♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Penumbra
Konto zawieszone

Gatunek:Mieszanka kotowata Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:41 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 81
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#1
19-10-2013, 19:12
Prawa autorskie: ~Rillrex || artiststallion

chodzi mi o zmniejszenie progu dokładnie. 60 i 75 nie daje za dużej elastyczności. 45 i 60 byłoby lepsze.
[Obrazek: 60tl.png]

They're listening but they can't hear
They're looking but they can't see
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
19-10-2013, 19:19
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Z jednej strony, rzeczywiście ogranicza to elastyczność, lecz z drugiej... wszyscy by mieli teraz zmieniać staty? (i te poprawki w samym wzorze ze statami, brr)
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Penumbra
Konto zawieszone

Gatunek:Mieszanka kotowata Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:41 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 81
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#3
19-10-2013, 19:59
Prawa autorskie: ~Rillrex || artiststallion

Nie. Ci którzy są, mieliby takie jakie mają. Ale nowe postaci by mogły już w większym zakresie określać się.
[Obrazek: 60tl.png]

They're listening but they can't hear
They're looking but they can't see
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#4
19-10-2013, 20:04
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Powstałaby jednak spora dysproporcja między starymi a nowymi postaciami. Nie byłoby to zbyt fair, przynajmniej według mnie
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Penumbra
Konto zawieszone

Gatunek:Mieszanka kotowata Płeć:Samica Wiek:2 lata Liczba postów:41 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 81
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 60

#5
19-10-2013, 20:08
Prawa autorskie: ~Rillrex || artiststallion

Niezbyt fair było też to, że jeszcze niedawno na fabule chodziły sobie normalnie fioletowa lwica i szara z zielonymi włosami. A były, bo wtedy nie było jeszcze prawa, które zabrania takowego wyglądu. A potem były i były.
Była też sobie fossa, której teraz założyć nie wolno, bo została uściślona lista zwierząt grywalnych. Nie fair było, że był sobie taki shaid a inni nie mogli grać tym gatunkiem.
[Obrazek: 60tl.png]

They're listening but they can't hear
They're looking but they can't see
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#6
19-10-2013, 20:15
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Więc chcesz dołożyć kolejną nie-fair regułę "D? Z resztą ja tu nie mówię, że nie, wymieniam tylko moje wątpliwości. Poczekajmy na głosy innych i zobaczymy
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Akira
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samiec Wiek:Podrostek. Liczba postów:207 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 50
Siła: 30
Zręczność: 35
Spostrzegawczość: 25
Doświadczenie: 14

#7
20-10-2013, 13:48
Tytuł pozafabularny: MISTRZ MELODYJ

Zgodzę się ze szczurzycą. Nie ma sensu zmieniać teraz statystyk, tylko dla większej elastyczności. Są one rozłożone odpowiednio dla każdego gatunku w rozpisce oraz lwiątek w różnym wieku czy lwów o różnych rangach. Powstałoby niepotrzebne zamieszanie, zaraz pojawiłoby się multum błędów i zrobiłoby to więcej złego niż dobrego.

A forum cały czas stara się udoskonalać. Kiedyś nikt nie zwracał uwagi na to, że fossa wcale na kontynencie nie żyje, a lwy ze skrzydłami czy o fioletowej sierści nie istnieją. Kiedyś było to bardziej fantastyczne forum, powoli coraz bardziej staramy się zbliżyć do disneyowskich realiów i rzeczywistości. Prawo nie powinno działać wstecz, więc niech te ostatnie fioletowe lwy żyją, bo i tak lada moment system wieku załatwi im śmierć naturalną.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#8
20-10-2013, 13:58
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Z resztą jak komuś zależy by mieć w konkretnej kategorii więcej punktów to się ładnie stara na polowaniach z MGmem, oraz np zostać kimś wyżej w stadzie bądź wędrownikiem, jeśliś samotnik i dokładasz do konkretnej siły, zręczności bądź spostrzegawczości. Ta dah.


Poza tym jeśli ma się dobre uzasadnienie by postać była mniej silna, bardziej zręczna albo cokolwiek, to zawsze można słać prośbę o pozwolenie do administracji. Arnemu np się udało by mieć mniej siły niż niejedna lwica "D poparła odpowiednim argumentem i ma
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Nkiruma
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:259 Dołączył:Sty 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 78

#9
20-10-2013, 14:19
Prawa autorskie: zestaw od Ragnara, love! ;*

last but not least: zaczynamy grę normalnymi lwami (tygrysami, gepardami) o przeciętnych dla rasy statystykach i umiejętnościach, takie jest założenie zdecydowanej większości RPGów w ogóle. i w tej chwili mniej więcej ta równowaga jest zachowana - lwy nie odróżniają się między sobą aż tak, żeby straszliwie różnicować wachlarz dostępnych opcji.

a jak ktoś chce, to zdobywa doświadczenie i w ten sposób się rozwija - to też normalne.

poza tym szczerze mówiąc te statystyki to i tak pic na wodę fotomontaż.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#10
20-10-2013, 14:29
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Przydają się w sumie... w walkach może, polowaniach i szukaniu ziółek "D niby.
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Nkiruma
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:259 Dołączył:Sty 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 75
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 78

#11
20-10-2013, 14:43
Prawa autorskie: zestaw od Ragnara, love! ;*

niby - regularnie prowadzę polowania od jakiegoś roku i szansa, że Twoje statystyki rzeczywiście będą miały na nie wpływ, jest tak mała, że zdarzyło się to raz.
raz.
bo polowania bazują w zasadzie na samych kościach.

to jest miejsce na szerszą dyskusję, czy chcemy w KLu robić pełen system mechaniki wpływającej jakoś losowo na życie postaci, czy jednak decydujemy się na płynność rozgrywki i pewnie "bezpieczeństwo"; czy ważniejsze są kości, czy to, na co mamy wpływ; wreszcie czy liczy się dobry post i przemyślana akcja, czy suche liczby. i ja biorąc pod uwagę logikę danej akcji modyfikuję wynik, ale prawnie rzecz biorąc, łamię zasady gry. ;p
podsumowując, jestem przeciwko zmianie statów z dwóch powodów: po pierwsze jakieś ich uzasadnienie (lwy są w gruncie rzeczy podobne fizycznie), z drugiej - to i tak nic nie zmieni i szkoda pary, żeby poszła w gwizdek.
Liwia
Gość

 
#12
20-10-2013, 15:42
Prawa autorskie: zestaw od Ragnara, love! ;*

Ja na początku też się gryzłam jak tu uwydatnić jakąś cechę mojego lwa, a tu lipa, bo w gruncie rzeczy tak, jak Penumbra pisze, elastyczność jest mała. Różnice są rzędu 10 pkt w górę, w dół i koniec. Nie przeszkadza mi to specjalnie. Zgodzę się z tym, co pisze Nikruma - ma to niewielkie znaczenie. W ogóle punkty. Są raczej orientacyjne. Czy ktoś na to patrzy? No bo jak ma się na rozgrywce odbić Twoja spostrzegawczość na przykład? Wszystko zależy od tego, jak kreujesz postać i jak trzymasz się jej specyfiki. Jeśli zaznaczyłam u swojej jednej postaci ewidentnie wyższą spostrzegawczość nad siłę to już w moim interesie leży przestrzeganie tego, co sobie postanowiłam. To, że mamy mało elastyczną skalę jest jakimś tam rodzajem skali. Bodajże 20 punktów doświadczenia daje Ci 1 punkt na statach. Zdobyć 20 pkt doświadczenia nie jest prosto, bo polować można raz na 2 tyg, więc suma sumarum, wszystko trzyma się kupy. Jeden punkt więcej to w takim układzie DUŻO więcej. Nie wiem, czy wyrażam się jasno ><. Mam na myśli tylko tyle, że tak jak to jest wyskalowane teraz jest logiczne, trzyma się kupy. Więc ja bym tam nie mieszała u podstaw.
Arne
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wisi Mojżeszowi 5 złotych Liczba postów:176 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 62
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 10

#13
20-10-2013, 15:47
Prawa autorskie: Ja -w-

Akira napisał(a):bo i tak lada moment system wieku załatwi im śmierć naturalną.

A gdzie coś można się dowiedzieć o tym systemie? .-.


Jeśli statystyki nie są tak istotne to nie ma się o co ciepać xd. Najwyżej, znając twoją postać, te cyferki mogą cię razić po oczach - tak jak mnie - bo one jednak w jakiś sposób określają twoją postać. Dlatego mi konwencjonalne przeszkadzały xP . Jak masz argument by twoje ograniczenia przerobić, to spróbuj zapytać o pozwolenie.
[Obrazek: 5ulbvk.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#14
20-10-2013, 16:40
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Cytat:A gdzie coś można się dowiedzieć o tym systemie? .-.

Systemu nie ma, w praktyce można grać naprawdę dłuuugo jedną postacią. Ale obecnie przypadki kolorowych lwów są naprawdę rzadkie, więc to nie sprawia problemów. Co innego, kiedy to jest jeden lew na kilkadziesiąt, a co innego, gdy, tak jak kiedyś, co trzeci miał nietypową maść.


Co do właściwego tematu - myślę, że można zmniejszyć z 75 do 70. Tak jak tutaj dziewczyny pisały, między lwami nie ma aż takich różnic.
Ale zauważcie też, że opieramy się nie tylko na prawdziwych lwach, ale też na bajce. A przecież różnica między Skazą i Mufasą była naprawdę spora.
Dlatego byłabym skłonna zejść z tych 5 pkt., ale nie więcej. Da to jednak troszkę więcej swobody w przyznawaniu punktów, ale nie będzie jakiejś ogromnej różnicy pomiędzy nowo powstałymi i obecnymi postaciami.
Malimau
Samotnik
*

Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Liczba postów:234 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 81
Zręczność: 62
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 20

#15
21-10-2013, 18:27
Prawa autorskie: Chotara | ArolinaK.

A teraz zastanówmy się, kto tak naprawdę korzysta ze statystyk.

Odpowiedź jest prosta - nikt. Walki między lwami, jeśli jakieś są, prawie w ogóle nie są z ingerencją MG, a to zwykłe pisanie dwóch użytkowników, którzy - jeśli tego używają - to orientacyjnie, na czuja, aby stwierdzić, kto teoretycznie jest silniejszy. W polowaniach, jak stwierdziła Khay, też się nie przydają. Więc nie robiłabym zmian tutaj, bo to tylko zbędne zamieszanie.
[Obrazek: xxxxx_zps2ozmoe4w.png~original]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości