można by było coś kombinować w jakiejś grupce osób i już by się coś działo. A nuż byłoby to coś fajnego? A przyznaję, że jeden post na cztery dni to stanowczo za mało. Nawet jeden post na dzień to za mało, zwłaszcza dla nowego użytkownika.

I, Rag - wiem. I bardzo się z tego powodu cieszę, choć pozostaje teraz tylko czekać na zdanie pozostałych.
Moran
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:2 lata i 8 miesięcy Liczba postów:899 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 88
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 73
Doświadczenie: 29

#5
30-07-2013, 01:41
Prawa autorskie: avatar: MadKakerlaken, edit by Ragous/sygnatura: Disney, edit by MadKakerlaken

Świetny pomysł, naprawdę mi się podoba ^^ A i jeszcze może taka mała propozycja - może nie ograniczać się tylko do postaci z forum? Taki wątek jest zamknięty (jeśli dobrze zrozumiałam), osoby biorące udział i tak czy siak muszą się wcześniej nieco zapoznać z postacią, z którą gra ma się odbyć.
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#6
30-07-2013, 01:49

Wiedziałem, że o czymś zapomnę napisać.
Cytat:A i jeszcze może taka mała propozycja - może nie ograniczać się tylko do postaci z forum?

Jak najbardziej. Zapomniałem o tym wspomnieć, a odniosłem się do tego, jako przykład podając postać Kami. Skoro i tak akcja będzie się toczyć swoimi własnymi torami, to nie ma problemu, żeby nagle w tym dziale zaroiło się od wszelkich postaci, które na forum były kiedyś, lub też nigdy ich nie było. Zawsze można byłoby rozkminić jakiś ciekawy wątek z ich udziałem.

Jeżeli zaś chodzi o sam wątek - nie jestem pewien, co rozumiesz pod pojęciem "zamknięty". Ale nie ma co nakładać zasad na to, co zasad w teorii mieć nie powinno - w każdej chwili, jeżeli autorzy wyrażą zgodę, będzie można się do niego wkopać i tworzyć coś razem. Nie będzie też obowiązywać żaden limit - będzie można uczestniczyć tą samą postacią w masie różnych wątków jednocześnie, mimo, że na fabule można się udzielać tylko w jednym.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#7
30-07-2013, 08:28
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Oczywiście, że można, mi tam z grubsza obojętnie jak się do mnie mówi "3
Heh, szkoda tylko, że jak nikogo nie ma do odpisywania na normalne posty, to też może być problem by tu się wypowiedziano na zadany temat oraz by ta idea została zatwierdzona i wprowadzona do użytku. A warto by było to ruszyć jak najszybciej, właśnie w okresie kiedy mało kto tu jest. O ironio.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Akira
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:Podrostek. Liczba postów:207 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 50
Siła: 30
Zręczność: 35
Spostrzegawczość: 25
Doświadczenie: 14

#8
30-07-2013, 10:28
Tytuł pozafabularny: MISTRZ MELODYJ

Podpisuję się pod wszystkimi. Widziałam kiedyś coś takiego działającego na innym forum i cieszyło się uznaniem, zainteresowaniem.
Wprowadzać, a nie!
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#9
30-07-2013, 10:46
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Na Boże Narodzenie proponowałam dokładnie taki sam pomysł. Z tym, że on raczej dotyczył postaci, których tutaj już nie ma i fizycznie nie będą z różnych powodów. Wtedy nie cieszył się zbyt dużą popularnością - ale ciężko się dziwić, Święta to jednak czas, gdy mało kto pyka na forum. W wakacje tych ludzi jest więcej.

Mata, ewentualne pomysły względem organizacji: https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=566
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#10
30-07-2013, 11:28

Ariusz napisał(a):A warto by było to ruszyć jak najszybciej, właśnie w okresie kiedy mało kto tu jest. O ironio.

Coś się wymyśli, choćby w ruch miały pójść grabie, pochodnie i widły.

Dziękuję Wam wszystkim za odzew. Cieszę się, że pomysł się podoba, to jest najważniejsze. Tak, czy siak, pozwolę sobie odnieść się do jednej rzeczy, tak zupełnie na marginesie*.
Cynek, nie Ty jedna próbowałaś wcześniej zrobić krok ku temu. Pomysł przewija się przez to forum od mniej więcej trzech lat, może nawet dłużej. Dawno temu ja spróbowałem czegoś podobnego, lecz nie spotkało się to z wielkim odzewem - tyle, że wtedy nazwałem to chyba Przygodami, czy coś w ten deseń. Twój pomysł nie był zbyt popularny nie tylko z powodu okresu, w którym go opublikowałaś - ograniczał się do postaci, których na tym forum już nie ma, a to zabija co najmniej 2/3 wątków, które mogłyby w takim dziale się rozegrać. Mimo wszystko, mam nadzieję, że tym razem ten pomysł zostanie wdrożony, według ogólnego szkicu, który został dokładnie opisany wyżej.

* - na marginesie to byłaby nawet całkiem odpowiednia nazwa tego działu.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#11
30-07-2013, 11:44
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

*ostrzy widełki. Tak na wszelki wypadek". A nawet mi się przypomniało

"Niech Cię piekieł dusi dym,
Boś był dla żeglarzy złym,
Za to żeś był bosman-drań,
Niech Ci siarka pali krtań,
Ognia żar, smoły czad,
Czort widłami... widłami... widłami... widłami...
Skuje zad!"

Tak w ramach widełek. W sumie można zrobić coś jeszcze by wdrożyć owe "na marginesie", czy puki co trzeba czekać?
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Zaraza
Gość

 
#12
30-07-2013, 11:52
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Ciekawy pomysł. Ja też jestem za tym pomysłem. Obecnie czekam aż ktoś poprowadzi zarazę do stada, bo sama nie może siedzieć w jednym temacie. Uważam że to nie będzie przeciwko innym tylko to jest by pomóc. Fabuła i forum nie mogą stać w jednym miejscu. Ja rozumiem że wakacje i wyjazdy. Ok. I rozumiem że niektórzy ( nie powiem kto bo jestem tolerancyjna) nie mają neta. To normalne . Ja nie miałam neta i wiem co to znaczy. Uważam że Maya ma rację. Trzeba coś zadziałać. Ja będę starać się odpisywać każdemu i trzymać się regulaminu. Bo że moja postać będąc lwem czy czymś nie może wykonywać rzeczy bądź gestów nierealnych ^^
Maya
Nieprzejednana | Konto zawieszone

Płeć:Samiec Liczba postów:547 Dołączył:Cze 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 99

#13
30-07-2013, 11:54

Zajebista szanta, jeśli dobrze rozpoznałem.
Ariusz napisał(a):W sumie można zrobić coś jeszcze by wdrożyć owe "na marginesie", czy puki co trzeba czekać?

Niestety, na razie możemy już tylko czekać na wypowiedzi pozostałych członków Administracji, z których decydujący głos będzie mieć Felija. Ewentualnie możemy zaśpiewać im szantę.

Dziękuję również za Twoje poparcie, Zaraza.
Kahawian
Dwugrzywy | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:1,101 Dołączył:Kwi 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 17

#14
30-07-2013, 17:52
Prawa autorskie: MadKakerlaken

Jak reszta, cztery łapy i ogon do podpisu. Bo za drugą postać głos chyba się nie liczy. xD
Dobry pomysł.
Padme
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:Dorosła. Znamiona:0/0 Liczba postów:662 Dołączył:Wrz 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 34/20pd

#15
30-07-2013, 19:42
Prawa autorskie: Malaika4

Też jestem za. Nie mam nic nowego do dodania w sumie, ale pomysł jest jak najbardziej w porządku.
GŁOS
Legend says, when you can't sleep at night, It's because you're awake in someone else's dream.
So you've never felt the attraction that comes when someone who is capable of doing terrible things, for some reason, cares O N L Y about you?
[Obrazek: rd_login?IMToken=f03816050003720936aa120...6vz6rr.png]
[center]Crazy or not. That kind of love never dies[center]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości