♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Kami
Kanibal | Abajifo
*

Gatunek:Panthera spelaea+ Płeć:Samica Wiek:Antyk Znamiona:5/5_{1} Tytuł fabularny:Znachor Zezwolenia:Cechy Panthera spelaea 500kg/ 350cm(bez ogona) / Postać Specjalna Liczba postów:1,637 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 80
Siła: 95
Zręczność: 80
Spostrzegawczość: 74
Doświadczenie: 15

#1
26-11-2012, 17:42
Prawa autorskie: ~KamiLionheart/ *jollyjack/ bethesda
Tytuł pozafabularny: VIP

UWAGA ZANIM ZAGŁOSUJESZ!
Trwa ogólna dyskusja na temat ozdób i roli Rafikiego ( w tym i innych procederach na forum), dobrze byłoby abyście zapoznali się z całym tematem --> https://pbf.krollew.pl/showthread.php?tid=542

Poza oddaniem głosu prosimy o wypełnienie ankiety!

Jedna istotna rzecz: Pamiętajcie że KL jest forum na podstawie bajki, cześć udogodnień i idei nie występuje w oryginalnym Królu Lwie- są one dodawane by urozmaicić fabułę! Nasze postaci nie są prawdziwymi lwami/ innymi zwierzętami, forum nie jest kreowane w tym kierunku! A jedynie w oparciu o pewne szczegóły- przekształcone na potrzeby fikcji świata przedstawionego w grze!

Uprasza się o kulturalne zajęcie stanowiska i w miarę rozbudowane wypowiedzi!

Ankieta:

1> Co przeszkadza Ci w ozdobach? (Jeśli nic, napisz nic ;3)
2> Czy powinniśmy wymagać znacznie dłuższego i bardziej kreatywnego opisu ich nabycia?
3> Czy powinniśmy podzielić ozdoby na Naturalne i takie których wykonanie jest zbyt skomplikowane dla niezdolnych manualnie zwierząt? Jeśli tak, to czy nienaturalne ozdoby powinny być dostępne tylko u Rafikiego (łącznie z rodowymi ozdobami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie itp.)?
4> Inne- coś co chciałbyś dodać od siebie (Uwagi i pomysły.)
My Lioden Den 

~X~
A co jeśli życie jest zbyt krótkie, 
by poddać się mądrości milczenia? 


[Obrazek: Fuck_Stamp_by_Voltaira.gif] [Obrazek: 3k8uyjj_by_kamilionheart-d9q7uas.png]
MÓJ GŁOS!                                                       
Twój koszma                                     Moje Rozmiary

[Obrazek: trollface.png]
Odpowiedz
Machafuko
Konto zawieszone

Gatunek:lew Płeć:Samiec Wiek:4 lata 2 miesiące Liczba postów:786 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 80
Zręczność: 73
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 38

#2
26-11-2012, 18:31
Prawa autorskie: Avatar: Nataka || Podpis: Kami (szkic), Cynka (kolory), Inn (cienie)
Tytuł pozafabularny: Pomoc techniczna / Prowadzący Radia

Róbcie co uważacie za słuszne. Ta sprawa mnie nie interesuje, więc wstrzymam swój głos jeśli chodzi o wywalenie/ograniczenie ilości ozdób.

Co do drugiej części:

1. Ogólnie nie trawie elementów zbroi zrobionych z drewna, gliny, bambusów, czy innego tatałajstwa. Wywaliłbym rzeczy typu naramienniki, hełmy itd. Wprawdzie jeszcze nie widziałem postaci "ciężkozbrojnej", ale z tego co wiem istnieje taka możliwość, co dla mnie mija się z celem. Pierdołki typu koczyki, tatuaże ect. są ok.

2. Tak. Gdy aparycja kogoś jest inna od reszty, powinna być sensownie i kompleksowo wytłumaczona. Chcesz grać postacią specyficzną? Dobrze. Przekonaj mnie że potrafisz ją odegrać.

3. Ozdoby, czy ja bym to raczej nazwał biżuterią, są z samej definicji dziełem rzemieślniczym. Wg mnie nie istnieje coś takiego jak "naturalna ozdoba", bo nawet jak znajdziesz jakiś kwiatek, albo kamyk to musisz go jakoś jeszcze przymocować. Cóż... nie wyobrażam sobie lwa jako rzemieślnika, bo niby jak by miał wywiercić dziurę w kamyku i nawlec ją na jakiś sznurek (który notabene też musiałby wcześniej wykonać xD). Tak więc lewek o tak ekscentrycznych fanaberiach jak "ozdoby", musiałby się wcześniej udać do jakiegoś zwierzęcia, które byłoby bardziej przystosowane do wykonywania czynności manualnych. Rafiki niezbędny :P A co do drugiej części, to nie widzę w niej sensu. Jak ktoś by się naprawdę uparł że musi mieć jakąś ozdobę, to dałbym mu jakiegoś kamulca na sznurku, bez żadnych "ale". I tak ta ozdoba musiała przez kogoś zostać wykonana, więc jeśli dany osobnik kiepsko napisał genezę przedmiotu, i to w jaki sposób go pozyskał, to administracja nie zaakceptowała by danej ozdoby i tyle (patrz punkt 2 mojej wypowiedzi).

4. Null
Głos // Sylwetka // A tu w nowej roli // I prezencik od synka
___

I rzekł do mnie główny admion: "Zbanuj wszystkich, ja rozpoznam swoich".


Zielony? Czy czerwony? :v
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#3
26-11-2012, 22:38
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

1> Co przeszkadza Ci w ozdobach?
ich bezsensowność. wiele razy mówiłam już, ale powtórzę - kiedy się da, lubię się trzymać wiarygodnych rozwiązań, możliwie blisko rzeczywistości. lew z malowidłem - skoro te forumowe żyją nie tyle w stadach, a w plemionach - ok. ale lew z maską na twarzy, bez której umrze, bo ma ranę zamiast pyska? to nie Gwiezdne Wojny, jak nie żyjesz, to nie żyjesz i już, a nie, że stały opatrunek... jego wymienianie, odświeżanie, dbanie o ranę to co? betka?
to mnie złości.
i jeszcze nadmiar metalu na postaciach. i jeśli te ozdoby są, żeby być, a nie dlatego, że się wiążą z postacią. Mogu ma ćwieki, bo mu ludzie je wbili, bo był zwierzątkiem cyrkowym - git. Arto ma pentagram, bo fabularnie go zdobył - git. ale medalion, o którym w codziennej grze w ogóle nie pamiętasz, który nie znaczy dla postaci tak naprawdę nic (bo samo wpisanie "dostałem od mamusi" nie oznacza, że jesteś do niego przywiązany) - po co Ci to?

2> Czy powinniśmy wymagać znacznie dłuższego i bardziej kreatywnego opisu ich nabycia?
zacytuję Fuko, który celnie i zwięźle ujął to, co sama na ten temat myślę.
Cytat:Tak. Gdy aparycja kogoś jest inna od reszty, powinna być sensownie i kompleksowo wytłumaczona. Chcesz grać postacią specyficzną? Dobrze. Przekonaj mnie że potrafisz ją odegrać.
podkreślenie ode mnie, uwypukla to, co najważniejsze moim zdaniem.

3> Czy powinniśmy podzielić ozdoby na naturalne i takie których wykonanie jest zbyt skomplikowane dla niezdolnych manualnie zwierząt? Jeśli tak, to czy nienaturalne ozdoby powinny być dostępne tylko u Rafikiego (łącznie z rodowymi ozdobami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie itp.)?
jeśli dzielić, to na "wiarygodne" i "niewiarygodne", i te drugie powinny być do zdobycia tylko w eventach fabularnych. na ten przykład, wiarygodne będą wspomniane już malowidła czy dobrze uzasadnione kolczyki, rytualne blizny, wszczep w postaci ułamanej strzały, której nikt nie wyciągnął nigdy z przebitego barku, więc się wrosła.
nienaturalne - medaliony, bransoletki (obie te kategorie są dyskusyjne), maski na pyski, elementy pancerza, przedmioty użytku codziennego - kocyki, narzuty, garnki, zabawki.

4> Inne- coś co chciałbyś dodać od siebie (Uwagi i pomysły.)
kill the monkey! ;3

PS zagłosowałam na dwa, bo dwa to niedużo, a jeden to za mało. jeśli zaczniemy wymagać solidnych uzasadnień dla udziwnień w postaci, te dwa będą logicznie i rozsądnie z nią powiązane.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#4
01-12-2012, 22:27
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

1. Co przeszkadza Ci w ozdobach?
~ Ochraniacze
~ Nakrycia głowy (Hełmy z czaszek, rogi, maski)
Jedyną postacią posiadająca ochraniacze jest Shetani. Miała je jednak od początku swego istnienia, a ponadto jest postacią specjaną, przez co jakieś tego typu udziwnienia są dozwolone. Zaś dla "zwykłego" lwa to tylko utrudnienie. Raz, że metal nagrzewa się pod wpływem słońca i zwyczajnie parzy, dwa, jest bardzo ciężki i utrudnia polowanie oraz walkę. Trzy - nikt tego nie używa. Uważam więc to zbędny, niepotrzebny gadżet.
Zaś nakrycia głowy... Cóż, część postaci je posiada. Jakoś nie mam przeciwko nim większego sprzeciwu (choć do końca nie rozumiem, po co lwu maska). Zaś bytu rogów nie potrafię zrozumieć. Lew sobie ich nie zamontuje za pomocą sznureczka. Właściwie to są strabilne jedynie, gdy są... Dosłownie, wrośnięte w skórę (a taki lew nie istnieje) lub będace elementem maski, choć wtedy zaliczam to pod maskę. Ale rogi samodzielnie? Nope. Kami jest postacią specjalną, więc jej nie uwzględniam pod to.

2. Czy powinniśmy wymagać znacznie dłuższego i bardziej kreatywnego opisu ich nabycia?
Definitywnie. Jeśli dajemy coś na start, musi być opisane w ciekawy sposób tak, by udowodnić, że postać zasługuje na ozdóbkę, która lew nie potrafi samodzielnie wytworzyć. To podlega ocenie administacji. Ich głos jest niepodważalny.
Jeśli nie udaje się dostać ozdóbki na start - postać trafia do krainy "goła" i musi starac się o opale, a potem iść do Rafikiego, który będzie posiadał wymarzoną ozdóbkę (także ze znaleźnego, co rozwiąże kwestie amuletów po matkach i babkach).

3. Czy powinniśmy podzielić ozdoby na Naturalne i takie których wykonanie jest zbyt skomplikowane dla niezdolnych manualnie zwierząt?
Żadnej z ozdób nie jest w stanie wykonać lew, poza jedną. Proste malunki na ciele (jak znaczki Freya na policzkach). Takie coś spokojnie może każdy lew wykonać. Ewentualnie jakieś bardzo nieskomplikowane elementy (znamiona stadne są wykonywane przez lwy, a są dość proste w strukturze).
Słowem - wszystkie ozdoby powinny być dostępne TYLKO u Rafikiego, chyba, że postać będzie mogła na starcie mieć ozdobę.

I popieram P.S Khayaal.

Swoją drogą, parę osób zagłosowało, a nie wypowiedziało swojego zdania.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Odpowiedz
Kerra
Gość

 
#5
02-12-2012, 01:13
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

1> Co przeszkadza Ci w ozdobach?
Mi chyba raczej nic nie przeszkadza... Przynajmniej na razie nie zauważyłam takich ozdób.

2> Czy powinniśmy wymagać znacznie dłuższego i bardziej kreatywnego opisu ich nabycia?
Zdecydowanie tak. No błagam, jakaś ozdóbka, bo tak? Bo mi się tak podoba, bo lew wygląda ładniej? Tu popieram naszego Fuczysława, mordercę SB. Ale tak w sumie, to nie przesadzajmy też w drugą stronę. Bo jak użytkownik będzie musiał napisać czterostronicowy esej skąd jest ozdoba, to ja podziękuję państwu. Przykładowe ładne, czytelne i w miarę dobre usprawiedliwienie powiązane z historią wystarczy.

3> Czy powinniśmy podzielić ozdoby na Naturalne i takie których wykonanie jest zbyt skomplikowane dla niezdolnych manualnie zwierząt? Jeśli tak, to czy nienaturalne ozdoby powinny być dostępne tylko u Rafikiego (łącznie z rodowymi ozdobami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie itp.)?
Co do podzielenie, jak najbardziej. A ta druga kwestia już nie bardzo. Bo to tak bez sensu, że niby co, mój naszyjnik po prapraprapraprababciodziadku ma ten pawian? Jakim cudem? Co on, lata po dżungli, sawannie i restauracjach okradając lwy z pamiątek? No dobra, przesadziłam. Ale "Król Lew" skupiał się w dużej mierze na przodkach i przeszłości, więc takie pamiątki według mnie powinny być dostępne na starcie, w tym limicie początkowym. A te pozostałe przedmioty, które są zachciankami, wyjazd do Rafikiego i żebrać o opale.
4> Inne- coś co chciałbyś dodać od siebie (Uwagi i pomysły.)
Ja mam tylko jedno pytanie. KAMI MA ROGI???
[EDIT]
O, faktycznie ma...
Odpowiedz
Sheloth
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samiec Wiek:5 lat Liczba postów:186 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 78
Zręczność: 68
Spostrzegawczość: 68
Doświadczenie: 39

#6
02-12-2012, 15:45
Prawa autorskie: (c) nukotek
Tytuł pozafabularny: VIP

1> Co przeszkadza Ci w ozdobach?
Dopóki nie są to rzeczy, których lew zwyczajnie nie miałby skąd wziąć, a ich zdobycie jest w jakiś sposób wplecione w historię postaci, to nic.
2> Czy powinniśmy wymagać znacznie dłuższego i bardziej kreatywnego opisu ich nabycia?
Tak. Nie chce mi się pisać uzasadnienia.
3> Czy powinniśmy podzielić ozdoby na Naturalne i takie których wykonanie jest zbyt skomplikowane dla niezdolnych manualnie zwierząt? Jeśli tak, to czy nienaturalne ozdoby powinny być dostępne tylko u Rafikiego (łącznie z rodowymi ozdobami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie itp.)?
Podział wydaje się sensowny. A jeśli chodzi o Rafikiego - raczej trudno tu o inne postaci zdolne do zrobienia czegoś takiego. Ale z drugiej strony... Zależy. Jeśli, dajmy na to, pojawi się na forum postać, która taki skomplikowany przedmiot posiada, a jego zdobycie, znaczenie dla niej i w ogóle jest poprawnie opisane, nie jest to zbyteczna, wymyślona na siłę błyskotka dodająca postaci oryginalności - to czemu nie. Raczej trudno, by wyrób takiej rzeczy u Rafikiego był tani, a opali nie zdobywa się z dnia na dzień. A kogo by nie odrzuciła perspektywa ciągłego szukania ich gdzie tylko się da, zamiast skupienia się na rozwoju postaci?
4> Inne- coś co chciałbyś dodać od siebie (Uwagi i pomysły.)
A bo ja wiem. Jak na coś wpadnę, to zedytuję posta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości