♫ Audycja 36 ♫


Wszystkie audycje znajdziecie na audycje.krollew.pl
Tygodniowy bonus
+5 opali


Otrzymuje Warsir!
  • Forum zostało zarchiwizowane i dostępne jest jedynie w wersji do odczytu - poza ShoutBoxem i tematami pozafabularnymi. Dziękujemy za wspólną grę!
  • Oficjalny kanał na discordzie - do kontaktu z graczami.
  • Stale aktywny pozostaje dział z pożegnaniami, gdzie każdy będzie mógł dopisać swoje.
  • NIE zgadzamy się na kopiowanie jakiejkolwiek części tego forum, także po jego zamknięciu.

    ~ Administracja Król Lew PBF (2006-2018)
Generator statystyk
Drzewo genealogiczne
Okres zbioru (1 porcja):
Cis pospolity
Wulkan Burgess Shale, Ognisty Las, Źródło Życia
Pogoda
1-15 września
21 °C
16 °C
16-30 września
23 °C
17 °C
Postać miesiąca:
Sierpień

Naiwny, strachliwy i delikatny. Lwie dziecko zagubione pośród sawanny, odnalazło ciepło rodziny w śnieżnym Cesarstwie choć niedawno spotkał nieświadomie prawdziwego ojca.
Cytat września
Nadesłany przez Vasanti Vei

Stężenie fanatyków księżyca na poziomie zerowym kazało mu się zastanowić, czy przypadkiem nie zabłądził.
Znajdziecie nas na:
Skanda
Bliznopyski | Duch
*

Płeć:Samiec Wiek:7 lat Tytuł fabularny:Wędrowiec Liczba postów:1,840 Dołączył:Lip 2012

STATYSTYKI Życie: 0
Siła:
Zręczność:
Spostrzegawczość:
Doświadczenie: 94

#31
04-07-2013, 14:03
Prawa autorskie: moje
Tytuł pozafabularny: VIP

Zresztą póki co jest już zaplanowany event więc można odłożyć to na później.
[Obrazek: raguwno_by_ragous-d9t9pod.png]
Odpowiedz
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#32
08-07-2013, 19:17
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

Abstrahując nieco od pracy Administacji: bo tu, tak naprawdę, za wiele do zarzucenia nie mam. Przyjmują nowych? Przyjmują. Pilnują legalności avków? Tak. Wyglądu? Tak. Są aktywni, coś tam organizują z okazji rocznic, jakieś eventy itd.? Owszem.
Czyli, administacja spełnia swoje podstawowe zadania. Inna sprawa to podejmowanie decyzji co do fabuły i systemu gry: tu objaśnienia i wszelakie wprowadzanie czegoś, obgadywanie szczegółów idą baaaaaaaaaaaaaaardzo powoli (z punktu widzenia zwykłego użytkownika, choć pamiętam, że kiedyś w adminowym rzeczywiście sprawy szły wolno, teraz pojęcia nie mam).
Po drugie, rozwiązania, których nikt nie używa: o ile MG ruszył, ktoś się nim zajmuje, o tyle np. Rafiki i związane z nim ozdoby – nic, porywania, choroby, Grim coś tam (no dobra, to akurat dla zasłużonych – ale jakoś i tak tej rangi nie widzę), nawet ranga głupiego Wędrowcy. Wszystko to domyślnie jest możliwe, ale… Prawdę mówiąc, zapomniane. Wydaje mi się, że to jest troszkę nielogiczne. Owszem, pomysły są, system jest i to nawet całkiem, ale co po tysiącach punktów i paragrafów w FAQ, jeśli tego się nie używa? Żeby nie było, że tylko jojczę: jestem gotowa przyjąć posadę Rafikiego z odjęcia rangi Mistrza Gry, na którym i tak nic nie robię – i nie czuję za bardzo do niego, hm… Zapału?
Trzecie, co może nieco odstraszać nowych: obowiązkowy avatar. Wiem, że dyskusji było już co niemiara, ale nadal twierdzę, że posiadanie obowiązkowego avatara jest nieco bezsensem, bo zamiast wkroczyć do fabuły, myśli się i kombinuje jakiś obrazek. Ale to tak na marginesie, to naprawdę mało istotny szczegół, niemniej piszę, co myślę.
Zaś macie rację co do postów – i przyznam się, że sama mam z tym problem. Post raz na tydzień (wychodzę z założenia, że zdrową ilością są dwa posty na dzień) naprawdę męczy i psuje fabułę. Traci się wątek. Tylko jak rozwiązać ten problem? To raczej kwestia ludzi i ich lenistwa – bo brak czasu tak naprawdę nie ma nic do rzeczy. Napisanie krótkiego, pięciolinijkowego posta to mniej niż 5 min. A pięć linijek potrafi zachować ciągłość fabuły. Napisanie dłuższego posta też nie jest większym problemem. To brak chęci i lenistwo. Widzę to, chociażby po sobie. Ale co zrobić? Można by wynagradzać w jakiś skromny sposób aktywnych, ale nie wiem, czy to coś da. Wydaje mi się, że opale raczej nie będą tu dobrą nagrodą, ale nic innego nie przychodzi mi do głowy.
O! Opale – jak wyżej mówiłam, wiążą się ściśle z Rafikim. Rozdawane wszędzie, nic z nimi nie zrobisz.

Podsumowując, event – fajnie, że organizujecie, i jest zacnie. Ale zajęłabym się przede wszystkim nie wymyślaniem czegoś nowego, a doskonaleniem tego, co jest.

Wybaczyć chaotyczność wypowiedzi.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Odpowiedz
Felija
Administrator

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5,5 roku Liczba postów:4,347 Dołączył:Cze 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 84
Zręczność: 88
Spostrzegawczość: 50
Doświadczenie: 14

#33
08-07-2013, 21:29
Prawa autorskie: Malaika, tło: Disney | AtomicIceCream

1. Te decyzje są podejmowane ostrożnie ze względu na ich wielką wagę. Ale fakt, zwykle to idzie strasznie wolno. Teraz jednak mamy mniej osób w administracji, mamy lepszy kontakt (czasem zgadujemy się na gg/skype, zamiast omawiać wszystko na forum), więc teraz to już wygląda lepiej. Np. wspomniany event omówiliśmy dość szybko.
2. a) Rafiki - jeśli chciałabyś go prowadzić, to ja nie mam nic przeciwko. :)
Ozdoby - tu już ustaliliśmy, że zwiększymy asortyment. Tylko w praktyce jeszcze tego nie zrobiliśmy, nie spieszy nam się, bo i tak nie mamy osoby na Rafikiego. Ale jeśli faktycznie chciałabyś go prowadzić, to dopiszemy to szybciej.
b) Porywania - to już decyzja SŚ, a nie administracji.
c) Choroby - chyba mogę już zdradzić, że to tego dotyczy nasz event. ^^
d) Grimy - są zawieszone, nie można mieć tej rangi.
e) Wędrowcy - hm, a masz poza Mi jakiegoś aktywnego samotnika, który bywa często na forum i przesiaduje na nim od dawna...?
3. Obowiązkowy avatar - ja uważam, że to dobre rozwiązanie. Znalezienie obrazka nie jest specjalnie trudne, szczególnie że zawsze można poprosić o pomoc w avatarniach czy nawet na sb. Dzięki temu nie ma kwiatków typu wchodzi czarna lwica do dżungli, a zaraz w avatarze widać czarną. xP
Odpowiedz
Miyuki
Konto zawieszone

Płeć:Samiec Wiek:Wiek średni. Znamiona:Dawnej Lwiej Ziemi na szyi, pod lewym uchem. Tytuł fabularny:Wędrowiec / Znachor Liczba postów:300 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 77
Zręczność: 81
Spostrzegawczość: 62
Doświadczenie: 10

#34
08-07-2013, 22:09
Prawa autorskie: AnnieHyena | Walt Disney Company | Bryan Adams

To były przykłady wypisywane z pamięci, i tylko przykłady, a nie kompletna lista, podpunkty, które uważam za złe. Rzecz leży w tym, by przejrzeć mniej więcej system i wypisać błędy - wiadomo, pewnych się nie uniknie, ale chodzi mi o to, aby, kurcze, jeśli coś jest, dlaczego ma się kurzyć i być sztucznym elementem? Pewnych się nie uniknie, FAQ jest od tego, by także nieco nakierować usera, podsunąć mu ewentualnie jakiś pomysł, nie będzie nagle całej hołoty np. no nie wiem, chociażby Wędrowców.
Wiadomo, że nie wszystko zależy od administracji - bo nie do niej należy pilnowanie, by lew x dostał znamię stadne, a lwica y została porwana. To sprawa fabuły i dogadania się między userami. Ale też nie nastawiajmy wszystkiego na administrację, temat głównie nich dotyczy: ale szczerze, jak już wyżej mówiłam - administacja jest i działa jak należy. To nie w niej leży problem, no chyba, że pod krąg administracji załączacie Mistrzów Gry i Rafikiego. A tak swoją drogą, chyba już nie ma Mini MG, więc powinno się ich usunąć ze spisu odpowiedzialnych. ^^

I tak, podtrzymuję swą kandydaturę jako osoba prowadząca Rafikiego.

Co do samotników jako wędrowców - oczywiście, np. takowa Khayaal. Choć przyznam, że to raczej powinno siedzieć w pilnowaniu własnego siedzenia itd.
[center][Obrazek: miyukiobrazek1.png]
[Obrazek: miyukipodpistekst2.png]
[Obrazek: miyukiobrazek2.png]
Odpowiedz
Khayaal
Konto zawieszone

Gatunek:Lew Płeć:Samica Wiek:5 lat i 9 miesięcy Tytuł fabularny:Znachor Liczba postów:1,030 Dołączył:Sie 2012

STATYSTYKI Życie: 100
Siła: 68
Zręczność: 78
Spostrzegawczość: 79
Doświadczenie: 10

#35
12-07-2013, 11:23
Prawa autorskie: av: malaika4
Tytuł pozafabularny: VIP

ja już tego wędrowca mam, sama się upomniałam. ale większość samotników nie dotrzymuje tego wymagania pół roku i iluś postów fabularnych - albo dołączają do stada, albo znikają z forum.
Postać specjalna: Khayaal posiada zdolność pośredniczenia między światami żywych i umarłych. W miejscach mistycznych, związanych silnie z daną postacią, przy Ołtarzu Staroone, nad Jeziorem Duchów potrafi przyzwać daną duszę i dać jej głos. W jej obecności duchy stają się silniejsze i bardziej stabilne - nie są zagrożeniem fizycznym, ale stają się lepiej widoczne i słyszalne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości