♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#16
13-01-2014, 22:38
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

skojarzenie jest kilkustopniowe:

po pierwsze, to cover - Patti Smith.
po drugie, to U2 i zajebista piosenka.
po trzecie, z Patti Smith kojarzy mi się Kaśka Nosowska, wokalistka Hey i autorka zajebistych piosenek. Patti była dla niej w jakimś stopniu inspiracją (za wywiadami).
no to wystarczyło wybrać mój ukochany cover w wykonaniu Hey - i nie wahałam się nad tym długo.
i nawiasem, oryginał należy do PJ Harvey, czyli również wokalistki na P inspirującej Nosowską :)

http://www.youtube.com/watch?v=4x_QUELukaE
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#17
13-01-2014, 23:03
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

UGH MOJA KOCHANA PIOSENKA ;;


UGH nr 2, matko, ile ja się naszukałam tej "skojarzeniowej piosenki". Na początku chciałam wrzucić coś z gościnnego występu Nosowskiej z Korą, bo był genialny, no i powiązanie jest, ale w pewnym momencie początek jakby skojarzył mi się z jednym z utworów Myslovitz.
No właśnie, tylko którym?
Nie mogłam za Chiny przypomnieć sobie tytułu (jak mogłam .
.) więc przekopałam połowę ich dyskografii i oto jest:

Myslovitz-wieża melancholii

http://www.youtube.com/watch?v=vop7MkkkWBU
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#18
13-01-2014, 23:14
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Ej faktycznie te wstępy gitarowe są barrrdzo podobne 0__0 I mnie od razu do głowy wpadło to... do kompletu. Będzie trójca z "takim samym" gitarowym intro. I nawet wydaje mi się, że wokaliści w ten sam sposób biorą wdechy pomiędzy śpiewanymi frazami.

The White Buffalo - The Whistler
Odpowiedz
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#19
18-01-2014, 21:34
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

po pierwsze - to jest zajebiste, ale TAK BARDZO. idę słuchać White Buffalo, dziękuję!

po drugie, w którymś momencie (na początku) słychać bardzo wyraźnie Jesus.

służę więc:

Everlast - Black Jesus
http://www.youtube.com/watch?v=iHpXQ8XBUYA
cover, który wolę, w wykonaniu Jaya Smitha:
http://www.youtube.com/watch?v=_EDMoc0MQOU

(po namyśle zgadza się także silny baryton.)
(po namyśle2 ciągle słucham i teraz wrzuciłabym raczej Waitsa ze względu na zdzieranie sobie gardła z emocji)
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#20
18-01-2014, 21:44
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Mrau, Jake Smith jest bossssski i nadaje na bardzo różnorodnych falach, więc znudzić, to Ci się szybko nie znudzi :3

W temacie chrystusowym i zagrane z podobnym naciskiem na twardą rytmikę... Aaaa z tych trzech, które proponujesz, to też bym do Waitsa się najbardziej uśmiechała i nawet jego Czekoladowy Jezus byłby dobrym skojarzeniem, ale jednak faza na Casha i to przyszło mi na myśl jako pierwsze:

Johny Cash - Personal Jesus

edit: Cash, nie DM, jakoś mam sentyment do coveru i słucham go ostatnio namiętnie.
Odpowiedz
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#21
18-01-2014, 21:48
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

ja nie muszę tego nawet słuchać, żeby wiedzieć, co mi się kojarzy z zestawieniem Cash+cover - mianowicie jedna z najmocniej poruszających piosenek ever.

Johnny Cash - "Hurt" (tak, Nine Inch Nails "Hurt")
http://www.youtube.com/watch?v=3aF9AJm0RFc


(nawiasem, White Buffalo ma u siebie cover Casha, co na pewno wiesz!)
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#22
18-01-2014, 22:02
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

To są bardzo mocno splątane kółeczka :P Waits - Cash, zaraz wleziemy na U2, Cockera no prosz... prawie wszyscy prawie wszystkich i to po kilka razy. Z poprawinami.

W temacie śmierci pozostańmy. Głos Casha jakkolwiek nieporównywalny do niczyjego innego, tak może w mojej głowie stać obok głosu Ralpha Stanley'a, już tak maksymalnie trywializując, z tego oto powodu, że oba te głosy są głosami wiekowymi, mogące z niejakim przyzwoleniem wyśpiewywać podobne pieśni. Trochę z innej strony ugryziony temat, a jeśli ten był od głowy, to ten zdecydowanie od stópek. Tradycyjna pieśń w wykonaniu tego oto pana:

Ralph Stanley - O Death
Odpowiedz
Nahuel
Konto zawieszone

Gatunek:Lampart Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:163 Dołączył:Wrz 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 73
Zręczność: 69
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#23
18-01-2014, 22:10
Prawa autorskie: Malaika4 + Cynamonowa/Ragi

śmierć? religia.
religia? pieśni.
pieśni religijne, które lubię słuchać? gospel.
gospel? ewoki!

i tak oto wpadamy w piosenkę groteskową.

http://www.youtube.com/watch?v=Xdd0edT-BeE
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#24
18-01-2014, 22:28
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Padłam. Ten ciąg skojarzeń. Ta logika. Padłam raz jeszcze. Ale to nawet pasuje, jeśli weźmiemy kontekst filmu, w którym pojawiło się to wykonanie O Death.

Czas na skojarzenie z serii "działa na takiej samej zasadzie", czyli tak, jak Ewoki wciepnęli w klimaty gospelowe, tak mamy Rosjan na rynku. Inny klimat, inny wydźwięk, co wydaje się zbyt dużą przeszkodą... ale niet. Połączmy Rosjan z Ewokami i niech wszystko będzie jasne:

The Tiger Lillies - Russians

(sama wiem, jakie bym miała z tym natychmiastowe skojarzenie, ciekawe, czy ktoś zna tę piosenkę, którą mam na myśli :"D)
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#25
19-01-2014, 00:48
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Uhhh no tu było mi bardzo trudno, dlatego jakiekolwiek podobieństwo będzie tu naprawdę znikome. Jedyne, co znałam, a co skojarzyłam z tym utworem był początek ze "Śmierć na pięć" Republiki, który na upartego można podciągnąć do podobnego, aczkolwiek wolniejszego w "Russians",
Wiem, że już było więc podsyłam Czesława, u którego też jako tako można doszukać się podobieństwa.

http://www.youtube.com/watch?v=fA2FwdNzokA


edit: lul zły link
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#26
19-01-2014, 01:00
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

A propos mojego wcześniejszego:
Sting na swojej pierwszej solowej płytce zawarł utwór o tym samym tytule, który skądinąd zawsze mi się mimo wszystko bardzo podobał. Mimo wszystko, bo polityczne wątki mnie w jego tekstach zawsze drażniły i uważałam je (może mi to przejdzie) za pretensjonalne. A tutaj mi się zawsze melodia podobała i ten instrumentalny dramatyzm (jakby ktoś chciał: Russians).




Aaaa... bo mi wróci faza na Czesława i co ja zrobię ><
Tymczasem skojarzenie wystąpiło w mojej głowie nagle. Żywcem olśniło. Jak mignęły te wnętrza, to wypisz wymaluj klimat stąd:

Nick Cave - Fifteen Feet Of Pure White Snow
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#27
19-01-2014, 01:07
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

jedyne skojarzenie, jakie mam, dotyczy teledysku - tańczący w ekstazie ludzie, trochę zbyt poważni, trochę nie wiedzą, co tam robią, ale potem dają się ponieść zapałowi neofity. stare lampy, jakaś podrzędna salka, zespół, którego muzyka bynajmniej tym ludziom w tańcu nie zawadza.

</embed>
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#28
19-01-2014, 01:15
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Teraz dzieci poznają jedną z trzech miłości mojego życia ._."


Ale ten aligator, który się tam przechadza korytarzem... od razu miałam to w uszach:

Jeff Buckley - Alligator Wine
Odpowiedz
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#29
19-01-2014, 02:58
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

/w ostatnim dałam zły link, bo miała być Republika, a wyszedł Czesław, z którym się wahałam |D no nvm, poprawiłam


Oooo, a tutaj ten motyw z początku od razu wskoczył mi pod "Talk show host" Radiohead, które osobiście uwielbiam. Ogółem piosenka zupełnie inny styl, ale ten jeden element w podobnej konwencji.

http://www.youtube.com/watch?v=yU7sUENatUU
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Derion
Duch
*

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:zdechł, miał wtedy ok. 7 lat Znamiona:Stada ZG na lewym barku Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:964 Dołączył:Paź 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 87
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 44

#30
19-01-2014, 14:03
Prawa autorskie: av - Rag, obrazek w podpisie - Szczurzysława, ref - ja
Tytuł pozafabularny: VIP

/myślałam, że nie chcesz zapętlać i podrzucasz w zamian coś innego.

I teraz o-boże-jaka fantastyczna-analogia, czyli, że skojarzyło mi się z tym wchodzeniem w podwodny świat bardzo bardzo:

The Lumineers - Submarines

[ Dodano: 2014-01-19, 13:04 ]
Stylistyka animacji jest też bardzo podobna, zapomniałam dodać.

[ Dodano: 2014-01-19, 14:17 ]
Ej Ragulcu, wklej z powrotem tamto, bo już poszło skojarzenie od Czesława :"D
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości