♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#1
05-11-2013, 21:44
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Małpy to takie fantastyczne zwierzaki z przeciwstawnym kciukiem. Kto by nie chciał tego faktu wykorzystać? Tak, mamy co prawda Rafikiego, jednak z jego usług mało kto korzysta, a i ciekawie byłoby zaprząc podobną postać do fabuły. Moja propozycja polega na tym, żeby wprowadzić nowe rangi, przeznaczone tylko dla małp. Ogólnie mówiąc, naczelne mogłyby się zajmować szeroko pojmowanym rzemiosłem... ^^

Proponowane funkcje:

snycerz - byłby osobnikiem odpowiedzialnym za snycerkę. Po materiały ogólnodostępne pokroju drewna nie musiałby wybierać się na dalekie wycieczki, wystarczyłoby zajrzeć do akacjowego ogródka, ale po elementy zdobnicze, takie jak diamenty, kamienie szlachetne mógłby wyruszać na akcje z MG. Czy to nie stado Srebrnego Księżyca oferuje dla każdego członka jego totem zwierzęcy? Małpa wydaje się być dobrym wykonawcą takiego projektu. Jest jeszcze wiele innych opcji poza totemami: zabawki dla lwiątek, duże rzeźby do miejsc świętych, naczynia etc. No i w grę wchodzą również rzeźby z kości słoniowej, której złoża posiadają Szkarłatni, he he.

garbarz - ekhm... nie tylko z kopytnych. A trofea wojenne? Skórka wroga na ścianie, hm? Garbarz mógłby wykonywać torby dla medyków/posłańców, a także proste pasy, które mogą posłużyć jako liny/bicze i co tam jeszcze się wymyśli.

tkacz - z naturalnych surowców sprytna małpa utkać może nie tylko koce i dywany (może rezerwujmy to tylko do sali reprezentacyjnych/tronowych jeśli takowe są), ale również coś na kształt torby, chusty etc. Nie przesadzałabym tu i zrobiła te twory raczej nietrwałe, szybko się zużywające. W końcu to tylko trochu trzciny i barwników.

Opłata:

Zależna od małpy. Może w opalach, a może w postaci jakiejś przysługi długo- lub krótkoterminowej.

Sposób wykonania:

Żeby nie było tak łatwo, ha! User prowadzący małpką-artystą musiałby wykonać zamówiony przedmiot. Tzn. narysować go. Na papierze czy w programie graficznym... nevermind. Chodzi o to, żeby taka małpa wysoko ceniła swoją usługę, zapobiegając mnożeniu się cudacznych ozdóbek. I żeby finalnie oddała coś prawie namacalnego, bliższego graczowi.

Małpa-rzemieślnik vs. Rafiki

Nie chciałabym, żeby małpy posiadające jakąś z tych rang kolidowały z ogólnie przyjętymi zasadami, dlatego kwestia ceny jest dyskusyjna. Jeśli byłyby to opale, to Rafiki mógłby się wycofać lub pozostać dobrym wujkiem na emeryturze na wypadek, gdyby z forum zniknęły małpy prowadzone przez graczy. Jeśli natomiast ceną za jakiś przedmiot byłaby fabularna przysługa, to trzeba sprawę przemyśleć właśnie pod tym kątem, żeby po forum nie paradowało zbyt wiele przyozdobionych lwisk. Może minimum postów fabularnych napisanych postacią, która zamawia? Np. jedna ozdoba na 70 postów?

Artefakty władzy:

Myślę, że warto by było zainwestować w coś, co kiedyś funkcjonowało na forum, a mianowicie godła/flagi/herby etc. Przekucie tych przedmiotów w rzeczywiste (wykonane przez kogoś) miałoby fabularny sens i chyba umocniłoby takie poczucie przynależności do jakiegoś stada (kwestia znamion to inna bajka nie do tego tematu). Zainspirował mnie w dużej mierze opis Ołtarza Staroone. To naprawdę piękne miejsca w Krainie Czterech Stad i w sumie obecnie funkcjonujące stada mogłyby inwestować w twory tego pokroju.

A gdzie jest Realizm?

To pytanie rzucam, bo warto by się było zastanowić nad tym, w jakich warunkach żyją nasi bohaterowie i jak bardzo chcemy trzymać się rzeczywistości. Wspomniany wcześniej ołtarz chyba nie wadzi nikomu, a zbytnia naturalizacja gry sprowadziłaby fabułę do polowań i rozrodu. Przedmioty są domeną ludzką, ale przecież nikt nie gra tutaj dzikimi lwami. Jak dla mnie przedmioty, takie jak pamiątki rodzinne są pretekstem do nowych wątków. Z drugiej strony co, jeśli miałoby się to wszystko posunąć za daleko?


Co Wy na to? Hejt w ilościach nie przekraczających stężenia krytycznego dopuszczalny.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#2
05-11-2013, 21:52
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Mi się tam podoba, nie widzę żadnych przeciwwskazań i czemu nie?
Choć poczekam, może mądrzejsi i bardziej wyspani coś wytkną, czego ja nie widzę |D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Shiya
Samotnik
*

Gatunek:Gepard Płeć:Samica Wiek:Dorosła Liczba postów:520 Dołączył:Maj 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 64
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 3

#3
05-11-2013, 21:56
Prawa autorskie: Zimnaya / Xenia

Mam parę 'ale':

1. Ilu będzie chętnych na prowadzenie takich małp? To nie mogą być przypadkowe, nowe osoby. Już na Rafikiego był problem ze znalezieniem osoby prowadzącej - mało kto lubi pisać małpami.

2. Nie każdy umiałby narysować ten przedmiot. Nie wszyscy w ogóle rysują/kumplują się z kimś, kto dobrze rysuje.


Myślę, że tych małp nie byłoby dużo (powód 1), więc raczej nie groziłoby nam przemienienie Króla Lwa w Króla Małp... Ogólnie pomysł ciekawy, urozmaiciłby fabułę i znalazłby zastosowanie opali, tylko właśnie - z wykonaniem gorzej. Wątpię, by było wielu chętnych na podjęcie się prowadzenia podobnych postaci.
***
[Obrazek: 1roYWZZ.png] 
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#4
05-11-2013, 21:59
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Z podejmowaniem się może i by nie było tak źle. Co innego prowadzenie Rafikiego, postaci kanonicznej, nie dziw iż ciężko by ktoś chciał, ja się osobiście nieco pietram xD A co innego własna postać, co się nie boisz aż tak że coś zwalisz. Co do rysowania- oj tam, jak kto potrafi-tak będzie. Ewentualnie może osoby co rysują lepiej za te opale by wyręczały małpę, choć nie wiem, czy to już nie idzie trochę za daleko i czy by się komuś chciało "D
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#5
05-11-2013, 22:02
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Właśnie też o tym myślałam, Fel. Bo małpę malo kto bierze na poważnie jako swoją postać, tak mi się wydaje... A co do jakości prac to ja bym nie dawała żadnych restrykcji. Kredkami na kartce i buch do skanera, nie wywierałabym presji. Pomysł Ari jest dobry i też zastanawiałam się nad tym, żeby małpa-wykonawca miała swojego lwa-projektanta-artystę ;D
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#6
05-11-2013, 22:04
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Przemysł nam się robi heheh xD
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#7
05-11-2013, 22:14
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

No właśnie oby się nie zrobił xD Bo chodzi tylko o rangę, nie o nowych forumowych npc. I jak pierwsze rangi można by nadać odgórnie, tak kolejne powinny być efektem szkolenia.
Ale tak sobie myślę, że z tym pomysłem to o tyle ciężko, że mało kto zakłada postać małpy, a co dopiero, żeby chciało mu się czyimś nadwornym artystą być bum.
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#8
05-11-2013, 22:30
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

ja ten pomysł hejtuję. bo owszem, sprowadzenie forum do czystego realizmu daje nam Discovery, ale z takim czy innym powodzeniem ten pomysł jest już teraz - de facto się spotykamy, rozmnażamy i polujemy. tadah!

i tyle.

i źle Ci? aż tak? :P

z wprowadzenia "małpiej manufaktury" widzę więcej zagrożeń/problemów niż korzyści. jakiś czas temu był na forum konkurs na event fabularny, który wygrałam ze swoim scenariuszem "małpiej magii" (do odkopania w eventach). od razu zastrzegłam, że do jego przeprowadzenia będę potrzebowała tak ze 3 MG, którzy w domyśle mieli pochodzić z administracji.
i się nawet te 2 dodatkowe osoby nie znalazły oprócz mnie, wśród ludzi, którzy już próbowali i którzy mieli mieć odgórne wsparcie koordynatora, czyli moje.

no to to tym bardziej nie chwyci.
Ariusz
Konto zawieszone

Gatunek:Hybryda lwa (z czymś bardziej puchatym) Płeć:Samiec Wiek:8 miesięcy Liczba postów:693 Dołączył:Lip 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 20
Zręczność: 20
Spostrzegawczość: 21
Doświadczenie: 00

#9
05-11-2013, 22:41
Prawa autorskie: Ragi et mo
Tytuł pozafabularny: VIP

Też wątpię by chwyciło, ja tylko mówię, ze fajnie by było mieć miskę na medykamenty, co by nie zostawiała w wywarze wiórów kokosa. It's all xD
Głos|Theme song
Mil­cze­nie to tek­st, który niez­wykle łat­wo jest błędnie zinterpretować

[Obrazek: ar_pod_copy_by_szczurzyslawa-d71spfj.png]

Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#10
05-11-2013, 23:02
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Generalnie wierzę w siłę naszej kreatywności, ludzką wyobraźnię i bez żadnych udziwnień da się pisać każdy rp. Osadzeni jesteśmy w realiach dzikiej afryki, ale w sumie kreujemy trochę inny świat, co nie? I to polowanie-rozmowy-rozmnażanie od czasu do czasu urozmaica się przecież jakimiś wyprawami, dlaczego by nie urozmaicić historii w ten sposób? Tak, zawsze można zabawiać dzieci grzechotkami z owoców kakaowca xD

Biorąc pod uwagę to, że fucha nie będzie raczej oblegana można się zastanowić, czy 1. w ogóle zawracać sobie tym głowę? 2. czy stanowi jakiekolwiek zagrożenie dla naszej fabuły?

Na forum mi źle nie jest. Przedstawianie nowych pomysłów nie zawsze wiąże się z niezadowoleniem z obecnego stanu rzeczy ;)
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#11
06-11-2013, 14:32
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Nah podała dobry argument - już mieliśmy wprowadzać event z małpami i tu też zabrakło chętnych do ich prowadzenia, mimo że to miały być własne postacie. Wiedzieliście kiedyś małpę na jakimkolwiek innym forum? Ja widziałam fora o lisach, kojotach, gepardach, zebrach, chomikach - ale o małpach nigdy. Na dA siedzę od prawie 5 lat i też nigdy nie natrafiłam na postać-małpę. Na to po prostu nie ma popytu, więc dziwne, gdyby teraz nagle znalazło się chociaż kilku kompetentnych chętnych.
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#12
06-11-2013, 15:47
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Łokej... To ja bym zakończyła życie tego pomysłu w tym miejscu. Dzięki za dyskusję ;D
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#13
06-11-2013, 16:10
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Dzięki za przygotowanie pomysłu, zaangażowanie w sprawy forum jest zawsze mile widziane. Może następnym razem wpadniesz na coś, co się przyjmie. ;)

Ale i tak za chęci i wrzucenie dopracowanego pomysłu wpiszę ci 10 opali, tylko napisz na pw albo sb, na jaką postać. ^^

A temat zamykam.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości