♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#1
07-11-2016, 20:03
Prawa autorskie: ja-Dirke

Tak poruszyłam sprawę, bo mnie to zastanawia.
Mamy tutaj sztuczny <bo jak to nazwać> limit medyków w stadach i bardziej sztuczny znachorów u samotników.
Sami przedstawiła mi, ze limit jest po to aby stado nie było samymi medykami <co osobiście uważam, że przesadzanie>. Szczerze wątpię aby całe stado chciało się bawić w to. Tak samo ilość ziół, no i co z tego? Będą mieć ich więcej i co? Krzywda się komuś stanie czy jakaś zazdrość? Nie widzę powodów do czegoś takiego. Ktoś chce szkolić się na medyka niech się szkoli i niech pół stada ma wiedzę medyczną komu to będzie przeszkadzać? Bo mnie się wydaje, ze chyba tylko władzy. Mogę się mylić. Jak ktoś chce być medykiem to powinni przejść szkolenie i to szkolenie wykaże czy ktoś się na to nadaje. Bo nie sztuką jest zrobić z siebie medyka/znachora bo pdki <tak dużo>.
Ja wiem, że jako tako medyk nie wiem czy bym się nadawała, wole bardziej "duchowe" sprawy ale z chęcią bym spróbował pouczyć się. Nie kręcą mnie pdki za ten tytuł.
Jest niby tyle medyków ale jak czasem kogoś trza to nie ma xD.
Raczej wszystko to kwestia dogadania się czy wczucia. Po to się ktoś uczy an to stanowisko aby potem je dostać. Ale jako uczeń, przywódca/nauczyciel medyk/ktoś widzi czy osoba faktycznie ms do tego smykałkę i może taka osobę odrzucić z dalszej nauki <zdarzyło się tutaj coś takiego?>

Idąc w skrajność, typu całe stado medyków/pół stada da się zrobić. Gada się z kimś> ktoś robi samotnik znachora>dołącza do stada> znachor się zwalnia> nowy medyk dochodzi> potworzyć czynność.

Ja rozumiem ograniczenie ilości danej rangi ale tytuły? nie wiem po co je blokować przez sztuczna zasłonę. Boicie się, że pdki? to zabierzcie za tytuły skoro tak to wadzi. obniżcie je ale po co skoro pdki za 8 postów miesięcznie dostać można <i to mniejszy jest wysiłek niż szkolenie się na medyka lub odgrywanie go>. Czyli szybciej niż wyszkolić się na medyka.
Widzicie te absurdy? To bez sensu, kiedyś staty to ok mocno zmieniały ale teraz pdki? Duzo to aż tak nie zmienia.
Pozwoli jednak wykazać się tych co chcą jakiś tytuł medyka czy strażnika np.
Ema
Konto zawieszone

Gatunek:Panthera leo Płeć:Samica Wiek:Młody Dorosły Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:342 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 70
Zręczność: 75
Spostrzegawczość: 69
Doświadczenie: 19

#2
09-11-2016, 00:54
Prawa autorskie: Danni-Minoptra (line-art) | Emkay-MLP (emblemat) | Bjorn (sygna)

W zasadzie zgadzam się z Myrem. Jeżeli tutaj chodzi tylko o PD to je zabierzcie i zostawcie tytuły bez ograniczeń. Bo poza tymi PD to ja naprawdę nie widzę przeszkód w byciu np. medycznym stadem. Ot tak jak SK jest stadem religijnym tak mógłby np. powstać "Klan Dzikiej Szałwii" i byłoby to sobie zgromadzenie medyków. Może braliby hajs za leczenie albo w zamian za swoje usługi prosiliby jedynie o obronę członków własnych, czy cuś. A tak? Kupa bo w stadzie może być tylko... 2/3 medyków?
[Obrazek: ema_by_deadfisheye_0-davhhm5.png]
Głosik
Nikt nie wie jak się nazywam... Czasem nawet ja zapominam...
Mówcie mi Giza.
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#3
09-11-2016, 15:58
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

W sumie to ostatnio nad tym myślałam. W gruncie rzeczy macie rację, to sztuczne. I nie chodzi o pdki, a raczej o to, że takie stado medyków byłoby mocno op w razie wojny. Ogólnie nie mam nic przeciwko, ale tylko jeśli to szkolenie na Medyka będzie dłuższe i trudniejsze, wiecie, np. ze trzeba by mieć co najmniej 3 pacjentów jako uczeń medyka, żeby awansować na młodszego Medyka i potem znowu 3, żeby być medykiem. Innymi słowy, jeśli to stawanie się medykiem będzie miało charakter praktyczny i sens fabularny, to ok, można znieść limity. Ale na pewno nie może być tak, że ktoś przeszedł jedno szkolenie na marginesie i jest genialnym medykiem.
Ava
Wtajemniczony
*

Gatunek:Hiena cętkowana Płeć:Samica Wiek:Młoda Dorosła Znamiona:3/4 Tytuł fabularny:Strażnik Liczba postów:230 Dołączył:Maj 2016

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 66
Zręczność: 56
Spostrzegawczość: 55
Doświadczenie: 43

#4
09-11-2016, 16:01
Prawa autorskie: Ghalib

Mogę ogarnąć jakiś luźny "system" przebiegu takiego szkolenia. Bo mam chyba nawet pomysł.
Bo ja jestem bogiem
Uświadom to sobie
Słyszysz słowa, od których włos jeży się na głowie
O, rany, rany
Jestem niepokonany

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#5
09-11-2016, 16:06
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Nie no, nie chodzi mi o konkretne systemy szkoleń, to pozostawmy fabule, tylko po prostu niech medyk ma jakąś praktykę zanim będzie w stanie zrobić coś więcej niż opatrzyć ranę na ogonie.
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#6
09-11-2016, 16:33
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

Może po prostu zawiążmy taką dżentelmeńską umowę, że jeżeli w stadzie są już medycy, to kolejni muszą przejść naprawdę konkretne szkolenie nim też uzyskają ten elitarny tytulik. To właściwie powinno się stosować do wszystkich, ale też bywają takie momenty, kiedy postać jest szkolona na medyka, jedyny stadny medyk zwija się z forum i pupa (patrz: Makari, Sami), stado nie ma medyka, postać nie ma dokończonego szkolenia, w ogóle syf. Wtedy w sumie taka postać jak najbardziej może robić za pełnoprawnego medyka, choć skrycie nie jest do końca wykwalifikowana <3
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Shiriki
Duch
*

Gatunek:hybryda lwa Płeć:Samiec Wiek:2 latka i 5 miesięcy Liczba postów:244 Dołączył:Cze 2016

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 70
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 60
Doświadczenie: 50

#7
09-11-2016, 16:54
Prawa autorskie: Dirke

A co odnośnie innych tytułów, bo tez o limit względem ich tutaj pytałam.
[Obrazek: shiri_by_dirke-dao2bh2.png]

GŁOS | MŁODY JA| Tragiczna miłość
Tell me would you kill to save your life?
Tell me would you kill to prove you’re right?
Crash, crash, burn let it all burn

Do you really want?
Do you really want me?
Do you really want me dead?
Or alive to torture for my sins?
Samiya
Niezłomna | Kapłanka
*

Gatunek:Serwal Płeć:Samica Wiek:Dorosła Znamiona:4/4 Tytuł fabularny:Medyk / Młodszy Szaman Liczba postów:2,003 Dołączył:Gru 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 50
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 67
Doświadczenie: 15

#8
09-11-2016, 17:11
Prawa autorskie: Owlyblue (Ghalib) / LeftDuality
Tytuł pozafabularny: VIP / Maskotka Felki / Mistrz Cytatów

No to chyba sprawa jest podobna? Znaczy, na resztę nie potrzeba szkolenia, oprócz szamanów, ale w tej chwili nawet nie ma żadnych szamanów xD więc nie ma kto prowadzić szkolenia i tak dalej. Więc mogą nimi zostać bez szkolenia :d
Ja bym tylko zostawiła ewentualnie limit przy zastępcach, ale też nie musi być ;d
Sweet Crescent Moon, up in the sky
Won't you sing your song to Earth as she passes by?
Your sweetest silver melody, a rhythm and a ryme
A lullaby of pleasant dreams as you make your climb.

[Obrazek: fA02y7o.png]

Send the forests off to bed, the mountains tuck in tight
Rock the ocean gently, and the deserts kiss goodnight.
Sweet Crescent Moon, up in the sky
You sing your song so sweetly after sunshine passes by.

Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#9
09-11-2016, 17:22
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Ktoś coś pisał o limicie strażników - takowego nie ma od dawna.
Limit mentorów i szamanów nie ma większego znaczenia, bo chyba i tak nie ma nigdzie więcej niż 1. Można je znieść, jedno mi to.
A limit zastępców bym zostawiła, to jest jednak taki tytuł, który określa też w pewnym sensie stopień w hierarchii.
Furaha
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2 lata Liczba postów:315 Dołączył:Cze 2015

STATYSTYKI Życie: 0
Siła: 72
Zręczność: 70
Spostrzegawczość: 72
Doświadczenie: 20

#10
09-11-2016, 19:24
Prawa autorskie: lineart Tcii, podpis rin-shiba i cyctat

Ja aj bym nie zostawiałam, raczej nikt nie jest taki głupi aby sobie walnąć 5-7 zastępców xp
[Obrazek: stock_night_sky_ocean</em>_free_by_rin_shib...an7frh.png]

*Ref*
Feeling my way through the darkness
Guided by a beating heart
I can't tell where the journey will end
But I know where to start
They tell me I'm too young to understand
They say I'm caught up in a dream
Well life will pass me by if I don't open up my eyes
Well that's fine by me




Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#11
09-11-2016, 20:07
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Fur, nigdy nie wiesz... xd Ja wolę to zostawić.
Myr
Odnowiciel | Konto zawieszone

Gatunek:lew przylądkowy- P. l. melanochaita Płeć:Samiec Wiek:5 lat Znamiona:4/4 Liczba postów:1,924 Dołączył:Maj 2015

STATYSTYKI Życie: 90
Siła: 95
Zręczność: 76
Spostrzegawczość: 61
Doświadczenie: 23

#12
09-11-2016, 20:14
Prawa autorskie: ja-Dirke

Władze masz ty, Kami i obecnie ja w stadach więc?
Przesadzasz serio xp
Vasanti Vei
Zgryźliwa | Iskra
*

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:Wiek średni Tytuł fabularny:Medyk Liczba postów:2,979 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 82
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 82

#13
09-11-2016, 20:22
Prawa autorskie: Koseki-Leonheart (Kami), tło Disney / OwlyBlue (Ghalib)
Tytuł pozafabularny: Główny Administrator / Prowadzący Radia / Mistrz Kalamburów / Najpiękniejsze miano

Tak, ale to ma być punkt na stałe, a nie na "naszą kadencję". Moim zdaniem na dłuższą metę powinien tu pozostać ten limit. Zastępca zastępuje przywódcę, więc z zasady powinien być jeden zastępca na jednego przywódcę, a że limit przywódców to 2, to i limit zastępców taki jest.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości