♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Grima
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Liczba postów:52 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 66
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 15

#61
17-09-2015, 20:29
Prawa autorskie: jo | kinopan
Tytuł pozafabularny: VIP

Amani, polecam taki programik, flux się nazywa :d dobry jak siedzisz po ciemku przy kompie, oczy się mniej męczą.
Co do tła, raczej nie polecam clipartów albo jakichś wzorków, bo drażnią :d tło powinno przyciągać jak najmniej uwagi. Obecne jest spoko.
I jestem za tym żeby zrobić konkurs na zrobienie/znalezienie tła/teł, kto wie kto i kiedy dozna olśnienia. Jeden pomysł może zainspirować następny, takim sposobem szybciej znajdziecie to czego szukacie. Tak sądzę.
<table><tr><td>
submit to me
[Obrazek: grim_by_paranoii-d9a1mrm.png]
for I am Grima

</td><td>[Obrazek: ardorraaar_by_paranoii-d9a1mff.png]</td></tr></table>
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#62
17-09-2015, 20:33
Prawa autorskie: ja-Dirke

mi nie chodziło o paciorki ale tamto to był przykład, mówiący o co chodzi, ze o nie dużą grafikę powtarzalna a czy to będzie to inna sprawa.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#63
17-09-2015, 21:02
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Szczerze to wątpię, żeby konkurs coś dał. Jak komuś chce się szukać, to to robi i wrzuca tutaj. Nie wydaje mi się, żeby nazwanie tego konkursem wzbudziło wielkie zainteresowanie tematem.
Grima
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samica Wiek:5 lat Liczba postów:52 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 66
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 15

#64
17-09-2015, 21:09
Prawa autorskie: jo | kinopan
Tytuł pozafabularny: VIP

hym no jak tam chcecie :d
<table><tr><td>
submit to me
[Obrazek: grim_by_paranoii-d9a1mrm.png]
for I am Grima

</td><td>[Obrazek: ardorraaar_by_paranoii-d9a1mff.png]</td></tr></table>
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#65
18-09-2015, 00:52
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Czemu? Ja bym to z Liodenu na serio wzięła jako tło, jako jedne z paru. Przecież nie musimy mieć go na stałe, dobrym pomysłem byłoby po prostu zrobienie pewnej bazy teł i co jakiś czas (2-3 miesiące?) zmieniać. I można wziąć to wzorkowe, co podsyłała Fel, tylko je uprościć - ogólnie jest ładne, ale zbyt dużo elementów. Do tego na przykład to, które podsyłała Vult z tą akacją (serio, świetne jest, bardzo mi się podoba!). To już są trzy, zobaczyć tylko, jak się prezentuje.

W tym momencie nie skupiamy się na jednym rodzaju, a bawimy się tłami. Ludzie, którzy co jakiś czas wpadają i obserwują lub dopiero zastanawiają się nad rejestracją będą wyczuwać takie zmiany.
Kalani
Dobrotliwa | Konto zawieszone

Płeć:Samica Liczba postów:722 Dołączył:Lis 2013

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 82
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 17

#66
18-09-2015, 01:28
Prawa autorskie: MadKakerlaken
Tytuł pozafabularny: VIP

Nie radzę brać tła z LioDena, bo zostało zrobione specjalnie dla tej gry przez zatrudnionego grafika. Co innego screenshot, co innego specjalnie wykonana praca.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#67
18-09-2015, 10:18
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Można spróbować uprościć to, które ja nadesłałam.

Tak jak pisałam, ja jestem przeciwna tłu z LioDen, a po tym, co napisała Kal, uznaję to za jeszcze gorszy pomysł niż mi się zdawało.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#68
18-09-2015, 10:54
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

No, to chyba że. Co nie zmienia faktu, że dobrym pomysłem nie jest zostawanie przy jednym tle, a mieć parę i zmieniać je.
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

#69
18-09-2015, 10:59
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

Jasne, ja nie mam nic przeciwko, tylko że póki co mamy problem ze znalezieniem jednego tła, a co mówić o kilku...
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#70
18-09-2015, 12:24
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Była mowa o formie a nie zżynaniu tła z liodenu :v
Inés
Jasnowłosa | Kapłanka
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Szamanka Liczba postów:1,076 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 85
Spostrzegawczość: 83
Doświadczenie: 15

#71
18-09-2015, 12:31
Prawa autorskie: CherryColaax (Soma) | OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Profil roku / Misterium

Forma może być, czemu nie, tylko to trzeba by było samemu pobawić się w przeróbki screenów/concept artów.
Think of me, think of me waking
Silent and resigned 



[Obrazek: e61c479cd03d.png] 

Imagine me trying too hard
To put you from my mind



***  |  Głos
Neska
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:koło 3 lat Liczba postów:75 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 84
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 20

#72
18-09-2015, 12:40
Prawa autorskie: ja
Tytuł pozafabularny: VIP

o właśnie, przy okazji, tak właściwie to tło ciężko znaleźć bo trza pytać autora o zgodę na użycie, czy to zdjęcie czy obraz. Temu lepiej by było ZROBIĆ tło lub kilka. Mało artystów jest tu na forum? O- można ustalić jakieś kryteria (np. że tło ma być w takiej formie jak jest na liodenie- grafika u góry, a dół to sam kolor, zapychacz jak Kami mówiła (swoją drogą nie wiem skąd pomysł na użycie liodenowskiego tła, była mowa tylko o formie właśnie)) i co miesiąc zmieniać tło na to przygotowane przez użytkowników- tych, którzy chcą SWOJĄ twórczość mieć prezentowaną dla całego forum przez okrągły miesiąc, lub dłużej.
Takie coś robią np. na pokebeach- co miesiąc czy kilka zmienia się artysta który wykonuje banner.
Wysyłać tła można cały czas, jak ktoś coś zrobi z nudów to wysyła, i tak buduje się baza teł. Powiedzmy że w październiku tła wyśle 5 osób, to już jest... 5 MIESIĘCY. Albo dłużej, jeśli tło będzie trzymane przez 2 miechy. I w ciągu tych 5 miesięcy wpadnie następne kilka teł. A jak ludzie się znudzą (w co SZCZERZE wątpię), to potem zostają przecież te tła które można potem wykorzystać drugi, trzeci raz. Za rok, albo jeszcze dłużej. Więc nikt nie będzie o nich nawet pamiętał.
Do tego doliczcie tła okazjonalne- święta, nowy rok, wielkanoc- na to można urządzać konkursy.

ja mogę organizować tą 'zbiórkę' teł, dużo roboty z tym nie ma, a jak trza będzie poprawić jakieś tło (zrobione w paincie- TAK, WYKORZYSTAMY JE. Wspieramy początkujących artystów.) to je poprawię- zdławię trochę kolory jeśli będą zbyt jaskrawe, walnę teksturkę, coś w tym stylu. Serio, problem sam się rozwiązuje. Sama chętnie bym kilka takich teł zrobiła.

edit: i tak, to jest na zasadzie takiej małej rywalizacji. Bez tej konkurencji i mnie się nie chce. Gdyby brało udział w tym całe forum (nieprzymusowo ofc), byłoby podobnie jak z cytatem miesiąca. Ludzie dają propozycje bo czasem chcą szpanować 'mondrymi' słowami albo po prostu chcą 'wygrać'. Bo tak. I już. To samo byłoby z tłami. I każdy mógłby wziąć udział jeśli tylko by chciał. Oczywiście pula teł przechodzi z miesiąca na miesiąc, nie tak jak jest to z cytatami, także każdy prędzej czy później będzie mieć swoje tło na forum. I można robić ankietę żeby użytkownicy oceniali. Takie bajery. Nagrody standardowe, opale czy coś. I suawa!! Hala sław artystów, o.
[Obrazek: neska_aaa_by_paranoii-d9bnzow.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#73
18-09-2015, 12:46
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Wiesz, też o tym pomyślałam, ale domyślam się, że zrobienie tła to nie jest 5 minut roboty, dlatego mam wątpliwości co do liczby chętnych na takie przedsięwzięcie. Aaale jeśli jest co najmniej jedna chętna osoba w postaci Ciebie, to ja całym sercem popieram ten pomysł. :D
Zakładaj temat ze zbiórką jak masz ochotę, ja jestem jak najbardziej za. ^^
Neska
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:koło 3 lat Liczba postów:75 Dołączył:Wrz 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 84
Spostrzegawczość: 58
Doświadczenie: 20

#74
18-09-2015, 12:52
Prawa autorskie: ja
Tytuł pozafabularny: VIP

Okej, tylko gdzie mam go założyć? No i, najpierw trza ustalić wymiary itd., kryteria jakieś.
Ja jestem za tym żeby pożyczyć formę tła z Liodena, czyli trochę grafiki u góry, dół to jakiś niezbyt jaskrawy kolor.
No i zasady. Można prezentować własne postaci? Postaci innych? Ja bym się na to zgodziła. Ale taka postać/postaci nie mogłyby zajmować więcej niż 30% powierzchni grafiki, i powinny być 'wpisane' w tło, nie BYĆ tłem.
Do tego hym... tylko twórczość własna, zero lineartów i stockowych zdjęć. Coś jeszcze?
[Obrazek: neska_aaa_by_paranoii-d9bnzow.png]
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#75
18-09-2015, 12:59
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Najlepiej tutaj: https://pbf.krollew.pl/forumdisplay.php?fid=20
Załóż temat, a ja go przykleję.

Można wziąć te wymiary, które w poprzednich postach polecał Fuko.
Ja bym powiedziała, że forma może być taka jak na LioDenie, ale można też zrobić coś podobnego do tego, jak jest teraz.
Nie mam nic przeciwko postaciom w tle, tylko że należy brać pod uwagę, że musi to wyglądać dobrze zarówno na monitorach panoramicznych, jak i na 15-calowym lapku.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości