♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Rosalie
Gość

 
#16
23-07-2012, 18:01

Noo Amare, Homo Bimbrownikus dobre, póki co tylko tyle z serii o Wędrowyczu przeczytałam ale coś czuję, że sięgnę po więcej. Nie czytam za dużo książek ale to mnie wciągnęło.
Amare
Gość

 
#17
23-07-2012, 18:07

Nie przejedź się na Dziennikach! Nie ma tam fantasy, a przynajmniej nie w powalających ilościach, ale boskie toto.
Ja na razie też jedną, bo nie mogę innych nigdzie znaleźć.

Ah, jest jeszcze Gra o tron, ale przyznam że mi się znudziło po pierwszym tomie. No...może nie znudziło, ale odechciało.
Bjorn
Gość

 
#18
23-07-2012, 18:17

Bo gra o tron jest ciężka ogólnie.
Oglądałam serial i wiem ze szybko by mi się znudziło "oglądanie" tego samego.
Ale klimat ma fajny.
Salim
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:2,5 roku Liczba postów:138 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 81
Zręczność: 71
Spostrzegawczość: 65
Doświadczenie: 5

#19
23-07-2012, 18:25
Prawa autorskie: Aira90 / Chotara

Pilipiuka też uwielbiam, chociaż niewiele czytałam. A on jest z Wojsławic, to pod Chełmem, byłam też na jego prelce i spotkaniu autorskim na Falkonie '11. :D Wędrowycz rządzi, a Norweski Dziennik czytała Lisha i z jej opinii wnioskuję, że to również kawał dobrego czytadła.

A ja dzisiaj byłam w Empiku i kupiłam sobie to, nie mogłam się powstrzymać, chociaż mam za dużo do czytania. xD' No, ale to ja. W
W ogóle, czemu na tym forum nie ma żadnego tematu o książkach poza 'Co teraz czytacie'...? Muszę coś z tym zrobić.

[ Dodano: 2012-07-23, 17:27 ]
A, jeszcze mi się przypomniała taka jedna seria - Światy Chrestomanciego. To nie jest typowe fantasy, ale faaajne.
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#20
23-07-2012, 19:45
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Ja bym mógł Ci polecieć to co teraz czytam czyli saga "Władcy runów" Davida Farlanda. To jest typowe Heroic Fantasy z elementami Dark Fantasy w jednym. Co prawda nie doświadczysz tam elfów, krasnali, czy innych orków jak w Classic Fantasy, ale ma swój niepowtarzalny klimat i fajnie się czyta. Pierwszy tom, czyli "Suma wszystkich ludzi", jest taki średni, bo jest to jakby opis uniwersum książki, ale już od drugiego jest na prawdę fajnie :P

Ostatnio też czytałem "Żołdak i Zło Świata" Michaela Moorcocka. To jest low fantasy, ale też godne polecenia za swój klimat, lekkie pióro i hmm... dość ciekawą tematykę. Zresztą masz tu krótki opis książki:

"Podczas wędrówki przez pogorzeliska i zgliszcza Niemiec ogarniętych wojną trzydziestoletnią, zbłądziwszy w okolicę wymarłą i opustoszałą, najemny kapitan piechoty, Ulrich von Bek, nieoczekiwanie spotyka piękną i tajemniczą Sabrinę. Jeśli jednak chce kochać urzekającą kobietę i być przez nią kochany, musi zgodzić się na spotkanie z jej Mistrzem, Lucyferem!
Książę Ciemności pragnie odzyskać utracone miejsce w niebiosach, a von Beka upatrzył na wykonawcę swych zamiarów. Kapitan odzyska skazane już na potępienie dusze - Sabriny i swoją - jeśli odnajdzie świętego Graala, dzięki któremu uda się może zaleczyć cierpienia świata.
Jeśli von Bek chce uniknąć wieczystej zguby, musi spełnić życzenie Władcy Piekieł."


Aaa... i polemizowałbym ze stwierdzeniem, że faceci mają łatwiej :P
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Amarth Shetani
Konto zawieszone

Gatunek:Samael. Płeć:Samiec Zezwolenia:The leader of acatalepsy. ~ Liczba postów:212 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 95.
Zręczność: 85.
Spostrzegawczość: 85.
Doświadczenie: 37.

#21
24-07-2012, 02:55
Prawa autorskie: Levis.
Tytuł pozafabularny: VIP

Gra o tron - przeczytaj książki, obejrzyj serial i miej 'wtf'. Z goła się różnią, a książki trudne nie są.

[TICK-TACK-TACK-TACK-TACK-TACK]

[Obrazek: fgqe3.png]

  • _Endless fuckin' show time _Bite off my skin and cell, _But you cannot eat my deep inside, _You kneel down and beg to me _[Give me your beast…]
Alaina
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:dorosła Liczba postów:250 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 74
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#22
25-07-2012, 16:47
Prawa autorskie: malaika4//

Praktycznie nigdy nie powinno porównywać się książek do seriali/filmów. Nie ma możliwości aby wszystko co w niej sie mieści przelać na ekran, nie wspominając o scenariuszu jaki nie koniecznie musi się trzymać tego książkowego. (kaprys reżysera..lol )
Co do samej gry o tron ,serialu.
Jeden z nielicznych który wciągnął mnie na tyle że z wielka rozkoszą od nowa obejrzała bym oba sezony xp
(dah,że trza na trzeci znów czekać rok...katorga ==: )
[Obrazek: al_zpsc33a0f47.png]

"...Jestem hipokrytą...
Nie bój się, nieustanie powtarzałam do siebie, wierząc że te drobne słowa dodadzą mi odwagi abym mogła iść przed siebie...  
A jednak nie umiem, nie ważne ile  postaram się uczynić korków, kajdany strachu już dawno skuły moje łapy.
Boje się was, boje się bliskości , boje się straty.
Gdyż kiedy spróbuje się do kogoś przywiązać, ta osoba odchodzi, zbyt daleko aby móc ją odnaleźć..."
Amarth Shetani
Konto zawieszone

Gatunek:Samael. Płeć:Samiec Zezwolenia:The leader of acatalepsy. ~ Liczba postów:212 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 95.
Zręczność: 85.
Spostrzegawczość: 85.
Doświadczenie: 37.

#23
25-07-2012, 18:14
Prawa autorskie: Levis.
Tytuł pozafabularny: VIP

Ze tak walnę offtopem - Serial jest do bani. Tzn. Mógł być gorszy, ale scenariusz został podpięty pod amerykańską publiczkę i nie dość, że część postaci ma zmienione imiona/wygląd, to jeszcze fabuła jest urokliwie pokrojona. W skrócie w serialu mamy dwie główne akcje: napierdalanie się i pieprzenie. Serial oglądałam uważnie do 6 epa, po czym potem skakałam.

[TICK-TACK-TACK-TACK-TACK-TACK]

[Obrazek: fgqe3.png]

  • _Endless fuckin' show time _Bite off my skin and cell, _But you cannot eat my deep inside, _You kneel down and beg to me _[Give me your beast…]
Alaina
Konto zawieszone

Płeć:Samica Wiek:dorosła Liczba postów:250 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 74
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 29

#24
30-07-2012, 19:26
Prawa autorskie: malaika4//

(ups, kontynuacja offtopu)

Może i nie należę do miłośniczek aż nadto pozakazywanej golizny zmieszanej z sekseniem sie na prawo i lewo,ale było i jest w serialu coś co sprawia że mi akurat przypadł do gustu. Fakt ciężko mi porównać serial do książki, nie miałam jej w łapach ,z czego zapowiada się że przez dłuższy czas jej nie ruszę (jestem na etapie pochłaniania Stephena Kinga) ,ale z tego co słyszałam od przyjaciela, nie jest tak źle (cholera z tym że zdradził mi co nieco co może być dalej xp )
cóż jak to się mówi, kto co lubi xp
tyle
[Obrazek: al_zpsc33a0f47.png]

"...Jestem hipokrytą...
Nie bój się, nieustanie powtarzałam do siebie, wierząc że te drobne słowa dodadzą mi odwagi abym mogła iść przed siebie...  
A jednak nie umiem, nie ważne ile  postaram się uczynić korków, kajdany strachu już dawno skuły moje łapy.
Boje się was, boje się bliskości , boje się straty.
Gdyż kiedy spróbuje się do kogoś przywiązać, ta osoba odchodzi, zbyt daleko aby móc ją odnaleźć..."
Shadarn
Gość

 
#25
02-08-2012, 17:48
Prawa autorskie: malaika4//

Bjórnowa.. możemy podać sobie łapy ;c


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości