♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Zephyr
Samotnik
*

Gatunek:Gepard grzywiasty Płeć:Samiec Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:642 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 90
Spostrzegawczość: 70
Doświadczenie: 46

#16
01-02-2016, 16:03
Prawa autorskie: av: Kahawian, podpis: DemiReality (lineart)
Tytuł pozafabularny: Junior Admin / Mistrz Gry / Meteorolog / Mistrz Kalamburów

A może by tak zakotwiczyć duchy? To byłoby takie ograniczenie, które wyznaczałoby granice, w których mogą przebywać. Dałbym umarlakom trzy opcje:
1. Przywiązanie do osoby - czyli nasze Stróże. Duch byłby przywiązany na stałe do jakiejś postaci (najlepiej takiej, która miała dla niego znaczenie za życia ) i nie mógłby się od niej oddalać. Stanowiłby coś w rodzaju sumienia <Pinokio lubi to>
2. Przywiązanie do przedmiotu - pomysł Vult. Duch przykuty do przedmiotu <Aladyn lubi to>
3. Przywiązanie do miejsca - duch ma do dyspozycji kilka działów, w których może przebywać. Dokładną ilość lokacji by się ustaliło. Warunek taki, żeby przylegały do siebie i były to okolicem w których postać żyła lub/i zginęła <Ktoś to lubi>

Taki duch na początek wybierałby jedną z opcji, ale później mógłby ją zmienić z pomocą szamana (np. Hekima). Jego pośrednikiem mogłaby być postać, której duch się objawił.
Myślę, że coś takiego dawałoby spore pole do manewru, a jednocześnie byłoby kontrolowane.
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#17
01-02-2016, 16:13
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Mamy jednego aktywnego ducha-konto, więc nie wiem, czy jest sens wprowadzenia takich regulacji, ale jeśli to komuś poprawi samopoczucie, to jak dla mnie może być i w ten sposób.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#18
02-02-2016, 10:28
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Czepiam się głównie brakowi balansu miedzy jego możliwościami, a ograniczeniami, bo obecnie jest bardzo niezrównoważony i daje mu praktycznie nieograniczone możliwości, nie da się go pozbyć w żaden sposób, nawet Regulamin nie przewiduje końca bytowania Ducha, a przecież takiego można się zazwyczaj pozbyć..

W Regulaminie są luki i prędzej czy później zawsze wyjdzie w którym miejscu jest coś niedopracowane.

Jest jedno aktywne konto duch i to w zupełności wystarcza żeby zrobić dla niego jakieś zasady 'działania' skoro to nieodłączny element forum? Jest to opcja ogólnodostępna po która gracze mogą wyciągnąć łapkę, niech to nie będzie jakiś bubel.

Propozycje Zephyra i sugestie Vult są moim zdaniem bardzo ok.

A co do Kiona.. czy tylko ja mam wrażenie że ta postać jest coraz bardziej OP? Taki najwybitniejszy protagonista w dziejach KLa :v dali mu w ogóle jakieś wady?
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Vult
Duch
*

Gatunek:Sęp uszaty Płeć:Samica Wiek:6 lat Liczba postów:849 Dołączył:Mar 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:

#19
02-02-2016, 10:56
Prawa autorskie: Dirke, Kami, Rag.

A może by tak dać możliwość szamanom przepędzania duchów? Może nie na stałe ale z miejsca itp. jak to Zephyr zasugerował. W końcu szamani też są a ich opis możliwości jest jeszcze krótszy niż duchów.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#20
02-02-2016, 11:13
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

Jo to też jest trafne spostrzeżenie.. nie na wszystko mam czas jednak, a z resztą to nie ja jestem tutaj Adminem i czepiam się tylko tego co akurat wpadnie mi w oko ;v
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#21
02-02-2016, 12:12
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Tak Kami, bo po niemal 10 latach istnienia forum nagle ktoś wpadnie na to, że zalozy ducha i będzie opowal, a biedna administracja nie będzie wiedziała, co z nim zrobić. Probujesz rozwiązać problem, którego nie ma.

Nie mam nic przeciwko zasadom Zepha, pomysł z szamanami też jest dobry, tylko obawiam się, że to będą puste regulacje. Ok, mamy Windu, ale czy przed nim były jakieś aktywnie duchy? I jaka jest szansa, że będą po nim? Chyba że po uzupełnieniu tematu Duchy nagle kogoś to zainspiruje, bo gra duchem jest taaaka fascynująca... Ludzie chcą wątkow i rozwoju postaci, a duch to strasznie bierna postać, bez perspektyw, uzależniona od innych, każdy może go zignorować. Windu to wyjątek, był mocno związany ze swoją postacią, a ktoś musiał mu ją zabić. ;p
Chikja
Poszukujący
*

Gatunek:Hydra vulgaris Płeć:Samica Wiek:Dorosły Tytuł fabularny:Młodszy Szaman Liczba postów:766 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 63
Zręczność: 83
Spostrzegawczość: 80
Doświadczenie: 10

#22
03-02-2016, 10:41
Prawa autorskie: Vegava/ Koseki-L/Lioden
Tytuł pozafabularny: VIP

Jak widać po tych 10 latach ktoś nagle na to wpadł i zaczął naginać zasady więc o co ci chodzi? No bo chyba nie o zbagatelizowanie sprawy i.. nie wiem wytknięcie mi że robię z tego aferę, bo szczerze, nie robię. To jest sugestia jak każda inna..
A nie podoba mi się to o tyle, że sprawa Windu ma spory wpływ na fabułę całego forum?
Oczywiście z tego nic nie musi wyniknąć, ale jest całkiem spora szansa, a powiem że chyba jak dotąd przewroty fabularne miały całkiem przemyślane i dobrze opracowane zaplecze, chociażby zaraza i odbudowa Lwiej, nawet Bractwo Sadisma. Cos pominełam?
Niech to nie będzie kupa jakaś, bo odcisk od facepalma nie zejdzie mi do końca 2016 :/

I tu nie chodzi tylko o założenie konta ducha do przeginania pałki, tylko właśnie o tym po co one w ogóle są na forum, bo guzik robią poza tym że ktoś zdechnie postać i kisi ją na kolejnym z rzędu koncie jako ducha do pogadanki o niczym raz na x lat i nie potrafi się rozstać z Ockiem.
Biedna administracja (Tula do skromnej piersi i głaska po łebku) właściwie to sama nie wie za co się wpierw złapać, tyle ma rozgrzebanych wątków, a wciąż dochodzą nowe.. poważny problem jest z systemem- z zdecydowaniem się na jakiś bo ciągle jest coś nie tak, chyba kula się za wami od kilku lat już, a skoro system molestujecie to czemu nie zabrać się za Duchy, których żaden z grubsza nie obejmuje? Ot, opisówka tylko. Padła propozycja by spostrzegawczość dawała szanse na zobaczenie ducha który się ukrywa.. może tak więc statystyki dla ducha? I zanim padnie "JAK TO DUCH PRZECIEŻ NIE MOŻE MIEĆ SIŁY!" ano może, ale nie fizyczną. Pomysł ten wymaga rozwinięcia i dalszych propozycji.

Po co robić cokolwiek z czymś czego nikt nie używa, po co sprawiać żeby było to ciekawe i nie tylko miało ręce i nogi, ale też jakoś wzbogaciło fabułę i natchnęło kreatywność graczy..
Zostawienie tego tak na dziko.. po prostu marnuje potencjał tej ewentualnej opcji, którą.. może lepiej usunąć skoro ma być takim koszmarnym bobkiem?

I.. Ej to nie moja wina że Windu wepchnął swoja postać między młot, a kowadło, ja go nie zmuszałam żeby robił z siebie bohatera, który podniesie Płonąca z dna napuszczając wszystkie inne stada na Złą.. więc akurat poruszanie tej kwestii chyba niewiele wnosi do dyskusji. Z resztą sama go nie zabiłam, miałam wasze głosy i ani jednego sprzeciwu, więc nie zwalaj całej winy na mnie :9 .. bo może było w tym tylko 30-40% mojego udziału i to fabularnego, a nie osobistej urazy.
Venety
Rekrut
*

Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Liczba postów:1,177 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 72
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 105

#23
03-02-2016, 11:20
Prawa autorskie: Bjorn | BaxiaArt
Tytuł pozafabularny: Administrator / Pomoc Techniczna

Ja tylko dodam, że administracja pędzi i kurzy się za nimi. Aktywni tak naprawdę teraz są Fel i Fuko. Reszta wpadnie, przeczyta, wypadnie bez wypowiedzenia się. Trochę za mało, by robić rewolucję na forum, c'nie? :3

Chciałam tylko zauważyć, że użytkownicy oprócz luźnych pomysłów też mogą opracowywać systemy - przynajmniej. ichszkice, mam zamiar op ostatnim egzaminie porządnie zająć się ziołami od Vult i generalnie tymi chorobami - to, co widziałam od niej jest naprawdę porządnie zrobione i praktycznie nie wymaga wielu poprawek. I będzie bardzo dobrą bazą do aktualizacji. I zrobił to użytkownik. Opracowanie porządnego systemu trochę trwa, jeśli zbierze sie parę takich kolosów systemowych to nie, to nie będzie szybkie.
Sigrun
Konto zawieszone

Gatunek:Lwica Płeć:Samica Wiek:1 rok i 7 miesięcy Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2015

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 40
Zręczność: 50
Spostrzegawczość: 92
Doświadczenie: 40

#24
03-02-2016, 11:32
Prawa autorskie: Ragnar, Ki-Re, Venety, Inn, Askari, ja.
Tytuł pozafabularny: Mistrz Gry

Hej, jeśli nie dajecie sobie rady co za problem poprosić użytkowników o pomoc w tworzeniu czegoś nowego? Wystarczyłoby ogłosić i myślę, że kilku skrzyknęłoby się dopomagając wytworzyć coś lub pozbierać do kupy pomysły, które zarzucą.
Najgorzej jak inni dają propozycje i wszystko jest negowane. Obecny system kuleje ale na wszystkie zmiany mówić stanowczo NIE. To trochę zniechęca...bo po co się wysilać robiąc projekt jak wyląduje to w koszu.



Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#25
03-02-2016, 12:18
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Okej, to mówię teraz tutaj: napiszcie system Zephyra w taki sposób, żeby można było zrobić kopiuj-wklej do tematu Duchy, wtedy tylko administracja zatwierdzi i wrzucimy. My chwilowo mamy inne sprawy na głowie niż pisanie systemu dla jednej osoby.

Offtop w sprawie systemu forum:
Rewolucji w systemie nie będzie. Administracja w miarę na bieżąco omawiała między sobą propozycje zapodawane w dyskusji o statach, to nie jest tak, że z góry wszystko odrzucaliśmy. Większość administracji uznaje, że obecny system generalnie się sprawdza. Ja i Inn mamy pomysły na kilka poprawek do systemu, po części zainspirowane waszymi propozycjami, ale nie będziemy rozwalać go i tworzyć zupełnie nowego, bo pod ten był pisany system walk i kończy się pisać system polowań. Nie będziemy zmieniać systemu na siłę, tylko po to, żeby był inny, zwłaszcza że nikt z nas nie jest do tego przekonany.
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#26
04-02-2016, 10:27
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

To całkiem trafne spostrzeżenie, jeśli użytkownicy serio chcą coś wprowadzić do systemu/regulaminu /gry powinni to opracować, sama propozycja to nie wszystko. Właściwie gdy znajdę chwilę czasu, mam zamiar zabrać się ze Abajifo - bo to jednak wiedźma, coś jak szaman. Jednak nie jestem na tyle głupia by odwalać za was cała robotę :P starczy że tło już wam zrobiłam ahaha, we więcej mnie nie wkręcicie.. >:D

Alsoł proponuję też opracować coś takiego jak tablicę z 'zadaniami' dla chętnych? Wywiesić na niej rzeczy do opracowania.
Na forum brakuje takiego prawdziwego pracowania w grupie, porządku, taki lekki rozgardiasz jest.
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#27
04-02-2016, 12:54
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

Hmh, jeśli znajdą się chętni, to ja nie mam nic przeciwko takiej tablicy. Póki co po prostu, wiesz, rozkładamy zadania między adminów.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości